Бібліографічний огляд літератури
Скачати 50.66 Kb.
НазваБібліографічний огляд літератури
Дата конвертації05.08.2013
Розмір50.66 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
БІБЛІОГРАФІЧНИЙ

ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ

Підготувала

бібліотекар ЗОШ № 5 м. Токмака

Симоненко Галина Вікторівна
Хто Рідний Край над все кохає,

До праці творчої ставай!

Най процвіте і засіяє

На цілий світ наш Рідний Край!

С. Черкасенко

Дорогі друзі! Сьогодні я запрошую вас у найцікавішу подорож – подорож по рідній країні. Україна – це наша Батьківщина. Тут живуть ваші батько, мати, дідусь, бабуся, сестри й брати. Всі вони – громадяни незалежної країни. Ви теж громадяни України, тому що живете на цій землі, знаєте співучу українську мову, любите й поважаєте своїх батьків, свою землю, рідний край. Кожен народ пишається своєю Батьківщиною, піклується про її добробут.

Книги, представлені на книжковій виставці «Україна – країна талантів», присвячені тим, хто своєю відданою працею звеличували і звеличують Україну.

^ Слабошпицький, М. З голосу нашої Кліо : події і люди української історії / М. Слабошпицький . - К. : Довіра, 1993. - 256 с. : іл.

Ця книжка поведе вас складними й драматичними дорогами національної історії, на яких ви зустрінетеся з багатьма видатними синами й доньками українського народу. Ви довідаєтеся про те, як впливали видатні політичні діячі на хід подій та «біографію» мас, а також про те, як події вносили нову несподівану логіку в перебіг людських життів. Отож, історія в конкретній долі і конкретна доля в історії. У тих відносинах не буває нічого випадкового, все взаємозалежне й все закономірне.

Книжка складається з особистостей, на яких лежить незгасний відсвіт історії. Ескізи увібрали в себе цікавий фактичний матеріал і відзначаються белестричною легкістю його викладу.
^ 100 великих украинцев. - М. : Вече, К. : Орфей, 2002. - 592 с.

Сто портретів визначних представників українського народу – це сто доль великих людей, присвятивши себе боротьбі і творінню, ратним подвигам і політичній діяльності, створенню художніх шедеврів живопису й музики, унікальних літературних творів і чудес техніки, здійсненню епохальних наукових відкриттів. Але, чим би вони не займалися, всіх їх поєднує одне – українська земля, на якій вони народилися й процвітанню якої присвятили своє життя, талант і покликання.

Прочитавши цю книгу, ви зможете ще раз переконатися в тому, якою багатою на таланти була і є наша країна.
^ Українці, що удосконалили світ. – Харків : Промінь, 2006. - 80 с.: іл.

Книгу представляють 7 розділів. 1-й розділ «Вплив української культури на світовий розвиток» (Анна Ярославна, Пилип Орлик); 2-й розділ «Винаходи українця – нова ера світової техніки» (М.М. Бенардос); 3-й розділ «Внесок українського генія до світової авіації»; 4-й розділ «Україна – велика космічна держава», 5-й розділ «Україна – батьківщина науки кібернетики»; 6-й розділ «Великі вчені-фізики – сини України»; 7-й розділ «Україна та світова медицина».

Книга присвячена тим, хто своєю відданою працею звеличували Україну. Перед вами постануть українські вчені та громадські діячі, завдяки яким світове суспільство зробило значний крок уперед. Читаючи цю книгу, пройдете разом з українськими геніями їхнім тернистим шляхом, дізнаєтесь про те, якими саме вони були, що визначного для світової історії зробили.
^ Україна : дитяча енциклопедія. - Харків : Фоліо, 2003. - 319 с.

Енциклопедія «Україна» містить досить повну і різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя нашої країни. Цікаво і докладно розповідається про історію, звичаї та традиції українського народу, розвиток економіки, науки, освіти, культури, літератури і мистецтва в Україні.
^ Світ моєї України : популярна дитяча енциклопедія. – Харків : Сінтекс, 2003. - 160 с.

«Україно! Доки жити буду, доти відкриватиму тебе»,- писав В. Симоненко. Мета цієї книжки – відкрити вам, юні друзі, цікаві сторінки життя нашої батьківщини.

Чому Києво-Печерська лавра є однією з найдорожчих святинь українського народу? Де знаходиться головна скарбниця давньоруської культури? Коли в Україні з’явилися перші друковані книжки? Які музеї є в Україні? Які музичні інструменти вважаються символами України? У чому особливість українського декоративно-ужиткового мистецтва?

На свої Що? Як? Чому? ви знайдете відповідь у цій книзі. Нам є чим пишатися, що цінувати, вивчати і про що розповідати іншим.
^ Степовик, Д. В. Скарби України : науково-художня книга / Д. В. Степовик . - К. : Веселка, 1990. - 192 с. : іл.

Автор розповідає про видатні твори українського мистецтва, які зберігаються в музеях України, про їх авторів, про відомих скульпторів та їхні творіння.
^ Архітектура : дитяча енциклопедія. – Харків : Фоліо, 2002. - 318 с.

Мова архітектури буває іноді виразнішою за літературну, бо вона доступна всім. Водночас архітектура є зовсім особливою мовою, що нею може до нас дійти розповідь про життя народу у інші часи, тому так важливо навчитися розуміти її. Ця книга покликана навчити читача основам цієї мови, дати загальні уявлення про архітектурні стилі різних епох. Особливо цікаво буде познайомитися з останнім розділом книги «Архітектурні пам’ятки України».

^ Якубовська, М. У дзеркалі слова: есеї про сучасну українську літературу / М. Якубовська . – Львів : Каменяр, 2005. - 752 с.

Література і епоха… Поняття невіддільні. Щоб пізнати суть епохи, потрібно осмислити духовні набутки, створені нею. Література реагує на зміни у суспільному житті, аналізує пройдений народом шлях, показує перспективи розвитку, застерігає від поразок і невдач… Потрібно лише вміти уважно читати, думати…

Праця Марії Якубовської унікальна. Вона створила літературні портрети письменників, учених, філософів другої половини ХХ століття. Авторка не просто розповідає про досягнення українського письменства – вона пристрасно розмірковує над проблемами державотворення в Україні. Адже література найбільшою мірою причетна до створення духовного храму суспільства.

У наш непростий час така книга є надзвичайно цінною, адже вона на конкретних фактах доводить, що українська література, попри всі негаразди, перебуває у стані піднесення. Доки народ пише – він живе.
Гомон, М. Край токмацький : Документальна історико-краєзнавча розповідь про міста Токмак, Молочанськ і села Токмацького району Запорізької області / М. Гомон . - Токмак, 2002. - 184 с.

Автор книги – Микола Володимирович Гомон, член Спілки письменників, член Спілки журналістів України, наш земляк. Його перу належать книги художньої прози: «Тендра», «Чорноморські криниці», «Моряна», «Ягорлицький Кут», «Віхола над Балатоном». За роман «Над Кінбурном чайка плаче» письменнику присудили регіональну літературну премію імені М. Нагнибіди.

У книзі «Край токмацький» автор повідав читачеві про людей уславлених. Одні на бойовому, інші на трудовому фронті розкрилися, кожен по-своєму збагативши ті дні, коли жили і творили. Та є ще одна категорія: люди, які уславляють, досліджують і залишають гарний слід на землі. Про них розповість розділ книги «Народні таланти».

Книга М. Гомона «Край токмацький» є чи не єдиним систематичним джерелом, звідки токмачани, особливо, учнівська молодь, черпають відомості про свій рідний край.

Схожі:

Бібліографічний огляд літератури iconДвнз «криворізький національний університет» криворізький педагогічний...
Екологічна культура в освітньому середовищі (Рекомендаційний бібліографічний список літератури)
Бібліографічний огляд літератури iconЗвертаємо вашу увагу на правильність оформлення використаної літератури...
З липня 2007 року набув чинності новий національний стандарт дсту гост 1: 2006 «Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні...
Бібліографічний огляд літератури iconБібліотека української літератури запрошує
Виставка нових книжкових надходжень. «Вітаймо книгу з берегів Дніпра!». Огляд літератури
Бібліографічний огляд літератури iconВища освіта: анотований інформаційно-бібліографічний огляд періодичних видань
С. Філософія І фундаменталізація університетської освіти / С. Іванов, М. Кітов // Вища школа. – 2013. № – С. 20-26
Бібліографічний огляд літератури iconВища освіта: анотований інформаційно-бібліографічний огляд періодичних видань
Андрущенко В. Проблема входження української університетської освіти в європейський простір / В. Андрущенко, І. Гамерська // Рідна...
Бібліографічний огляд літератури iconВашій увазі пропонується рекомендаційний бібліографічний покажчик...
Вашій увазі пропонується рекомендаційний бібліографічний покажчик путівник літератури «Книги, які допомагають жити» для молоді, людей...
Бібліографічний огляд літератури iconВища освіта: анотований інформаційно-бібліографічний огляд періодичних видань
Бахрушин, В. Статистичний аналіз університетських рейтингів / В. Бахрушин // Освіта І управління. – 2011. № – С. 7-12
Бібліографічний огляд літератури iconВища освіта: анотований інформаційно-бібліографічний огляд періодичних видань
Бандурка, О. Про сьогодення вищої освіти в Україні / О. Бандурка // Вища школа. – 2011. № С. 7-15
Бібліографічний огляд літератури iconВища освіта: анотований інформаційно-бібліографічний огляд періодичних видань
Артемова, Л. Виховання чи лише навчання студентів / Л. Артемова // Вища школа. – 2011. – №  – С. 93-103
Бібліографічний огляд літератури iconВища освіта: анотований інформаційно-бібліографічний огляд періодичних видань
Куклін О. Стратегічні пріоритети розвитку вищої освіти України / О. Куклін // Вища школа. – 2012. № – С. 28-36
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка