Коропський район історічна довідка
Скачати 51.18 Kb.
НазваКоропський район історічна довідка
Дата конвертації31.01.2014
Розмір51.18 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
КОРОПСЬКИЙ РАЙОН
Історічна довідка
Археологічні знахідки залишків п’яти жителів первісноі людини свідчать про поселення, що датуються 20-м тисячоліттям до н.е. Про це свідчать експонати Мезенського археологічного музею, створеного на місці всесвітньо відомоі стоянки пізньопалеолітної людини (близько 15-ти тис.років тому). Коропські землі входили до Чернігівського, а згодом до Новгород-Сіверського князівства. В середині 13 ст. Чернігово-Сіверський край підпав під панування татаро-монголів, а із середини 14 ст. увійшов до складу Литовськоі держави. З початку 16 ст. він неодноразово переходив то до Польщі, то до Москви. Історичними місцями району вважається древнє село Оболоння, палац графа П.О. Рум’янцева-Задунайського у Вишеньках, побудований ним у 1782-1787 роках з нагоди приїзду імператриці Катерини 2 ( зараз тут навчально-оздоровчий центр УМАКО «Сузір”я»); старе городище села Райгородок; історія села Радичева сягає у глиб віків; село Верба – з гончарами; селище Понорниця – бодарями; «Синій колодязь» з цілющою водою та ін.

У Х11- Х111 століттях населені пункти району належали до Коропської сотні Ніжинського полку та Понорницької сотні Чернігівського полку. Після ліквідації полкового адміністративно-територіального устрою Короп у 1782 році став повітовим містечком Новгород-Сіверського намісництва, у 1792 році він увійшов до складу Малоросійської, а в 1892 році – до складу Чернігівської губернії як волосний центр Кролевецького повіту.

Районний центр Короп розташований на Лівобережжі Десни, за кілька км. від неі. Нині це селище міського типу, а у 17-18 ст. воно було великим містом з населенням у 1682 році – 5282 чоловіки і відігравало значну роль в українській козацькій державі, що й дало підставу включити його до урядового списку історичних місць Украіни.

Уродженцями Коропа є: гетьман Лівобережної Украї Д.Многогрішний (1668-1672) та його брат Чернігівський полковник В.Многогрішний, геніальний винахідник М.І.Кибальчич (1853-1881), видатні художники ХУІІІ-ХІХ століть К.І.Головачівський (1735-1823), Г.А.Васько (1820-1865),І.А.Васьков (1814-рік смерті невідомий), архітектор М.А.Мосцепанов, майстер художньої кераміки П.А.Дубинський (1888-1938), герой Радянського Союзу маршал авіації С.Г.Руденко, Г.П.Вовк (народився у 1924 році) – письменник, В.М.Макієнко (1924) – художник, В.М.Михайленко (1953) – поетеса і прозаїк, А.В.Сарапін (1925) - художник. Із 70-х років ХІХ ст. у Коропі проживав рідний брат письменниці Марка Вовчка Д.О.Вілінський, який і похований в Коропі – займався літературною діяльністю.
Сучасність
Коропський район розміщений на північному сході Чернігівської області. За природними особливостями поділяється на дві географічні зони: південну – Чернігівське Полісся /піщана, місцями заболочена рівнина з сосновими і мішаними лісами/ та північну – Новгород-Сіверське Полісся /підвищена, дуже порізана ярами місцевість/. Район межує з Сосницьким, Новгород-Сіверським, Бахмацьким, Борзнянським районами Чернігівської області та Кролевецьким, Конотопським, Шосткинським районами Сумської області. Займає площу 1.3 тис. кв. км. Населення – 28.5 тис. осіб. Відстань від райцентру до обласного центру автомобільними шляхами складає 145 км. Двом селищним і 25 – ти сільським радам підпорядковано 67 населених пунктів.

Основними видами промислової продукції, яка випускається нині підприємствами району є: масло, твердий сир, молоко оброблене рідке, хлібобулочні вироби, макаронні вироби, безалкогольні напої, спирт, крохмаль, льоноволокно, меблі. Серед найбільш ефективних підприємств можна назвати

Агрофірма «Авангард» /виробництво м'ясо – молочної, хлібо – булочної продукції, тепличне господарство/, ТОВ «Газбудсервіс» /виробництво металевих конструкцій, газифікаційних труб, різних видів плитки/; корпорація «Проун» /виробництво м’яких та корпусних меблів/; ДП «Крисківський спиртозавод»; Коропське управління по газопостачанню та газифікації «Коропгаз»; ВАТ «Коропське автопідприємство 17441»; «Коропський льонозавод»; Коропський цех електрозв’язку; ПП «Послуга-сервіс»; філія «Коропський райавтодор». Сільське господарство району спеціалізується на вирощуванні зернових культур, картоплі та льону, виробництві продуктів тваринництва.
^ Санепідслужба району

До 21 грудня 2012 року Коропська районна санітарно-епідеміологічна станція відносилася до ІІІ категорії. Обслуговувала територію району, який займає площу 1,3 тис. кв. км. з населенням 26972 людей, в т.ч. городського 7859, сільського 19113 станом на 01.01.2010.


В районі знаходиться 67 населених пунктів. Розміщено27 загальноосвітніх шкіл,5 дитячих дошкільних закладів, медичне обслуговування здійснюють 2 лікарні, 7 амбулаторій, 31 ФАП, 11 аптечних закладів.

Водопостачання забезпечує 14 господарсько - питних водопроводи.
Санепідслужба району розпочала свою діяльність з утворення санепідвідділу при центральній районній лікарні в 1924 році . Після визволення Коропщини від фашистських загарбників в 1944 році санепідстанцію очолила санітарний фельдшер Лисенко В.А. З 1958 року – санепідвідділ при ЦРЛ, який в 1969 році був реорганізований в районну санітарно - епідеміологічну станцію.

У 1965-1975 р.р. при кількості  населення в районі 64 тисячі  захворюваність крапельними інфекціями (кір, скарлатина, кашлюк) реєструвалась сотнями випадків, а через кожні чотири роки до 1200-1300 випадків. Спалахи дитячих інфекцій поступово  почали  зменшуватись з початком проведення щеплень проти дитячих інфекцій. Санепідстанція була забезпечена інжекторними штрикалками, які дозволяли при одній зарядці щепити до 45 осіб додержуючись техніки та правил щеплень.

         У 1980 році  був зареєстрований спалах дифтерії у с.Розльоти, захворювання було завезено з Брянської області.

На протязі останніх 10 років в районі не зареєстровані спалахи групових захворювань гострими кишковими інфекціями та харчовими отруєннями, інфекціями керованими засобами імунопрофілактики. Не зареєстровано випадків захворювань таких як правець, дифтерія, черевний тиф, паратифи та інших.

Проводиться активна організаційна робота по імунопрофілактиці інфекційних захворювань. Не реєструвались професійні захворювання, покращилась якість питної води централізованого водопостачання.

В останній час станція мала в структурі санітарно-гігієнічний та епідеміологічний відділи, бактеріологічну та санітарно - гігієнічну лабораторії, дезинфекційний відділ та госпрозрахунковий відділ профілактичної дезинфекції. Працювали 6 лікарів, 19 середніх медичних працівників та 4 - молодшого персоналу.^ Колектив Коропської райСЕС, 2012 рік
Колектив райсанепідстанції наполегливо працював над покращенням санітарно – епідемічної ситуації в районі, та покращенням матеріальної бази закладу.

Особливий внесок в розвиток санепідслужби району зробили головні лікарі:

ЛИСЕНКО ВІРА АФАНАСІЇВНА - 1944 – 1947 р.р.

Фотографія не збереглася.


^ ПОДОЛІЦИНА ОЛЕНА ЄВГЕНІЇВНА -

1947 – 1960 р.р.

НЕВОЛЬКО МИКОЛА ІВАНОВИЧ - 1973 – 1975 р.р^ ПЕДАШ БОРИС ДАНИЛОВИЧ - 1960 - 1973 р.р., та 1975 - 1995 р.р.,АНДРУСЕНКО ІГОР ОЛЕКСІЙОВИЧ з 1995 р.

Всі зусилля санепідслужби району направлені на виконання Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".
Згідно наказу № 176-о від 21.09.12р. "Про ліквідацію бюджетних закладів, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України" Коропська районна санітарно-епідеміологічна станція пройшла процес ліквідації листопаді 2013 року.

Схожі:

Коропський район історічна довідка iconНімці перед Запоріжжям. Паніка в місті
Дніпропетровську, ув’язнили), а родина повернулася жити туди, де жили попередньо, в район вул. Чапаєва (перехрестя вул. Бойової,...
Коропський район історічна довідка icon3 Польові краєзнавчі спостереження та дослідження в інших зсувних районах міста
Нашим експедиційним краєзнавчим загоном було обстежено окремі частини зсувних районів м. Чернівці. А саме, район вул. 28 червня-І....
Коропський район історічна довідка iconІ. Документація керівника закладу Документи про заснування закладу ...
Документи про заснування закладу (рішення органів місцевого самоврядування про заснування закладу, свідоцтво про державну реєстрацію,...
Коропський район історічна довідка iconКам'янець-Подільський скельний район

Коропський район історічна довідка icon75-років від дня народження Василя Семеновича Стуса (1938 1985),...
Бібліографічна довідка «Василь Стус – негаснуча зірка української літератури» присвячена 75-річчю від дня народження Василя Семеновича...
Коропський район історічна довідка iconЗвідна відомість учасників ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади...

Коропський район історічна довідка iconДовідка про місцезнаходження

Коропський район історічна довідка iconОрганізатор програми. Організатором та Виконавцем Програми Розвитку...
Організатором та Виконавцем Програми Розвитку Нових Представників є дп "Ейвон Косметікс Юкрейн", розташоване за адресою: 08325, Київська...
Коропський район історічна довідка iconСокальська районна рада львівської області
Львівська область, Сокальський район, с. Стенятин, ( 8-03257)55-4-72. код єдрпоу 23946837
Коропський район історічна довідка iconКрохмаль І Целюлоза. Їх склад І будова. Фізичні властивості
Луганська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Мар’їнський район Донецької області
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка