Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини
Скачати 184.45 Kb.
НазваIii. Людина І всесвіт частина Походження Людини
Дата конвертації26.02.2013
Розмір184.45 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
ГЛАВА III. ЛЮДИНА І ВСЕСВІТ

Частина 1. Походження Людини

1. Класична модель походження людини.

В класичній моделі походження людини тісно пов’язане з походженням життя, з виникненням форм переджиття та життя в біологічній історії Землі. Час існування Землі оцінюється інтервалом в 5 мільярдів років, а життя на ній від до років. Це дало змогу В.І.Вернадському, одному з найвидатніших вчених сучасності, першому президентові Української академії наук, стверджувати вічність життя на планеті.

Гіпотези походження життя можна розділити на дві групи - космічну (вічності життя в космосі-панспермії) та самостійного розвитку живого на Землі. Обидві гіпотези змикаються з проблемою переходу переджиття до життя. Згідно з прийнятою концепцією умови, що створились на Землі, призвели до стрімкої хімічної еволюції, в процесі якої виникли перші цеглини життя: білки та нуклетоїди, а згодом полінуклетоїди ДНК та РНК. З їх появою виникли перші механізми спадковості, перші найпростіші організми, почався другий етап- етап розвитку життя на Землі.

Згодом, в результаті еволюції, з тваринного царства-2 виділилась людина - істота з складною соціально-економічною організацією та трудовою діяльністю. Генетично рід «Людина» ймовірно виник в Африці близько 2,6-3,5 мільйона років тому, коли мавпи, які жили на деревах і мали “руки”, пристосовуючись до зникнення лісів на обширних територіях, спустились на землю, зберегли прямоходячий стан, звільнивши руки для трудової діяльності.

При розгляді класичної моделі виникає декілька важливих запитань. І перше з них - «яким чином виникли такі складні молекули, як РНК і, особливо, ДНК»? По класичній моделі це сталось випадково. Але, як підрахували французькі вчені, для випадкового виникнення однієї молекули ДНК потрібно, щоб всі атоми Всесвіту стикались кожну секунду в різних комбінаціях протягом років. На відрізку існування Всесвіту в років така подія просто неймовірна. До кінця не зрозумілі механізми виникнення клітини, організації клітин в організми. Багато запитань і до еволюції живого. Найбільше розповсюдження знайшли моделі Ж.Ламарка (1744-1829 рр.) та Ч.Дарвіна (1809-1882 рр.). Згідно з гіпотезою Ламарка організація живого постійно ускладнюється завдяки дії зовнішнього середовища та внутрішнього прагнення до вдосконалення, закладеного творцем (Богом). Модель Дарвіна об’єднує взаємодію, мінливість, спадковість та природний відбір. Мінливість є основою виникнення нових якостей, спадковість закріплює їх, а відбір залишає тільки життєздатні організми, які пристосувались до нових умов, і знищує непристосовані. І в моделі Ламарка, і в моделі Дарвіна є сильні сторони і є слабкі місця. Та найбільш слабким місцем є те, що обидві моделі показують “як”, але не пояснюють “чому” в природі, де діє другий закон термодинаміки, згідно з яким всі процеси у Всесвіті повинні були б давно зупинитись, а всі складні структури розпастись до найпростіших, виникають все складніші структури і діють все більш різноманітні процеси. Спроби таких відомих вчених, як Пригожин, Ейген та інших, побудувати теорію самоорганізації та виникнення життя на базі нелінійних термодинамічних процесів, окрім нових запитань, майже нічого не дають для відповіді на поставлені запитання. І перш за все тому, що для ускладнення структур потрібні постійні потоки енергії через елементнобагатоскладові системи протягом великих проміжків часу. А для цього потрібно, щоб у Всесвіті виконувалась така безліч фізичних умов, що виникнення життя стає просто неймовірним. І тим не менш життя існує. Виникає відчуття того, що всі закони Всесвіту, його склад і будова передбачені такими, щоб еволюція живого йшла саме таким чином, щоб в решті решт, як вінець еволюції, на Землі з’явилась людина. Такий принцип будови Всесвіту отримав назву антропного принципу, бо зміна хоча б одного параметру, хоч однієї константи зведе нанівець саму можливість виникнення життя, тим більше Людини.

Немає в класичній моделі й тієї ланки, яка поєднує мавпу й людину. Згідно з дослідженнями американських вчених, склад молекул спадковості мітахондрій людини, незалежно від кольору шкіри, один і той же і суттєво відрізняється від такого в мавпи. Згідно з їх твердженням така ситуація могла скластись лише в тому випадку, якщо у всіх людей на Землі була одна мати - Єва, яка, ймовірно, існувала близько трьохсот тисяч років тому, найбільш вірогідно, в Африці. Крім того, класичні моделі не відповідають на запитання “звідки ті якості в Людини, які вирізняють її від всього живого царства Землі”, а саме: цілеспрямованість (наявність абстрактної мети), самосвідомість, абстрактне мислення, духовна сутність. І, нарешті, саме неприємне питання: як з пристосованої мавпи виникла непристосована.

^ 2. Модель Гермеса Тота

Першим тайним святителем Єгипту був Гермес Тот, який створив доктрину “Початку-Вогню” та “Слова-Світла”. Звертаючись до людей, він говорив:

...Слухайте в своїй власній глибині і споглядайте безмежність простору та часу. Там звучить спів небесних світил, голос Чисел, гармонія Сфер. Кожне Сонце є думка Бога, і кожна планета- видозміна цієї думки. Для того, щоб пізнати божественну думку, о, душі, спускайтесь і піднімайтесь Ви по тяжкому шляху семи планет і оточуючих їх семи небес”.

Що роблять небесні світила? Що говорять Числа? Що обертають в собі сфери?

- О, душі, що загинули, або врятовані, вони говорять, вони співають, вони обертаються - ваші Долі!...

Звідки приходе Людина і куди повертається? Земля оточена сімома сферами, що розширюються подібно семи кулям. В кожній сфері - планета, яку супроводжує Геній, що відрізняється по Формі, Знакові та Світлові. Сім сфер обіймають всі сходинки життя. В їх кордонах падають і підіймаються душі семи Геніїв - суть семи променів Дієслова - Світла. Кожен з них панує над однією сферою Духу, над однією сходинкою в житті душі.

Геній Місяця керує народженнями та смертями.

Меркурій - показує шлях душам.

Венера - держить дзеркало Любові, в якому Душі позмінно пізнають і забувають одна одну.

Сонце - факел торжества, досконалості та Краси.

Марс - потрясає мечем правосуддя.

На престолі Юпітер - тримає скіпетр верховної могутності, яка є Божественний Розум.

Сатурн - на кордоні несе Державу всесвітньої Мудрості.

З простору Чумацького Шляху в сьому сферу падає променистий посів - зародки душ. Вони живуть в царстві Сатурна, спускаючись із сфери в сферу, змінюючись та гублячи згадки про буття в попередній сфері. Проходячи через втілення в щільному тілі непоправно низькі та злі душі знищуються через кола аду. Високі душі підіймаються назад в сфери - чим вище, тим довше...”

Як бачимо, в цій моделі мова йде про вічне життя душ - монад, які перебувають на Землі тимчасово, втілюючись в людей. Розвиток цієї моделі можна знайти у Піфагора та Орфея: Бог один і завжди подібний Самому Собі. Він керує всім Всесвітом. Його члени - Боги - різноманітні і не піддаються рахунку, бо все, що від Бога, вічне і не має кінця. Найвеличніші з Богів - душі Світил. Зірки, Планети, супутники планет мають свої душі, що вийшли з небесного вогню та з первісного Світла. Недоступні, незмінні вони керують великим цілим своїми ритмічними рухами. І кожне Світило, обертаючись, притягує в свою сферу безліч душ, які були колись людьми, і, спустившись по сходинках втілених царств, знову піднялись туди, де закінчується коло народжень. За посередництвом цих чистих духів, цих просвітлених душ Бог дихає, діє, проявляється. Вони подих його душі, промені його вічного Розуму.

^ 3. Модель Даніїла Андрєєва

Серед численних шарів простору-часу Землі є багатовимірний світ, в якому знаходяться людські монади - неподільні і безсмертні духовні одиниці, вищі “Я” людей. Створені Богом і тільки Богом, а деякі таємничо народжені Ним, вони сходять на Землю в покрові найтоншої матерії, вірніше було б сказати, енергії субстанції, що проникає через усі шари простору-часу Землі. Світ, в якому перебувають наші монади, носить назву Ірольн. Творча праця, що веде до просвітлення Всесвіту, - задача кожної монади, яка втілює свою працю в нижчих світах, створюючи для себе матеріальний покров: спочатку це шельт із п’ятивимірного простору, потім астральне тіло з матеріальності чотирьохвимірних просторів. Ці два покрови об’єднуються в нашому розумінні в слово душа. Шельт - матеріальна ємкість монади з всіма її якостями - є її найближче знаряддя. Не сама монада, яка залишається в Ірольні, а саме її шельт є тим “Я”, яке починає свою подорож по нижчих шарах простору-часу. Шельт творить сама монада, в той час як в створенні її астрального тіла бере участь Мати-Земля. Астральне тіло - це інструмент шельту. В ньому зосереджені здібності духовного зору, слуху, поглибленої пам’яті, здібності польоту, спілкування з різноманітними стихіями. В подальшому Мати-Земля запліднена духом Сонця, творить ефірне тіло, без якого неможливе життя в шарах простору трьох та чотирьох вимірів; і, нарешті, в Енрофі, в нашому шарі простору-часу, монада отримує своє останнє, фізичне тіло. Після завершення земного існування монада залишає фізичне тіло, але при потребі може втілюватись в фізичне тіло багато разів.

^ Походження людини за версією книги «Дзіан».

Станца I.

1.Лха (дух найвищих сфер), що обертає Четверте, слуга Лха Семи, тих, що обертаються спрямовуючи свої Колісниці навколо Володаря свого, Единого Ока нашого Світу (Сонця) … Його подих дав життя Сімом. Воно дало життя Першому.

2.Сказала Земля: «Володарю Лика Сяючого, Дім мій порожній… Надішли Синів твоїх «населити це Колесо (планету). Ти надіслав Сім Синів твоїх Володареві Премудрості (Меркурію). Сім разів ближче до себе бачить Він тебе, сім разів більше відчуває він тебе. Ти заборонив Слугам своїм малим Кільцям, ловити Світло твоє і Тепло, перехоплюючи велику Щедрість твою на шляху проходження її. Надішли ж нині їх Слузі твоїй!»

3. Сказав Володар Лику Сяючого: «Я надішлю тобі Вогонь, коли почнеться робота твоя. Підійми голос твій до других Лока (других світів); звернись до Батька твого, Володаря Лотоса (Місяця), проси Його Синів. Народом твоїм будуть керувати Батьки. Люди твої будуть смертні. Люди Володаря Премудрості безсмертні, але не Сини Сома (Місяця). Перестань нарікати. Сім Покровів ще на тобі… Ти не готова. Люди твої не готові.»

4. Після великих зусиль, вона скинула свої старі Три Покрова і убралась сімома новими, і предстала в своєму Першому.

^ Станца II.

5. Колесо оберталось ще триста мільйонів років. Воно побудувало Рупа (форми); м’яке Каміння, що затверділо; тверді Рослини, що стали м’якими, Видиме з невидимого, Комахи і малі Життя. Вона скидала їх зі спини кожного разу, коли вони долали Матір… Після трьохсот мільйонів років вона стала круглою. Вона лежала на спині; на боці. Вона не призивала Синів Неба, вона не бажала призвати Синів Мудрості. Вона створила з Утроби своєї. Вона розвинула Водяних-Людей, жахливих і злісних.

6. Водяних-Людей, страшних і злісних, створила Вона сама з залишків інших. З покидьків, з миру своїх Перших, Других і Третіх створила вона їх. Дхіані (Володарі Світла) прийшли і оглянули - Дхіані від світлого Батька-Матері (Місяця); з Білих Областей прийшли вони, з Обітелей Безсмертних Смертних.

7. Незадоволені залишились вони. «Немає тут нашої Плоті. Не придатні Рупа ці для наших Братів П’ятої. Нема Помешкань для Життів. Чисті Води, не замутнені, повинні пити вони. Висушимо їх».

8. Полум’я прийшло. Вогні й Іскри; Вогні Ночі й Вогні Дня. Вони висушили мутні, темні Води. Своїм жаром вони притишили їх. Лха Зверху і Лхамаїн (духи підземні) Знизу прийшли. Вони винищили Форми дволикі і чотирьохликі. Вони знищили Людей-Кіз і Людей з Собачими головами, і Людей з рибними тілами.

9. Вода-Матір, Велике Море, заголосила. Вона піднялась; вона зникла в Місяці, що підняв її, що породив її.

10. Коли вони були знищені, Земля-Матір залишилась спустошеною. Вона прохала висушити її.

Станца ІІІ

11. Превишній Володар прийшов. Він відокремив Води від Тіла її, і це сталось небом Наверху, Першими Небесами.

12. Великі Когани (Божественні Розуми, що наглядають за Космосом) закликали Володарів Місяця відносно Повітряних Тіл: "Породіть Людей, Людей вашої сутності. Дайте їм їх внутрішні форми. Вона ж складе Зовнішні Оболонки. Чоловіко-Жінками будуть вони. Володарі полум’я також...".

13. Пішли вони, кожний в призначеному йому Землю; сім з них, кожний за своїм призначенням. Володарі Полум’я залишились позаду. Вони не побажали йти, вони не побажали творити.

Станца ІV

14. Сім Воїнств, Волею-Народжені Володарі, спрямовані Духом Життєдателем, виділили Людей з самих себе, кожний на своїй Зоні.

15. Сім раз по Сім Тіней майбутніх Людей народжені були, кожний свого кольору і Виду. Кожний ступенем нижчий свого Батька. Батьки Безкістні не могли дати Життя Істотам з Кістками. Нащадки їх були Бухта (привиди), без Форми і Розуму. Тому зовуть їх Чхая-Раса (Раса Тіней).

16. Як же народжуються Манушія? Ману, володіючі розумом, як створювались вони? Батьки призвали на допомогу свій власний Вогонь, який є Вогонь, що горить в Землі. Дух Землі призвав собі на допомогу Сонячний Вогонь. Ці Троє створили сумісними зусиллями форму придатну. Вона була лише Чхая (привід), Тінь, позбавлена Розуму...

17. Дихання потребувало Форми; Батьки дали її. Дихання потребувало Щільного Тіла; Земля сформувала його. Дихання мало потребу в Духові Життя; Сонячні Лха (духи найвищих сфер) вдихнули його в форму його. Дихання мало потребу в Дзеркалі Тіло свого; "Ми дали йому наше власне!". - сказали Дхіані (володарі світла). Дихання мало потребу в Носії Бажань; "Воно має його!" - сказав Осушувач Вод. Але Дихання має потребу в Розумі, щоб вмістити Всесвіт; "Ми не можемо дати його!" - сказали Батьки! "Я ніколи не мав його!" - сказав Дух Землі. "Форма згорить, якщо я дам їй свій!" - сказав Великий Вогонь... Людина залишилась пустим, беззмістовним Бухта (привидом)... Так, ті, що без кісток дали Життя тим, хто став людьми, зміцненими Кістками в Третій.

Станца V

18. Перші були Синами Йоги. Сини їх стали нащадками Жовтого Батька (Сонця) і Білої Матері (Місяця).

19. Друга Раса виникла через брунькування і виділення. А статева - з Безстатевої. Так, о Лану (учню), була створена Друга Раса.

20. Батьки їх були Самонародженими. Самонароджені Чхая (тіні) від Сяючих Тіл Володарів, Батьки, сини Сутінок.

21. Коли Раса зістарилась, старі Води змішались з більш свіжими Водами. Коли Краплини їх стали каламутними, вони випаровувались і зникли в новому Потоці, в жаркому Потоці Життя. Зовнішня оболонка Першої стала Внутрішньою в Другій. Старе Крило стало новою Тінню і Тінню Крила.

Станца VІ

22. Тоді Друга розвинула Народжених з Яйця, Третю. Піт посилився, Краплини його збільшились і стали твердими і круглими. Сонце зігріло її. Місяць остудив і оформив її. Вітер живив її до зрілості її. Білий Лебідь із Піднебесся Зоряного осяяв Краплину велику. Яйце Раси Майбутньої, Людину-Лебідя кінця наступної Третьої. Спочатку чоловік-жінка, потім чоловік і жінка.

23. Самонароджені були Чхая (тіні). Тіні від Тіл Синів Сутінок. Ні вода, ні вогонь не могли знищити їх. Не так було з синами їх.

^ Станца VІІ

24. Сини Мудрості, Сини Ночі, готові знову народитись, спустились. Вони побачили низькі форми Першої Треті. "Ми можемо вибрати", сказали Володарі, "Ми мудрі". Деякі увійшли в Чхая. Інші спрямували Іскру. Деякі утримались до Четвертої. З власної Рупа (форми) наповнили вони Кама (зміст). Ті, хто ввійшов, зробились Архатами (вчителями, святими). Ті, хто отримав лише Іскру, залишились позбавленими знань; Іскра горіла слабо. Треті залишились Розуму позбавленими. Джіви (програми життя?) їх були не готові. Ці були відокремлені серед Семи. Вони стали вузькоголовими. Треті були готові. "В цих перебудемо ми", сказали Володарі Полум’я і Темної Мудрості.

25. Як же вчинили Манаса, Сини Мудрості? Вони відторгли Самонароджених. Вони не готові. Вони знехтували Потім-народженими. Вони ще не зовсім готові. Вони не побажали ввійти в перших Яйце-народжених.

26. Коли Потім народжені породили Яйце-народжених, двоєдиних, міцних, потужних, сильних, обладнаних кістками, Володарі Мудрості сказали: "Тепер будемо творити ми".

27. Третя Раса стала Носієм Володарів Мудрості. Вона створила Синів Волі і Йоги, силою Кріяшакті (думки) створила їх, Святих Батьків, предків Архатів...

Станца VIII

28. Із краплин поту, з відкладень субстанції, із матерії мертвих тіл людей і тварин минуло Колеса, із останків праху виникли перші тварини.

29.Тварини з кістками, дракони глибин і літаючі сарпа (птахи) були добавлені до плазунів. Ті, що плазували на землі, отримали крила. Ті, що з довгою шиєю, що мешкали в воді, стали прабатьками птахів піднебесних.

30. В часи Третьої - тварини, що не мали кісток, росли і змінювались; вони стали тваринами з кістками, їх Чхая (тіні) стали щільними.

31. Тварини роз’єднались першими. Вони почали народжувати. Двоєдина людина також роз’єдналась. Вона сказала: «Будемо, як вони; будемо поєднуватись і народжувати». Вони зробили так…

32. І ті, хто не мав Іскри, поєднувались з величезними самками тварин. Вони породили від них німі Раси. Німі були і вони самі. Але язик їх розв’язався. Язик їх нащадків залишився нерухомим. Вони породили потвор. Расу зігнутих потвор, вкритих рижим волоссям, які ходили рачки. Німу Расу, щоб не видала сорому.

^ Станца IX.

33. Побачивши це, Лха (духи найвищих сфер), які не створювали людей, пролили сльози, кажучи:

34. «Аманаса (не маючі розуму) споганили наші майбутні помешкання. Це Карма.» Затвердимо помешкання наші в інших. Краще наставимо їх, щоб не сталось гіршого. Вони виконали це…

35. Тоді всі люди були обдаровані Манасом (розумом). Вони побачили гріх, звершений розуму-позбавленими.

36. Четверта Раса розвинула Мову.

37. Один став двома; так само як і всі живі і повзаючі, які були ще єдині, величезні рибо-птахи і змії з панцирними головами.

Станца Х.

38. Отже, двоє, по два, на семи Зонах, Третя Раса зародила Четверту Расу: Сура (боги) стали А-сура (павші боги).

39. Перша, на кожній Зоні, була місячного кольору; Друга - жовтого, золоту подібна; Третя - червона; Четверта - коричнева, що стала чорною від гріха. Перші сім людських нащадків були одного кольору шкіри. Наступні сім почали змішуватись.

^ 40. Тоді Третя і Четверта загордились. «Ми Царі, ми Боги. »

41. Вони взяли дружин, прекрасних виглядом. Дружин від розуму-позбавлених, вузькоголових. Вони породили потвор, злих демонів, самців і самок, також Кхадо (злих демонів жіночої статі) Дакіні малого розуму.

42. Вони побудували храми для тіла людського. Чоловіків і жінок почали вони боготворити. Тоді Третє Око перестало діяти.

^ Станца ХI.

43. Вони побудували величезні міста. Із виняткових мінералів і металів побудували вони, із вогнів вивержених, із білого каменю гір і чорного каменю вирізьблювали вони свої власні відображення, по розміру і подобі своїй і поклонялись їм.

44. Величезні відображення ставили вони, в дев’ять yatis висоти, в розмір своїх тіл. Внутрішні вогні знищили землю їх батьків. Вода загрожувала Четвертій.

45. Нахлинули Перші великі води. Сім великих островів поглинули вони.

46. Всі благочестиві Були врятовані, всі нечестиві винищені. Разом з ними більшість величезних тварин, що виникли від поту Землі.

Станца XII.

47. Небагато залишилось: кілька жовтих, декілька коричневих і чорних, і декілька червоних. Люди місячного кольору зникли назавжди.

48. П’ята, що пішла від священного роду, залишилась; вона стала управлятись першими божественними Царями…

49. …Змії, що знову спустились і установили мир з П’ятою, що вчили і наставляли її…Частина 2. Будова Людини

Одна з самих загадкових істот у Всесвіті - Людина. Казалось би, що може бути для людини більш вивченим, ніж вона сама? Та казали ще філософи давнини: хто пізнає людину, той пізнає Всесвіт.

За допомогою своїх органів почуттів Людина бачить, чує, відчуває навколишній світ, усвідомлює свою присутність в ньому, але це відбувається на рівні організації матерії в вигляді речовини. В дійсності все набагато складніше.

Багато вчених і мислителів давнини і сучасності дотримувались і дотримуються думки про троїчну будову людини. Так в Біблії сказано: “І створив Бог Людину по образу і подобі своїй”. Для більшості людей цей вислів зводиться до фізичної подоби, а тому і малюють Бога “поважним дідусем”. Звичайно всі розуміють, що Бог не зводиться до людини, але те що в людині є щось притаманне Богу - сприймається як незаперечна істина. І все ж, яка б не була дійсна будова людини, довіру викликають лише ті уявлення, можливість підтвердження яких є незаперечною. Що ж конкретного знаємо ми нині про людину?

Людина - це симбіоз фізичного (речовинного), енергетичного, інформаційного (розумового, або ментального) і духовного тіл. Останні три тіла часто поєднують під однією назвою - душа. Саме з наявністю цих тіл пов’язують єдність природи Бога і всього живого.

Всі складові тіла людини мають різну структуру, хоча і поєднані в ціле.

Якщо про фізичне (біологічне чи речовинне) можна розповісти дуже багато, то про інші інформація надзвичайно обмежена. Уявіть, що людині необхідно виконати якусь задачу у невластивому для неї середовищі, наприклад, під водою, чи в вакуумі. Щоб людина могла існувати в іншому середовищі, їй необхідно мати скафандр. Для того, щоб Людина могла жити і еволюціонувати на Землі - їй також був потрібний "скафандр”, найліпшим чином пристосований до умов Землі. Та навіщо “вигадувати” велосипед, якщо на Землі вже є багато різних живих створінь, тіло яких за певних умов може слугувати “скафандром”. А тому, за ствердженням вчених близько 300000 років тому на Землі відбулась знаменна подія - на мавпі “прищепили” людину. На чому базується ствердження? В кожній клітині людського тіла наявні невеличкі цілісні організми - мітохондрії, що являються “фабриками” енергії. Колись ці створіння існували самостійно, та з виникненням і еволюцією фауни вони ввійшли в симбіоз з іншими створіннями. У різних видів мітохондрій різний генетичний набір але, як виявилось, у мітохондрій всіх людей Земної суші він один і той же, що можливо в випадку, коли у всіх людей була одна праненька - Єва. Отже біологічне (чи речовинне) тіло необхідне перш за все як скафандр, але такий, щоб забезпечував існування і еволюцію інших тіл в даних умовах. Структурно будова біологічного тіла детально вивчена, і нас в подальшому буде цікавити лише з точки зору взаємодії з іншими тілами.

Біологічне тіло поєднане з “душею” за допомогою енергетичного. Енергетичне тіло (або біополе) людини являє собою щось подібне до кокона. Енергетичне тіло може сприйматись візуально і досліджуватись експериментально.

Візуально біополе може сприйматись лише деякими людьми, які мають відхилення від стандартних частот сприйняття зовнішньої інформації. “Непризначену” для людини інформацію остання сприймає в випадках природних відхилень в роботі органів збору - сприйняття інформації, при можливості “налаштування” їх на невластиві частоти, а також, якщо пошкоджені “фільтри” інформаційних потоків. Розміри біополя коливаються в межах від розмірів фізичного (речовинного) тіла до 60 метрів і більше. Найбільші розміри біополя маємо в дитинстві, з віком вони зменшуються і в похилому віці наближаються до розмірів біологічного тіла. Коли біополе зменшується до меж біотіла - останнє стає нежиттєздатним. Розміри біополя (енергетичного тіла) не є сталими і коливають в залежності від багатьох факторів внутрішнього і зовнішнього походження. Форму і структуру енергетичного тіла можна дослідити за допомогою рамки, аналога лози шукача води.

Енергетична вісь біополя знаходиться на відстані 10 - 15 см від хребта, поза тілом. По аналогії зі звичайними фізичними уявленнями біополе полярне, а самі “полюси” можна позначити як плюс (+) і мінус (-), або як північний і південний полюси магніту, чи земної кулі. Структурно енергетичне тіло має енергетичний каркас, побудований по загальному астральному принципу: дві спіралі потоків енергії, сходяча і низхідна (спадаюча), що перетинаються в вузлах - чакрах. Число чакр сім, стільки ж, скільки головних складових частин в тілі людини. Розташовані чакри вздовж енергетичної осі і пов’язані з мозком хребта. В організмі людини чакри відіграють роль енергетичних центрів і “годинників-камертонів” систем водночас. Ритм роботи всіх систем (і чакр відповідно) поєднується в загальному ритмі, що задає одна з систем. В дитячому і юнацькому віці найчастіше цю роль відіграє статева чакра, в дорослому і похилому віці - інформаційна, пов’язана з свідомістю, або духовна (вона ж транспортна), пов’язана з сердечною чакрою. На фізичному рівні це відображається в максимальній амплітуді відхилення рамки при її переміщенні вздовж хребта напроти відповідної чакри. Розташовані чакри в наступному порядку: інформаційна (вона ж чакра Брахми), пов’язана з тім’ям; керування рухом (трохи вище брів),

Схожі:

Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини iconIi духовно-інформаційний всесвіт частина Інформація у Всесвіті
«Дивний» початок розповіді про створення Всесвіту. Глибоке прозріння недосконалого розуму людини, чи випадкова, асоціативна думка?...
Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини iconЛюби природу не як символ
Природа – це першооснова існування людини, а людина – частина природи. Тому завдання сучасної школи – виховати свідоме ставлення...
Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини iconПлан вступ Частина I. Сутність фінансового аудиту Частина II. Організація...
В наш час, з переходом нашої країни до ринкової економіки, більше уваги починають приділятися окремим господарським одиницям, що...
Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини iconРеферат на тему: “ Астрономія ”
Всесвіт, що вивчає рух, будову, походження та розвиток небесних тіл І їх систем. Астрономію поділяють на сферичну астрономію, практичну...
Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини iconПлан Вступ частина І. Сексуальність людини поняття сексуальності психосексуальний розвиток
Частина ІІ: Вплив внутрішнього ідеального образу чоловіка на сексуальні відносини жінки І рівень задоволення ними
Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини iconБагато званих та мало вибраних
Написане не відповіді на вічні запитання, бо людина, що має елементно обмежений мозок, в принципі не може на даному етапі еволюції...
Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини iconТема. Відповідальність за свої вчинки. Оповідання «День народження». Мета
Людина – частина природи, її вінець. Саме від нас, людей, залежить, якою буде природа завтра, через рік, через десятиліття. Людина...
Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини iconЗагальна декларація прав людини Прийнята І проголошена резолюцією...
Об'єднаних Націй підтвердили в Статуті ( 995 010 ) свою віру в основні права людини, в гідність І
Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини iconНпс це середовище існування людини, яке ще не зачіпалось господарською...
Нпс та його компоненти, раціональне використання І охорону яких забезпечує оптимальну життєдіяльність людини, І яке полягає в безпосередньому...
Iii. Людина І всесвіт частина Походження Людини iconХто я? Як я сприймаю себе?
Знати хто така людина, особа; що таке потреби й бажання, визначати різницю між ними; розуміти, які права має людина; які цінності...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка