Історія автомобільних значків (логотипів)
Скачати 154.37 Kb.
НазваІсторія автомобільних значків (логотипів)
Дата конвертації25.03.2013
Розмір154.37 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПРАВА

Кафедра гуманітарних дисциплін

ЗАЛІКОВА РОБОТА

Дисципліна: ІНФОРМАТИКА

Тема: Історія автомобільних значків (логотипів)

Виконали: студенти II курсу

Група ПБ-22

Вінниченко Андрій

Колесников Богдан

Київ-2011

План
1. Вступ

2. Mercedes-Benz 


3. Alfa Romeo

4. BMW

5. Mazda

6. Ferarri

7. Toyota

8. Аudi

9. Porsche

10. Volvo

11. Chevrolet

12. Citroen

13. Subaru

14. Volkwagen

15. Renault

Висновок

Література

Вступ
Маленький значок на капоті або десь ще, що загубився на «тілі» автомобіля, абсолютно даремний з функціональної точки зору. У багатьох випадках не багато він скаже і про виробника. Але цей маленький значок - найважливіший елемент іміджу автомобіля, що вказує на його фамільну історію і «родовіду»

На автомобілях вони з'явилися далеко не відразу. У кінці XIX століття, коли стали з'являтися перші «безкінні екіпажі», не то щоб про смислове навантаження емблеми, але про саму емблему замислювалися рідко. Спочатку виробники обмежувалися заводськими табличками - шильдиками, де вказувалися виробник автомобіля, географічне місце розташування підприємства і порядковий номер виробу.

Деякі вважать що назва і значок ніякої ролі не відіграють, значок автомобіля - найдаремніша його частина в конструктивному плані. Значок не впливає ні на швидкість автомобіля, ні на інших його харрактерістіки, але фірма jaguar переконалася у протилежному. Спочатку ця фірма мала назву Swallow Sidecars потім Standart Swallow але все одно скорочення було SS, і коли світ святкував закінчення війни з фашизмом, ніхто не бажав купувати машини, марка яких була SS. Так фірма отримала ім'я Jaguar. Тепер це синонім справжнього британського автомобіля - комфортабельного, швидкого, світського.

Mercedes-Benz TM

Історія знака відомої фірмі Mercedes-Benz

дуже цікава і неоднозначна.

Найвідоміша та реалістичніша це та що говорить що у той час, з-під крила компанії виходили не лише автомобілі, але і суднові і авіаційні двигуни. Щоб відмітити перевагу компанії на суші, у воді і в повітрі, в 1909 році було вирішено зробити логотипом трьохпроменеву зірку, а після злиття в 1926 році з Benz, вписати зірку в кільце з лавровим листком(лавровий листок - символ перемоги машин на перегонах). У подальших варіантах лавр, в'юнкий по кільцю, прибрали для спрощення використання логотипу в рекламі.

Інша версія яка звучить дуже казково, але все таки, за іншою версією, засновники компанії - Готтлиб Даймлер, Вільгельм Майбах і Еміль Эллинек - сварилися із-за майбутнього логотипу. Кожен хотів, щоб саме його ідеї знайшли відображення в знаку компанії. Готтлиб Даймлер, наприклад, мріяв побачити свій портрет на капоті кожної машини. А Майбах взагалі говорив: «Логотипом компанії буде апельсин» І нікому не пояснював суть емблеми.

Лише Эллинек обґрунтовував свою позицію - зробити логотип у вигляді слона: «Мерседес, говорить, - це слон автопромисловості»! Але колеги і слухати його не хотіли «І так, мовляв, на честь твоєї дочки компанія називається! А тобі ще і логотип вигадувати подавай». Одного разу засновники трохи не побилися, вже схопили свої тростини і схрестили їх, готуючись влаштувати знатну колотнечу. Проте, на щастя, в двері вбігла дочка одного з батьків компанії - Мерседес, кинулася на коліна, заламала руки і закричала: «Не сваріться! Доля компанії у ваших руках». Це так зворушило панів засновників, що вони поглянули на свої руки з тростинами, витягнутими вперед, і розплакалися. І зрозуміли, що це - доля.

Так з'явився логотип компанії Mercedes - схрещені тростини батьків засновників.

Alfa Romeo TM

A.L.F.A - абревіатура італійського підприємства Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, заснованого в 1909 році. У 1914 році компанія була придбана неаполітанським промисловцем, інженером Нікола Ромео і незабаром перейменована в ALFA ROMEO. Сенс скорочення ALFA виявився швидко забутий. Марка стала сприйматися як складена з двох слів.

Зрозуміло, логотип ALFA ROMEO має італійські корені. Основний завод фірми знаходився в Мілані, і в емблему було вирішено ввести яскраво-червоний хрест на білому полі і змія, що пожирає людину, - фрагмент міського герба.

У емблемі Альфа Ромео приховані глибокі історичні мотиви - червоний хрест перекочував з прапора Міланського муніципалітету, кровожерний дракон - символ древнього роду Висконти, що колись правив Ломбардією, втім, дракононосні машини за всю свою історію згубили куди менше людей, ніж Мерседес, Феррари, Лянча, Бугатти, - випускали Альфа Ромео в дуже невеликих кількостях.

Ще одна забавна деталь, пов'язана з історією Альфа Ромео, - на усіх моделях фірми, аж до 50-х років кермо встановлюється з правого боку. Ні, конструктори не були англофілами, і в Італії ніколи не існувало лівобічного руху. Річ у тому, що на зорі автомобілебудування просто не існувало проблеми загачених вулиць, обгону і складних розв'язок - при зустрічі на дорозі власники « моторів» із задоволенням пригальмовували для світської бесіди. . А ось найбільшу трудність при водінні, особливо на гірських дорогах, представляв контроль за правою чястиною. Попасти в кювет на огидній дорозі, при поганому освітленні, та ще в туман... ні, нехай вже кермо буде справа.

BMW TM

BMW є абревіатурою назви «Bayerische Motoren Werke AG» - компанії, що з'явилася в 1916 році в результаті злиття «Рапп Флугмоторенверке» і «Отто-Верке», двох невеликих підприємств, що виробляють авіадвигуни. На першій емблемі, прийнятій в 1917 році, було зображення пропелера, що обертався. До 1920 року пропелер був сильно стилізований, круг від пропелера розділився на чотири чверті, забарвлені в традиційні баварські кольори, - білий і синій, але деякі вважають що це білий пропелер на фоні блакитного неба. Емблема, прийнята в наші дні, майже повторює попередню, уперше з'явилася на машинах і мотоциклах у 1963 році.

Mazda TM

Емблема, створена Ray Yousimara, символізує швидкість, гнучкість і креативність компанії Mazda і нагадує силует птаха, що летить, обрамлений в овал. Проте в логотипі знаходиться набагато більша філософія.

Сама компанія була названа на честь Ahura Mazda, який згідно з вірою Маздазнан був володарем світла і творцем Всесвіту. Саме Мазда наділив людину розумом і мудрістю. Назва фірми також нагадує ім'я її засновника - Джуджиро Мацуда. Створене в 1920 році невелике підприємство не мало до автомобільного виробництва ні малейшего відношення. Лише у 1931 році компанія почала випускати триколісні вантажівочки. В якості торгової марки для позначення цих машин і було вибрано божественне ім'я.

Довгі роки Mazda не могла розробити вдалий з комерційної точки зору логотип. Він з'явився зовсім нещодавно. Срібні крила -это насправді вензель, утворений з латинських букв M(Mazda) і V. Остання повинна асоціюватися з VICTORY, тобто перемогою.

Ferarri TM

Фірма з італійського містечка Модена названа на ім'я її власника Энцо Феррари.

В молодості Энцо був гонщиком і одного разу отримав незвичайний подарунок від батьків льотчика Баракка, загиблого під час Першої світової війни. На згадку про сина вони дозволили Энцо використати їх сімейний герб в якості емблеми машин перегонів, на яких він виступав. Власне виробництво Феррарі начал тільки в 1946 році, а танцюючий жеребець на жовтому фоні став фірмовою емблемою елітних авто.

Також деякі вважать що заснована Феррарі в 1929 році гоночна команда дістала назву стайні Феррарі - Scuderia Ferrari. Дизайн герба Баракка був дещо змінений і набув звичного нам сучасного вигляду: кінь, що стоїть на задніх ногах, з піднятим вгору хвостом, на золотому фоні(історичний колір рідного міста засновника - Модена). Пізніше були додані національні кольори Італії.

Toyota TM

Логотип Toyota - ретро автомобілі. Ніхто зараз не скаже, що Тойота - родич ткацького верстата, але що поробиш, так воно і є. Річ у тому, що пан Киичиро Тоеда в 1935 році створив перший автомобіль у фірмі свого батька, що займався ткацьким виробництвом. Правда, за два роки до цього в компанії був відкритий автомобільний департамент, де і корпів над конструкцією машини Киичиро.

Існує версія, що емблема Тойоты - ні що інше, як нитка, що втягає в голку. Данина ткацькому минулому компанії. Але на даний момент сама фірма трактує свій символ трохи інакше.

Японці мають що - те на зразок слабкості до божевільних значків. Поточний символ Toyota схожий на ковбоя у великому капелюсі, але - фактично -три элипса. Логотип Тойоты не відразу піддається розгадці. Японці вклали в емблему автомобіля далекосяжну ідею розвитку свого виробництва. Придивимося. Менший еліпс - серце клієнта. Ну, хіба хто з виробників зображував на своїх логотипах клієнтів? Здається, ні, тому нам повинно бути приємно. Наступний еліпс - це вже серце пропонованого товару. А найбільший овал, що об'єднує, - якраз та ідея розвитку технології, великих можливостей і нових горизонтів.


Audi TM

Назва «Audi» має непросту долю. Воно носить ім'я свого засновника Аугуста Хорьха. Але де ж в імені Аугуст Хорьх ви побачили слово «audi» запитаєте ви! А ось і немає - слово Хорьх(йому. Horch - в пер. послухай) в перекладі на латанский буде «audi». Але чому ж, якщо так хотілося назвати компанію своїм ім'ям, не можна було просто назвати її Хорьх?

Так і назвав свою першу автомобільну справу в далекому 1899 року Серпень Хорьх - A. Horch & Cie. Проте, через 10 років після цього вийшло так, що його вижили з власної компанії, і він заснував нову, в іншому місті, продовжуючи використати бренд Horch. Його колишні партнери подали на нього до суду, відняли бренд, і Аугуст Хорьх був вимушений придумувати нове ім'я для своєї компанії.

Одного разу, коли Хорьх розмовляв зі своїм бізнес-партнером Францем Фикентшером(Franz Fikentscher), син останнього запропонував назву Audi.Під час бесіди син Франца сидів в кутку кімнати і займався латинню. Кілька разів він, здавалося, був готовий щось сказати, але все таки повертався до своїх уроків. Потім він все ж сказав: «Батько, audiatur et altera Pars(вислухай і іншу сторону). як тобі ідея назвати компанію Audi замість horch». «Horch» по-німецьки означає «прислухайся» - а по-латински це буде «Audi». Ідея відразу ж усім сподобалася.

Чотири кільця на емблемі «Audi» означають злиття 4 компаній - «Ауді Верке», «Аугуст Хорьх Аутомобил Верке», ДКВ і «Вандерер» в 1934 році. Спочатку логотип Ауди використовувався тільки на машинах перегонів, прості ж автомобілі кожна компанія робила під своїм брендом і прикрашала србственными емблемами. На ілюстрації представлені логотипи кожної з объеденившихся компаній. У 1964 році Volkswagen купив Audi, але логотип залишився тим самим.
Porsche TM

Логотипом Porsche є зображення герба. Оленячі роги і червоно-чорні смужки на зовнішньому гербі - це частиною герба королівства Нюрнберг (N?rnberg). Герб в центрі логотипі із змальованим конем - це герб міста Штутгарту (Stuttgart), який був побудований на місці кінного заводу.

Volvo TM

В якості логотипу компанії був обраний античний символ заліза, що представляв собою коло із стрілою, розташованої по діагоналі в напрямку верхнього правого кута.

Символ заліза є одним з найбільш древніх і відомих зображень в Західній культурі. У Римській імперії цей знак уособлював войовничого і непереможного бога Марса, що воював тільки залізною зброєю.

Використання знака заліза як емблеми автомобіля символічно: по-перше, VOLVO відразу ж асоціюється з досягненнями сталеливарної промисловості Швеції, по-друге, ця емблема незмінно сприймається як знак надійності, високої якості та довговічності.

На першому автомобілі, випущеному в квітні 1927 року, був встановлений логотип, до якого додалася діагональна смуга, що перетинає радіатор. Спочатку ця полоса виконувала конкретну функцію - вона утримувала хромовану емблему. Проте з часом смуга стала декоративною складовою емблеми, так що сьогодні її можна побачити на решітці радіатора кожного автомобіля Volvo.

Chevrolet TM

Логотип Шевроле (Chevrolet) - краватка-метелик символізує успіх перемоги Шевроле. Цей логотип був придуманий Вільямом К. Дерантом.

Існує кілька версій про те, як саме був придуманий логотип.

Логотип Шевроле (Chevrolet) - краватка-метелик символізує успіх перемоги Шевроле. Цей логотип був придуманий Вільямом К. Дерантом.

Існує кілька версій про те, як саме був придуманий логотип.

За однією з них, на якій наполягає Дерант, малюнок краватки-метелики був придуманий, коли він побачив в 1908 році знак нескінченності на шпалерах у готелі Парижа. Відірвавши від шпалер шматочок зі знаком, Дерант запропонував друзям використовувати його в якості автомобільного логотипу.

Маргеріт Дерант, дочка Вільяма К. Деранта, у книзі "Мій батько" (1929 рік), описала зовсім іншу версію. Ось уривок з книги: "Так само як і вслучае Бьюїк, мій батько малював емблеми на шматочках паперу під час обіду.Я думаю, це було десь між супом і смаженим курчам одного вечора, коли він вивів емблему, яка використовується до цього дня. "

Місіс Дерант, дружина Вільяма К.Деранта, запевняє що її чоловік вперше побачив логотип у вигляді краватки-метелики в одній з газет Вірджинії під час їх спільної відпустки в Хот Спрінгс в 1912 році. "Ми були оби в готелі і читали газети, коли він побачив цей знак і сказав: Я думаю, це могло б стати гарним логотипом для Шевроле."Вона не пояснила, як саме цей логотип використовувався в газеті.


Citroen TM

У 1905 році Анрі Сітроєн купив патент на виготовлення зубчастих коліс, які були більш досконалі, ніж колеса конкурентів. Перевернуті букви V на логотипі "Сітроена" - схематичне зображення тих самих шестерень.


Subaru TM

Коли в Японській корпорації Fuji Heavy Industries (на її основі і стали створювати автомобілі Субару) вирішили почати випуск легкових автомобілів і зробили перший прототип пасажирського автомобіля Р-1, її президент Кендзі Кіта (Kenji Kita) кинув клич: «Японському автомобілю - японська назва!», І оголосив Всеяпонський конкурс на краще ім'я майбутнього залізного коня. І врешті-решт придумав його сам - СУБАРУ (SUBARU).У перекладі з японської "субару" буквально означає фрази - "вказують шлях" або "збирають разом", а ще скупчення зірок (на Заході це скупчення зірок має назву Плеяди (Pleiades)) входить до Сузір'я Тельця.Хоч в Плеядах і понад 250 зірок, однак неозброєним поглядом, без телескопа, можна розглянути лише шість із них. Кендзі Кіта це здалося дуже символічно - адже Fuji Heavy Industries утворилася завдяки злиттю шести компаній!

І тепер емблема з шістьма сяючими зірками - Плеяди - встановлена ​​на капот або грати радіатора автомобіля випущеного концерном Fuji Heavy Industries означає високу якість виробництва, передові технології і відмінні ходові характеристики автомобіля під маркою Субару (Subaru)

Volkwagen TM

Глядя на перші дві версії логотипу, вже можна здогадатися про те, що історія компанії має відношення до Адольфу Гітлеру.

Після Першої світової війни Німецька економіка була не в кращій формі, і більшість людей не могло дозволити собі автомобіль. Коли Гітлер придбав владу і став Канцлером, він виступив на Берлінському авто-шоу з ідеєю створення нового доступного автомобіля.

У той же час Фердинанд Порше займався розробкою страшненькою, зате дешевої машини (яка надалі стала VW Beetle).На зустрічі Порше і Гітлера, останній описав у цифрах свою ідею - автомобіль з максимальною швидкістю 100 км / год, що споживає близько 6 літрів бензину на 100 кілометрів, і відповідна для перевезення двох дорослих і трьох дітей.Також він сказав, що автомобіль повинен виглядати як хрущ і навіть дав Порше начерками дизайну кузова. Порше пообіцяв розробити конструкцію, прототипи ж повинні були бути побудовані компанією Daimler-Benz.

Незабаром стало зрозуміло, що така була ідея Гітлера спочатку.Додатково до вимог, перелічених вище, він також по секрету дав Порше ще одне: автомобіль повинен бути здатний перевозити трьох чоловіків, кулемет і снаряженіе.Когда перша партія була виготовлена, Гітлер різко змінив назву автомобіля на KdF Wagen.Абревіатура KdF означала "Kraft durch Freude", що в перекладі з німецької - сила через радість.

Логотип VW імовірно був розроблений Францем Ксавьє Ремспіссом, співробітником Порше, в рамках внутрішньокорпоративного змагання.За розробку Ксавьє був нагороджений одноразовим платежем у розмірі 100 рейхсмарок (приблизно 400 доларів). Букви «W» і «V», об'єднані в монограму, маркували продукцію заводу і всю його історію.

Після того як Німеччина зазнала поразки у Другій світовій війні, завод взяли в свої руки англійці, і KdF-Wagen був перейменований в Beetle, а логотип Фольксваген був інвентірованного. Далі вони намагалися знайти кого-небудь, хто взяв би управління компанією на себе: спочатку вони звернулися в Ford, потім до французького уряду, англійською виробникам автомобілів і, нарешті, в Fiat. Всі відмовили, оскільки вважали, що зовнішній вигляд «Жука» жахливий, і що VW буде не приносити, а витрачати гроші.

Британцям довелося повернути контроль над компанією німецькому уряду. Пізніше було продано понад 21 мільйон «Жуків», що зробило Beetle одним з найбільш успішних і продаваних автомобілів в історії автомобілебудування. Сьогодні в логотипі Фольксвагена присутні білий і синій кольори.

Renault TM

Луї Рено був 21 рік, коли він побудував свій перший автомобіль у дворі батьківського дому. Незабаром він почав отримувати замовлення на автомобілі та в 1898 році з братами і друзями заснував у хворі компанію Societe Renault Freres.

Перший логотип Renault, намальований в 1900 році, містив у собі ініціали трьох братів Рено: Луї, Фердинанда і Марселя. У 1906 році лого перетворилося на зображення автомобіля всередині шестерні.

Під час Першої світової війни Renault виробляв для союзників легкі танки FT-17.Вони були такі популярні, що після війни логотипом компанії стало зображення танка. А в 1925 році була представлена ​​емблема у вигляді діаманта - форма, що залишається незмінною до наших днів.Сучасна версія лого була створена в 1972 році Віктором Вазарели, батьком так званого оптичного мистецтва (само по собі заслуговує на увагу).
Висновок

Я побачив що автомобільні виробники приділяють багато уваги логотипу фірми, яка красується на автомобілі. Більшість надавала перевагу створення логотипів з сенсом, наділяючи їх філософськими ідеями. Деякі фірми використовували як логотип сімейні герби.

Багато емблем змінювалася протягом часу і лише одиниці мають першопочятковий вид, але емблеми що змінювалися, переважно лише з графічної точки зору, суть їх залишалась тією же, лише доповнювалася кольорами або більш зогнутими формами, деякі змінювали усю емблему, оскільки єксперементували і лише недавно знайшли її.

Деякі називали компанії своєю фамілією, а емблемою слугували літери фамілії обрамлені в коло чи квадрат з нестандартним шрифтом, на прикладі компанії Ford.

Література

 1. http://www.rb.ru/inform/85647.html

 2. http://alfisti.org.ua/forum/index.php?showtopic=2141

 3. http://inetauto.ru/2009/12/30/istorija-znachka-bmw.html

 4. http://www.cars-retro.ru/2008/05/06/istoriya-logotipa-ferrari/

 5. http://www.cars-retro.ru/2008/05/06/istoriya-logotipa-toyota/

 6. http://auto.rin.ru/cgi-bin/main.pl?id_par=55

 7. http://nnm.ru/blogs/Alex_Etom/istorii_avtomobilnyh_emblem/

 8. http://www.retrounion.ru/Rus/632/640

 9. http://www.ellf.ru/cognitive/24824-istorija-jemblem-avtomobilejj-12-foto.html

 10. http://www.colt-club.ru/forum/index.php?showtopic=5714

 11. http://subaru-m.ru/vse-ob-avtomobiljah-subaru/legenda-emblemy-subaru/

 12. http://avtosojuz.ua/whywevwlogo

 13. http://www.club-renault.ru/forum/YEmblema-Reno-t2822.htmlСхожі:

Історія автомобільних значків (логотипів) iconАкт встановленя(заміни)автомобільних шин
Карпенко В. В. складено даний акт про те,що 22 грудня 2012р на автомобіль ваз-210990-20 з ном знаком са 5546 ас,двигун№4863892,що...
Історія автомобільних значків (логотипів) iconДержавна служба автомобільних доріг України надає перелік найбільш...
Державна служба автомобільних доріг України надає перелік найбільш підготовлених до реалізації інвестиційних проектів на будівництво,...
Історія автомобільних значків (логотипів) iconНавчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів Історія України. Всесвітня історія
Авторські права на текст програми «Історія України. Всесвітня історія, 5–12 кл.» належать Міністерству освіти І науки України та...
Історія автомобільних значків (логотипів) iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів Історія України
Авторські права на текст програми «Історія України. Всесвітня історія, 5–12 кл.» належать Міністерству освіти І науки України та...
Історія автомобільних значків (логотипів) iconАвторів Гупана Н. М., Пометун О.І. та Фреймана Г. О
України. Всесвітня історія. 5 – 12 класи”, котра розміщена на сайті міністерства, а також видрукувана у видавництві “Перун” у 2005...
Історія автомобільних значків (логотипів) iconЗатверджено
...
Історія автомобільних значків (логотипів) iconРозроблено: Державним дорожнім науково дослідним
Прийнято та наказом Державної служби автомобільних надано чинності доріг України (Укравтодор)
Історія автомобільних значків (логотипів) iconТематика виконаних
Спеціальність 12. 00. 01 – теорія та історія держави І права; історія політичних І правових вчень
Історія автомобільних значків (логотипів) iconМетодичні рекомендації щодо вивчення предметів суспільно-гуманітарного...
У 2010 —2011 навчальному році учні 6 10 класів навчатимуться за програмою “Історія України. Всесвітня історія. 5 – 11 класи”, котра...
Історія автомобільних значків (логотипів) iconДипломи Знання мов
Дизайнер зовнішньої реклами, креативний дизайнер (розробка стилів, логотипів, бренд-буків І т д.), арт-директор (начальник дизайнерської...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка