1. Знайомство з історією
Скачати 85.42 Kb.
Назва1. Знайомство з історією
Дата конвертації17.03.2013
Розмір85.42 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Історія > Урок
5 класІСТОРІЯ УКРАЇНИ (ВСТУП ДО ІСТОРІЇ УКРАЇНИ)

(35 год)


з/п

Дата

Тема, зміст уроку

Примітки

1.

2.

3.

4.
Тема 1. Знайомство з історією

1.
Вступ. Ознайомлення учнів із завданнями і структурою курсу та підручника. Історія як навчальний предмет і наука. Історія України – складова всесвітньої історії.
2.
Відлік часу в історії.
3.
Історичні джерела. Археологія. Речові джерела. Археологія про життя найдавніших людей. Речові пам’ятки трипільців. Золота пектораль і найдавніші скіфські пам’ятки. Археологи про грецькі міста-держави на території України. Історичні заповідники та музеї.
4.
Писемні та усні джерела. Писемність та усна народна творчість, як джерело історичних відомостей. Архіви.
5.
Монети, герби, печатки як важливі джерела істо­рії. Нумізматика, сфрагістика та геральдика. Тризуб.
6.
Географічні назви в історичній науці Ознайомлення з історичною картою. Імена та назви. Легенди про походження географічних назв (за матеріалами істо­рії рідного краю)
7.
Давні слов’яни. Історики про походження українського народу. Легенда про походження Києва.
8.
Урок узагальнення (оцінка за тему)Тема 2. Княжа Русь-Україна

9.
Перші князі Київської держави. Київська Русь. Давні літописи про перших князів Київської держави та походження назви«Русь». «Повість минулих літ».
10.
Розквіт Київської Русі. Київська Русь часів Воло­димира Великого та Ярослава Мудрого. Літописець про запровадження християнства. Історичне значен­ня запровадження християнства. Софійський собор, Києво-Печерська лавра – символи Київської Русі. «Руська правда». Писемні згадки про школи Давньої Русі.
11.
Скрутні часи України-Русі.

Боротьба Давньої Русі з кочівниками.

Володимир Мономах «Повчання дітям». Перші письмові згадки назви «Україна». Україна-Русь і монголо-татарська навала. Археологічні знахідки та літопис про боротьбу з монголами та монгольське ярмо.
12.
Галицько-Волинська держава. Князь Данило Романович і його спадкоємці.
13.
Українські землі у складі іноземних держав. Українські землі у складі Великого князівства Литовського, Польського королівства, Угорщини, Молдавії, Кримськотатарської держави, Туреччини, Москов­ської держави.
14.
Люблінська унія та її наслідки. Василь-Костянтин Острозький. Культура України князівської епохи, церковне життя.
15.
Наш край.
16.
Урок узагальнення (оцінка за тему)Тема 3. Козацька Україна

17.
Виникнення українського козацтва та Запорізької Січі. Побут, звичаї козацького товариства. Запорізька Січ – козацька республіка. Козацькі клейноди як пам’ятки історії. Запорозьке і реєстрове козацтво.
18.
Доба героїчних походів і козацьких повстань Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний.
19.
Національно-визвольна війна українського народу середини XVII ст. Історичні джерела про гетьмана Б.Хмельницького та Українську козацьку державу. Українсько-Московський договір 1654 р.
20.
Гетьманська Україна.

Українська козацька держава II половини ХVП ст. література та письмові джерела про Івана Мазепу.
21.

Ліквідація української козацької держави. Зруйнування Січі. Боротьба козацької старшини за відновлення державних прав України. П.Орлик П.Полуботок, гетьмани, гайдамаччина, ліквідація Української козацької держави та зруйнування Січі історичних джерелах. Кошовий отаман Петро Калнишевський в усній народній творчості.
22.
Культурне життя козацької України. Свідчення про поширення освіти та навчання у братських школах. Києво-Могилянська академія. Найвидатніші митці української культури XVIII ст. Г.Сковорода.
23.
Наш край.
24.
Урок узагальнення (оцінка за тему)Тема 4. Україна в XIX–XX ст.

25.
Початок національного відродження. Українські землі під владою Російської та Австрійської імперій. Формування модерної української нації. І.Котляревський, Т.Шевченко, «Руська трійця».
26.
Зростання національно-культурного руху в Україні. Українські землі у другій половині XIX – поч. XX ст. В.Антонович, І.Франко, Леся Українка. Освіта. Університети. Меценатство.
27.
Перша світова війна. Україна в І світовій війні. Українські січові стрільці. Мистецька творчість українських січових стрільців.
28.
Відродження Української держави в 1917–1920 рр. Центральна Рада. М.Грушевський. Західноукраїнські землі в міжвоєнний період.
29.
Встановлення більшовицької влади в Україні. Свідчення про встановлення більшовицької влади в Україні. Україна в СРСР. Індустріалізація і колгосп­на система.
30.
Голодомор 1932–1933 років. Великий терор. Репресії.
31.
Україна в Другій світовій війні. (1939–1945). Кіно- та фото документи про війну. Свідчення про життя населення України в роки окупації (за матеріалами історії рідного краю) Радянські партизани. Український визвольний рух у роки війни (ОУН та УПА). Завершення війни, післявоєнний період, при­душення визвольного руху.

Пам’ятники героям боротьби та жертвам війни (за матеріалами рідного краю). Нагороди ветеранів Великої Вітчизняної війни. Відбудова.
32.
Україна у 50–80 роках XX ст. Дисиденти. Чорнобильська трагедія.

Завершення формування території сучасної України Досягнення і проблеми. Уроки Чорнобильської трагедії. Освіта. Наука. Культура.
33.
^ Урок узагальнення (оцінка за тему)
34.
Проголошення незалежності України. Україна сьогодні Національно-демократичний рух 1980–1990-х років. Незалежність України. Розпад СРСР. Конституція України як Основний закон держави. Територія населення та національний склад, найбільші міста. Державні символи України. Сучасна Україна в Європі та світі.
35.
Підсумкове узагальнення
Схожі:

1. Знайомство з історією iconУрок №6 Тема: Узагальнююче повторення за темою «Знайомство з історією»
Обладнання: карта «Розселення східних слов’ян у IV – VII ст.», атласи, індивідуальні картки, кросворд, маршрутні листи
1. Знайомство з історією iconУвага! Увага! Увага!
Херсона, познайомилися із історією та визначними місцями лівобережжя та правобережжя Херсонської області. Познайомилися із історією...
1. Знайомство з історією iconПідготувала: Кузик Н. В. бібліотекар сектора
Минає 310 років з того часу, коли село Ст. Вовчинець було згадано в писемних літописних документах. Покажчик познайомить вас з історією...
1. Знайомство з історією iconІДіП –нормативна-історико-юридична наука, яка вивчає генезу, становлення...
ДіП є історичною, юридичною та суспільно-політичною наукою, що пов’язана з теорією держави І права, історією політичних І правових...
1. Знайомство з історією iconЗнайомство Unit 1: Hello! What is your name?

1. Знайомство з історією iconЗнайомство. Розвиток мовлення. Лічба предметів

1. Знайомство з історією iconТема. Перська держава мета: ознайомити учнів з природою та населенням...
Мета: ознайомити учнів з природою та населенням Іранського нагір’я, історією утворення Перської держави, з’ясувати причини її розпаду,...
1. Знайомство з історією iconЗнайомство з графічним редактором Paint, що входить до складу стандартних засобів ос windows

1. Знайомство з історією iconВиховувати в учнів почуття патріотизму, продовжувати роботу над формуванням...
Мета: виховувати в учнів почуття патріотизму, продовжувати роботу над формуванням поняття батьківщина, Мала Батьківщина; знайомити...
1. Знайомство з історією iconПрограма педагогічної практики
Розподіл по класах. Бесіда з класним керівником. Знайомство з класом на основі класної документації
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка