Урок №12. Тема
Скачати 44.09 Kb.
НазваУрок №12. Тема
Дата конвертації31.01.2014
Розмір44.09 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Історія > Урок
УРОК №12.

ТЕМА: Встановлення та видалення програм. Встановлення та видалення програм за допомогою Панелі керування. Встановлення та видалення програм за допомогою програм інсталяції та деінсталяції.


Тема: Встановлення та видалення програм. Встановлення та видалення програм за допомогою Панелі керування. Встановлення та видалення програм за допомогою програм інсталяції та деінсталяції.

Мета: Актуалізувати знання про роботу з об’єктами операційної системи Windows, виділення групи об’єктів, створення та видалення об’єктів, копіювання та перенесення файлів та папок. Формувати в учнів знання про встановлення та видалення програм за допомогою Панелі керування та встановлення та видалення програм за допомогою програм інсталяції та деінсталяції.

Тип уроку: Комбінований урок.
План викладу:

Актуалізація опорних знань учнів.

Вивчення нового навчального матеріалу.

 1. Встановлення та видалення програм за допомогою Панелі керування.

 2. Встановлення та видалення програм за допомогою програм інсталяції та деінсталяції.

Практичні завдання.

Домашнє завдання.
Актуалізація опорних знань учнів:

 1. Опишіть основні операції над файлами, папками та ярликами.

 2. Як переглянути і змінити значення властивостей об’єктів?

 3. Які ви знаєте команди виділення групи об’єктів?

 4. Виконати тестові завдання.


Вивчення нового навчального матеріалу:

Для роботи бiльшостi програм треба не лише скопіювати їх файли на комп'ютер, а встановити цю програму. Існують два способи встановлювати та видаляти програми.


 1. Встановлення та видалення програм за допомогою Панелі керування.

Для використання цього способу треба:

Натиснути кнопку Пуск, обрати пункт Настройка, у якому активізувати опцію Панель керування.

у вікні Панелі керування обрати значок Установка й видалення програм.

Після натискання цього значка операційна система відкриє вікно Установка й видалення програм, що містить кілька вкладок.

У вкладці установка або видалення програм операційна система побудує список ycix установлених на комп'ютерi на цей момент програм, запропонувавши вам відсортувати його за ім’ям програм, розміром або частотою використання.

Для встановлення нових програмних продуктів у вкладці Установка програм треба натиснути - кнопку компакт-диск або дискети, якщо вiдповiдна програма міститься на цих носіях, або кнопку Windows Update, що викличе встановлення нових засобів Windows, драйверів пристроїв або оновлення системи за допомогою Інтернету.

Щоб додати або видалити компонент операційної системи, перейдіть до дій з вкладкою Установка компонентів.

Windows. у наведеному списку вам треба встановити або зняти прапорець біля назви потрібних компонентів операційної системи, з якими ви надалі працюватимете. Обравши компоненти, натисніть кнопку Далi й виконуйте Bci поради Майстра компонентів.


 1. Встановлення та видалення програм за допомогою програм інсталяції та деінсталяції.

На сьогодні цей спосіб використовують частіше, оскільки бiльшiсть програмних продуктів мають власну програму iнсталяцiї. Вона надає тi caмi можливості, що й пункт Установка й видалення програм Панелі керування, але працювати з нею набагато простіше.

Перед установленням (iнсталяцiєю) будь-якої програми бажано прочитати розділ настанови, присвячений цьому питанню. У ньому можуть бути описані деякі тонкощі та можливі труднощі, що виникають під час установлювання, а також наведено iнформацiю про мiнiмальну конфiгурацiю комп'ютера.

1. Почнімо з великих програмних продуктів - таких,. як операційна система, текстовий процесор, графічний редактор, навчальна інтерактивна програма або гра.

Найчастіше після встановлення CD або DVD-диска з програмним продуктом у вiдповiдний дисковід автоматично запускається файл iнсталяцiї. Проте якщо цього не відбулося, треба самостійно переглянути вміст диска та запустити файл iнсталяцiї. 3азвичай він має назву Setup.exe або Install.exe. Після цього починається процес установлювання програми.

Одразу після його початку бiльшiсть програмних продуктів запропонують вам ознайомитися з Лiцензiйною угодою, що обмежує використання цієї програми. У разі прийняття умов Ліцензійної угоди процес установлювання програми буде продовжено.

Протягом подальшої iнсталяцiї програми вам треба викопувати підказки, що ви побачите на екрані, давати відповіді на певні запитання.

Зазвичай вам також пропонують обрати один iз можливих варіантів установлювання програми: типовий, мінімальний, за вибором користувача.

Якщо після того, як ви обрали варіант установлювання .програми, з'ясується, що на обраному для встановлення диску залишилося недостатньо вільного місця, програма iнсталяцiї повідомить вас про це i запропонує відмовитися вiд частини компонентів або обрати інший варіант установлювання.

Після введення вciєї потрібної iнформацiї почнеться процес Koпiювання файлів програмного продукту па жорсткий диск вашого комп'ютера, що може зайняти вiд кількох хвилин до години. Після цього програма iнсталяцiї створить вiдповiдну програмну групу в Головному меню та зареєструє встановлені компоненти.

Після iнсталяцiї може виникнути потреба перезавантажити ваш комп'ютер.

Якщо ви зрозуміли, що. вже не використовуватимете на вашому комп'ютерi цей програмний продукт, треба виконати зворотний до встановлювання процес - видалити програму, або деінсталювати її. Для цього є спеціальна програма (зазвичай її називають Uпiпstall.exe). Запустивши її на виконання, ви видалите програмний продукт з вашого комп'ютера.

2. Невеликі утиліти та оновлення встановлюють майже так само, як i великі програмні продукти. Їх поставляють зазвичай у формі одного виконаного файлу. Для їх установлення треба запустити саме цей файл.

Під час iнсталяцiї оновлень програмного продукту може виникнути потреба вказати розташування програми, оновлення до якої ви встановлюєте.
Практичні завдання:

 1. Установіть програми, які вам запропонує вчитель, за допомогою Панелі керування та з використанням програм інсталяції.

 2. Видаліть установлені програми за допомогою Панелі керування та програм деінсталяції.


Домашнє завдання:

 1. Вивчити конспект.

 2. Вивчити §9 на ст. 143-149.

 3. Завершити виконання практичних завдань.

Схожі:

Урок №12. Тема iconУрок Тема. Система охолодження Урок Тема. Система мащення Урок Тема....
Опис досвіду II. Інформаційна картка
Урок №12. Тема iconУрок №7. Тема
Тема: Підсумковий урок з тем «Інформація. Інформаційні процеси та системи», «Апаратне забезпечення інформаційних систем»
Урок №12. Тема iconУрок №8 Тема. Урок контролю знань учнів
Учні відповідають на поставлені вчителем запитання І демонструють відповідь на пк
Урок №12. Тема iconУрок №17. Тема
Тема: Підсумковий урок з теми «Системне програмне забезпечення. Службове програмне забезпечення»
Урок №12. Тема iconУрок засвоєння нових знань. Урок-пам'ять, урок-спогад. Обладнання....
Тема. Олександр Довженко. «Україна в огні» – твір про трагедію українського народу в Другій світовій війні
Урок №12. Тема iconУрок №7 Тема. Підсумковий урок за темами: «CorelDraw» та «Турбо Паскаль»
Для чого призначений інструмент Вільна форма?Як його використати. Продемонструйте
Урок №12. Тема iconУрок №1 Тема: Основні принципи будови та функціонування
Урок №1 Тема: Основні принципи будови та функціонування World Wide Web, протокол нттр, адресація в мережі
Урок №12. Тема iconУрок 15 Тема. Підсумковий урок з тем: «Модульcrt розгалуження І вибір», та
Будь-яка програма, записана на мові Паскаль, завжди закінчується службовим словом
Урок №12. Тема iconУроку з математики у супроводі ікт тема: «числові функції»
Комбінований урок з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (урок проводиться у комп’ютерному класі з мультимедійним...
Урок №12. Тема iconУрок №25. Тема
Тема: Сортування й фільтрування даних в таблицях. Використання розширених фільтрів
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка