Наказ
Скачати 60.43 Kb.
НазваНаказ
Дата конвертації18.03.2013
Розмір60.43 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
Про затвердження Інструкції про звільнення від перевідних і випускних екзаменів учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів України за станом здоров'я

НАКАЗ

Міністерства освіти України,

Міністерства охорони здоров'я України

від 29 січня 1996 р. № 25/20

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

28 лютого 1996 р. за №98/1123

Відповідно до Закону України "Про освіту" та з метою упорядкування звільнення учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів від перевідних і випускних екзаменів за станом здоров'я, наказуємо:

 1. Затвердити Інструкцію про звільнення від перевідних та випускних екзаменів учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів України за станом здоров'я (додається).

 2. Текст Інструкції опублікувати в Інформаційному збірнику Міністерства освіти України.

 1. Міністерству освіти та Міністерству охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, обласним, міським і районним органам освіти, охорони здоров'я, керівникам навчально-виховних закладів, медичних установ забезпечити дотримання вимог даної Інструкції щодо звільнення учнів від екзаменів за станом здоров'я.

 2. Вважати наказ Міносвіти України і Мінохорони здоров'я України № 27/28 від 11.02.92 р./14.02.92 р. "Про звільнення від перевідних і випускних екзаменів учнів загальноосвітніх шкіл України" таким, що втратив чинність.

5. Контроль за виконанням наказу та Інструкції про звільнення від перевідних і випускних екзаменів учнів загальноосвітніх навчально-виховних закладів України за станом здоров'я покласти на Головне управління загальної середньої освіти Міністерства освіти України (Романенко В.П.) і Головне управління організації медичної допомоги дітям і матерям Міністерства охорони здоров'я України (Гойда Н.Г.).

Заступник Міністра освіти України О.Я. Савченко

Заступник Міністра охорони здоров'я України Л.П. Картиш

Затверджено

наказом Міністерства освіти України,

Міністерства охорони здоров'я України

від 19 січня 1996 року № 25/20

Інструкція

про звільнення від перевідних та випускних екзаменів учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів України за станом здоров'я

1. Дана Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про освіту", Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1993 року № 660, з метою поліпшення охорони життя і здоров'я дітей, попередження рецидивів захворювань і визначає порядок звільнення учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів від перевідних і випускних екзаменів за станом здоров'я згідно з Переліком захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів від перевідних та випускних екзаменів за станом здоров'я (додаток № 1).

 1. Учні перевідних і випускних класів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів, в тому числі і ті, які проживають чи проживали у зонах безумовного або гарантованого добровільного відселення у зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС, можуть бути звільнені від екзаменів наказом директора навчально-виховного закладу на підставі висновку лікарсько-контрольної комісії і рішення ради навчально-виховного закладу, якщо вони мають позитивні річні оцінки з усіх навчальних предметів.

 2. Звільнення учнів за станом здоров'я від уроків праці і занять фізичною культурою не може бути підставою для звільнення їх від екзаменів.

 3. Звільняються від перевідних і випускних екзаменів учні загальноосвітніх санаторних шкіл-інтернатів для хворих дітей на період перебування їх у цих закладах, шкіл-інтернатів для дітей з наслідками поліомієліту і церебральним паралічем, важкими порушеннями мови, затримкою психічного розвитку, глухих і слабочуючих, сліпих і слабозорих, а також учні вечірніх (змінних) спеціальних шкіл для сліпих і слабозорих, глухих і слабочуючих.

 4. Від перевідних і випускних екзаменів звільняються жінки – учениці вечірніх (змінних) і заочних шкіл, які знаходяться у відпустці по вагітності, родах і догляду за дитиною. У такому випадку підставою для звільнення є довідка, видана жіночою консультацією.

 1. Свідоцтво про неповну загальну середню освіту або атестат про повну середню освіту випускникам, звільненим від екзаменів, видаються на підставі річних оцінок знань учнів.

 2. Учням перевідних і випускних класів, які не мають можливості складати екзамени в установлений термін через хворобу, не включену до Переліку захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів від перевідних і випускних екзаменів, рішенням ради навчально-виховного закладу дозволяється складати екзамени в інший час, але не пізніше 31 серпня кожного року, а в окремих випадках – протягом перших двох місяців нового навчального року.

8. Рішення про звільнення учнів з хронічними захворюваннями від перевідних і випускних екзаменів приймає лікарсько-контрольна комісія (ЛКК) відповідного лікувально-профілактичного закладу за місцем їх проживання за поданням дирекції середнього загальноосвітнього навчально-виховного закладу.

Комісія працює під головуванням головного лікаря відповідного лікувально-профілактичного закладу.

9. Учні, які мають право на звільнення від перевідних і випускних екзаменів за станом здоров'я, за їх бажанням та за наявності дозволу лікувально-профілактичного закладу і відповідних документів навчально-виховного закладу можуть складати ці екзамени на загальних підставах.

 1. Лікарсько-контрольним комісіям відомчих і спеціалізованих лікувально-профілактичних закладів (ПНД, тубдиспансер, ендокринологічний диспансер тощо), де учні знаходяться на спеціалізованому обліку і лікуванні, дозволяється звільняти їх від перевідних та випускних екзаменів.

 2. Звільнення учнів від випускних екзаменів повинно бути зафіксовано у статистичних формах: № 026/о "Медична карта дитини", № 025/о "Медична карта амбулаторного хворого", № 025-І/о "Вкладний лист на підлітка до медичної карти амбулаторного хворого" з одночасним обов'язковим занесенням до облікової форми № 086/о "Медична довідка (лікарський професійний висновок)", а від перевідних екзаменів – у статистичних формах № 026/о "Медична карта дитини", № 112/о "Історія розвитку дитини".


Додаток № 1

до Інструкції про звільнення від перевідних

та випускних екзаменів учнів загальноосвітніх

навчально-виховних закладів України

за станом здоров'я, затвердженої наказом

Міністерства освіти України та Міністерства

охорони здоров'я України

від 29 січня 1996 року N 25/20

Перелік захворювань, що можуть бути підставою для звільнення учнів середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів від перевідних і випускних екзаменів за станом здоров'я

Показання для звільнення від перевідних і випускних екзаменів

Допуск до екзаменів

1. Соматичні хвороби у гострий період (середньої тяжкості або з тяжким перебігом)

Після одужання під контролем клініко-лабораторних обстежень

2. Гострі дитячі інфекційні хвороби

Теж саме

3. Хронічні хвороби у період загострення, які потребують постільного режиму вдома чи у стаціонарі, середньої тяжкості або з тяжким перебігом

Після клініко-лабораторної ремісії та відновлення працездатності

4. Онкологічні хвороби

Звільняються від екзаменів постійно

5. Рецидивуючі гематологічні хвороби,

Звільняються від екзаменів постійно

в тому числі гіпохромна анемія різної етнології з рівнем гемоглобіну нижче 90 г/л

Після одужання під контролем клініко-лабораторних обстежень

6. Аутоімунні хвороби з рецидивуючим та хронічним перебігом

Звільняються від екзаменів постійно

7. Інвалідизація із втратою самообслуговування

Звільняються від екзаменів постійно

 1. Будь-які патологічні стани, що призвели до стійких виражених порушень функцій життєво-важливих органів та систем:

серцево-судинної, легень, шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, сечового міхура, шкіри, центральної, периферичної нервової системи, опорно-рухового апарату, імунної системи, ендокринної системи

Звільняються від екзаменів постійно

9. Лікування за кордоном

Після повернення питання вирішується індивідуально згідно з показаннями

Головний педіатр МОЗ України професор В.В. Бережний

Схожі:

Наказ iconНаказ
Наказ 01. 09. 2011 n 170 Про затвердження Порядку проведення містобудівного моніторингу
Наказ iconНаказ
Наказ 16. 11. 2011 n 290 Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації
Наказ iconНаказ
Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства праці та соціальної політики n 1 від 09. 01. 2007
Наказ iconНаказ
...
Наказ iconУманська районна державна адміністрація відділ освіти наказ
У відділі освіти забезпечено проведення особистого прийому громадян та видано наказ від 28. 01. 2011 №15
Наказ iconНаказ про затвердження положень про охорону праці 3
Наказ про призначення комісії по періодичному огляду технічного стану будівлі закладу
Наказ iconНаказ
Наказ Міністра оборони України від 17 березня 2003 року №65 «Про затвердження Положення про Збори офіцерів у Збройних Силах України»...
Наказ icon«погоджено» «затверджено»
Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (наказ мо україни від 20. 08. 1993 р. №310), зі змінами та доповненнями...
Наказ iconАптеки, завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності
Стандарти акредитації аптечних установ” Наказ моз україни №2 від 12 січня 98 р., що передбачають належну аптечну практику; планується...
Наказ iconДнз «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» наказ №2
України від 14. 12. 2000р. №588, положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка