Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження»
Скачати 137.23 Kb.
НазваОбласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження»
Дата конвертації07.04.2013
Розмір137.23 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження»
Цього року форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» проводився 26 лютого в приміщенні Чернівецького ліцею №4 у вісімнадцяте. В роботі форуму брали участь близько 100 переможців районних (міських) конференцій і форумів серед учнівської молоді області. На відкриття форуму прибули почесні гості: Швець А.Ф., заступник начальника Головного управління освіти і науки ОДА, Старовойт П.С., заступник директора інституту післядипломної педагогічної освіти з виховної роботи, викладачі ЧНУ ім. Ю.Федьковича, наукові працівники краєзнавчого музею.

В далекому 1992 р. в приміщенні центру «Юність Буковини» вперше зібралися юні краєзнавці області, щоб розпочати роботу по вивченню та відродженню історичної і духовної спадщини нашого народу. Тому і назву форум дістав «До оберегів відродження». На початку нашої незалежності було багато білих плям у історії краю, події минулих років викладалися з точки зору комуністичного світогляду. Рух учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків» мав на меті відновити історичну справедливість, розкрити забуті імена, події, звичаї та обряди народу.

За роки, що пройшли, було проведено величезну роботу. Під час проведення експедицій «Дорога до храму», «Мальовнича Україна», «Краса і біль України», що завершилися, були описані сотні і тисячі архітектурних, природних об’єктів. В нашій області описані більшість культових споруд, діючих і забутих, пам’ятки природи Буковинських Карпат, Придністров’я. Розкриті трагічні події голоду 1947 - 48 років, діяльність ОУН-УПА на Буковині, репресії 1940р. та 1944-53рр.

Роботи юних краєзнавців Буковини ставали переможцями і лауреатами Всеукраїнських етапів цих експедицій, а в 2008 року за підсумками останнього Всеукраїнського конкурсу експедиції «Краса і біль України» наша область посіла І місце на Україні.

За минулі роки сотні учнів і гуртківців навчальних закладів області пройшли через краєзнавчі дослідження та починали свою науково-дослідницьку діяльність, готуючи роботи на форум. Більшість з них потім ставали слухачами БМАН, а згодом студентами ЧНУ та інших ВУЗів. Деякі потім стали викладачами ЧНУ, навіть кандидатами наук. Це, наприклад, Моїсей А. (к.і.н.) і Костащук І. (к.г.н.). Тобто, можна сказати, що склалася певна система роботи, яка приносить свої результати.

Необхідно згадати і висловити велику подяку людям, які нас підтримували і допомагали протягом цих років. Це всі викладачі ЧНУ, що брали участь у роботі журі всі роки, особливо Дутчак М.В. (к.г.н.) та Масан О.М. (к.і.н.), що працювали з першого дня форуму. Також науковим працівникам краєзнавчого музею, особливо Гаврищук Є. І., що також співпрацює з нами з першого дня. Завдяки цій співпраці кількість зареєстрованих музеїв в закладах освіти області зросла з 25 у 2001р. до 56 у 2010р. Особлива подяка відомому краєзнавцю Буковини заслуженому вчителю України Басняку В. Й., який стояв біля витоків цього руху в області і всі роки був одним з головних організаторів форумів.

Але ми не зупиняємося на досягненнях. Краєзнавці області продовжують свою роботу далі. Функціонує експедиція «Історія міст і сіл України». Вивчення населених пунктів ляже в основу нового видання цієї ж назви по кожній області України. Другий напрям цієї експедиції передбачає розроблення туристко-екскурсійних маршрутів. У нас в області ця робота успішно іде і її результатом буде створення збірника. Початок вже є, можна побачити окремі збірники на виставці та електронних носіях.

З цього року починається нова експедиція «Моя Батьківщина – Україна». Плануємо проведення в листопаді 2011 року конференцію за підсумками першого етапу експедиції.
^ Пропонуємо результати роботи форуму.
Секція «Етнографічне і літературне краєзнавство».

Учасники секції представили цікаві дослідження з висвітлення життєвих і творчих моментів життя видатних діячів, митців та письменників Буковини, дослідили історичні події пов’язані з написанням літературних творів, зібрали чимало різноманітних фактів про духовну та матеріальну культуру рідного краю, прослідкували історію використання вишивки в житті народу, дослідили й вивчили етнос, побут та фольклор буковинців.
Переможці:

– Дейбук Христина, член експедиційного загону гуртка «Бісероплетіння» Новодністровського БДТ за роботу “Дослідження буковинських головних уборів з ґерданом ” (керівник – Трофанюк О.В.).

– Лях Юлія, учениця 6 класу Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів за роботу «Народжена творити красу» (керівник – Коваль Ю.С.).
Лауреати:

– Мазур Анастасія, учасниця гуртка «Чарівні дзвіночки», учениця 6 класу Старожадівської ЗОШ Сторожинецького району за роботу «Доповнювальні елементи традиційного одягу жителів нашого села» (керівник – Рибак Н.В.).

– Гожда Богдана, учениця 10 класу Довгопільської ЗОШ Путильського району за роботу «Микола Зінчук – збирач народних скарбів» (керівник – Скрипчук Н.І.).

– Мойсова Олександра, учасниця експедиційно-пошукової групи наукового товариства «Фоліант», учениця 7 класу гімназії №4 м. Чернівців за роботу «Вертеп – староукраїнський ляльковий театр» (керівник – Лукащук Я.О.).

– Бабій Юлія, учениця 8 класу Романківецької гімназії Сокирянського району за роботу «Народжена жінкою на бессарабській землі» (керівник – Видиш А.М.).
^

Секція «краєзнавчі маршрути»

Представлені на форум роботи висвітлювали діяльність учнівських товариств по розробці туристсько-краєзнавчих маршрутів Чернівецькою областю.


Переможці:

 • Чубрей Христина, вихованка гуртка «Юні квітнекарі», учениця 9 класу Глибоцького ліцею Глибоцького району за роботу «Екологічні перлини смт. Глибока» (керівник Гаврилюк Н. І., вчитель біології);

 • Влайко Андрій, учень 8-Б класу гімназії № 2 м. Чернівців за роботу «Адресами Буковинського віче» (керівник Котляр М. Д., керівник туристсько-краєзнавчого гуртка «Азимут»);


Лауреати:

 • Снігар Валентина, учениця 11 класу Погорілівської ЗОШ, керівник пошукового загону «Джерело» за роботу «Туристичні маршрути села Погорілівка» (керівник Ластюк В. Д., вчитель історії;

 • Гречанюк Оксана, учениця 11 класу Нелипівської ЗОШ Кельменецького району, командир експедиційного загону «Краєзнавець» за роботу «Село на Нелипі» (керівник – Требик А. І., педагог-організатор);

 • Ілаш Михайло, учень 10 класу Хотинської ЗОШ за роботу «Подорож довжиною в тисячоліття» (керівник – Шевчук Д. О., вчитель географії);

 • Куриш Тарас, член наукового об’єднання «Горицвіт» Луганського ЗНЗ Кіцманського району за роботу «Стежками семи природних чудес Кіцманшини» (керівник Куриш Н. К., вчитель географії).Секція «Історичне краєзнавство і археологія»

Учасники секції представили роботи з історичних та археологічних досліджень нашого краю.
Переможці:

– Пошуковий загін Глибоцької ЗОШ I-III ступенів під керівництвом методиста Глибоцького ЦТКСЕУМ Фери С. М., доповідач – учень 10 класу Тодорюк Дмитро з роботою "Ми пам’ятаємо” - соціальне становище Глибоцького району в 1940-1950 роках.

– Пошуковий загін Сокирянської гімназії під керівництвом вчителя історії Махіборода Д. В., доповідач учениця 9 класу Харабара Алла з роботою „Кераміка – важливий винахід неолітичного часу ”
Лауреати:

– Пошуковий загін Погорілівськой ЗОШ I-III ступенів під керівництвом вчителя історії Ластюка В.Д., доповідач учениця 6 класу Зайцева Даміана з роботою „Щоб не згасла іскра пам’яті про подвиг ”.

– Пошуковий загін Селятинської ЗОШ – Інтернату під керівництвом педагога-організатора Гайдеєва С.Г., доповідач учениця 10 класу Антемюк Богдана з роботою „З історії будівель Селятинської школи інтернату”

- Пошуковий загін Хотинської гімназії під керівництвом вчителя історії Ганіна В.І., доповідач учениця 9 класу Слугіна Юлія з роботою „Становлення та діяльність Спілки ветеранів Афганістану Хотинського району”

– Пошуковий загін Чернівецької ЗОШ I-III ступенів № 16 під керівництвом вчителя історії Ворожбит Л.І з роботою „Видатні діячі Буковини у меморіальних музеях міста Чернівці ”

^

Секція «Географічне краєзнавство і геологія»

Представлені на форум матеріали охоплювали дослідження природи рідного краю, рослинний і тваринний світ, клімат, водоймища, типові ландшафти, принципи природокористування, взаємодію людини з навколишнім середовищем, фенологічні спостереженнями та роботи в національних парках, заповідниках, лісництвах, а також досліджувались геологічні пам’ятки та збирались колекції гірських порід та мінералів.Переможці:

 • Зеліско Олеся, член краєзнавчого гуртка, учениця 9 класу Неполоковецької школи Кіцманського району за роботу «Вплив техногенної діяльності на території злиття річок Прут та Черемош» (керівник Зеліско В.С., вчитель географії);

 • Стріхарь Альбіна, учениця 8 класу, член наукового товариства «Ерудит» Клішковецької гімназії Хотинського району за роботу «Рекреаційно-туристичні ресурси Хотинського району» (керівник Палагнюк С.Д., вчитель географії);


Лауреати:

 • Дудка Катерина, учениця 10 класу Глибоцького ліцею, член гуртка Глибоцького ЦТКСЕУМ за роботу «Біла пляма на мапі Буковини» (керівник – Меленко О.В., методист Глибоцького ЦТКСЕУМ);

 • Бондарчук Вадим, учень 8 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Ожеве Сокирянського району, член гуртка «Географічне краєзнавство» за роботу «Зсувні процеси в зоні функціонування Дністровського каскаду» (керівник – Шибінська В.І., вчитель географії);

 • Гаврилюк Валерія, учениця 8 класу Новоселицької гімназії, член краєзнавчого гуртка за роботу «Стежинками рідного краю» (керівник – Кучерявенко Р.О., вчитель географії);

 • Костенюк Марина, член гуртка «Географічне краєзнавство» Сторожинецького ЦДЮТ, учениця 9 класу Михальчанської ЗОШ Сторожинецького району (керівник Костенюк Л.В., вчитель географії).


Секція «Нариси - описи» експедиції «Історія міст і сіл»
На захист по секції «Нариси - описи» експедиції «Історія міст і сіл» було представлено 13 робіт (всі райони області, м. Чернівці та ОЦТКЕУМ). Не надав м. Новодністровськ.
Переможці:
– туристсько-краєзнавчий гурток «Меридіан» навчально-виховного комплексу «Берегиня» «Володимир Гамаль: думка і настрій пульсують у камені» (доповідач – Гаврилець Анастасія);

– Луданова Ірина, учениця Сокирянської ЗОШ І – ІІІ ст. №1 «Місто Сокиряни. Короткий історичний нарис».
Лауреати:
– «Нарис – опис села Лукавці», виконавець – Бойко Христина, учениця Лукавської ЗОШ І – ІІІ ст. Вижницького р-ну;

– «Людські долі – літопис села», виконавець – Коваль Олена, член пошукового загону «Краянин» Старововчинецького ліцею Глибоцького району;

– «Народні промисли як форма поєднання матеріальної культури ужиткового мистецтва», виконавець – Лисак Василь, учень Котелівського НВК Новоселицького району;

– «Село у підгір’ї Карпат», виконавець – Урсулян Олександра, учениця 11 класу Нижньопетрівецької ЗОШ Сторожинецького р – ну.
Секція «Шкільний музей»
Конкурсні роботи представила більшість районів області. Значно зріс рівень підготовки учасників та оформлення конкурсних робіт. Звітний форум відкрив ще одну сторону – широке використання мультимедійних технологій. Ноутбук або проектор стали органічним доповненням доповідей учасників.
Переможці:


 • Сторощук Іванна, учениця 9 класу Реваківської ЗОШ І-ІІІ ст. Кіцманського району, музей історії школи;

 • Довгопола Тетяна, учениця 9 класу ЗОШ №5 м.Чернівці, музей історії освіти.


Лауреати:

 • Тимчук Вікторія, учениця Шебутинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Сокирянського району, етнографічний музей;

 • Карпюк Ольга, учениця Старововчинецького ліцею Глибоцького району, музей історії села;

 • Василович Олена, учениця Костинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Сторожинецького району, музей історії села «Народна скарбниця»;

 • Дубань Тарас, учень 9 класу Зарожанської ЗОШ І-ІІІ ст. Хотинського району, історичний музей.^ Таблиця результатів
обласного форуму юних краєзнавців “До оберегів відродження ”


№ з/п

Район, місто

історичне краєзнавство і археологія

географічне краєзнавство і геологія;

етнографічне і літературне краєзнавство

Шкільний музей

Історія міст та сіл України

Кількість лауреатів

Кількість переможців

Сума балів

Місце

Бали в рейт. таблиці

Нариси-описи

Краєзнавчі маршрути

1.

Вижницький

У

У

У

У

Л

У

1

-

35

9-10

5

2.

Герцаївський

У

У

У

У

У

-

-

-

20

12

2

3.

Глибоцький

П

Л

П

Л

Л

П

3

3

69

І

13

4.

Заставнівський

Л

У

У

У

У

Л

2

-

40

7-8

7

5.

Кельменецький

-

У

У

-

У

Л

1

-

15

11

3

6.

Кіцманський

У

П

У

П

У

Л

1

2

48

5-6

9

7.

Новоселицький

У

Л

У

У

Л

У

2

-

40

7-8

7

8.

Путильський

Л

У

Л

-

У

У

2

-

35

9-10

5

9.

Сокирянський

П

Л

Л

Л

П

У

3

2

61

ІІІ

11

10.

Сторожинецький

У

Л

Л

Л

Л

У

4

-

50

4

10

11.

Хотинський

Л

П

У

Л

У

Л

3

1

48

5-6

9

12.

Новодністровськ

У

-

П

-

-

У

-

-

8

13

1

13.

Чернівці

Л

У

Л

П

П

П

2

3

64

ІІ

12


Умовні позначення та нарахування балів:

П – переможець – 13 балів У – учасник – 5 балів

Неучасть – (-5 балів) Л – лауреат – 10 балів
Схожі:

Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» iconАналіз роботи секцій обласного форуму юних краєзнавців “До оберегів відродження”
Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича; Кіс Аліна Василівна – методист Чернівецького обласного центру туризму,...
Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» iconПопаснянська районна рада лугансько ї області комунальна установа
На виконання наказу департаменту освіти І науки від 05. 11. 2013 №1433 «Про проведення обласного турніру юних далезнавців» та відповідно...
Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» iconХ й обласний збір-змагання юних рятувальників "Школа безпеки" (далі...
Х й обласний збір-змагання юних рятувальників "Школа безпеки" (далі – обласний Збір-змагання) є фінальним етапом районних та міських...
Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» iconПроведення Всеукраїнського Біржового Форуму у місті Харкові
Для створення ринкової інфраструктури аграрного ринку в Україні та відродження статусу Харкова, як центру оптової та біржової торгівлі...
Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» iconТитани італійського Відродження
Епоха Відродження відноситься до визначних періодів розвитку людської цивілізації. Злет наукової та мистецької думки, розвиток різних...
Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» iconЧоловіків кіровоградщини хвилює майбутнє власних дітей. Саме тому...
Регіональний Форум організацій, що працюють в напрямку батьківства та підтримки сім’ї
Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» iconЗаставнівська районна державна адміністрація відділ освіти нака з
На виконання вимог Закону України “Про пожежну безпеку” та Положення про обласний фестиваль дружин юних рятувальників-пожежних
Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» iconЖанри доби Відродження
Відродження (література Ренесансу) — це період в історії світової літератури, що охоплює 14-16 століття в Італії та кінець 15 — початок...
Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» iconУкра ї н а донецька обласна державна адміністрація
...
Обласний форум юних краєзнавців «До оберегів відродження» iconIsbn форум молодих науковців Львівщини. Збірник тез конференції: 22 травня 2011 року
Форум молодих науковців Львівщини. Збірник тез конференції: 22 травня 2011 року // За заг ред. О. М. Лозинського, І. В. Карівця,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка