Білоусівська сільська бібліотека
Скачати 56.17 Kb.
НазваБілоусівська сільська бібліотека
Дата конвертації07.03.2013
Розмір56.17 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
Білоусівська сільська бібліотека Історія
Бібліотека – це царство книги. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам людську мудрість від покоління до покоління.
Багато поколінь білоусівців виховувалися і ще будуть виховуватися на культурних цінностях зібраних в сільській бібліотеці. Без перебільшення можна сказати, що бібліотека є інформаційним центром сільської спільноти.

Білоусівська сільська бібліотека має велику і славну історію. Заснована бібліотека з 1947 року і знаходилась в приміщенні старого клубу, а з 1968-го року коли побудували новий будинок культури бібліотека переїхала в просторе приміщення, і по цей час там і знаходиться.

З 1960 року по 1978 рік завідуючою Білоусівською сільською бібліотекою була М.С.Червякова. Це була шанована в селі людина, закохана в книги і свою невтомну роботу. Хоч в бібліотеці взимку буває холодно і негода достає до живого, та ніколи не гаснув вогник у вікнах бібліотеки – сюди завжди поспішали малі і дорослі і навіть старенькі білоусівці.

Книжковий фонд бібліотеки в середньому за цей період налічував 10500 примірників, книговидача – 17300, в том числі діти - 6000 примірників, відвідування – 5590, читачі -1180, в том числі діти – 259.

Бібліотекар виїжджала в механізовані загони, на ферми. Під час виїздів працювали агітаційні бригади, проводились читацькі конференції та вечори: «Я – громадянин Союзу СРСР», «Мир без війни та зброї», проводились бесіди на тему «За зниження собівартості продуктів тваринництва».

З 1978 року по 1986 рік завідуючою Білоусівською сільською бібліотекою була Л.А.Сліпченко, а бібліотекарем Р.М.Хрусенко. Книжковий фонд бібліотеки в середньому за цей період налічував 12500 примірників, книговидача – 20087, в том числі діти - 6700 примірників, відвідування – 6000, читачі -1300, в том числі діти – 260.

Велике значення приділялось пропаганді виробничої літератури, популяризації досягнень в науці та техніці, передового досвіду на тему «Наші досягнення», систематично випускали рекомендаційні списки літератури на теми: «Механізатор, доля врожаю в твоїх руках», «Жити й працювати по – комуністичному». проводили бесіди на тему: «За червону зірку на фермі», цикли ленінських читань: «В.І. Ленін і будівництво комунізму в нашій країні».

З 1986 року по 1995 рік завідуючою Білоусівською сільською бібліотекою була Н.А. Мала, бібліотекарем І.А.Васильєва - кваліфікований спеціаліст, яка з 1995 по 2003 року стала завідуючою бібліотеки. Ентузіаст бібліотечної справи, людина яка змогла максимально наблизити книгу та інформативний матеріал до читача. Книжковий фонд бібліотеки в середньому за це десятиріччя налічував 13400 примірників, книговидача – 25200, в том числі діти - 8300 примірників, відвідування – 9000, читачі -1300, в том числі діти – 260.

Багатьом білоусівцям запам’ятався вогник для солдатів та вдів, який організували бібліотека та сільський Будинок культури разом з партійною організацією колгоспу ім. Димитрова. Він став доброю школою вшанування пам’яті тих, хто поліг в боях за Батьківщину та жінок, які продовжили трудовий подвиг в тилу.

Велика увага приділялась в обслуговувані такої категорії читачів, як молодь та юнацтво. Серед них були виділені групи: працююча молодь та молодь, яка навчається. Велася робота по створенню та удосконаленню при бібліотеках молодіжних клубів за інтересами: при бібліотеці працював клуб «Батьківщина». Для молоді було оформлено книжкову виставку на тему: «До тебе молодь звертається Ленін». Бібліотекою організовувались читацькі конференції, вечори, на яких прослуховувалися грамзаписи. Під час радикальної перебудови нашого суспільства, бібліотекарями використовувались активні дискусійні форми пропаганди книги, так провели цикл заходів, книжкових виставок по заявкам читачів: «Сьогодні про це сперечаються», «Два погляди на одну проблему».

З 2003 року і по цей час завідуючою бібліотеки працює Г.О.Пасхалова. Праця бібліотекаря – це значна творча робота, яка вимагає великої самовіддачі. Саме бібліотекарі доносять до людей знання накопичені життєвою мудрістю багатьох поколінь. Книжковий фонд бібліотеки є 12400 примірників, книговидача – 10200, в том числі діти - 4300 примірників, відвідування – 7200, читачі -550, в том числі діти – 120.

Постала проблема оновлення бібліотечних фондів бібліотеки - понад 80%.фонду бібліотеки - книжкові видання 60 – 80 років ХХ ст., які не користуються попитом читачів. Обмеженість бюджетного фінансування, порушення стабільних джерел комплектування, гальмують процес оновлення бібліотечних фондів, тому бібліотека проводить велику роботу по поповненню бібліотечних фондів: щорічно проводить акцію «Подаруй бібліотеці книгу», співпрацює з усіма зацікавленими людьми.

В 2000-х роках в бібліотеці почав діяти клуб - Театр книги «Дивосвіт». Учасниками клубу, є різна категорія користувачів нашої бібліотеки. Для них було проведено такі інноваційні, для нашої бібліотеки, заходи: «Бал літературних героїв»; «Бал казкових героїв»; конкурсно-розважальна програма «Шабаш» та інші.

Білоусівська сільська бібліотека - центр дозвілля. Бібліотека обслуговує жителів села Білоусівки, зміцнює діловий та творчий взаємозв'язок з усіма суб'єктами соціального партнерства: з Будинком культури, «ТОВ Білоусівка», сільською радою, відділом соціального захисту населення, школою, дитячим садком «Зірочка». Ведеться робота з активом, активні користувачі допомагають у проведені масових заходів, конкурсів, ігор, вікторин та інше. Систематично проводяться засідання активу бібліотеки. Ведеться робота з молоддю та юнацтвом, проводяться бесіди, лекції на теми: «Шкідливим звичкам – Ні», «Снід не міф а дійсність». В читальному залі оформлені постійно діючі книжкові виставки: «Історичні події України», «Вознесенщина – найкраще місце на землі», «Ми молоде покоління – нової держави Україна».

Оформлено пам’ятку читачам до дня Незалежності - «Свято, що гуртує покоління».

При бібліотеці та будинку культури діє клуб вихідного дня, в рамках якого проводяться конкурси, ігри та вікторини; "Священні символи України"; «Доти буде Україна - доки будуть козаки»; «Світ морських пригод». Всі показники роботи бібліотека виконує.

В 2008 році бібліотека приймала участь в Всеукраїнському конкурсі «Легенди рідного краю», в 2009 році участь в районному турі Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України», де зайняли 2 місце. В 2010 році в Районному конкурсі читців – декламаторів «Сторінками Кобзаря» - бібліотека і читець Пасхалова Вікторія зайняли 1 місце, і в тому ж році в обласному конкурсі «Сторінками Кобзаря» стали лауреатами – зайняли 2 місце. Також приймали участь в обласному конкурсі читців – декламаторів «Перші ластівки», де отримали – 2 місце. Бібліотека брала участь в обласному конкурсі серед бібліотек – філій «Бібліотечний імідж та дизайн». В 2010 році в бібліотеці зроблено косметичний ремонт.

Однією з найгостріших проблем у діяльності бібліотеки є поповнення бібліотечних фондів, комп’ютеризація бібліотеки, адже у зв’язку з економічними труднощами, держава не виконує своїх зобов’язань щодо гарантованого фінансування комплектування, як це передбачено нормативними документами та програмами, прийнятими на державному рівні.
Упорядники: Г.О. Пасхалова - завідуюча Білоусівської сільської бібліотеки-філії,

Т.І. Сорочан – бібліотекар відділу комплектування ЦБ.

Нагороди Білоусівської сільської бібліотеки:

Нагородженна грамотою районного відділу культури – 2004р.

^ Використані джерела:

 1. Захарова Р.І. Лине пісня чарівна:[творчий звіт Білоусівського Б.К перед населенням] // Вісті Вознесенщини.- 1992 – 1 березня

 2. Картамишева В.С. Білоусівка сьогодні і завтра: Село на нашій Вознесенщині.- Радянська Правда, 1980 - 24 червня

 3. Книга пам’яті села Білоусівки // Вісті Вознесенщини. -1995 – 21 березня.

 4. Портрети бібліотек інформаційної доби: довідник .- Миколаїв . 2008

 5. Серце віддають дітям // Вісті Вознесенщини, 2012 - 19 січня

 6. Спанатій Т.Г. З повагою до ветеранів[ Свято в с. Білоусівка. До дня людей похилого віку] // Вісті Вознесенщини.-

2004 – 9 жовтня

 1. Яворівські Н.М. Білоусівці - 260 // Вісті Вознесенщини – 2005 – 24 листопада

 2. Журнал обліку методичної роботи Вознесенської центральної районної бібліотеки

 3. Річний звіт Вознесенської районної бібліотеки для дорослих за 1967 рік

 4. Річний звіт Вознесенської районної бібліотеки для дорослих за 1975 рік

 5. Річний звіт Вознесенської районної бібліотеки для дорослих за 1982 рік

 6. Річний звіт Вознесенської районної бібліотеки для дорослих за 1994 рік

 7. Статистичний звіт Вознесенської ЦБС за 2011 рік»Схожі:

Білоусівська сільська бібліотека iconПрибужанівська сільська бібліотека
Сільська бібліотека є одним із першоджерел інформації для населення, вона є золотою копальницею знань, сховищем скарбів світової...
Білоусівська сільська бібліотека iconДмитрівськ а сільська бібліотек а
Якщо село це коріння народу, то сільська бібліотека це сховище його духовного, національного та культурного початку
Білоусівська сільська бібліотека iconТрикратненська сільська бібліотека
Перша бібліотека розміщувалася в маленькому непристосованому приміщенні підвалу житлового будинку. Вже наступного 1973 року сільську...
Білоусівська сільська бібліотека iconМартинівська сільська бібліотека
Бібліотека  Це не просто книгосховище, а храм знань. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам...
Білоусівська сільська бібліотека iconНовогригорівська сільська бібліотека
У кожній країні, у різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію, бути дзеркалом І пам’яттю народу, держави, центрами...
Білоусівська сільська бібліотека iconТрикратська сільська бібліотека
«Дім без книги – день без сонця». Так говорить народна мудрість. Цим світлим, сонячним збирачем людської мудрості є бібліотека. Без...
Білоусівська сільська бібліотека iconМолосолонівська сільська бібліотека
Дорогі друзі. Ви гортаєте сторінки історії Малосолонівської сільської бібліотеки
Білоусівська сільська бібліотека iconДорошівська сільська бібліотека
Книга в історії людства завжди була духовною цінністю І тільки сама людина,зі своїм стремлінням до знань, може оцінити її значення,...
Білоусівська сільська бібліотека iconЯструбинівська сільська бібліотека
Це поселення зростало, а після смерті генерала перейшло поміщику Яструбу, звідки й пішла назва села. За переказами генерал Дерфіндорф...
Білоусівська сільська бібліотека iconЩербанівська сільська бібліотека №2
У давнину, на південних землях у степу колихався високий ковил. Першими поселенцями були шість сімей з Ямпільського уїзду Подольської...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка