Тема. Великий син великого народу
Скачати 61.53 Kb.
НазваТема. Великий син великого народу
Дата конвертації19.12.2013
Розмір61.53 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
Усний журнал 3 клас

Тема. Великий син – великого народу.

Мета. Ознайомити дітей з життям і творчістю великого Кобзаря – Т.Г.Шевченка. Вчити і розвивати акторські здібності. Виховувати любов і повагу до спадщини, яку залишив нам поет.

Обладнання. Портрет Т.Г. Шевченка, репродукції картин відомих художників із життя Т. Шевченка, репродукції картин Т.Шевченка, ілюстрації до творів поета.

І .«Сторінка шанування Кобзаря»

Вступне слово вчителя.

В історії кожного народу є імена, які він береже в своїй пам’яті. Із великою любов’ю та шаною передає з покоління в покоління. Є таке ім’я в нас українців - це Т.Г Шевченко.
Нема і не було в Україні поета, подібному йому.
Немала мати – Україна сина , який так ніжно і самовіддано любив би свій народ і так страждав за нього.
Для кожного українця ім’я Т. Г Шевченко – святе. Саме він і врятував і повернув йому голос – його мову.
Тарасом Шевченком написано багато літературних і художніх творів. Їх люблять і дорослі і діти . І сьогодні в день пам’яті Шевченка ми хочемо доторкнутися до його величезного спадку – поета і художника.

1. Щовесни, коли тануть сніги,

І на рясті проростає веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.


2. Весна - весняночка… Це вона привітна і щедра подарувала Україні вірного сина , а світові - генія.

3. В історії кожного народу є імена , які становлять його славу і національну гордість. Саме таким є і для України ім’я безсмертного Кобзаря - Тараса Шевченка.


4.Кобзарем його ми звемо
Так від роду і до роду,

Кожен вірш свій і поему

Він присвячував народу.


5.Дорогий Тарасе ,

Сонце засвітило,

Весна наступила,

І принесли квіти,

Щоб раділи діти.

6.В дні ці березневі

Линуть співи всюди

Шевченка вітають

Всі вкраїнські люди.

7.І дорослі, і діти

Його величають.

І по всьому світу

Його прославляють.

8. Ми тобі співаєм.

Дорогий Тарасе!

Твоя вічна слава

Не вмре і не згине.

^ Пісня « Слово Кобзаря»

1.Про Шевченка , про Тараса

Знаєш ти і я.

Його любить й поважає

вся моя рідня.

Скрізь поета шанували ,

Навіть вороги змовкали,

Як лунало слово Кобзаря.

2. Обніміться , брати мої,

Закликав Тарас,

Живіть в дружбі і любові

Примиритись час.

Працьовиті і хоробрі,

Всі ми варті жити добре –

Вчить Шевченко,

Мудрий наш Тарас!

ІІ сторінка « Життєвий шлях Т.Г Шевченка»

 1. У цій хаті 9 березня 1814 року в селі Моринці що на Черкащині, в родині селянина – кріпака народився син Тарас. Ще одна підневільна душа пана Енгельгарда.

 2. Дитинство минуло в селі Кирилівка. Та було воно безрадісним. Жили бідно, в нужді і злиднях. Одна радість ,як кобзарі в село заберуть. Слухає їх Тарас і слухає

 3. Світлі дні дитинства були недовгими. Дев’ятирічним Тарас залишився без матері і змушений був терпіти знущання лихої мачухи. А у віці11 років втратив батька.

 4. Почалося поневіряння хлопця по чужих людях .І пастухом і погоничем ,і воду носив школярам. А так хотілося малювати! Йому тринадцятий минало він пас ягнята за селом.

 5. У 15 років стає козачком у пана Енгельгарда і разом з ним їде до Петербурга. Одної ночі пан застає Тараса за малюванням. Він жорстоко побив хлопця, але згодом віддав хлопця на навчання до школи Ширяєва . Де учнів більше використовували як робочу силу, ніж чогось вчили.

 6. На життєвій дорозі Шевченко зустрів багато розумних і добрих людей, які побачили в ньому талановитого художника і викупили із кріпацтва.

 7. Відомий художник Карл Брюллов намалював портрет поета Жуковського і виставив його на аукціоні , щоб отримати 2500 золотих рублів , які вимагав пан Енгельгард за Шевченка. Це дуже великі гроші, на той час корова коштувала 3 рублі.

 8. 7 років Шевченко навчався в Петербурзі академії мистецтв, після закінчення якої їде на Україну, де працює художником а Археографічній комісії.

 9. Згодом стає членом Кирило – Мифодіївського братства, яке боролося проти царя. За що був арештований і відправлений на 10 років відправлений у солдати з забороною писати і малювати .

 10. Через 10 років поета звільнили, він повернувся в Петербург. В 1859 року Шевченко в останнє відвідав Україну. Все життя поет мріяв оселитися в Україні, у хатині з вишневим садочком. Щоб було видно було чути як реве ревучий.

 11. 10 березня 1861 року не стало геніального поета, великого художника , що все своє життя віддав боротьбі за кращу долю нашого народу.

 12. У травні цього ж року виконуючи заповіт Т.Г. Шевченка його друзі перевезли тіло Великого Кобзаря на Україну і поховали в Каневі на чернечій горі, яку тепер називають Тарасовою.

^ Пісня «Зацвіла в долині»

ІІІ. Сторінка « Кобзар – Біблія українського народу»

Вчитель. Ще одна подія, знаменита не тільки в житті Тараса Григоровича, а й важлива для всієї України – 1840 році вийшла у світ перша збірка його поезій, яку він назвав «Кобзар». Справді «Кобзар» належить до тих книжок, які найбільше друкують і читають у всьому світі. То є святиня нашого народу, національна Біблія України. Ми прочитали багато віршів Тараса Шевченка, надіємось. Що і присутні теж люблять і читають вірші великого поета. Зараз ми перевіримо, чи знаємо ми Шевченка. Учні нашого класу зробили ілюстрації до творів Тараса Григоровича, а ви спробуйте відгадайте до якого твору малюнок.

 1. Садок вишневий коло хати.

 2. Село і серце відпочине.

 3. І досі сниться під горою.

 4. Тече вода з – під явора.

 5. По діброві вітер віє.

 6. Мені тринадцятий минав.

Пісня «Наш отаман Гамалія»

ІV. Сторінка “Шевченко - художник”

Вчитель. Т.Г. Шевченка ми знаємо як геніального поета. Його безсмертний “Кобзар” перекладено майже всіма мовами світу, понад 200 віршів покладено на музику, багато з яких ще за життя поета стали народними. Проте не менш великі заслуги Тараса Шевченка і як художника. Йому належить визначне місце в розвитку українського образотворчого мистецтва.

1. Всі знають великого Кобзаря як геніального поета. Але ми шануємо Т.Г.Шевченка не тільки за вірші, а й за його чудові картини. Здається, що намальовані вони чарівним пензлем.

2. Хист до малювання у Шевченка прокинувся ще в дитинстві. Одного разу побачивши, як з-під пензля дяка – маляра з’являються очі святого, малий Тарас загорівся бажанням навчитися малювати.

3. Викуп Т.Г. Шевченка з кріпацтва в 1838 році осяяв його життя. Того ж року він стає учнем Петербурзької академії мистецтв. Відомий художник Карл Брюллов навчає юнака майстерності. Хист Тараса в малюнку розкрився настільки, що рада академії зарахувала його до четвертого класу.

4. Т.Г.Шевченко був тричі нагороджений срібними медалями під час семирічного навчання в академії.

5. За свої 47 років він створив 150 малярських і графічних портретів і велику кількість пейзажів. А всього його робіт дійшло до нас близько 1200 робіт.

6. Його картини « Циганка – ворожка», «Катерина», «селянська родина» - є чудовими зразками портретного живопису.

7. За своє життя Шевченко створив понад 30 малярських та графічних автопортретів. В яких передав свої думки, почуття, враження. Одним із них є автопортрет 1840 року.

8. Це одна із перших спроб малювати олійними фарбами. Робота виконана в синьо – зелених тонах з вкрапленням червоного. Твір не завершено.

9. У 1844 році Шевченко створює серію гравюр « Живописна Україна», до якої ввійшли гравюри: «У Києві», « Видубицький монастир», « Казка», «Судна рада», «Старости», «Дари в Чигирині» та інші.

10. 2 вересня 1860 року Рада Академії присвоїла Т.Г.Шевченку звання академіка гравюри.

( під час розповідей учні демонструють репродукції картин Т.Шевченка)

Вчитель. Минають роки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти. А серед них – найперший і найголовніший:

Свою Україну любіть,

Любіть її во время люте,

В останню тяжкую мінуту

За неї Господа моліть.

Пісня « Дитяча присяга»

Схожі:

Тема. Великий син великого народу iconВеликий син українського народу – тарас григорович шевченко
Вчити добирати необхідний матеріал з літератури. Розвивати вміння виразно, чітко читати вірші, збагачувати словник учнів, сприяти...
Тема. Великий син великого народу iconШевченко для нас живий Серед інших народів постала вона Врешті вільна,...
Як люблячий син свої землі свого народу великий Кобзар продемонстрував сучасникам, що справжня любов – вимоглива. І зразком такої...
Тема. Великий син великого народу iconЧарівні зернятка
Мати зібралася й пішла до ворожки, аби та сказала, котру дівчину її син візьме за жінку. «Не маємо ні багатства, ні радощів у житті....
Тема. Великий син великого народу iconВірний син українського народу (до 90-річчя від дня народження льотчика-космонавта...
Указом Президента України від 3 грудня 2010 року №1071/2010 “Про відзначення 90-річчя від дня народження Георгія Берегового” передбачено...
Тема. Великий син великого народу iconМета: ознайомити з життєписом великого сина українського народу –...
Мета: ознайомити з життєписом великого сина українського народу – А. Малишка; розширити уявлення учнів про влучність, красу рідного...
Тема. Великий син великого народу iconТопильнянський нвк козацькі забави
Мета: прилучати учнів до джерел національної історії І культури, сприяти патріотичному вихованню кожного учня, осмисленню себе, як...
Тема. Великий син великого народу iconУкраїнська ідея епохи великого переходу
Великого Переходу. Розкривається сутність арійства як еволюційного локомотиву, а також планетарна функція та перспективи українського...
Тема. Великий син великого народу iconПоложення про використання герба, великого герба, прапора Тульчинського району
Герб, великий герб, прапор Тульчинського району (далі району), є офіційною територіальною символікою, створеною за всіма правилами...
Тема. Великий син великого народу iconІван Франко
Доля української літератури – доля України. Важко знайти у світовій історії аналогію, щоб жива мова, мова великого народу систематично...
Тема. Великий син великого народу iconУрок світової літератури у 6 класі Тема уроку: Сильний людський характер...
Які його «Північні оповідання» вам відомі? («Поклик предків», «Біле Ікло», «Син Вовка», «Дочка снігів», «Жага до життя»)
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка