«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки
Скачати 264.24 Kb.
Назва«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки
Сторінка1/3
Дата конвертації20.12.2013
Розмір264.24 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
  1   2   3


Відділ культури і туризму Глибоцька РДА

Централізована бібліотечна система

Центральна районна бібліотека

СЕКТОР КРАЄЗНАВСТВА ТА НАРОДОЗНАВСТВА


«Історична подорож»

( приурочено 505 –тій річниці

першої писемної згадки

про с. Михайлівка Глибоцького району)
ГЛИБОКА,

2013


Підготувала:

Кузик Н.В.

бібліотекар Глибоцької ЦРБ сектора

краєзнавства та народознавства
Комп’ютерний набір:

Сабран Л.О.

бібліотекар ЦРБ
Відповідальна за випуск:

Ковальчук О.І.

директор Глибоцької ЦБС

Виконавець: експедиційного загону

Микитюк Юлія Олексіївна

Михайлівського НВК

Керівник:

Унгурян Анастасія Іванівна

вчитель історії

Михайлівського НВК

тел. 0968597964

^ ДЛЯ ЗАМІТОК

^ ДЛЯ ЗАМІТОК

Районний форум юних краєзнавців

«До оберегів відродження»

Секція : «Історичне краєзнавство»

Михайлівка

2011

ЗМІСТ
Анкета учасників експедиції
Анкета села Михайлівка
І. Вступ
ІІ. Основна частина


 1. Біографічні дані Рубанця М.В.
 1. Краєзнавча діяльність
  1. Археологічні дослідження
  1. Історичні розвідки  1. Етнологічні дослідження
 1. Капличка Василя Великого
 1. Дослідження рідного села продовжуються


ІІІ. Висновки
ІV. Список використаної літератури

Пам'ять про Яничарів дуб

Неподалік величезного яру стояв старезний дуб. Але під час розорення грунтів, дуба було зрізано за наказом тодішнього голови колгоспу. На його місці залишився трингулятор і виросла черешня.

Дуже давно поблизу нього жила вдовиця, в якої підростали двоє дітей. Їх везли на чужину, примушували забути свою мову, матір, рідне село, виховуючи з них солдат – яничар.

Мати – вдовиця берегла свого сина, хотіла вберегти від яничар, але не змогла. Яничар увірвався до хати, вдарив жінку і забрав сина. Минув час, вдовиця заспокоїлась, дочка виросла і вийшла заміж, згодом народила сина. А це означало знову чекати в хаті лиха. Ще не було й сім років синові, повторилася історія знову. Прийшов яничар, хотів забрати сина у матері, а мати не пустила. Розгніваний яничар вдарив шаблею жінку по голові і голова покотилася. Вибігла з хати вдовиця, заплакала, заридала тяжко. Яничарові здалося, що чув він цей голос, бачив цю хатинку, знайомі ці місця. І впізнав свою матір, а мати впізнала його.

Син запитав матір, а кого я вбив? Синку, говорить мати, ти вбив свою сесту. Син попросив у матері, щоб вона призначила йому кару. Та мати запропонувала, щоб він сам кару вибрав. Взяв він аркан, підійшов до дуба і повісився. Ця страшна історія, вчить мудросі, застерігає від лиха. Цю легенду наші гуртківці записали від старожила нашого села Рубанця Тодора Васильовича 1923 року народження.

Знахідки зустрічаються за межами укріплень, на пагорбу біля валу, а також біля підніжжя пагорбка на першій над луговій терасі невеличкого потоку. Тут знайдена груба, ліпна слов’янська кераміка з слідами дії вогню, уламки кісток тварин.

З східної сторони біля в’їзду на городище встановлений кам’яний охоронний знак написо на чавунній плиті: «Українська Радянська Соціалістична Республіка. Пам’ятник археології. Охороняється державою, пошкодження караються законом»

Пам’ятник свідчить про заселення території Північної Буковини ранніми слов’янами і єдність історичного процесу на всіх давньоруських землях.

За легендою розповідають, що там турки засипали землею золоту карету, запряжену двома золотими кіньми. Того, хто наважиться розкопати, їх чекала страшна смерть. Тому виникла ще друга назва Городища – Турецький горб. Але потроху почали розкопувати, люди беруть звідти пісок. Влада заборонила і встановила розмір штрафу.

Тому до цих пір ніхто і не наважився розкопати горб. А колись як свідчить легенда, тут було велике місто Город-град. Так сталося, що за одну ніч город провалився під землю.

З того часу там більше ніхто не будував будинки і не проживав, але воно служить пасовиськом для людської худоби до цих пір. Вданий час багато земель розорано. Крім того через неправильне розорювання схилів урочища, має місце ерозія грунтів та сміттєзвалище, яке необвалковано, необгороджене живим насадженням. Крім того, за ним немає відповідного нагляду, відходи не згортаються, сміття, що не гниє та розкладається не спалюється.

^ Анкета учасників експедиції
Адреса: вул. Центральна с. Михайлівка

Глибоцький район., Чернівецька область

інд. 60408
контактні телефони: 0 (2342) 46190
Виконавці: експедиційний загін учнів Михайлівського НВК 1. Добрянськи Владислав – учень 8 класу;

 2. Микитюк Юлія – учениця 8 класу;

 3. Савчук Віра – учениця 7 класу;

 4. Сорощук Галина – учениця 8 класу;

 5. Рубанець Олександр – учень 7 класу;


Керівник: Унгурян Анастасія Іванівна – вчитель історії Михайлівського НВК


Анкета села Михайлівка
Назва – Михайлівка
Місцезнаходження: Село знаходиться в південно – східній частині Глибоцького району (Додаток 1.). Площа – 314,18 га., або майже 0,46% площі району.
Населення: 720 осіб, або майже 1% населення району. Протяжність

села з північі на південь близько 3 км., а з заходу на схід – 3, 4 км.
Протяжність кордонів села – 17 км. Межує з селами Червона Діброва, Димка, Глибока, Тарашани.
^ Адміністративне підпорядкування: Підпорядковується Михайлівській сільській раді.
Перша письмова згадка – 1508 рік.
Сучасний стан: Село перспективне, розвивається, за останні роки побудовано нову школу, дитсадок, сільську раду, багато приватних будинків.


Слав’янське городище на межі Михайлівки

та Червоної Діброви
Городище, це підвищення, горб більше схожий на насип. На самій вершині був поставлений пам’ятник, у вигляді каменя, але його було зруйновано.

В 1975 році велося дослідження Городища. Матеріали археологічної експедиції Чернівецького краєзнавчого музею та держуніверситету під керівництвом

Б.А.Томощука.

Городище займає майданчик у формі рівностороннього трикутника з стороною 130 м., розташованого на ромбоподібному мисі високого пагорбка, обмеженого з трьох сторін крутими схилами. Укріплення займає північно – східну частину плато, яка має найбільш круті схили.

З південно – західної сторони городище обмежене дугоподібним валом, висота якого не перевищує 0,5 м., ширина 8 ь. і ровом глибиною 0,3, шириною 6-8 м. В насипі валу виявлено багато обпаленої глини і каміння. Це, можливо, наслідки пожежі або ж вал в давнину був обпалений.І. Вступ
Історико – географічні відомості

про село Михайлівка
Мальовниче і неповторне село Михайлівка, розкинулось посеред світу на благословенній землі буковинській. Зі сходу і півдня його оточують та оздоблюють гомінкі букові ліси та стрімкі потоки співають дивовижні мелодії сивої давнини.

Село невелике за площею та кількістю жителів. Його особливістю є те, що воно ніби заховалося від магістральних шляхів на Чернівці та Глибоку.

Заховалось чи то від ворогів, чи то від суєтних проблем часу. І все - таки Михайлівка має свою власну долю і власний історичний шлях. Про це свідчать чисельні легенди, народні пісні, звичаї, традиції, археологічні знахідки.


Найдавніша згадка про село датується 1508 роком.

Існує багато легенд, в яких пояснюється назва села. Вони передаються з покоління в покоління.

В першій вказується, що на полі була вежа, на якій чергували люди для захисту від турків.

Під час одного з таких чергувань селянин Михайло заснув, а коли прокинувся, турки вже підходили до нього.

Для того, щоб люди в селі дізнались про небезпеку він підпалив вежу де і сам згорів. З тих пір і село називають в честь його ім’я.

В іншій говориться, що на Турецькому горбі стояла сигнальна вежа. Коли загрожувала небезпека на ній запалювали вогонь і мигалки. Звідки і назва села, яка в Молдавський період трансльована в село Мигучени.

Однак, факти свідчать, що село існувало набагато раніше. Так одним з найбільш є прізвище Рубанець, а старожили сусідніх сіл і до сьогодні інколи називають село ковтачами (від слова ковтати - стукати), що свідчить про існування слов’янської общини, яка займались землеробством і для цього періодично вирубували ліс.

Перші посилення були в так званому урочищі Городище. Це пов’язано з тим, що саме тут найбільш сприятливі умови для проживання людини. Першою поселилася в Городищі сім’я Білоусів. Це прізвище походить від назви трави «білий вус». Від цього посилення і бере початок села.

На межі сіл Михайлівка та Червона Діброва є ця пам’тка «Сов’янське городище». У 60-70-их роках минулого століття археологічна експедиція Чернівецького краєзнавчого музею та держуніверситету під керівництвом Тимощука Б.А., провели розкопки та вивчення цього об’єкту.

Зі східної сторони біля в’їзду на городище встановлений кам’яний знак з написом на чавунній плиті: «Українська Радянська Соціалістична Республіка. Пам’ятник археології. Охороняється державою, пошкодження караються законом»
Православна церква с. Михайлівка Державну реєстрацію пройшла 25-08. 1945 року за номером 43. За свідченням старожилів під час першої світової війни церква була ушкоджена тому в 1924 році місцева церковна община розпочала будівництво нової церкви, яка була закінчена і ввійшла в дію 1927 році.

  1   2   3

Схожі:

«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки iconУкраїна в геополітичних концепціях першої третини XX століття
Як спадкоємці тривалої традиції, політики та вчені початку XX століття висувають низку цікавих ідей та пропозицій. Без огляду на...
«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки iconМетодичні рекомендації щодо підготовки відзначення 1025-ї річниці...
Ької Русі, доручення Кабінету Міністрів України від 23. 11. 2009 року №64462/1/1-09, листа Міністерства освіти І науки України від...
«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки iconПлан заходів з відзначення у Великобурлуцькому районі 70-ї річниці...
Розробити робочі плани підготовки та проведення у районі святкових заходів, присвячених 70-й річниці визволення Великобурлуччини,...
«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки iconСклад
Організаційного комітету з підготовки І відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги...
«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки iconУрок це маленька подорож у незвідане, тому помічниками в ній можуть бути твої учні та знання
Під час першої ж бесіди з директором І завучем попросіть їх розповісти про шкільний колектив узагалі. При цьому поцікавтесь, із досвідом...
«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки iconСпецвипуск. Ч ктїі Вінниця: Інститут інноваційних технологій І змісту...
Зб наук праць. Духовно моральне виховання професіоналізм особистості в сучасних умовах. – Спецвипуск. Ч – Ктїі – Вінниця: Інститут...
«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки iconЧерняков Г. О., Кочін І. В., Сидоренко П.І. Медицина катастроф
Організація І заходи першої медичної І першої лікарської допомоги населенню, яке потерпіло у надзвичайних ситуаціях”
«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки iconСценарій. Мітинг пам’яті, присвячений 65 річниці Перемоги Пономаренко В1
Мітинг памяті, присвячений 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, оголошується відкритим
«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки iconЛітературна подорож по енциклопедичним виданням
Пропонуємо Вашій увазі методичні матеріали, які допоможуть провести літературну подорож по енциклопедичним виданням для учнів 5-7...
«Історична подорож» приурочено 505 -тій річниці першої писемної згадки iconТема: «Подорож в Країну Знань», 5-6 клас
Ведучий: (звертається до команд) Наше свято любителів цікавої математики розпочинається з розминки гри «Подорож в Країну Знань»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка