Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів
Скачати 54.67 Kb.
НазваВідповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів
Дата конвертації30.04.2013
Розмір54.67 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы


ПРЕС-РЕЛІЗ

Прес-реліз присвячений змінам, які відбулися в нормативній базі зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО) як етапу, що передує вступній кампанії до вищих навчальних закладів (далі – ВНЗ) та питанням підготовки до ЗНО 2012 року. Інформація відображає нормативні вимоги до ЗНО 2012 станом на 01.11.2011.

Особливості зовнішнього незалежного оцінювання 2011 року

Наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
від 9.08.2011 № 946 та від 14.10.2011 № 1192 (зареєстрованими у Міністерстві юстиції України відповідно від 26.08.2011 за № 1006/19744 та від 20.10.2011 за № 1216/19954) "Про зовнішнє оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2012 році" встановлено, що у 2012 році зовнішнє оцінювання для бажаючих стати студентами ВНЗ буде проводитися з 10 предметів: українська мова і література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, одна з іноземних мов (за вибором): англійська, німецька, французька, іспанська.

Нововведенням порівняно з минулими роками є збільшення загальної кількості предметів тестування з 9 до 10 за рахунок всесвітньої історії.

^ Тести друкуються українською мовою (за винятком іноземної мови), але за бажанням учасники можуть замовити переклад тестів. Розробку та укладання тестів для ЗНО 2012, переклад тестів з історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики, хімії кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами здійснює Український центр оцінювання якості освіти (далі УЦОЯО).

Вступники до вищих навчальних закладів мають право подавати сертифікат УЦОЯО, виданий у 2012 році, або сертифікати чи їх дублікати за 2008, або 2009, або 2010, або 2011 роки.

З питань виготовлення дубліката сертифіката у разі його втрати або пошкодження необхідно звертатися до Українського центру оцінювання якості освіти (щодо виготовлення дублікатів сертифікатів 2008, 2009 років) або до Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти (щодо виготовлення дублікатів сертифікатів 2010, 2011 років) через сайти центрів www.testportal.gov.ua та www.dneprtest.dp.ua або за телефонами 044-503-37-93 та 056-790-24-99 відповідно.

Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати ЗНО 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямування).

Для вступу до ВНЗ у 2012 році, абітурієнту потрібно буде подати до приймальної комісії сертифікати ЗНО з трьох предметів.

При цьому до участі в конкурсному відборі допускатимуться особи, які подають сертифікати ЗНО з результатами не нижче ніж 124 бали з непрофільних конкурсних предметів та не нижче ніж 140 балів з профільних конкурсних предметів. За рішенням приймальної комісії до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання може бути допущений вступник, який подає сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти, кількість балів якого з одного з непрофільних загальноосвітніх предметів нижче 124 балів, за умови, якщо кількість балів з профільного загальноосвітнього предмета, зазначена у сертифікаті, становить не нижче 170 балів. Разом з цим ВНЗ на окремі напрями підготовки (спеціальності) може встановити вищу кількість балів сертифіката з профільних загальноосвітніх предметів, з якими вступник допускається до участі у конкурсному відборі, для зарахування на навчання.

^ Обов’язковим предметом при вступі, як і у минулому році, залишається українська мова і література. Сертифікат ЗНО з цього предмету потрібно подавати на будь-яку спеціальність. Інші два предмета встановлюються умовами прийому для вищих навчальних закладів для кожної окремої спеціальності.

Підготовка до ЗНО

Важливу роль для успішного складання ЗНО має підготовка до нього.

Підготуватися до складання зовнішнього оцінювання учасники
ЗНО 2012 зможуть, використовуючи матеріали, розміщені на сайтах УЦОЯО та Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти (далі - ДпРЦОЯО). На даний час на сайтах розміщено лише програми тестів 2012 року з усіх предметів, за виключенням всесвітньої історії. Пізніше будуть доступні й інші матеріали: програма тестів з всесвітньої історії, характеристики тестів 2012 року. Вже сьогодні можна використовувати матеріали зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2011 років, розміщені на сайті ДпРЦОЯО в розділі «Підготовка до ЗНО».

^ Ефективною формою підготовки до ЗНО є пробне ЗНО, адже участь у ньому це реальна можливість ознайомитися з процедурою тестування, виміряти глибину своїх знань, навчитися ефективно розподіляти час та відчувати себе впевненими під час ЗНО 2012.

^ Увага! Право проведення пробного ЗНО (далі – пробне тестування) надано лише регіональним центрам (у Дніпропетровській та Запорізькій  областях - ДпРЦОЯО), оскільки:

  • проведення пробного тестування здійснюється за технологією та процедурами, що розробляються УЦОЯО;

  • тести пробного тестування відрецензовано та схвалено фахівцями УЦОЯО;

  • проведення пробного тестування здійснюється на спеціальних пунктах, створених з дотриманням вимог УЦОЯО до їхньої організації.

Участь у пробному тестуванні також надає можливість:

  • ознайомитися зі стандартизованими тестами, що відповідають вимогам програм ЗНО та специфікаціям тестів 2012 року;

  • навчитися працювати з тестовими зошитами та бланками відповідей.

Пробне тестування, як і ЗНО 2012, проводитиметься з десяти предметів за наступним графіком:

24 березня (11.00) - українська мова і література, фізика, біологія, англійська, німецька, французька, іспанська мови, всесвітня історія;

31 березня (11.00) - математика, історія України, хімія, географія, російська мова.

Предмети тестування, зазначені в один день, розпочинаються одночасно; прибути на пункт пробного тестування необхідно до 10.45, вхід до пункту пробного тестування припиняється о 10.50.

Пробне тестування є платним, проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб і є неприбутковим для організаторів. Орієнтовна вартість одного тестування - 84 грн.

Лише для учасників пробного тестування в 2012 році ^ ДпРЦОЯО впроваджує бонус – можливість доступу з власної персональної сторінки на сайті ДпРЦОЯО до тренувального тестування в режимі onlinе протягом січня - березня 2012 року.

^ Для того, щоб стати учасником пробного тестування, необхідно у термін з 1 листопада 2011 року (з 10.00) до 30 листопада  2011 року (до 24.00) зареєструватися на сайті ДпРЦОЯО у розділі «Пробне тестування», роздрукувати квитанцію та здійснити оплату через відділення будь-якої банківської установи. Після реєстрації на сайті автоматично створюється персональна сторінка учасника пробного тестування, на якій пізніше (орієнтовно в кінці лютого) буде розміщено інформація про місце проходження тестування.

^ Результат учасника пробного тестування визначається ним самостійно після виконання всіх завдань. Для цього в пункті пробного тестування після завершення тестування учасник отримує інформацію про правильні відповіді до бланків типу А та зразок виконання завдань із розгорнутою відповіддю, що передбачають надання відповіді в довільній розгорнутій формі (бланків типу Б).

Результати пробного ЗНО не використовуються для участі в конкурсі під час вступу до вищих навчальних закладів.

Учаснику, який зареєструвався, але не з’явився на пробне тестування, кошти не повертаються. Такий учасник має право впродовж 3-х робочих днів після проведення тестування з відповідного предмету з’явитися на пункт пробного тестування, указаний в запрошенні-перепустці, та отримати примірник тестового зошита, бланків відповідей та правильні відповіді до завдань тестів.

Додаткову інформацію щодо реєстрації на пробне тестування можна отримати за телефоном 056-790-24-99 або на вищеназваному сайті регіонального центру.
Схожі:

Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів iconПро затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році
Затвердити Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році, що додаються
Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів iconУзагальнені результати зно 2012, які отримали випускники загальноосвітніх...
України в 2012 році зно навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти міста відбулося організовано...
Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів iconВитяг з Положення про громадський контроль за проведенням в Україні...
Випускників загальноосвітніх навчальних закладів (далі – зно) та зарахуванням до вищих навчальних закладів на всіх етапах здійснюється...
Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів iconСлавутицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України «Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012...
Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів iconЗатверджено Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році
Відповідний наказ підписано Міністром освіти І науки, молоді та спорту Дмитром Табачником та затверджено Міністерством юстиції 20...
Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів iconПро Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів,...
Відповідно до статті 52 Закону України "Про освіту" та з метою забезпечення реалізації права на роботу за фахом випускникам вищих...
Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів iconПлан проведення зно-2013
Наказом Міністерства освіти І науки, молоді та спорту №1297 від 20. 11. 2012 року затверджено Календарний план підготовки та проведення...
Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів iconНаказ
Затвердити Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2013 році, що додаються
Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів iconVivat зно- 2014!
Відповідно до наказу Міністерства освіти І науки України від 03. 09. 2013 №1258 «Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень...
Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році результати зно 2012 будуть зараховуватися як вступні випробування до вищих навчальних закладів iconОрганізація І проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Новомиргородському районі
Відповідно до наказу Міністерства освіти І науки України від 02. 10. 2012 року №1130 «Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка