Подорож-гра : «Стежками Донеччини»
Скачати 63.51 Kb.
НазваПодорож-гра : «Стежками Донеччини»
Дата конвертації08.03.2013
Розмір63.51 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Історія > Документы
Подорож-гра :

«Стежками Донеччини»
Мета: Ознайомити учнів з історією Донецької області, видатними земляками; розвивати пізнавальні інтереси; Формувати в учнів інтерес до навчання; Зміцнювати в учнів почуття національної гордості й гідності; виховувати любов до рідної землі.

Обладнання: М.Д., символіка Донецької області, фотоматеріали, обладнання до гри, музичні записи.

Словник: герб, прапор, Донецька область.

Хід заходу:

І. Організаційний момент.

Дорогі друзі! Перш за все я вітаю вас зі святом – Днем знань! Барвиста осінь зустрічає вас чудовим святом і першим виховним заходом.

ІІ. Повідомлення теми і мети заходу.

Тема нашого заходу визначена ювілейною датою нашого рідного краю. Для кожного з нас найважливішим у житті і дорожчим над усе є Батьківщина. – Скажіть будь ласка, що таке Батьківщина? А її часточка – це Донбас – це становий хребет України, її індустріальна перлина, земля цілеспрямованих, твердих характером і добрих серцем людей.

Кожна країна пишається своєю історією та традиціями, і ми теж до цього не байдужі:

^ Перший учень: Донецька область – це найбільша область на Південному Сході України, обласний центр – місто Донецьк

Другий учень: заснована Донецька область 2 липня 1932 року.

Третій учень: На перше січня 2012 року чисельність населення дорівнювала 4 мільйона 580 тисяч 600 чоловік.

^ Четвертий учень: У 1721 році на Донеччині було знайдено вугілля.

П’ятий учень: У 1869 році англійський підприємець Джон Юз, будує металургійний завод, з розширенням якого виникає селище Юзівка, воно швидко зростає і перетворюється у великий промисловий центр і отримує статус міста.

^ Шостий учень: На цей час в області нараховується 28 міст обласного підпорядкування (Авдіївка, Артемівськ, Горлівка, Дебальцеве, Дзержинськ, Добропілля, Докучаєвськ, Донецьк, Дружківка, Єнакієве, Жданівка, Кіровськ, Костянтинівка, Краматорськ, Красноармійськ, Красний Лиман, Макіївка, Маріуполь, Новогродівка, Селидове, Слов’янськ, Сніжне, Торез, Харцизьк, Шахтарськ, Ясинувата).

^ Сьомий учень: Донецька область має свої символи – це герб та прапор.

Давайте розглянемо герб Донецької області. Центральне місце в гербі займає «Пальма Мерцалова». Це унікальний витвір мистецтва рук коваля Олексія Мерцалова, він викував її з звичайної рейки для Всеросійської виставки. На виставці пальма здобула найвищу нагороду. Основними кольорами герба є:

Золото – символ справедливості і великодушності.

Чорний – символ багатства надр.

Пальма – символ краси і величі.

Корона підкреслює те, що герб є обласним.

Дубове листя – символ величі і надійності.

Девіз: «Возможность доказана делом» підкреслює історично сформовані трудові корені Донбасу, його цілеспрямованість у досягненні мети.

Прапор Донецької області є символом, що відображає історію і традиції області. Верхнє поле блакитного кольору з золотим сонцем, що сходить, символізує схід України. Нижнє поле чорного кольору символізує вугілля, землю, нічне Азовське море. Автором прапора є Щербак Ніна Григорівна.

 • Презентація

ІІІ. Основна частина.

Прошу зайняти свої місця, ми вирушаємо у мандрівку «Стежками Донеччини». До славетних міст нас повезе казковий потяг. Зупинки будуть на станції Слов’янськ, Костянтинівка, Артемівськ2, Донецьк, Святогірськ, остання зупинка місто Часів-яр. Щасливого шляху!!!

^ Перша зупинка м. Слов’янськ.

Увага ми потрапили в одне з найстаріших міст Донбасу. Сучасний Слов’янськ – це перш за все, його люди. Гордість Слов’янська – це Слов’янський педагогічний університет. Тут навчаються розумні та кмітливі люди – студенти. Студенти до того часу як розпочати свою кар’єру проходять багато екзаменів, ось і я вам пропоную спробувати скласти залік.

Вікторина.

 1. Яка площа Донецької області?

 2. Загальне населення Донецької області?

 3. Яким морем омивається наша область?

 4. В якому році заснована Донецька область?

 5. Скільки міст обласного упорядкування нараховує Донецька область?

 6. Яка річка протікає в місті Донецькі?

 7. Хто написав вірш «Любіть Україну, як сонце любіть….»?

 8. Який головний скарб нашого міста?

 9. Який головний скарб нашої області?

 10. Хто викував пальму, яка зображена на гербі Донецької області?

 11. Яких видатних людей Донбасу ви знаєте ?

 12. Назвіть назву стадіону де проходило Євро 2012?

Друга зупинка м. Костянтинівка

Ми потрапили в чисте світле містечко під назвою Костянтинівка, потяг примчав нас на залізничний вокзал, але коли ми виходили з вагону Сашко зачепився за гак і порвав сумку, всі речі тепер лежать на пероні, а зупинка всього 3 хвилини, що ж робити?

^ Гра «Пакуй валізу»

З останніми дітьми проводиться фізхвилинка.

Україна, діти розводять руки

Рідний край, піднімають руки вгору

Поле, річка, повороти тулуба вправо-вліво

Синій гай, пританцьовують

^ Любо стежкою іти, хода на місці

Тут живемо Я і Ти! Беруться за руки.

Третя зупинка м. Артемівськ

Це місто Артемівськ, яке займає 7368 гектарів землі, у ньому проживає близько 108 тисяч людей, і всі ці люди співочі та артистичні, якщо прислухатись в них і зараз лунає спів. Оце да, та ми встигли на щорічний конкурс «Бахмутська зірочка». Може і ми заспіваймо?

^ Пісня «Спят Курганы темные».

Четверта зупинка м. Донецьк

Ви так багато розповіли про Донецьку область, але ж ми не були в обласному центрі. Швидше в путь! Донецьк – найкрасивіше та наймогутніше місто нашої області. Місто Донецьк поділено на 9 районів, зараз ми вирушимо у пішу прогулянку по цім районам:

^ Будьонівський район

Цей район названо в честь Маршала радянського союзу Семена Михайловича Будьонова.

Ворошиловський район

Це діловий і культурно-освітній центр Донецька. В цьому районі знаходиться Донецька обласна адміністрація, 3 університети, 6 технікумів, 2 училища, 24 дошкільних закладів, бібліотек, парк культури і відпочинку ім. Щербакова, парк кованих фігур.

^ Калінінський район

Це спортивний район міста. В цьому районі розташовано найбільше спортивних закладів, також в Калінінському районі зведено стадіон всесвітнього масштабу «Донбас Арена»

^ Кіровський район

Це промисловий район в ньому знаходиться 19 великих підприємств машинобудування, 2400 підприємств середнього та малого бізнесу.

Київський район

Важливий багатогалузевий промисловий центр у якому переважає вугільна промисловість.

^ Куйбишевський район

Славиться своїми чудовими та працелюбними людьми. Вслухайтесь в назви вулиць району: Героїв праці, Шахтарської слави, Шахтарів Донбасу, Педагогічна, Дружби, Б. Хмельницького, Маршала Жукова. На цих славетних вулицях просто не можуть жити погані люди.

^ Ленінський район

Це найстаріший район міста йому вже понад 140 років. Якщо їм помандрувати то ми побачимо: цирк «Космос», потім поласуємо цукерками та печивом з тортами фірми «Лучіано», побачимо найсвіжіші новини з допомогою телецентру.

^ Пролетарський район

Славетне творчими людьми, на території району встановлено 18 пам’ятників і обелісків. Схилимо голови перед мужністю загиблих.

Петровський район

Це багато столітні шахти: «Трудівська», «Челюскінців», «Засядька», «Петровська». Давайте подивимось як важко працюють люди в шахтах.

^ Гра «Здобудемо вугілля».

П’ята зупинка м. Святогірськ

Потяг не міг проїхати крізь Святих гір, і ось ми в святині Донеччини. Я пропоную вам піднятись на 22 метрову гору ім. Артема, але ж підніматись важко, і для цього потрібна сила та енергія, а як відомо енергія ховається в поживних речовинах.

Гра «Обід»

Останні діти відповідають на запитання:

 1. Як до 2003 року називалось місто Святогірськ?

 2. Назвіть найбільший табір Святогірська.

 3. Які табори міста ви знаєте?

 4. Яка річка протікає в місті?

 5. Скільки метрів гора на якій встановлено пам’ятник Артему ?

 6. Що розташоване на території Лаври?

 7. Які тварини є на території Лаври?

Шоста зупинка м. Часів Яр

Ось ми вже і дома, де все таке рідне й знайоме до болю, де навіть з заплющеними очима можна знайти протоптану тропку.

^ Гра «Фотозагадка»

ІV. Заключна частина

Ось ми і закінчили уявну подорож рідним краєм. Дізнались багато нового та цікавого. Ви можете з гордістю сказати: Да, Донбас – це я, це моя Батьківщина. Ми любимо та пишаємося нею. Поетичному слову більше під силу оспівувати і прославляти родючі землі Донбасу.

Донеччино моя, моя ти Батьківщино,

Тобі любов моя

І всі мої чуття!

Я до твоїх грудей приникнув,

Як дитина, щоб знов набратись

Сил для пісні і життя.

Пісня «Україна».

Слово вихователя. Донеччина, ти земля моїх предків, і наша земля. Ми відчуваємо твоє тепло, твою турботу. Ми твої діти, ми поєднані з тобою. Зі святом вас юні друзі, з вісімдесятирічним ювілеєм нашої області!!!

Схожі:

Подорож-гра : «Стежками Донеччини» iconУ хворобі щастя не буває, лише в здоров’ї щастя є. Гра – подорож
Мета уроку: ознайомити дітей з умовами, що сприяють формуванню, збереженню та зміцненню здоров’я; познайомити з життєвим та творчим...
Подорож-гра : «Стежками Донеччини» iconГра-подорож «що означає бути добрим?» Мета
Мета: формувати етичні норми поведінки в суспільстві І спілкування одне з одним; дати уявлення про категорії добра І зла; розвивати...
Подорож-гра : «Стежками Донеччини» iconСтежками історії

Подорож-гра : «Стежками Донеччини» iconПрограма «Освіта Донеччини. 2007 2011роки» Донецьк програма «Освіта Донеччини. 2007 2011 роки»
Україні» (від 04. 07. 2005 р. №1013/2005), Концепція 12-річної середньої загальноосвітньої школи, Концепція Державної програми розвитку...
Подорож-гра : «Стежками Донеччини» iconУрок математики в 3му класі Математична гра «Хто швидше»
Серед засобів виховання компетентності особливе місце посідає гра. Гра це особливий вид діяльності, в якому важливим є не тільки...
Подорож-гра : «Стежками Донеччини» iconДобропільська міська цбс методико-бібліографічний відділ Шевченківські...
Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка щороку, в результаті конкурсного відбору, всебічного обговорення І таємного...
Подорож-гра : «Стежками Донеччини» iconТема: «Подорож в Країну Знань», 5-6 клас
Ведучий: (звертається до команд) Наше свято любителів цікавої математики розпочинається з розминки гри «Подорож в Країну Знань»
Подорож-гра : «Стежками Донеччини» iconЛітературна подорож по енциклопедичним виданням
Пропонуємо Вашій увазі методичні матеріали, які допоможуть провести літературну подорож по енциклопедичним виданням для учнів 5-7...
Подорож-гра : «Стежками Донеччини» iconОфіційні правила участі в акції
Офіційні правила участі в рекламно-маркетинговій Акції «Подорож до Риму від тм tosti та подорож до Неаполю від тм garofalo» (надалі...
Подорож-гра : «Стежками Донеччини» iconТема: подорож до країни п’ятикласників
Діти сидять на півколом. На дошці кольоровий напис: «Подорож до країни п’ятикласників»
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка