Яструбинівська сільська бібліотека
Скачати 69.18 Kb.
НазваЯструбинівська сільська бібліотека
Дата конвертації07.03.2013
Розмір69.18 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
Яструбинівська сільська бібліотека Історія

Рік створення – 1946.

Адреса: 56564, с. Яструбинове, вул. Центральна, 5.

Завідуюча: Проворна Тетяна Петрівна.

 «Бібліотека, це храм божий, де тихо,

затишно і все надихає на роздуми».
У села Яструбинове давня історія. Царський генерал Дерфіндорф отримав в нагороду за службу землю, на якій в 1801 році заснував поселення. Це поселення зростало, а після смерті генерала перейшло поміщику Яструбу, звідки й пішла назва села. За переказами генерал Дерфіндорф привіз в село сім’ї Петрушків, Абакумових з Росії. Їхні нащадки й нині мешкають у Яструбиновому.

Історія Яструбинівської сільської бібліотеки починається з 1946 року. У той час її називали хата-читальня. Була центром освіти і культури на селі. Жителі, зраділи відкриттю читальні. На весь фонд бібліотеки був заведений каталог, неухильно почали зростати ряди читачів бібліотеки. Збільшувався і її книжковий фонд. Селяни які приходили до бібліотеки вчилися не тільки грамоті, а й дізнавалися про все прогресивне того часу. У хаті-читальні були шашки, доміно, шахи та лото. Книг було мало, вони містилися в двох шафах. Бібліотекар в основному займався масовою роботою. Вечорами збиралися молодь.

В 60 - 70-х на території сільської ради було чотири бібліотеки, дві з них наукові. Це були бібліотеки елітно-насіннєвого радгоспу«Прапор комунізму». В бібліотеках працювали Оліфірієнко Валентина Олексіївна та Проворна Лариса Миколаївна.

З початку заснування і до сьогодні працює бібліотека в с. Яструбинове. На початку 60-х років зав. бібліотекою працював Абакумов Іван Васильович.

Абакумов Іван Васильович 1929 року народження, прийомна дитина в сім’ї, в 1946 році закінчив 7 класів Яструбинівської школи. Вступив до Одеського технікуму культури (колишнього культосвітнього училища). Після закінчення в 1956 році працював завідуючим Будинком культури та завідуючим Яструбинівської сільської бібліотеки.

З 1964 – 1973 роки працював головою профспілки радгоспу «Прапор комунізму». З 1973 – 1984 – головою сільської ради.

Кінець 60-х та початок 70-х років зав. бібліотекою працювала Костенко(Лисоконь) Тетяна Павлівна. Бібліотекар проводила велику роботу з молоддю, а також була частим гостем на фермах. Проводила гучні читання, бесіди на різні теми, огляди літератури, організовувала книжкові виставки, літературні вечори, читацькі конференції. Її діяльність на посаді завідуючої відрізнялася любов'ю до роботи, великим ентузіазмом. Багато заходів проводила спільно з клубом, брала активну участь у всіх масових заходах, у художній самодіяльності, не залишала без уваги і польові стани під час весняно-осінніх сільськогосподарських робіт. За цей короткий період часу вона залишила величезний слід, підняла бібліотеку на новий, більш високий рівень.

Змінювалися приміщення бібліотеки, змінювалися бібліотекарі, деякий час в бібліотеці працювало по два спеціаліста. Працівниками бібліотеки були Валентина Іванівна Абакумова (1999-2002), Валентина Миколаївна Абакумова (1980-1999), Ольга Андріївна Петрушкова (1991-1996), Тамара Миколаївна Букач (1977-1983), Ірина Анатоліївна Сорохан (1988-1991), Тетяна Павлівна Костенко (1979), Людмила Іванівна Мамчуренко (1979-1980).

Яструбинівська сільська бібліотека в 80-ті роки надає великої уваги сільськогосподарському виробництву. Отримає новинки с/г літератури, інформаційні видання Одеського центру науково-технічної інформації для спеціалістів радгоспу «Прапор комунізму».

70-80 –ті роки. Основним напрямком роботи бібліотеки в ті роки було краєзнавство, тому величезну увагу в роботі приділяють дітям. Бібліотекар В.М.Абакумова проводила бесіди, огляди книг на різну тематику. Часто відвідувала школу, тваринницькі ферми.

Кінець 80-х - 90-ті – час перестройки. Звичайно в бібліотеці висвітлювалися події, напрямки політики держави того часу.

З початку Незалежності України бібліотека є центром захисту Незалежності України. Це висвітлюється в бібліотеці через художню та документальну літературу, періодичні видання.

Предметом особливої ​​гордості бібліотеки було обслуговування поважної людини на Вознесенщині Абакумова Євгена Андрійовича.

Він закінчив Новобузький технікум сільського господарства. Трудову ді­яльність розпочав в 1947 році в радгоспі ім. Тімірязєва. З 1952 року по 1957 рік служив в ВМФ, після звільнення в запас працював трактористом рад­госпу їм. Тімірязєва, а з 1974 року - бригадир мехзагону. Трудовий стаж - 47 років. За досягнуті трудові успіхи нагороджений: орденом Леніна, Золо­тою медаллю "Серп і Молот", двома орденами Знак Пошани, медаллю "За доблесну працю", до 100-річчя з дня народження В.І. Леніна, орденом Жов­тневої революції. За вирощування високих урожаїв зернових культур в 1966 році Указом Президії Верховної Ради СРСР йому присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.

Активним читачем був і СТРЕЛЬЧУК Сергій Костянтинович (на фото).

З 1979 він працював вчителем Яструбинівської школи, а в 1984 р. вперше обирається головою Яструбинівської сільської Ради. Без від­риву від виробництва в 1987 році отримав диплом про закінчення історичного факультету Миколаївського педінституту. Двічі обирався депутатом та членом виконавчого комітету Вознесенської районної Ради народних депутатів, членом колегії представника Президента України у Вознесенському районі.

З 1984 по 2002 рік голова Яструбинівської сільської ради. За роки перебування на чолі сільської ради село змінило своє обличчя на краще, ставши справжньою перлиною Вознесенщини.

За добрі справи Стрельчука С.К. поважають люди, не обходило увагою І керівництво. Коли в 1994 році формувався склад делегації області із 3-х осіб на інаугурацію Президента України керівник області Кінах А.К. як кращого голову сільради включив в її склад Стрельчука С.К. Нагороджений медаллю "Ветеран праці", декількома грамотами районного рівня різних років. З 2002 року - на пенсії. Продовжує громадську діяльність як позаштатний кореспондент районної газети "Вісті Вознесенщини", в якій друкуються його матеріали вже понад 20 років, є учасником ансамблю укра­їнської пісні районного наукового методичного центру народної творчості, якому присвоєно високе звання "Народний».

В 2002 – 2004 роках в бібліотеці працює Крошка Ольга Іванівна. У всіх клубних заходах вона була не тільки активною учасницею, але й ініціатором, на багатьох тематичних вечорах була ведучою.

З 2004 року і до сьогодні Яструбинівську сільську бібліотеку очолює Проворна Тетяна Петрівна. При Яструбинівській сільській бібліотеці працює клуб природничої тематики «Любителі природи». Під час засідань клубу використовуються різноманітні форми заходів, які мають інтерактивний характер. Це літературно-природничі години, природничі круїзи, зоологічні свята, природничі калейдоскопи, природничі вітальні.

Наприклад, під час засідань проводилися обговорення «Світ неповторний і чудесний», година повідомлення «Природа – наш дім», природнича подорож «Пори року».

Результатами засідань стають аплікації, гербарії, вироби дітей з пластиліну, з паперу, поробки з природних матеріалів.

Для того, щоб конкурувати з телебаченням, комп'ютерними клубами, бібліотекам постійно потрібно винаходити щось цікаве, неординарне, щоб читачі із задоволенням приходили в бібліотеку не тільки за книгами, а й просто поспілкуватися, дізнатися щось нове. Приємно відзначити, що, незважаючи ні на що, люди читають, відкриваються для спілкування, знаходять потрібну інформацію.
Замість звичного образу бібліотеки, який асоціювався з розміреним, неквапливим темпом видачі книг, наша сільська бібліотека поступово формує новий образ організації, яка стає центром тяжіння всіх верств населення.
Останнім часом можливості нашої бібліотеки активно використовує і місцева влада, йде взаємовигідний процес зближення: бібліотека стає важливим соціальним інститутом місцевого співтовариства.

Все частіше Яструбинівська сільська бібліотека стала приймати участь в конкурсах. Адже місія бібліотеки - створити людям умови для їх інтелектуального зростання, самоосвіти, самовиховання.

Бібліотека обслуговує жителів с. Яструбинове та с. Нова Пристань (книгоношенням).

Довгий час бібліотека працювала і в с. Нова Пристань. Завідуючою бібліотеки була Дурда Олена Іванівна. Це був період 70-х і кінець 80-х років.

Зараз Яструбинівська сільська бібліотека знаходиться в приміщенні БК, займає дві кімнати, загальною площею 68 м. кв. Бібліотека не опалюється, телефонізація та електрифікація відсутні.  Тому бібліотека стала активною учасницею у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування з проектом «Народний дім сіла Яструбинове». Реалізуючі закладене в Конституції України право кожного на освіту, на вільний доступ до інформації, сільська бібліотека робить все, щоб створити і зберегти культурний, освітній простір, без якого все життя місцевого співтовариства, безумовно, деградує, прийде в занепад. Сьогодні - бібліотека користується інтересом у жителів навколишніх сіл.

Бібліотека, як і раніше залишається центром культури на селі: тут широко застосовуються традиційні форми бібліотечної роботи, активно функціонують клуби та гуртки за інтересами.

Сьогодні бібліотека - сучасний інформаційно-культурний центр для населення всіх вікових категорій. Але незмінними залишилися атмосфера добра та просвіти, любов до книг і читачеві.
Майбутнє своєї бібліотеки я бачу в красивому світлому приміщенні з комп’ютером, великим асортиментом періодичних видань, новою дитячою літературою, художньою, новими виданнями з різних галузей знань. Щоб були створенні умови для читачів, і вони не сиділи вдома біля комп’ютерів а йшли до бібліотеки. Щоб і дорослим і дітям було тут цікаво, щоб кожний знайшов тут те, що йому не вистачає. Адже нічого не може замінити людині спілкування з книгою.
Основні показники діяльності на 01.01.2012:
- сукупний фонд: 13448 тис. прим.;

- кількість користувачів : 550 чол.;

- книговидача за рік: 10037 тис. видань.

- відвідувань за рік: 3034.

Упорядники: Т.П. Проворна - завідуюча Яструбинівською сільською бібліотекою-філією,

Т.В. Шиляєва - бібліотекар читального залу ЦБ
Використані джерела:


  1. Вознесенщина моя зоряна. – Вознесенськ, 2003 р.

  2. Портрети бібліотек інформаційної доби: довідник .- Миколаїв . 2008

  3. Журнал обліку методичної роботи 2003-2012р

  4. Звіти про роботу бібліотеки: 1960-80-90 – 2000 – 2010 роки.

  5. Статистичний звіт Вознесенської ЦБС за 2011 рік


Схожі:

Яструбинівська сільська бібліотека iconПрибужанівська сільська бібліотека
Сільська бібліотека є одним із першоджерел інформації для населення, вона є золотою копальницею знань, сховищем скарбів світової...
Яструбинівська сільська бібліотека iconДмитрівськ а сільська бібліотек а
Якщо село це коріння народу, то сільська бібліотека це сховище його духовного, національного та культурного початку
Яструбинівська сільська бібліотека iconТрикратненська сільська бібліотека
Перша бібліотека розміщувалася в маленькому непристосованому приміщенні підвалу житлового будинку. Вже наступного 1973 року сільську...
Яструбинівська сільська бібліотека iconМартинівська сільська бібліотека
Бібліотека  Це не просто книгосховище, а храм знань. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам...
Яструбинівська сільська бібліотека iconБілоусівська сільська бібліотека
Бібліотека – це царство книги. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам людську мудрість від...
Яструбинівська сільська бібліотека iconНовогригорівська сільська бібліотека
У кожній країні, у різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію, бути дзеркалом І пам’яттю народу, держави, центрами...
Яструбинівська сільська бібліотека iconТрикратська сільська бібліотека
«Дім без книги – день без сонця». Так говорить народна мудрість. Цим світлим, сонячним збирачем людської мудрості є бібліотека. Без...
Яструбинівська сільська бібліотека iconМолосолонівська сільська бібліотека
Дорогі друзі. Ви гортаєте сторінки історії Малосолонівської сільської бібліотеки
Яструбинівська сільська бібліотека iconДорошівська сільська бібліотека
Книга в історії людства завжди була духовною цінністю І тільки сама людина,зі своїм стремлінням до знань, може оцінити її значення,...
Яструбинівська сільська бібліотека iconЩербанівська сільська бібліотека №2
У давнину, на південних землях у степу колихався високий ковил. Першими поселенцями були шість сімей з Ямпільського уїзду Подольської...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка