Реферат на тему: Технології
Скачати 129.4 Kb.
НазваРеферат на тему: Технології
Дата конвертації08.03.2013
Розмір129.4 Kb.
ТипРеферат
uchni.com.ua > Історія > Реферат
РЕФЕРАТ

на тему:

Технології виконання зачісок різних епох

Єгипет. Для виконання єгипетської зачіски (рис. 8.1 а, б, в, г) необхідно розділити вогке волосся прямим проділом над чолом, гладенько розчесати. Відокремити волосся скроневих і потилич­ної зон у шаховому порядку. Починати закрутку на стержні пот­рібно з нижньопотиличної зони. Верхній ряд слід накручувати таким чином, щоб тім'яна зона залишалася гладенькою. Кінчики волосся скручують джугутоподібно і фіксують гелем. Після того як волосся висохне, його розчісують гребінцем, створюючи об'ємну форму. Кінчики волосся знову формують у джгутоподібні форми й фіксують спеціальними зажимами, бажано золотистого кольору. Зачіску можна прикрасити аксесуарами, характерними для давньоєгипетської доби (ободи, квітки лотоса, духмяний конус, змія-урей та ін.).

^ Ассирія та Вавилон. Для виконання жіночої зачіски ассирій­ська-вавилонської (рис. 8.2) необхідно на вогке волосся нанести гель. Наступним етапом буде розподіл волосся над чолом пря­мим проділом і виконання у верхній зоні «холодних хвиль» за допомогою пальців рук і гребінця. Кінчики волосся, що залиши­лися, заплітають у дрібні коси й висушують. Після того як на межі з кісками хвилі зафіксовані невидимками, кіски розпліта­ють і надають волоссю дрібної хвилястої текстури. До нижньо-потиличної зони прикріплюють постижерний виріб з оформле­них в декілька рядів буклів. Постиж з'єднують із хвилястим, вільно оформленим волоссям. Зачіску прикрашають квітами, ободом або діадемою.

^ Стародавня Греція. Для виконання давньогрецької жіночої зачіски (рис. 8.3) потрібно вологе волосся розподілити таким чином: відокремити по крайовій лінії тонкі пасма, а зверху во­лосся, що залишилося, накрутити на бігуді діаметром приблизно 1 см. Після того як воно висохне, бігуді знімають і розчісують волосся, надавши йому пишності. На маківці прикріплюють кар­кас і поступово пасмо за пасмом накручують на нього волосся, закріплюючи його невидимками, шпильками й фіксуючи пасма лаком.

а бв г

Рис. 8.1. Виконання жіночої єгипетської зачіски:

а — розподіл волосся; б — закрутка волосся; в — оформлення зачіски;

г — загальний вигляд
Дрібні пасма, що залишилися по крайовій лінії, необхідно укласти в кільця (локони, дрібні буклі). Поверх зробленої конс­трукції треба пов'язати стрічку, яка буде додатково укріплювати зачіску і прикрашати ЇЇ.

^ Стародавній Рим. Для виконання жіночої зачіски Стародав­нього Риму (рис. 8.4. а, б, в) потрібно волосся розділити на три зони: від вуха до вуха через середину тім'я; середня зона починається від середини тім'я й закінчується зверху на потилиці; волосся, що залишилися на потилиці, збирають у «хвіст» і за­плітають дрібненькі кіски.Рис. 8.2. Виконання ассирійсько-вавилонської жіночої зачіски:
а — послідовність виконання хвиль і плетіння волосся;

б— оформлення текстури і скріплення постижерного виробу;

в — загальний вигляд
Між першою та другою зонами слід прикріпити каркас. На волосся першої зони наносять «піну» й накручують на бігуді. Волосся другої зони зачісують на каркас і закріплюють невидимками. Із заплетених кісок формують склад­ний пучок, який прикрашають шпильками. Щоб пучок був більш об'ємним, можна під кіски прикріпити м'який каркас. Із накруче­ного на бігуді волосся формують завитки, які прикріплюють до каркаса. Чоло повинне бути повністю відкритим.


Рис. 8.3. Виконання давньогрецької жіночої зачіски:
а — розподіл волосся та закрутка на бігуді;

б— прикріплення каркаса;

в — зачісування волосся на каркас і формування завитків;

г — загальний вигляд зачіски
Візантія. Для виконання історичної жіночої візантійської за­чіски (рис. 8.5 а-г) необхідно волосся поділити на окремі пасма: нижньопотиличне ліве і праве потиличне скронево-тім'яне.Рис. 8.4. Виконання давньоримської жіночої зачіски:
а — розподіл волосся і плетіння кісок;

б — накрутка волосся на бігуді та формування пучка з плетінок;

в — загальний вигляд зачіски
Поді­лені пасма начісують для об'єму; за допомогою щітки надають гладкості й формують окремі валики, які закріплюють шпилька­ми. На валики, що знаходяться над чолом та знизу на потилиці, надівають сітки — характерні аксесуари Візантії, їх прикрашають перлами, стрічками.д є

Рис. 8.5. Виконання візантійської жіночої зачіски:
а — розподіл волосся на зони;

б — виконання начосу волосся;

в — формування валиків на потилиці;

г — формування валика над чолом;

д, є — загальний вигляд зачіски (спереду, ззаду)
^ Варварські племена і народності. Пропонується технологія виконання зачіски знатної жінки з варварських племен (рис. 8.6 а, б, в, г, д). Прямим проділом волосся слід поділити від чола до верхньопотиличної зони. Від кінцевої точки виділити два проме­невих проділи, створивши па потилиці трикутник. У зоні трикут­ника волосся збирається в «хвіст», начісується для створення об'єму й знизу на потилиці формується пучок. Передні пасма накладають на потиличний пучок хрест на хрест. Зачіску закріп­люють шпильками та невидимками. Доповненням є сітка, якою покривають зачіску.

^ Середньовіччя. Романський період. Для виконання жіночої зачіски романського періоду Середньовіччя (рис. 8.7 а, б, в, г, д) необхідно волосся розподілити прямим проділом на дві рівні час­тини, кожну з яких зав'язати стрічкою так, щоб утворилися «хвости». Кожну частину волосся начісують і гладенько причісу­ють. Потім розподіляють ще на два пасма. Кожне пасмо пе­рев'язують стрічкою по спіралі, а далі на скронях укладають по колу у вигляді «равлика». З кожного боку форми закріплюють шпильками, прикрашають церковною символікою, доповнюють коропоподібним головним убором. Можливе використання до­повнень у вигляді сітки, барбетів, темплетів.

^ Готичний період. Для виконання зачіски готичного періоду Середньовіччя (рис. 8.8 а, б, в, г, д) під назвою «цукрова голова» потрібно волосся розділити на дві частини прямим проділом. Після цього зробити начіс. На скронях сформувати об'ємні вали­ки, закріпити шпильками, закрити пеналами та доповнити У-подібною прикрасою, до якої додати покривало.

Італійське Відродження. Для виконання жіночої зачіски іта­лійського Відродження (рис. 8.9 а, б, в, г) волосся розподіляють, виділивши скроневі зони та нижньопотиличну. Те, що залиши­лося, забирають у «хвіст» і заплітають косу. Останню закручують на потилиці по колу. В нижньоскроиевих зонах і на потилиці во­лосся накручують на бігуді, створивши дрібні кучері. Зверху на скронях заплітають кіску й роблять джгут, вводять їх у косу на потилиці. Прикрашають зачіску сіткою, перлами, фераньєркою.

^ Англія XVI ст. Для виконання зачіски в стилі «Марії Стюарт» (рис. 8.10 а, б, в, г) волосся необхідно розділити прямим проділом; на скронях з обох боків закріпити каркаси. На карка­си начісують волосся, формуючи валики. На маківці закріплюють шиньйон у вигляді пучка. Зачіску прикрашають брошкою, перла­ми, коштовностями.

^ Стиль бароко. Для виконання жіночої зачіски у стилі бароко «Мадам Севіньє» (рис. 8.11 а, б, в, г) потрібно зробити невеликий чубчик, розділити волосся прямим проділом і забрати довге волосся в «хвости» на скронях з обох боків.
в

г
Рис. 8.6. Виконання жіночої зачіски варварських племен і народностей:
а — розподіл волосся;

б — формування пучка на потилиці;

в — укладка лівого пасма;

г — укладка правого пасма;

д— загальний вигляд зачіскиРис. 8.7. Технологія виконання жіночої зачіски романського періоду:
а — розподіл волосся;

б— використання начосу, формування окремих пасом;

в — закручування пасом у «равлик»;

г — оформлення зачіски церковною символікою у вигляді хрестів, корони;

д — загальний вигляд зачіскиРис. 8.8 Технологія виконання готичної зачіски:
а — розподіл волосся;

б — створення об'єму волосся;

в — виконання валиків;

г — кріплення пеналів і прикрас;

д — загальний вигляд зачіскиРис. 8.9. Технологія виконання жіночої зачіски італійського Відродження:
а — розподіл волосся;

б — накрутка волосся, оформлення «хвоста»;

в — плетіння джгута та кіски на скронях;

г — загальний вигляд зачіски
Поділити «хвости» на окремі пасма: з одного боку — на три, з другого — на чотири. Кожне пасмо накрутити на бігуді. Після цього надати пасмам об'єму й укласти в спіральні локони, зробивши один із локонів довшим. Доповнити зачіску мереживною наколкою, бантами.

^ Стиль бароко. Для виконання зачіски «а-ля Фонтанж» (рис. 8.12 а, б, в, г) неохідно розділити волосся проділом від вуха до вуха через маківку. Волосся, що залишилося на потилиці, треба зібрати у «хвіст», а переднє поділити на окремі пасма, поперед­ньо зрізавши коротенько волосся з боків від лобного виступу. Потім довгі пасми начесати, надати їм гладенької форми і зверху на потилиці прикріпити каркас.Рис. 8.10. Технологія виконання жіночої зачіски XVI ст. Англія:
а — розподіл волосся та закріплення каркасів;

б — формування валиків;

в — закріплення постижерного виробу;

г — загальний вигляд зачіски
З кожного пасма зробити об'єм­ні буклі, укласти їх на каркасі каскадно, утворивши вертикальну форму зачіски. Коротенькі пасма зачесати у вигляді місяця; до­повнити зачіску наколкою з мережива.

Рококо. Для виконання жіночої зачіски «принцеса Ламбаль», яку носили в період стилю рококо (рис. 8.13 а, б, в, г, д), волос­ся потрібно розподілити так: відокремити його проділом від вуха до вуха через середину тім'я; двома паралельними проділами визначити тім'яну зону; волосся на скронях також поділити на дві частини; на потилиці відокремити верхню, середню та нижню частини, кожну з них розділити проділами за схемою. Зверху прикріпити каркас.Рис. 8.11. Технологія виконання зачіски

«мадам Севіньє». Стиль бароко:
а — розподіл волосся та формування чілки;

б — накрутка і створення об'єму волосся;

в — формування локонів;

г — загальний вигляд зачіски
На каркас начесати волосся тім'яної зони. На скронях сформувати буклі та локони. Зробити різноманітне оформлення волосся на потилиці: зверху — об'ємні буклі; всере­дині — дрібні кучері; знизу — джгут, петля, локон. Зачіска повин­на виглядати трохи асиметрично. Прикрашають зачіску квітами, бантами, стрічками.

Жіночу зачіску «Марія Антуанетта» стилю рококо (рис. 8.14 а, б, в, г) виконують, починаючи з розподілу волосся. Від маків­ки волосся слід розчесати на всі боки, прикріпити зверху каркас трапецеподібної форми. Надавши волоссю об'ємності, зачесати його на каркас і закріпити.Рис. 8.12. Технологія виконання жіночої зачіски

«а-ля Фонтаж». Стиль бароко:
а — розподіл волосся;

б — створення об'ємних пасом;

в — формування буклів;

г — загальний вигляд зачіски


Рис. 8.13 Технологія виконання зачіски «Ламбаль».

Стиль рококо:
а — розподіл волосся та прикріплення каркаса;

б — розподіл волосся на потилиці;

в — формування об'єму над чолом;

г — формування елементів зачіски на потилиці;

д — загальний вигляд зачіскиРис. 8.14. Технологія виконання зачіски

«Марія Антуанетта». Стиль рококо:
а — розподіл волосся та кріплення каркаса;

б — створення об'єму волосся;

в — зачісування волосся та закріплення деталей зачіски;

г — загальний вигляд зачіски
г

Рис. 8.15. Технологія виконання зачіски аристократки в період французької революції та директорії:
а — накрутка волосся на бігуді;

б— створення об'єму волосся;

в — формування зачіски;

г загальний вигляд зачіски
Додатково доповнити постижерними деталями у вигляді буклів, локонів, петель. Зачіску прикрашають пір'ям, бантами, намистом, брошкою.

^ Французька революція та директорія. Для виконання жі­ночої зачіски періоду французької революції та директорії (рис. 8.15 а, б, в, г) необхідно накрутити волосся за схемою. Потім його розчісують, надають об'ємності й збирають догори, сховав­ши кінці всередину. Щоб форма трималася, зачіску перев'язують стрічкою і прикрашають бантом.

Ампір. Для виконання жіночої зачіски стилю ампір (рис. 8.16 а, б, в, г) необхідно виділити волосся на скронях і зрізати його на рівні лінії губ або підборіддя. Волосся, що залишилося, зібра­ти у «хвіст» і закрутити в джгут. Волосся на скронях накрутити на бігуді, надавши йому форми легких локонів. Джгут закрутити по колу у верхній зоні потилиці й на маківці. Прикрасити зачіс­ку дрібними квітами та намистинами.

Для виконання жіночої зачіски стилю бідермейєр (рис. 8.17 а, б, в, г, д) потрібно У-подібним проділом відокремити тім'яну зо­ну від скроневих. На скронях зробити вертикальну накрутку во­лосся на бігуді. Волосся, що залишилося, зібрати на потилиці у «хвіст», поділивши його на три пасма. З одного зробити кіску, з другого — джгут, а третє начесати і прикріпити каркас. Сформу­вати на каркасі петлю, доповнити її джгутом та кіскою, прикра­сити квітами і пір'ям.

^ Друга половина XIX ст. (друге рококо). Для виконання жі­ночої зачіски «а-ля курон» другої половини XIX ст. ( рис. 8.18 а,

б, в, г, д) волосся розділяють по колу, відокремивши верхню зо­ну від нижньої. Волосся верхньої зони збирають у «хвіст» на по­тилиці. Над чолом волосся поділяють прямим проділом і, закру­чуючи джгутоподібно, укладають у напрямку до потилиці. Кінці його збирають у «хвіст». Знизу на потилиці прикріплюють штуч­ні вертикальні локони в необхідній кількості. На них каскадно накладають сформовані з «хвостів» локони. Доповнюють зачіску вінком із квітів.

Для виконання жіночої зачіски кінця XIX ст. (рис. 8.19 а, б, в, г) волосся розподіляють так: над чолом його відокремлюють півколом і роблять чубчик, який ділять на дві частини прямим проділом. Потім відокремлюють волосся верхньотім'яної зони, яке поділяють на окремі пасма; волосся з потилиці і скронь зби­рають на маківці у «хвіст». Далі волосся накручують за схемою. З «хвоста» формують об'ємний валик на маківці. Зверху тім'яної зони виконують дрібні буклі, а над чолом укладають пасма пів­колом. На потилиці під валиком прикріплюють шиньйон. При­крашають зачіску квітами.

Для виконання зачіски стилю модерн (рис. 8.20 а, б, в) необ­хідно надати волоссю рухливої структури. На маківці накрутити на бігуді, а все інше — на щипці. Сформувати на маківці дрібні буклі, оформити їх хаотично. Накручене на щипці волосся підня­ти догори, ввести в масу буклів і підтримати стрічкою. Прикра­сити зачіску брошкою з пір'ям.

б

в г

Рис. 8.16. Технологія виконання жіночої зачіски стилю ампір:
а — розподіл волосся та стрижка скроневих зон;

б — формування джгута і накрутка волосся на бігуді;

в — укладка волосся в форму;

г — загальний вигляд зачіскиРис. 8.17. Технологія виконання жіночої зачіски стилю бідермейєр:
а — розподіл волосся;

б — накрутка волосся, виконання об'єму, коси, джгута;

в — формування петлі на каркасі;

г — оформлення зачіски;

д — загальний вигляд зачіски
Рис. 8.18. Технологія виконання жіночої зачіски «а-ля курон».

II пол. XIX ст.:
а — розподіл волосся;

б— формування валикоподібної форми та «хвостів»

в — кріплення постижерних локонів;

г — формування локонів із «хвостів»;

д — загальний вигляд зачіски
а бРис. 8.19. Технологія виконання жіночої зачіски кінця XIX ст.:
а — розподіл волосся;

б — накрутка волосся;

в — формування пучка та закріплення постижерного виробу;

г — загальний вигляд зачіски


а б

в
Рис. 8.20. Технологія виконання жіночої зачіски стилю модерн:
а — схема накрутки волосся;

б— розчісування волосся, формування текстури;

в — загальний вигляд зачіски
^

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ


 1. Будур Н. История костюма. — М.: Олма-Пресе, 2001.

 2. Васіна З. Український літопис. Вбрання. - Т. 1. — К.: Мис­тецтво, 2003. 26 с.

 3. Золотов Ю. Французский портрет XVIII ст. — М.: Иск, 1968.

 4. Иллюстрированная инциклопедия мод/ Под ред. Л. Кибаловой. Прага: Артия, 1986. — 320 с.

 5. Кирсапова Р. Сценический костюм и театральная публика в России XIX ст. - М.: Артист, 2000.

 6. Коконова Й., Самсонадзе Н. Женщина й ее платье: Век XX. М.: Инкомбук, 2000. - с. 63.

 7. Костюм / Под ред. Ф. Ф. Комиссаржевского. — СПб.. 1910. - 176 с.

 8. Матейко К. М. Український народний одяг. — К.: Науко­ва думка, 1996.

 9. Матейко К. М. Український народний одяг: Етнографіч­ний словник. - К.: Наукова думка, 1996. — 112 с.

 10. Мода й стиль. Современная єнциклопедия. — М.: Аваита, 2002.

 11. Плаксина 3. Б. й др. История костюма, стили и направле­ння. - М.: 2003.

 12. Пономарьжов А. Українська минувшина. — К.: Либідь, 1993.

 13. Стамеров К. К. Нариси з історії костюмів. Ч. 1, 2. — К.: Мистецтво, 1978. - 192 с.

 14. Стельмащук Г. Г. Традиційні головні убори українців. — К.: Наукова думка, 1993. - 168 с.

 15. Українське народне мистецтво: Вбрання / Під ред. В. Г. Бі­лозуба та ін. — К., 1961.

 16. Ясіевич В. Про стиль і моду. — К.: Мистецтво, 1968.Схожі:

Реферат на тему: Технології iconРеферат на тему "Телеконференції. Нові технології обміну інформації."
Саме інтернет претендує на роль глобальної універсальної мультисервісної мережі нового покоління для якісної передачі даних, голосу...
Реферат на тему: Технології iconРеферат на тему: “ Особливості побудови місцевих геодезичних мереж в умовах великого міста”
Нові технічні засоби І технології, що використовуються при реконструкції міських геодезичних мереж
Реферат на тему: Технології iconРеферат з дисципліни Сучасні інформаційні технології на тему: «Сервіси пошукової системи “мета”»
«Мета» – це безкоштовний сервіс, який не має ніяких зобов'язань перед власниками сайтів І не гарантує «правильного» місця видачі
Реферат на тему: Технології iconРеферат з дисципліни: Сучасні інформаційні технології На тему: «Книговидавнича...
Він запропонував також перший дерев’яний друкарський верстат. Після смерті Й. Гутенберга мистецтво книгодрукування латиницею поширилось...
Реферат на тему: Технології iconРеферат з дисципліни сучасні інформаційні технології на тему: «Характеристика...
Важливе місце в системі юридичної освіти має така наука, як історія держави І права зарубіжних країн. Вона визначає предметом свого...
Реферат на тему: Технології iconРеферат На тему: Емпірична > соціологія: >

Реферат на тему: Технології iconКонкурс есе на тему «Інноваційні технології краще життя»
Покращення життя людей по всьому світу – головна мета Samsung Electronics. Приєднуйся до нас у цьому прагненні, напиши есе про те,...
Реферат на тему: Технології iconРеферат на тему: “ Алкоголізм ”
У випадках тривалого плину хвороба супроводжується стійкими психічними І соматическими розладами
Реферат на тему: Технології icon«Романтичний пафос публіцистики Олеся Гончара»
Реферат на тему: «Оцінка творчості П. Загребельного літературознавцями та публіцистами»
Реферат на тему: Технології iconРеферат на тему: „ Біохімічні особливості харчування в обраному виді спорту”
Енергоспоживання організму І його залежність від виконуваної роботи
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка