18. 092015 Новий день
Скачати 71.21 Kb.
Назва18. 092015 Новий день
Дата конвертації19.12.2013
Розмір71.21 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы


18.092015 Новий день
НАШ КРАЙ


"Працювати з молоддю,


для молоді і заради неї"


Такі слова досить часто можна почути в колі мелітопольських краєзнавців. І не дивно, адже саме це вони вважають чи не найголовнішим у своїй роботі. Зберегти пам'ять минулого, відтворити втрачені цінності, повернути із забуття долі заслужених людей і донести все це до прийдешніх поколінь... Таким був і лейтмотив зустрічі мелітопольців з колегами з Приморського району, яка нещодавно відбулася в Приморську.
Чому приїхали саме сюди?

Як говорить голова правління


Приморського краєзнавчого музею. Екскурсія залами музею відкрила багато цікавого: природа, "мешканці" моря, історія заселення територій, прадавні знаряддя праці, посуд, рушники, одяг і т.д. - багато тут своєрідного і неповторного, адже кожна територія має свої відмінні особливості. Одна з них, наприклад - населення, 25% якого складають болгари зі своєю історією, культурою, традиціями.

Після екскурсії відбулася зустріч з колективом музею (директор Н.М. Захарова), начальником районного відділу культури Бєлічевою Вікторією Вікторівною. Мету візиту, за словами В.І.Різника, можна висловити коротко і просто: ближче познайомитися і налагодити ділові зв'язки. Обмін різнобічною інформацією, спогади про колишні контакти створили дружню атмосферу в аудиторії, і в кожного з присутніх знайшлося що сказати колегам. Це було коло однодумців, які прагнуть "Працювати з молоддю, для молоді і заради неї". Ліквідувати дисбаланс у вивченні своєї історії. Залучати молодь, прищеплювати любов до рідного довкілля, навколишнього світу, до історії. З усього видно, говорить В.І.Різник, що Приморськ посідає визначне місце у краєзнавстві. Він як керівник проекту подарував фотоальбом "Северная Таврия на почтовьіх открьітках XX века", а також книгу про знаменитого вчено- го-садівника Л.П.Симиренка, засновника промислового садівництва на Мелітопольщині.

Цікаво, що неодноразово протягом дня на зустрічах виникала тема творчості О.С. Пушкіна. Як свідок дослідження пушкінської спадщини і людина, особисто зацікавлена цією темою, Володимир Іванович Різник висловлює обґрун


краєзнавців Мелітопольщини" Володимир Іванович Різник, "Ми знаємо славні традиції Приморського краю. Коли готували два альбоми з історії регіону - зверталися до керівництва районів та до влади різних рівнів, і завжди Приморський район відгукувався першим, надавав допомогу. А головне - коли створювалася "Спілка", була поставлена мета: проводити роботу на тих територіях, які раніше входили до Мелітопольського повіту Послідовно - крок за кроком "освоювати" ці території. Знаходити однодумців і допомагати один одному. Свого часу Приморський район був складовою частиною Мелітопольського повіту, тому ми маємо налагодити взаємодію з краєзнавцями, які тут проживають".

Організаційні питання взяв на себе відомий випускник Мелітопольського інституту механізації сільського господарства, приморський краєзнавець з багаторічним стажем доцент Папу В.С. Разом зі своїм викладачем, професором Черкуном В.Ю., вони детально розробили програму, намітили маршрут ознайомчої поїздки для мелітопольської групи. Як колишній директор Ногайського коледжу при Таврійському агротехнологічному університеті (раніше це був радгосп-технікум), Володимир Власович Папу першу зустріч організував саме в цьому навчальному закладі.

Заступник директора коледжу з навчальної роботи Хлівна Надія Василівна, методист коледжу з працевлаштування Світлана Іванівна Рязанцева розповіли^яка велика увага тут надається вивченню рідного краю, вихованню в молоді любові до своєї малої батьківщини. Для студентів обов'язкове відвідання музеїв - коледжу і міського. На музейних уроках студенти одержують цікаву інформацію з історії. Вони займаються краєзнавством - пишуть реферати і ведуть пошукову роботу, проводять тематичні конференції. Заснований ще в 1921 році, навчальний заклад має багаті традиції, і все робиться для того, щоб їх зберегти.

Та. як вважають учасники зустрічі, питання краєзнавства мають бути внесені чи то факультативно, чи додатковим предметом, у навчально-ви- ховний процес, щоб молодь вдалося зацікавити. Зробити це може людина, яка сама любить цю справу, і якій вірять діти, а зразків для наслідування поряд було і є чимало. Наприклад, відомі краєзнавці ІІІа- талинський Михайло Семенович і Гешева Ольга Семенівна, які створили перший путівник по Приморську/


огненньїх лет", а друга - "Автограф поколений". Краєзнавець Корнієнко Володимир Олексійович, чиї вірші й пісні про При- морськ зачаровують земляків.

І в бесіді з колегами, і під час екскурсії по музею Ногайського коледжу мелітопольські краєзнавці дізналися багато цікавого з історії одного з найстаріших навчальних закладів півдня України.

На знайомство та на згадку про зустріч гостинні господарі подарували мелітопольцям книгу про Приморськ. В свою чергу, керівник "Спілки краєзнавців Мелітопольщини" В.І.Різник подарував музею свою першу книгу "Юность Корвацкого". Саме вона спонукала його вивчати Приморський край і торкнутися життєдіяльності О.С. Пушкіна. Була подарована також книга С.І.Ав- дєєнка "Служили два товариша" - про Героїв Радянського Союзу, випускників Мелітопольського аероклубу. Заступник голови федерації грецьких громад в Україні В.Г.Макропу- ло подарував буклет про діяльність грецької общини в Мелітополі (з надією на створення такої ж у Приморську) та книгу "Сартана" - про греків Приазов'я. А головне - обидві сторони висловили готовність


Чудове враження залишило відвідання бази відпочинку "Мотор", збудованої в 1975 році заводом-виробником авіаційних моторів "Мотор Січ". Було не лише приємно помилуватися різновидами хвойних насаджень, яких тут понад півтори тисячі, змішаною парковою зоною, квітниками, чистим, упорядкованим пляжем, побачити басейн з прозорою блакитною водою, сауну, багатий на сучасне спортивне знаряддя тренажер- ний зал та оздоровчий комплекс, а й ціка во дізнатися, що на підприємстві розробили дуже економічний мотор для "кукурузників" і планують "оживити" ту авіацію й "пустити" її на місцеві лінії для обслуговування населення. "Ува- жая прошлое, создаем буду- щее" - так говорять моторобудівники про свою розробку.

Завеошальнвю подією

"мандрівного" дня

стало відвідання


до подальшої співпраці.

Знайомлячи краєзнавців з визначними місцями Приморського району та пам'ятними подіями в його історії, Володимир Власович Папу з захопленням говорив:

- Наш край незвичайний. Ми чекали зустрічі, хотіли показати якнайбільше і справити позитивне враження. Щоб ви повезли з району тепло (звичайно, не тільки сонячне).

Зрештою, так все й склалося. Взяти хоча б Азовські кручі. Самого морського краєвиду було б достатньо, щоб перебування тут запам'яталося надовго. Але ми почули ще й чимало цікавих історій: про давні поселення ногайців і про те, як "народився рідний син Ногайська" Бердянськ; про скелет велетенського слона, який було знайдено тут незадовго до початку війни, а зараз він знаходиться в Санкт-Петербурзі, в зоологічному музеї; про незайманий заказник державного значення - косу Обіточну, що заглиблюється в море на 42 кілометри, і т.ін.


^ Краєзнавці: доцент В.В. Папу (зліва) зі своїм викладачем, професором В.Ю. Черкуном.

не, загадкове "Лукоморье" - знаходиться ніде інакше, як у Приморському краї.

Гості подарували приморським краєзнавцям перший номер "Мелитопольского крае- ведческого журнала", розповіли про його створення і запросили до співпраці, до участі у виданні наступних номерів. Валерій Васильович Сакун привіз у подарунок старі фотографії: приазовська школа - 1934 рік, 1940, 1941. 1944 роки У відповідь усім учасникам зустрічі були вручені буклети "Приморский районньїй крае- ведческий музей" та літературно-художнє видання "Приморск: годьі и судьбьі" - "Память огненньїх лет" і "Автограф поколений" (автор проекту В.В.Папу). Начальник районного відділу культури відзначила, що останнім часом активізується музейна справа. Проводився навіть конкурс серед цих закладів, і найкращими визнані музеї Приморська та Ногайського коледжу. Переможцям вручено перехідний Прапор Перемоги. Музеї стали відроджуватися в багатьох селах, у школах. Отже краєзнавці Приморська запросили мелітопольців приїжджати ще: їм є що показати. І самі пообіцяли відвідати Мелітополь.

Валентин Георгійович Макро- пуло у заключній бесіді сказав: - Краєзнавча робота надзвичайно важлива, адже стільки загублених доль, стільки невідомих героїв перебувають «за межами свідомості» молодих поколінь. Завдання - "пробудити" школи, шкільні музеї, істориків, педагогів.

- Краєзнавство, - додамо слова В.І. Різника, - це той стартовий майданчик, на якому ми повинні повертати "втрачену пам'ять" поколінням. Знати малу батьківщину, адже все починається з отчого дому. "Втрати пам'яті", особливо у молоді, не повинно бути.

Тетяна Полухіна Фото автора
громадської організації "Спілка
Солдатова Любов Іванівна зараз займається питаннями природи краю. Папу Володимир Власович видав кілька збірників, пов'язаних з історією. Він автор і керівник проекту "Приморск: годьі и судь- бьі". Перша книга "Памятьтовану багатьма переконливими висновками спеціалістів та власними спостереженнями думку про те, що славнозвіс-Схожі:

18. 092015 Новий день iconНовий день над украiною

18. 092015 Новий день iconЗал святково оформлений Звучить "Вальс" М. Свиридова. Виходить ведучий
Цей день на все життя запам'ятається вам випускники. Це останній день, коли ви ще всі разом І можна побродити по нічнім місту. Уже...
18. 092015 Новий день iconКоріння
Ця стаття оприлюднена була ще в 2001 році у часописі „Краєзнавство. Географія. Туризм.” №33 (230) та у місцевій Любарській газеті...
18. 092015 Новий день iconСлово “інновація” походить від латинського “інноваре” (“відновлення”, “оновлення”)
Тобто практичне використання новації з моменту її виробництва та розповсюдження у якості нових продуктів або послуг є нововведенням...
18. 092015 Новий день iconСценарій свята першого дзвоника урочистої шкільної лінійк
Ось І настав він, довгоочікуваний день для всієї дітвори — день зустрічей, день усмішок, день Першого шкільного дзвоника. Стало доброю...
18. 092015 Новий день iconМіжнародний день Інтернету
Міжнародний день Інтернету святкується 4 квітня – у день (смерті) святого Ісидора Севільського, покровителя учнів І студентів, який...
18. 092015 Новий день iconРішення батьківського форуму на тему
Залучати батьківську громаду до активної участі у житті школи, провівши протягом 2013/2014 навчального року ряд спільних заходів:...
18. 092015 Новий день iconПрограма наступності дошкільного навчального закладу І школи «Крок до школи»
Вступ до школи – особливий момент у житті дитини. Це новий етап у розвитку малюка: нові форми діяльності, новий стиль відношень з...
18. 092015 Новий день iconПрограма наступності дошкільного навчального закладу «Мальвіна» І...
Вступ до школи – особливий момент у житті дитини. Це новий етап у розвитку малюка: нові форми діяльності, новий стиль відношень з...
18. 092015 Новий день iconПрограма наступності дошкільного навчального закладу «Мальвіна» І...
Вступ до школи – особливий момент у житті дитини. Це новий етап у розвитку малюка: нові форми діяльності, новий стиль відношень з...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка