Виробница технологічна преддипломна практика
Скачати 378.47 Kb.
НазваВиробница технологічна преддипломна практика
Сторінка1/3
Дата конвертації07.01.2014
Розмір378.47 Kb.
ТипДиплом
uchni.com.ua > Історія > Диплом
  1   2   3


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ТЕХНІКУМ ЗВАРЮВАННЯ
ТА ЕЛЕКТРОНІКИ Ім. Е.О.Патона

ВИРОБНИЦА ТЕХНОЛОГІЧНА ПРЕДДИПЛОМНА ПРАКТИКА

ТЕХНІЧНИЙ ЗВІТ

ФАХ:Зварювальне виробництво.

База практики ПАО «ДНІПРОГАЗ»

Термін практики з 02.09.2013р. по 31.10.2013р.

Студент Семеньков Костянтин Дмитрович

Група ЗВ-10-1/9
Керівник практики
від підприємства Колихаєв А.Ю.
Керівник практики
від технікуму Прасолова Л.А.

ЗМІСТ1. Загальна частина

1.1 Історія підприємства

1.2 Структура підприємства

1.3 Розвиток зварювання

1.4 Права і обов'язки майстра

2. Технологічна частина

2.1 Характеристика виготовленої продукції

2.2 Основні положення при зварюванні

2.3 Опис робочого місця

2.4 Обладнання

3. Охорона праці

3.1Електробезпека

3.2Пожежна безпека

3.3Засіб індивідуального захисту

3.4 Охорона навколишнього середовища

Змн.

Арк.

докум.

Підпис

Дата

Арк.

1

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ
Розроб.

Семеньков К.Д

Перевір.
Реценз.
Н. Контр.
Затверд.

Технічний
звіт

Літ.

Аркушів

24
ЗВ-10-1/9

1. Загальна частина

1.1 Історія підприємстваИзм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

2

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ

Історія газового господарства міста почалася 17 серпня 1957 . У цей день Дніпропетровськ отримав природний газ з Шебелинського родовища. Першими споживачами стали великі промислові підприємства : заводи ім.Леніна і ім.Петровського .

До кінця 1957 роки вже експлуатувалося 52 км газопроводів , 1 ГРС , 6 ГРП , був поданий природний газ жителям більше 2 тисяч квартир та 7 опалювальним котельним . Поряд з функціонуванням Дирекції з будівництва газопроводів була створена контора по експлуатації газового господарства « Дніпропетровськгаз» , яка пізніше була реорганізована в Управління по експлуатації газового господарства « Дніпрогаз ». 

У 1959 році вперше в СРСР була впроваджена комплексна автоматизація і диспетчеризація опалювальних котелень. Таким чином , вдалося з кожних 10 опалювальних котелень звільнити близько 40 кочегарів . У 1966 році за заявкою «Дніпрогазу » , Дніпропетровським державним університетом створений автоматичний плунжерний регулятор тиску газу. На жаль , його серійне виробництво не було організовано у зв'язку з раптовою кончиною автора винаходу . 

У 1977 році за допомогою КБ « Орбіта» у « Дніпрогазі » була вирішена проблема союзного значення - стикування засобів телемеханіки з електронною обчислювальною технікою . Завдяки цьому в 1982 році АСУ була модернізована на базі більш ефективної ЕОМ «Іскра». Враховуючи значний досвід з обліку обсягу газу , наявність потужної метрологічної служби з урахуванням ряду пропозицій « Дніпрогазу» , « Укргаз» рекомендував колективу бути головним супровідником з розробки лічильників і расходоізмерітелей наступного покоління - ультразвукових . Спільно з АТ « Укрспецавтоматіка » , НДІ « Пьезонекс » (м. Мінськ ) створені побутові лічильники G4 і G6 та їх метрологічне забезпечення УРС - 10 , які внесені до Державного реєстру . 

У березні 1994 року державне підприємство « Дніпрогаз » реорганізовано шляхом корпоратизації у ВАТ. У 1995 відділенням Фонду держмайна України по Дніпропетровській області було прийнято рішення про приватизацію підприємства . У другій половині 2006 року підприємство увійшло до складу компаній « ГАЗЕКС - Україна » , що входить до газорозподільний холдинг ТОВ «ГАЗЕКС - Менеджмент» ( Росія ) .
У серпні місяці 2012 року визначалося 55 років із дня подачі природного газу у місто Дніпропетровськ. Голубий вогник, запалений у домівках мешканців, за короткий час вніс зміни у вигляд міста та побутйого трудівників. Зникли груди твердого палива із дворів будинків та димові і труби опалювальних котелень, що коптять повітря.

Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

3

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ

2

За 55 років свого становлення ПАТ «Дніпрогаз» є чим пишатися: на підприємстві на протязі усіх років працюють висококваліфіковані кадри, безупинно удосконалюються технології виробництва, зберігаються та помножуються найкращі трудові та культурні традиції колективу, котрими завжди була багата газова галузь.

За останні 5 років розвитку підприємства:

встановлено 45 комплексів телеметрії на ГРП та 32 системи телеконтролю та телерегулювання параметрів роботи установок катодного захисту газових мереж від корозії;

виконано заміну застарілих газопроводів, в тому числі і газопроводу середнього тиску Ду500 мм по вул.Космічна за допомогою сталевих труб в ізоляції із екструдованого поліетилену довжиною 760 м, газопроводи середнього тиску Ду325 довжиною 95 м та низького тиску Ду219 мм довжиною 70м по вул.Шмідта за допомогою поліетиленових труб та інше;

виконано реконструкцію газових колодязів по вул.Космічна, вул.Будівельників, вул.Шмідта;

виконується заміна морально застарілого обладнання ГРП та ШРП на сучасне — провідних світових виробників газового обладнання, наприклад ГРП №37 та ШРП №70 з обладнанням на базі регуляторів та регуляторів-моніторів Norval виробництва італійської фірми Pietro Feorentini.
За ініціативою генерального директора ПАТ «Дніпрогаз» Френкеля Ю.Д. заплановане подальше впровадження новітніх технологій, а саме — поетапна реновація газопроводу високого тиску Ду500 мм довжиною 1200 м, прокладеного по вул.Ю.Савченко, вул.Свердлова, вул.Чкалова, вул.Серова та вул.Ю.Словацького за допомогою німецької технології PRIMUS LINE, котру вперше буде застосовано на Україні; реконструкція газорозподільного пункту високого тиску №2 по вул.Миронова, організація філії аварійно-диспетчерської служби на лівобережній частині міста, благоустрій території центрального офісу та дільниць підприємства.


Колектив ПАТ «Дніпрогаз» з надією дивиться в майбутнє — подальший розвиток та реформування підприємства принесуть стабільність та збільшення тих традицій, котрими ми завжди пишаємось.

1.2 Структура підприємстваc:\users\pq1\appdata\local\temp\finereader11.00\media\image1.png
Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

4

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ
Рис. 1


1.3 Розвиток зварювання
Процес зварювання з'явився ще в бронзовому віці, коли людина почала набувати досвід при обробці металів для виготовлення знарядь праці, бойової зброї, прикрас та інших виробів.

Першим відомим способом зварювання було ковальське. Воно забезпечувало достатньо високу, на той час, якість з’єднання, особливо при роботі з пластичними металами, такими, як мідь. Із винайденням бронзи, яка є твердішою і гірше піддається куванню, виникло ливарне зварювання. Під час ливарного зварювання крайки з'єднуваних деталей заформовують спеціальною сумішшю і заливають розігрітим рідким металом. Цей присадковий метал сплавляється із виробом і, застигаючи утворює шов.

У 1802 році російський академік Василь Володимирович Петров звернув увагу на те, що при пропусканні електричного струму через два прутики з вугілля або металу між їхніми кінцями виникає яскрава дуга (електричний розряд), яка має дуже високу температуру. Він дослідив та описав це явище, а також указав на можливість використання тепла електричної дуги для розплавлення металів і тим заклав основи дугового зварювання металів.

Але існують відомості про те, що англійський хімік сер Гемфрі Деві в 1800 першим дослідив електричну дугу і описав можливе застосування в промисловості.

В той час результати досліджень Василя Володимировича Петрова не були використані, ні в Росії, ні за кордоном. Лише через 80 років російські інженери - Микола Миколайович Бенардос і Микола Гаврилович Слав'янов застосували відкриття Василя Володимировича Петрова на практиці та розробили різні промислові способи зварювання металів електричною дугою.

Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

5

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ

Микола Миколайович Бенардос в 1882 винайшов спосіб дугового зварювання із застосуванням вугільного електрода. У наступні роки він розробив способи зварювання дугою, яка горить між двома або декількома електродами; зварювання в атмосфері захисного газу; контактного точкового електрозварювання за допомогою кліщів; створив ряд конструкцій зварювальних автоматів; Микола Миколайович Бенардос запатентував в Росії та за кордоном велику кількість різних винаходів у галузі зварювального устаткування та процесів зварювання.

Автором методу дугового зварювання металевим плавким електродом, найпоширенішого в наш час, є Микола Гаврилович Слав'янов, який розробив його в 1888. Через два роки американський інженер Чарльз Гофін повторив відкриття і запатеніув метод дугового зварювання плавким металевим електродом на території СІЛА.

Слав'янов не лише винайшов дугове зварювання металевим електродом, описав його у своїх статтях, книгах і запатентував у різних країнах світу, але й сам широко впроваджував його в практику.
Микола Гаврилович Слав'янов створив перший зварювальний генератор з автоматичним регулятором довжини зварювальної дуги, розробив флюси для підвищення якості наплавленого металу при зварюванні. Створені Миколою Миколайовичем Бенардосом і Миколою Гавриловичем Слав'яновим способи зварювання є основою сучасних методів електричного зварювання металів.

^ Упродовж 20-их років XX ст. головні акценти в зварювальних технологіях ставилися на розвиток автоматичного зварювання. Великий Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

6

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ
внесок у розвиток різноманітних видів зварювання вніс академік Патон Євген Оскарович, та фахівці Інституту електрозварювання, які вперше у світі розв'язали складні наукові і технічні завдання, пов'язані з автоматичним зварюванням броні, розробили досконалу технологію і необхідне обладнання.

Було досліджено процеси, що відбуваються у потужній зварювальній дузі, яка горить під флюсом, розроблено нові зварювальні флюси і знайдено місцеву сировину для їх масового виробництва. Широко проводився пошук способів багатодугового та багатоелектродного автоматичного зварювання під флюсом, розроблено технологію напівавтоматичного зварювання під флюсом, створено перші зварювальні напівавтомати.

Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

7

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ
1.4 Права і обов'язки майстра


  1. ^ ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ


1.1. Забезпечує виконання ділянкою у встановлені терміни планових завдань, в заданій номенклатурі, підвищення продуктивності праці; раціональне використання сировини, матеріалів, пального, енергії.

1.2 Майстер виробничої дільниці у своїй роботі керується : постановами , розпорядженнями , указами органів вищого відомства , методичними нормативами і інше керівництво матеріалами щодо виробничо - хазяйської діяльності дільниці , технічними вимогами до випущеної продукції , правилами | технічної експлуатації обладнання , методами |

техніко - економічного і виробничого планування і хазяйського розрахунку , порядком тарифікації робіт і робітників , норм і розцінок на роботи , порядком їх перегляду , діючими положеннями про оплату праці , основами економіки , організації виробництва , праці та управління , правилами внутрішнього розпорядку , основами трудового законодавства , правилами і нормами з охорони праці , техніки безпеки , виробничої промсанітарії та протипожежної I безпеки.

1.3 Майстер виробничої дільниці підпорядковується начальнику зміни, начальнику виробництва

1.4 Майстер затверджується на посаді директором заводу за поданням начальника виробництва та атестаційної комісії, а також згодою матеріально-відповідальних осіб виробничого ділянки, з якими складається договір про колективну| матеріальну відповідальність. Звільняється майстер із займаної | посади директором заводу згідно з контрактом.

2. ФУНКЦІЇ

2.1. Майстер виробничої дільниці здійснює керівництво очолюваного ним ділянки.

2.2. Загальнетаоперативнеуправлінняділянкою, виробництвом; розстановкаівикористанняпідлеглихкадрів, забезпеченняохорони праці.

^ 3. СЛУЖЕБНЫЕ ОБЯЗАННОСТИ

Майстер виробничої дільниці повинен :

3.1 . Своєчасно готувати виробництво , перевіряти якість вироблених робіт , оперативно виявляти і запобігати причини їх порушення .

3.2 . Забезпечувати виконання вантажних робіт з прийому сировини і відвантаження готової продукції .

3.3 . Запобігати простої вагонів та інших транспортних засобів під завантажувально - розвантажувальними операціями.

3.4 . Складати сировину і готову продукцію за затвердженою схемою зберігання , запобігаючи змішування .

3.5 . Виробляти контроль збереження сировини і готової продукції , дотримуючись черговості реалізації та подачі у виробництво не допускаючи їх псування.

3.6 . Брати участь у прийомі закінчених робіт з реконструкції ділянки , ремонту технологічного устаткування , механізації та автоматизації виробничих процесів .

3.7 . Забезпечувати виконання робітниками норм виробітку , правильне використання виробничих площ, устаткування , рівномірну ритмічну роботу дільниці .

Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

8

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ
3.8. Обеспечівать , на закріпленому за ніхМ ділянці , здорові і безпечні умови праці . Контролювати виконання трудящими вимог норм охорони праці і техніки безпеки. При виникненні аварійних ситуацій або причин , здатних викликати нещасні випадки , забороняти виконання робіт , негайно доповісти про це керівництву цеху .

3.9 Надавати пропозиції керівництву цеху , профспілкових організацій щодо запобігання аварійних ситуацій , нещасних випадків .

3.10 . Сприяти розвитку поєднанню професій , розширенню зон обслуговування і використанню інших прогресивних форм організації праці , вносити пропозиції про перегляд норм виробітку і розцінок .

3.11 . Аналізувати результати виробничої діяльності , забезпечувати правильність і своєчасність оформлення первинних документів з обліку робочого часу , виробітку.

3.12 . Сприяти розширенню передового досвіду , починів , розвитку творчих ініціатив , впровадженню раціоналізаторських пропозицій.

3.13 . Сприяти створенню в колективі обстановки взаємодопомоги і вимогливості , розвитку в робітників почуттів відповідальності за виконання виробничих планів

3.14 Подавати пропозиції про заохочення певних працівників ділянки або про притягнення до дисциплінарної відповідальності за порушення виробничої і трудової дисципліни , застосовуючи при необхідності методи матеріального впливу .

3.15 . Організовувати роботу з підвищення кваліфікації і професійної майстерності робітників , навчання їх суміжними професіями , розвиток наставництва , проводити виховну роботу в колективі .

3.16 . Забезпечує справність і безпечну експлуатацію виробничого обладнання , наявність захисних пристосувань , контрольно - вимірювальних приладів , транспортних і вантажопідіймальних машин і механізмів , санітарно - технічних установок ,

інструменту , засобів індивідуального захисту . Своєчасно їх відчувати або пред'являти для випробування та огляду , веде технічну документацію (паспорти , формуляри , сертифікати , акти випробувань , карти і т. д.).

3.17 . Забезпечує безпечне ведення технологічних процесів , виконання нормативних актів з охорони праці.

3.18 . Проводить навчання та інструктаж працюючих відповідно до Положення про навчання.

Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

9

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ
3.19 . Розробляє інструкції для робітників і подає їх на узгодження та затвердження в установленому Положенням порядку .Забезпечує виробничий ділянку , робочі місця інструкціями.

3.20 . Забороняти проведення вантажно - розвантажувальних робіт при невиконанні умов порядку проведення робіт , вимог безпеки.

3.21 . Вимагати від відповідальних підрозділів

налагодженого стану навантажувального обладнання .

3.22 . Доповідати начальнику виробництва про хід виробничих робіт .

3.23 . Вимагати та отримувати від відповідальних підрозділів технічну документацію та інформацію , необхідну для виконання зобов'язань , покладених на нього.

3.24 . Підписувати товаротранспортні документи ,

документи з вивезення з території заводу не кормових відходів.

3.25 . Подавати начальнику виробництва пропозиції про заохочення та накладанні стягнень на підлеглих йому працівників .

3.26 . Безперешкодно відвідувати підпорядковані йому об'єкти , зупиняти роботу дільниці машин , механізмів , устатковання у разі порушень , які створюють загрозу життю або здоров'ю працюючих; отримувати від підлеглих йому осіб пояснення з питань охорони праці


  1. Технологічна частина


У ремонтно-механічних майстернях я виготовляв : люк зварний для газових колодців , шафу для дренажної установки КСС-600, КСС-1200 , ковер малий 0159мм , газові заглушки.
2.1 Характеристика виготовленої продукції

Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

10

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ

НОРМА ВРЕМЕНИ И РАСЦЕНКИ на изготовление люка сварного для газовых

колодцев (пересчитана в связи с изменением тарифных ставок с 01.04.12г..)


Наименование работ

Специа

льность

Раз

ряд

Тарифи

ставка

грн.коп.

Норма

времен

и

чел/час

Расценка

грн.коп.

Получить материалы со склада (уголок 50* 50мм, лист 8=3+6мм, труба 1/2", круг 012мм, электроды)

слесарь

2

10-07

0,1

1-01

Разметить и резать уголок 50*50мм Ь=750мм - 4 шт., рихтовать. В уголках вырезать углы под соединение полок.


Собрать и сварить раму люка, выдержав равенство диагоналей и все углы

слесарь

3

11-38

0,9

10-24

90°, зачистить сварные швы шлифмашиной.

сварщик

4

12-69

0,9

11-42

Разметить и вырезать автогеном лист 8=6мм 75 0*750мм. Зачистить кромки

реза. Разметить и вырезать отверстие для проушины 60* 15мм,

слесарь

3

11-38

0,5

5-69

зачистить кромки отверстия.

сварщик

4

12-69

0,6

7-61

Изготовить петли : разметить и резать трубу 1/2" Ь= 100мм-2шт., круг 012мм Ь=150мм- 2шт., при нагревании согнуть под углом 90°.

слесарь

3

11-38

0,3

3-41

Изготовить проушину под замок из стали 8=6мм, снять закругление Я=30мм на заточном

слесарь

3

11-38

0,4

4-55

станке, разметить и сверлить отв. 016мм.

сварщик

4

12-69

0,2

2-54

Установить крышку люка на раму, выставить и приварить петли, проушину под замок, зачистить сварные швы.проверить открывание

слесарь

3

11-38

0,5

5-69

крышки.

сварщик

4

12-69

0,5

6-35

ИТОГО:

слесарь

сварщик4,9

2,7

2,2

58-51

30-59

27-92


НОРМА ВРЕМЕНИ И РАСЦЕНКИ на изготовление шкафа для дренажной установки, КСС-600, КСС-1200 и др. (пересчитана в связи с изменением тарифных ставок с 01.04.12г.)

Ед. изм. 1 шт.

Наименование работ

Специа

льность

Раз

ряд

Тарифи

ставка

грн.коп.

Норма времени чел ./час

Расценка

грн.коп.

Получить материалы со склада (уголок 5 Ох 50мм, 35x35мм, лист 8=2мм, круг 022мм, электроды)

Разметить и резать уголок 50x50мм: Ь= 1420мм- 6шт., Ь=875мм - 6 шт., Ь=925мм - 4 шт., Ь=700мм - 10 шт., Ь=500мм - 14 шт., Ь=600мм 6шт., Ь=450мм - 4шт., Ь=350мм - 4шт., разметить и резать уголок 35x35мм: Ь=875мм - 4 шт., Ь=700мм - 4шт., Ь=600мм - 2 шт., Ь=450мм - 2шт., рихтовать заготовки.

Разметить и рубить на гильотине лист 8=2мм: 925x500мм - 2 шт., 1420x500мм - 2шт., 500х 600мм - 2шт., 600x450мм - 2шт., 875x700мм - 2шт..

Из прутка 022мм выточить 6 шт. дверных петель.

Из уголков 35x3 5мм собрать и сварить 2 рамы 875x700мм и 1 раму 450x600мм на дверцы шкафа, выдержав равенство диагоналей и углы 90°, зачистить сварные швы. Установить и приварить к рамам листы, зачистить швы.

Из уголков 50x50мм собрать и сварить каркас шкафа согласно чертежа. Внутри каркаса разметить, установить и приварить перемычки и стойки согласно чертежа. Обшить каркас шкафа снаружи листами. Установить дверцы и приварить петли к каркасу шкафа и дверцам

слесарь

3

11-38

22,0

250-36

(3 шт.). Установить и приварить замки к

токарь

3

13-27

3,0

39-81

дверцам (2 шт.). Зачистить все сварные швы.

сварщик

4

12-69

18,0

228-42

ИТОГО:


43,0

518-59


Изм.

Лист

докум.

Подпись

Дата

Лист

11

ДТЗЕ 5.05050401ТЗПТ
  1   2   3

Схожі:

Виробница технологічна преддипломна практика iconПлан Інвестиції: сутність, класифікація, джерела Техніко-технологічна...
Техніко-технологічна база виробництва, шляхи поліпшення її використання
Виробница технологічна преддипломна практика iconМарченко Юлія Петрівна Освіта: 2004-2009 рр. Національний університет «Острозька академія»
Практика червень 2006 року – навчальна практика у комп’ютерному центрі Національному університеті «Острозька академія»
Виробница технологічна преддипломна практика iconДокументи для оформлення ліцензії на вид господарської діяльності «медична практика»
Увага! У висновку зазначається вид господарської діяльності «медична практика». Спеціальності лікарів та молодших спеціалістів
Виробница технологічна преддипломна практика icon2. технологічна частина
Технічна характеристика апаратного та програмного забезпечення інформаційної системи тов «Машзавод»
Виробница технологічна преддипломна практика iconШтатний розпис: практика складання, внесення змін і застосування
У рубриці «Практика кадровика» наведено порядок розроблення та складання штатного розпису, внесення до нього змін, зразки формулювань...
Виробница технологічна преддипломна практика iconТехнологічна картка адміністративної послуги
Секретар виконкому сільської ради для про-ведення державної реєстрації та видачі свідоцтва про смерть
Виробница технологічна преддипломна практика iconТехнологічна картка адміністративної послуги
Секретар виконкому сільської ради для видачі витягів з рішень викон-кому та сесій сільської ради
Виробница технологічна преддипломна практика iconПлан-конспект уроку алгебри (11 клас)
Запропоновані форми роботи підтримують інтерес учнів до уроку. Наведена технологічна карта дозволяє творчому педагогу надати власному...
Виробница технологічна преддипломна практика iconБудь-яка система, що виробляє повідомлення чи містить інформацію,...
...
Виробница технологічна преддипломна практика iconТехнологічна освіта підростаючого покоління на порозі третього тисячоліття...
Пріоритетним завданням технологічної освіти в умовах впровадження нового змісту навчальних програм з трудового навчання та технологій...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка