Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна»




Скачати 97.64 Kb.
НазваУрок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна»
Дата конвертації02.02.2014
Розмір97.64 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Історія > Урок


Урок з е лементами малої інтеграції

«Я і Україна» у 4 класі

Вчитель:

Коцар Марія Петрівна


Квітень 2011 р.

Тема: Не звернути з батьківської дороги

Мета:

  • Формувати шанобливе ставлення до своєї родини;

  • Усвідомити учнями ролі у житті людини родинного кола;

  • Спонукати дітей замислитись над тим, чому необхідні взаємна повага, допомога і чуйність у родинному колі, так як досягти злагоди в родині;

  • Виховувати почуття любові та поваги до своїх рідних, близьких.

^ Тип уроку: Закріплення знань, умінь і навичок.

Обладнання: підручник «Я і Україна» 4 клас, комп’ютер, таблиці, проекти учнів, віночок, твори про маму, вірші, пісня «Цьом-цьом», фізкульт хвилинка.

^ ХІД УРОКУ

  1. Організація класу.

Вчитель. Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Діти: Ми вам раді, люди добрі,

І вітаємо щиро вас,

І запрошуємо ласкаво

На урок в 4 клас.

  1. ^ Повідомлення теми, мети. Мотивація навчальної діяльності.

(звучить пісня «Родина, родина, від батька до сина»

Вчитель: Сьогодні ми продовжуємо розмову про найважливіше, що є в кожній

людині про сім'ю, про родину. У народі кажуть: «У кожної деревини

свій вік, а в кожної людини свій рід». Ми продовжуємо розмову про

людей завдяки яким ви з'явилися на світ.

Підсумуємо все вивчене про сім'ю, рід, родину, і відчуємо серцем їхню

значущість у житті кожного з нас.

  1. ^ Робота над темою.

Вчитель. Відомо, що щасливими не народжуються, ними стають. Народна

мудрість переконує: «З родини йде щастя людини. На все життя»

  • Яке поняття ви вкладаєте в слово родина?

  • Діти: родина – це мої тато, мама.

  • Це люди що оточують нас від народження.

  • Це сім'я.

Вчитель: А що таке сім'я?

(складання асоціативного куща)



Вчитель: Вам було завдання створити власний фотопроект своєї сім'ї. Тож

давайте розпочнемо представлення своїх проектів.

Учениця: Моя сім'я складається з мами, тата, братика (учень розповідає про

свою сім'ю).

Вчитель: А що навчають тебе батьки?

Учениця: Мої батьки мене навчають, як потрібно робити, щоб бути щасливою

людиною.

Вчитель: Дякуємо, тобі!

А зараз подивимось, як наступний учень приготував свій проект.

Учень: Моя сім'я складається з мами, тата, братика, бабусі. (розповідає про свою

сім'ю). Мене батьки вчать бути добрим, ввічливим, чесним.

Вчитель. Дякуємо, тобі!

А зараз свій проект представить наступний учень.

Учень: А моя сім'я складається: мама, бабуся, дідусь

А мене вчать батьки, як на світі по совісті жити. Бути доброю, чуйною

людиною.

Вчитель: Дякуємо! Подивимось представлення наступного проекту.

Учень: А моя сім'я – це мама, тато і братик. (розповідає про свою сім'ю)

А мої батьки вчать мене так, щоб не звернути з батьківської дороги.

Вчитель: Дякуємо! Який основний закон України ви знаєте?

^ Діти: Основний закон Конституція України.

Вчитель: Стаття 51. Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття.

Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних

батьків. Сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються

державою.

^ Учень: Стаття 52. Діти рівні у своїх правах, незалежно від походження, а також

від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.

Вчитель: А що означає слово рід?

Учень: Рід – це одне чи ряд поколінь, які пішли від одного предка: рід по

маминій лінії, рід по батьковій лінії. Наші прадіди уявили життя людей

на землі як велетенське Дерево Роду.

Вчитель: А зараз учні представляють своє Дерево Роду. ( кілька учнів

представляють своє Дерево Роду)

Вчитель: Дякую! Як досягли своєї мети ваші батьки?

Діти: - Наші батьки досягли мети завдяки своїм батькам

    • Вони їм вдячні за те, що вони не звернули з батьківської дороги.

^ Учень:

Ганна Чубач «Я долі дякую»

Я долі дякую, що виросла в селі.

Та ще в сім'ї хороших хліборобів.

Батьки мої і прадіди мої

Ніколи не цурались свого роду.

Я людям дякую, що чесним були,

Коли по правді жити научали.

Узявши з серця їхньої снаги,

Я добре знаю,

Де мої причали.

Мабуть, тому, що бавили мене

Робочими і щирими руками,

Моє життя небесне і земне,

Як журавлика пісня

Над полями.

Вчитель: За що ж дякує дівчинка?

Діти: За те, що в неї сім'я дружня родина.



  1. Фізкультхвилинка.

Гарний танець «Гопачок»

Я навприсядки скачу,

Чобітками тупочу.

Ту-пу, ту-пу, ту-почу,

Наче пташка, я лечу.

Приспів:

Гоп, гоп, тупочу,

Наче пташка, я лечу.

Тіль-тіль-веде смичок,

Гарний танець гопачок.

А бандура – брень, брень, брень,

Танцювали б цілий день.

Приспів:

Гоп, гоп, брень –

Танцювали б цілий день.

  1. Продовження роботи над темою.

  1. Робота з підручником ст.. 62-63. Читання і обговорення листа дівчинки Валентини.

Вчитель: Зараз ви прочитаєте листа Валентини самостійно. Скажете, як ви

розумієте слова, які стали заголовком цього листа: «Не звернути з

батьківської дороги?» (самостійне читання учнями листа).

Вчитель: Як ви розумієте, слова, які стали заголовком листа?

Діти: Жити так, як вчили батьки.

  1. Вибіркове читання.

Вчитель: - зачитайте, де дівчинка написала, що вона щаслива.

    • Як ставиться родина до мами.

    • Чого навчила дітей мама.

    • Яка мама дівчинки?

    • В яких словах сказано, кого не можна вибирати.

Вчитель: Яку дорогу називають батьківською?

Діти: Батьківська дорога, це та дорога, якою потрібно йти так, як вчать батьки.

Вчитель: Про що написала дівчинка в листі?

Діти: - Про те, яка вона щаслива

    • Що у неї дружня сім'я

    • Що мама в неї чудова, яка навчила, як на світі по совісті жити.

Вчитель: А як ви, описали свою маму?

  1. Слухання листів про маму


(учні зачитують листи про маму)

Учень: Найкраща людина для мене моя мама. Її руки мене зігрівають ніби

проміння сонця. Її голос, наче пісня соловейка. Коли я хворію вона

сидить біля мене. Завдяки її в нас дома чисто і затишно. Я її дуже

люблю.

Учень: У мене є матуся. Коли її усмішка з'являється на рідному обличчі, вона

стає дуже красивою. Ось тому я завжди роблю так, щоб матуся

всміхалася. Я допомагаю їй. Приношу хороші оцінки, допомагаю

готувати вечерю, прибираю в кімнатах, допомагаю сестрам . Мені дуже

подобається мамина усмішка, її усміхнене обличчя. Я дуже хочу, щоб усі

мами усміхалися, щоб завжди були щасливі.

Учень: Моя мама краща за всіх. Вона дуже схожа на земне сонечко. Її руки

золоті. Вони виконують всяку роботу, а крім того вони ще й жаліють.

Моя матуся дуже красива. ЇЇ обличчя схоже на квіточку троянди. А вуста

на пелюстки троянди, які кожен день шепочуть ніжні і пестливі слова.

Вчитель:Дуже гарні ваші твори. Діти, усі найдорожчі святині названі і осяяні

ім'ям матері тому, що з цим ім'ям пов’язане саме поняття життя. Адже

мама – це родоначальниця свого роду людського, це джерело тепла,

ніжності й любові. Кожна мама має віночок життя. Отже, і ми з вами у

віночок життя вплетемо стрічки.

^ Учень: Як символ вічності життя на землі, вплетемо матусин віночок голубу

стрічку.

Учень: Материна любов не знає зради. Наша вічна любов до неї. Вплетемо

червону стрічку.

Учень: Найбільша скорбота в світі – це скорбота матері. Станемо на коліна перед

матерями, які перенесли найбільше горе світу – і не забуваймо про чорну

стрічку в житті наших матусь. Вплетемо чорну стрічку.

Вчитель: Але у вас дівчатка у віночку немає чорної стрічки бо ви ще маленькі.

Учень:Матусі! Ми щасливі, що у нас є мами. Відвернемо печаль, яка огортає

серця наших матусь! Подаруємо їм радість і усмішку. Ось ця сонячна

стрічка нехай буде дарунком від наших сердець. Вплетемо оранжеву

стрічку.

  1. Гра «Ланцюжкові запитання: ти мені і я тобі»

(учні по черзі дають запитання один одному ланцюжком)

  1. Що любить готувати твоя мама?

  2. Який фільм подобається татові?

  3. Коли день народження твоєї мами?

  4. Чи буває так, що крім доручення батьків ти виконуєш яку небудь роботу зі своєї ініціативи?

  5. Батьки пригощають тебе тістечком, шоколадкою. Чи ділишся ти з батьками?

  6. Яке улюблене родинне свято?

  7. Які ласощі полюбляє твій братик?

  8. Що любить готувати твоя бабуся?

  9. Яку пісню любить твоя мама?

  10. Які квіти любить твоя тітка?

  11. Чи допомагаєш ти своїм батькам?

  12. Що полюбляє твій дідусь?

Вчитель. Дякую, всі молодці!

  1. Інтерактивна вправа

Вчитель. – А роботу розпочнемо групами. Кожна група буде працювати над своїм

завданням. А як ви повинні працювати в групі?

  1. Уважно слухати завдання.

  2. Не говорити всім разом.

  3. За потреби допомагати членам групи.

  4. Працювати тихо, щоб не заважати іншим.

  5. Давати можливість виступати всім учням групи.

1 група. Скласти етичний кодекс «Я у сім'ї»

  • Вітайся з старшими.

  • Допомагай людям похилого віку.

  • Поважай старших.

  • Піклуйся про молодших.

  • Бути ввічливими з батьками та іншими членами родини.

  • Не залишати хвору людину саму.

  • Не сперечайся з старшими.

  • Слухати поради.

  • Шанувати батьків своїх.

  • Додержання чистоти і порядку в будинку.

2 група. Гра «Сімейні проблеми» (учні представляють ситуацію)

  • Члени родини вчиняють по різному: коли діти почали погано вчитися, мама вилаяла їх;

  • Тато вилаяв учителів за те, що вони погано вчать;

  • Дідусь розповів як його вчили в дитинстві;

  • Бабуся пожаліла онуків.

Розумні родини не вчиняють погано: коли діти стали погано вчитися, всі зібралися на сімейну раду і вирішили, що хтось із батьків сходить до школи і з'ясує у вчителів, у чому причина неуспішності, а потім тато, мама, бабуся й дідусь допомагатимуть дітям з різних предметів.

Вчитель. Яке розв’язання ситуацій вам сподобалось? Який висновок зробимо з

цієї гри?

Діти. Що перед тим, як щось робити потрібно вияснити яка причина, і що

потрібно, щоб вирішити певну проблему.

3 група. Назвати мудрі думки філософів.

Діти. «Пам'ятайте, що ваші діти обходитимуться з вами так само, як ви

обходитися зі своїми батьками» (Фалес).
«До батьків стався так, як ти хотів би, щоб твої власні діти ставилися до

тебе» (І. Сократ).
«Щасливий той, хто щасливий у себе вдома»

Вчитель. Добре, молодці, справилися з завданням. Згадайте, через що у вашій

родині зазвичай виникають конфлікти. Причини сварок. Давайте ми з

вами наповнимо «Чашу конфліктів» (діти записують на листках

конфлікти і прикріплюють біля чашки». Подумайте, що відбудеться із

вмістом чаші, якщо не піклуватися про запобігання конфліктам? І що

потрібно змінити у стосунках у середині родини, щоб личко на чашці

поміняло вираз на більш задоволене.

Діти. – Бути ввічливими з батьками.

    • Говорити правду.

    • Допомагати.

    • Бути такими як вчать батьки.

(учні розповідають вірші про рідних)

(учениця виконує пісню «Цьом-цьом». Н.Май)

VІ. Підсумок уроку.

( На столі стоїть свічка)

Вчитель. Діти, ось подивіться, як горить свічка. Ви підійдіть до свічки і зігрійте

свої руки. Ця свічка ніби ваша мама дає вам тепло. Чому був

присвячений наш урок?

Діти. - Сім'ї

    • Щоб ми не звертались з батьківської дороги

    • Ми навчилися шанобливого ставлення до своїх батьків і рідних.

    • Ми навчилися приділяти більше уваги батькам.

    • Я сьогодні дізналась, що в мами є віночок життя.

    • Ми представили свої проекти своєї родини.

Вчитель. Дякую вам за чудову працю. Всі дуже добре справилися зі своїми

завданнями. Молодці.

VІІ. Домашнє завдання.

Намалювати малюнок «Щаслива сім'я»


Схожі:

Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна» iconУрок засвоєння нових знань. Урок-пам'ять, урок-спогад. Обладнання....
Тема. Олександр Довженко. «Україна в огні» – твір про трагедію українського народу в Другій світовій війні
Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна» iconМетодика інтеграції дистанційних та геолого-геофізичних даних при...
Ь та геолого-геофізичних просторових даних на основі статистично-інформаційної моделі. За результатами інтеграції одержується кількісна...
Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна» iconNeutral States in the Process of European Integration: Austria and russia. The comparison
Нейтральні держави в процесі європейської інтеграції: Австрія І україна. Порівняння
Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна» iconУкраїна пролетарська районна в м. Донецьку рада відділ освіти
Перелік наукових відділень І секцій Малої академії наук України, у яких проводитиметься І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких...
Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна» icon“Контакти між людьми як елемент відносин між Україною та Європейським...
Борис Тарасюк, Голова Комітету з питань європейської інтеграції, Верховна Рада України
Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна» iconУрок тема. Кіноповість «Україна в огні». Доля народу крізь призму суб’єктивної інтерпретації
Мета: розглянути умови написання кіноповісті «Україна в огні», використовуючи елементи
Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна» iconТези до творчої роботи Всеукраїнського конкурсу наукових робіт членів...
Залежність зміни артеріального тиску людини від зміни атмосферного тиску (Статистичний аналіз)”
Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна» iconЗатверджено
Наукове товариство «Інтелектуал» гімназії №3 (далі – Наукове товариство) є філією основного рівня Дніпропетровського відділення Малої...
Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна» iconПроцес інтеграції на заняттях української мови у внз І – ІІ рівнів...
Концепція інтеграції в освіті виникла ще на початку ХХ століття у зв’язку з ростом наукових знань. Перші практичні спроби створення...
Урок з е лементами малої інтеграції «Я І Україна» iconШановний голова І члени журі Всеукраїнського конкурсу – захисту науково...
Дозвольте мені, Безверхій Олесі Сергіївні, учениці 11 – б класу еколого – економічного ліцею м. Кам’янки Черкаської обл представити...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка