Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник
НазваНавчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник
Сторінка1/12
Дата конвертації15.03.2013
Розмір1.64 Mb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Журналістика > Документы
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки

життєдіяльності Хмельницької областіСУЧАСНІ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК

м. Хмельницький

Методичний посібник «Сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування» підготовлений педагогічним колективом обласних та міста Хмельницький курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців під керівництвом начальника Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області полковника внутрішньої служби Закреницького Анатолія Анатолійовича.

Захист населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу – одне із головних завдань Цивільної оборони.

Навчання населення правилам використання засобів індивідуального захисту – одне із головних умов забезпечення життя і здоров’я громадян в умовах можливого виникнення надзвичайних ситуацій із зараженням навколишнього середовища радіоактивними або сильнодіючими отруйними речовинами.
В памятці висвітлені наступні питання:

 • Засоби індивідуального захисту органів дихання.

 • Засоби індивідуального захисту шкіри.

 • Медичні засоби індивідуального захисту.


Методичний посібник розглянутий і затверджений на методичній нараді Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області і рекомендований для широкого кола читачів.

Комп`ютерний набір: Вдовиченко Г.В..

ВСТУП
На території України розміщено більше 1,5 тис. хімічно-небезпечних об’єктів, їх діяльність пов’язана з виробництвом, використанням, зберіганням і транспортуванням сильнодіючих отруйних речовин, а у зонах їх розміщення проживає понад 22,0 млн. чоловік.

Небезпека функціонування цих об’єктів господарської діяльності (ОГД) пов’язана з ймовірністю аварійних викидів (виливів) великої кількості сильнодіючих отруйних речовин (СДОР) за межі об’єктів, оскільки на багатьох з них зберігається 3-15 добовий запас хімічних речовин. Ось чому кожна наступна надзвичайна ситуація може бути пов’язана із виливом або викидом у повітря СДОР.

Збільшення потенційної небезпеки виникнення НС, можливі катастрофи та їх наслідки обумовлюють актуальність захисту населення і ліквідації наслідків хімічних та інших небезпечних ситуацій на території України.

Засоби індивідуального захисту органів дихання і шкіряних покровів та медичні засоби використовуються в системі захисних заходів у зонах надзвичайних ситуацій, які повинні запобігати наднормативній дії на людей небезпечних і шкідливих аерозолів, газу і парів, що попали у навколишнє середовище при руйнуванні обладнання і комунікацій відповідних об’єктів, а також знижувати небажані ефекти дії на людину променевого, теплового та іонізуючого випромінювань, а також для надання само- і взаємодопомоги при ураженнях внаслідок НС.

В якості засобів індивідуального захисту органів дихання необхідно використовувати загальновійськові, цивільні і промислові протигази, що випускаються промисловістю, респіратори та простіші засоби (маски проти пилу з тканини і пов’язки).

В якості засобів індивідуального захисту поверхні шкіри необхідно використовувати загальновійськові захисні комплекти, різні захисні костюми промислового виробництва і простіші засоби захисту шкіри (виробничий і повсякденний одяг, при необхідності насичених спеціальними розчинами).

Засоби індивідуального захисту органів дихання і поверхні шкіри та медичні засоби, що випускаються промисловістю, повинні бути направленими для забезпечення особового складу органів управління і формувань цивільної оборони, які підготовлені для проведення рятувальних та інших невідкладних робіт в осередках ураження, а також для працюючого персоналу, особливо на радіаційно, хімічно і біологічно небезпечних об’єктах господарської діяльності. Інші категорії населення повинні обов’язково використовувати як спеціальні засоби захисту так і простіші та підручні засоби.

На території Хмельницької області розміщено більше 36 хімічно-небезпечних об’єктів. Їх діяльність пов’язана з виробництвом, використанням, зберіганням і транспортуванням сильнодіючих отруйних речовин. В зонах їх розміщення проживає понад 91,2 тис. чоловік.

Небезпека функціонування цих об’єктів господарської діяльності пов’язана з ймовірністю аварійних викидів (виливів) великої кількості сильнодіючих отруйних речовин за межі об’єктів, оскільки на багатьох із них зберігається від 0,5 до 20 тонн хімічних речовин.

Сьогодні в народному господарстві області використовуються десятки різних хімічних сполук, причому щорічно ця кількість збільшується.

Радіаційну небезпеку і радіаційний вплив на умови життя населення і навколишнє середовище визначаються:

 • радіоактивним забрудненням внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;

 • експлуатацією Хмельницької АЕС і сусідньої Рівненської АЕС;

 • діяльністю підприємств і установ, що використовують джерела іонізуючого випромінювання;

 • накопиченням твердих і рідких радіоактивних відходів в результаті експлуатації АЕС.

Збільшення потенційної небезпеки виникнення аварій обумовлюють актуальність захисту населення області та його навчання правилам користування засобами індивідуального захисту.

^ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
Для захисту населення від уражаючої дії факторів радіоактивного, хімічного і біологічного зараження використовуються засоби індивідуального захисту до яких відносяться засоби захисту органів дихання і шкіри та медичні засоби.
^ 1. ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ОРГАНІВ ДИХАННЯ
Засоби захисту органів дихання призначені для захисту орга­нів дихання, очей та шкіри, обличчя людини в умовах зараження повітря і місцевості отруй­ними речовинами, біологічними засобами та радіоактивного зараження, а також використовуються при ве­денні радіаційної, хімічної, біологічної розвідки, та діях на зараже­ній місцевості і при проведенні робіт по знезараженню, разом з компле­ктом інди­відуального захисту.

Такими засобами є:

 • простіші засоби захисту органів дихання (КМП, ПТМ-1, Р-2, ШБ-1 «Пелюс­ток»).

 • фільтруючі протигази:

 • а) для дорослого населення (ГП-5, ГП-7, ГП-7В та інші)

 • б) для дітей (ДП-6М, ПДФ-7, ПДФ-Ш, КЗД-6).

 • промислові фільтруючі протигази та респіратори, які комплектуються фільтруючими коробками великих і малих габаритних розмірів, що спеціалізовані за призначенням.

 • ізолюючі засоби захисту органів дихання, очей та шкіри обличчя людей (ІП-4, ІП-5, АСВ-2, СПН-20, СПН-50, ПДА-3М, ПДЗК та інші).


^ 1.1. Ватно-марлева пов’язка (ВМП) призначена для захисту органів дихання від радіоактивного пилу, виготовляється самостійно із марлі довжиною 100 см. і шириною 50 см.

Марлю стелять на столі посередині кладуть вату розміром 30х20 см. товщиною біля 2-х см.

Вільні кінці марлі загортають по всій довжині, з обох сторін закриваючи вату. На кінцях марлі роблять розрізи.
1.1.2.Тканинні маски проти пилу ПТМ-1 складаються з двох частин — корпуса і кріплення. Корпус маски шиють з 4—5 шарів тканини. Зовнішні шари роблять з тканини без ворсу (бязь, штапе­льне або трикотажне полотно, мадаполам, міткаль, шотландка та інші), а внутрішні - для кращої фільтрації — з ворсом (із байки, бу­мазеї, бавовняно-паперової, шерстяної та інших тканин). Кріпленням служать смужки тканини, пришиті збоку корпуса. Готову маску пе­ревіряють і приміряють. Розкрій виконують за викройками або лека­лами, при цьому обов'язково роблять припуски приблизно в 1 см. Викройку (ле­кало) накладають на шматок тканини вздовж дольової нитки.

Напроти очей робляться прорізи, в які вставляються скельця або прозора плі­вка. На голові маска закріплюється за допомогою смуги тканини, резинки або зав’язок. Ріст маски залежить від висоти обличчя.


Висота

обличчя, мм

До 80

81 - 90

91 - 100

101 - 110

111 - 120

121-130

>131

Ріст маски

1

2

3

4

5

6

7Ватно-марлева пов'язка виготовляється із шматка марлі розміром 100x50 см. Його розстеляють на столі, посередині на площі 30x20 см кладуть шар вати завтовшки 1—2 см (якщо немає вати, то її замінюють марлею в 5—6 шарів). Вільний край марлі по довжині загинають з обох боків на вату, а на кінцях роблять розрізи (30—35 см).

Пов'язка повинна добре закривати ніс і рот, тому верхній її край має бути на рівні очей, а нижній — заходити за підборіддя. Нижні кінці зав'язують на темені, верхні — на потилиці. Для захисту очей необхідно надіти спеціальні окуляри, які щільно прилягають до обличчя.
1.2. РЕСПІРАТОРИ

Респіратори являють собою полегшений засіб захисту органів дихання від шкідливих газів, парів, аерозолів і пилу.
Респіратори діляться на два типи: перший - респіратори, у яких напівмаска і фільтруючий елемент одночасно служать і лицьовою частиною; другий - очищає вдихуване повітря у фільтруючих патронах, що приєднують до напівмаски.

За призначенням поділяються на протипилові, протигазові й газопилозахисні.

Залежно від терміну служби можуть бути одноразового застосування (ШБ-1, "Пелюсток", "Кама"), які після відпрацьовування непридатні для подальшої експлуатації. У респіраторах багаторазового використання передбачена заміна фільтрів.
^ 1.2.1. Протипилові респіратори


Протипилові респіратори являють собою полегшені засоби захисту органів дихання від різних аерозолів. Вдихуване повітря очищається від аерозолів шкідливих речовин шляхом фільтрації через тонковолокнисті матеріали: ФПП-15, ФПП-70 і рулонний РФМ із волокнами з перхлорвінілу. Вони гідрофобні, стійкі при температурі до 60°С, стійкі до кислот і лугів. Мають високу фільтруючу здатність стосовно будь-яких аерозолів. Це забезпечується однорідністю фільтруючого шару.

^ Протипиловий респіратор В-2ДО

призначений для захисту органів дихання від різних видів пилу (рослинних, тваринних, металевих, мінеральних, миючих порошків).Протипиловий респіратор У-2РС

призначений для захисту органів дихання від різних видів пилу (рослинних, тваринних, металевих, мінеральних, миючих порошків). Являє собою тришарову фільтруючу напівмаску із клапаном видиху, носовим затискачем і двома лямками, до яких кріпляться стрічки з бавовняно-паперової тканини для закріплення на голові.Протипиловий респіратор КАМА-200

захищає органи дихання від різних видів пилу: рослинного, тваринного, металевого, мінерального й миючих порошків.

КАМА-200 - це легка фільтруюча напівмаска з матеріалу ФПП-15, по периметру якої закріплені смуга поролону, відігнута на зовнішню сторону напівмаски, і обтюратор, що складається із двох смуг фільтруючого матеріалу, відігнутих всередину неї. На голові респіратор кріпиться за допомогою регульованого наголовника. Більш щільне прилягання до обличчя забезпечується носовим затиском у вигляді алюмінієвої пластинки. Респіратор має початковий опір вдиху не більше 35 Па. Маса - 20 г.
Найбільше доцільно застосовувати його при виконанні легких робіт, коли ГДК шкідливих речовин не перевищує 200 і максимальна концентрація аерозолю - 200мг/м. куб.


Респіратор Кама 2000П

застосовується при концентрації аерозолів до 200 мг/м.Респіратор протипиловий «Пелюсток»

призначений для захисту органів дихання від різного пилу, присутнього в повітрі: рослинного, тваринного походження, металевого, мінерального.

Промисловість випускає три моделі цих респіраторів - «Пелюсток-200», «Пелюсток-40», «Пелюсток-5». Цифри в їхніх назвах означають те, що респіратори застосовуються для захисту від високодисперсних аерозолів (з радіусом часток менш 1 мікрона) при їхніх концентраціях, що перевищують гранично допустиму концентрацію (ГДК) відповідно в 200,40 й 5 разів. Конструктивно всі вони виконані однаково - це легка напівмаска, що служить одночасно фільтром. В «Пелюстку-200» останній виготовлений з матеріалу ФПП-15 білого кольору, а в «Пелюстку-40» й «Пелюстку-5» - із ФПП-70 відповідно жовтогарячий і блакитний кольори. Початковий опір на видиху й вдиху в першого з них не більше 32 Па, у другого -17, у третього-7.

Респіратор кріпиться на голові двома стрічками, що не розтягуються. Щільне прилягання його до обличчя досягається завдяки гумовому шнуру, вшитому у периметр круга, алюмінієвій пластинці, що обтискає перенісся, а також електростатичний заряд матеріалу ФПП, що утворює смугу обтюрації "Пелюсток-200М" по захисних й експлуатаційних характеристиках аналогічний до респіратору «Пелюсток-200». Відмінність його в тім, що поставляється в зібраному вигляді, повністю готовим до застосування.
Маса респіраторів даного типу не перевищує 12 грамів.Респіратор протипиловий РТМ-1 «Листок»

призначений для захисту органів дихання від різноманітного пилу, наявного у повітрі: рослинного, тваринного походження, мінерального.


1.2.2. Фільтруючий респіратор Р-2.
Принцип

Призначений для захи­сту органів дихання від радіоактив­ного й ґрунтового пилу.

Принцип дії фільтруючого респіратора заснований на тому, що органи ди­хання ізолюються від навколишнього середовища напівмас­кою, а повітря, що вдихується, очищається від аерозолів у пакеті фільтруючих ма­теріалів.

Респіратор не збагачує повітря, що вдихується киснем, тому його можна застосо­вувати в атмосфері, що містить не менш, як 17 % кисню за об’ємом). Респіратор не захищає від токсичних газів і парів.

Фільтруюча напівмаска респіратора Р-2 виготовлена із трьох шарів матеріалів. Зовнішній шар — пінополіуретан захисного кольору, внутрішній — повітроне­проникна поліетиленова плівка із вмонтованими двома клапанами вдиху. Між пі­нополіуретаном і плівкою розташований шар фільтруючого матеріалу з полімер­них волокон. Клапан видиху розміщений у передній частині напівмаски й закри­тий зовні екраном. Респіратор має носовий затиск, призначений для притискання напівмаски до обличчя в області перенісся.

Напівмаска кріпиться на голові за допомогою наголовника, що складається із двох еластичних і двох лямок, що не розтягуються. Еластичні лямки мають пряжки для регулювання довжини відповідно до розмірів голови.

При вдиху повітря проходить через зовнішню поверхню напівмаски, де очища­ється від пилу, і через клапан вдиху надходить в органи дихання. При видиху ви­ходить назовні через клапан видиху.

Маркування на респіратор нанесені водостійкою мастикою. На внутрішній сто­роні напівмаски або на носовому затиску зазначений розмір респіратора; на елас­тичній лямці зазначене найменування виробу, умовна позначка підприємства-ви­робника й дві останні цифри року виготовлення. Розмір респіратора зазначений також у пам'ятці.

Захисні властивості респіратора Р-2 визначаються величиною сумарного коефіці­єнта проникнення РП у простір під маску по смузі обтюрації, через клапан видиху й фільтруючу напівмаску. При правильному підборі респіратор забезпечує надій­ний захист органів дихання від РП. Крім того, респіратор забезпечує захист від ґрунтового пилу і від аерозолів гербіцидів. Різні кліматичні умови, крім краплиннорідкої вологи, не впливають на захисні властивості респі­ратора. Респіратор забезпечує захист органів дихання, як у літніх, так й у зимових умовах.

Безперервне перебування в респіраторі (до 12 годин) практично не впливає на працездатність і функціональний стан організму людини.
^ Підбір респіратора. Перевірка щільності прилягання до обличчя і користу­вання респіратором Р-2.

Підбір респіратора по росту (В) роблять залежно від висоти обличчя (h). 1-й ріст – h =10,9 см і менше; 2-й ріст – h =11-11,9 см; 3-й ріст h =12 і більше.

Після підбору респіратора робиться його припасування й перевірка щільності при­лягання напівмаски.

Для припасування респіратора необхідно: вийняти респіратор з пакета й переві­рити його справність; надягти напівмаску на обличчя так, щоб підборіддя і ніс розмістилися усередині неї; одну лямку, що не розтягується, наголовника розта­шувати на тім'яній частині голови, а іншу - на потиличній; при необхідності за допомогою пряжок відрегулювати довжину еластичних лямок, для чого зняти на­півмаску, перетягнути лямки й знову надягти респіратор; притиснути кінці носо­вого затискача до носа.

При надяганні респіратора не слід сильно притискати напівмаску до обличчя і сильно віджимати носовий затиск.

Для перевірки щільності прилягання надягнутої напівмаски до обличчя взяти ек­ран великим і вказівним пальцями однієї руки, затиснути отвори в екрані долонею іншої руки й зробити легкий видих. Якщо при цьому по лінії прилягання респіра­тора до обличчя повітря не виходить, а лише трохи роздмухує напівмаску, респі­ратор одягнений правильно. Якщо повітря проходить в області крил носа, то не­обхідно щільніше притиснути до носа кінці носового затиску. Якщо герметично одягти респіратор не вдається, необхідно замінити його респіратором іншого роз­міру.

Після припасування й перевірки щільності прилягання напівмаски респіратор укласти в пакет і закрити за допомогою кільця. У такому виді респіратор збері­гати в сумці для протигаза під лицьовою частиною.

При користуванні респіратором перевірку щільності прилягання напівмаски до обличчя робити після кожного надягання респіратора й періодично в процесі три­валого носіння. Для видалення вологи з простору під маскою через клапан вдиху нагнути голову вперед-назад і зробити декілька різких видихів. При рясному ви­діленні вологи можна на 1- 2 хв. зняти респіратор (тільки при використанні для захисту від РП), вилити вологу з напівмаски, протерти внутрішню поверхню й знову надягти респіратор.

Після кожного використання респіратора для захисту від РП потрібно робити його дезак­тивацію з видаленням пилу із зовнішньої частини напівмаски (вибиванням, витру­шуванням або легким постукуванням об будь-який предмет). Внутрішню пове­рхню напівмаски протерти вологим тампоном, при цьому напівмаску не вивер­тати. Потім респіратор просушити й укласти в пакет, який загерметизувати кільцем і помістити в сумку для протигаза.

Респіратори, у яких після дезактивації зараженість залишається вище безпечних значень (більше 50 мР/год), замінити новими. При правильному користуванні ре­спіратори витримують 10 - 15-кратне застосування й дезактивацію.
^ Вимоги по експлуатації респіратора Р-2.
Для забезпечення тривалої служби респіратора необхідно оберігати його від ме­ханічних ушкоджень.

Респіратор не придатний до подальшої експлуатації при утворенні наскрізних ­розривів напівмаски, розривів поліетиленової плівки, відсутності клапанів вдиху, но­сового затиску, лямок наголовника.

Внутрішню поверхню напівмаски протирати чистою сухою або злегка змоченою у воді ганчіркою. Забороняється використовувати для просочення ганчірки органічні розчинники, тому що потрапляння їх на поверхню напівмаски призводить до зниження її міцно­сті або руйнування.

Матеріал напівмаски плавиться при температурі 80° С, тому респіратор забороня­ється зберігати й сушити біля опалювальних приладів, багать і т.п.

Необхідно оберігати респіратор від впливу атмосферних опадів, тому що його намокання призводить до збільшення опору вдиху й втрати захисних властивостей. Після сушіння респіратор можна застосовувати для захисту органів дихання від ОР.
^ 1.2.3. Респіратор РМ-2

РеспіраторПризначений для захисту органів дихання від аерозолів і парів радіоактивних речовин.

Принцип дії респіратора заснований на ізо­ляції органів дихання від навколишнього середо­вища й очистки повітря, що вдихується від аерозо­лів і парів радіоактивних речовин фільтруючими матеріалами, що містять спеціа­льне просочення.

Респіратор не захищає від парів інших токсичних речовин і газів і не збагачує повітря, що вдихується, киснем, тому його можна використати тільки в атмосфері, що містить не менше 17% кисню (за об’ємом) і вільної від токсичних речовин, що не затримуються фільтруючими матеріалами.

У комплект респіратора РМ-2 входить чотири змінних фільтри у футлярі й сумка для зберігання з водонепроникним пакетом з полімерної плівки.

Маркування нанесене на внутрішню поверхню напівмаски у вигляді кола із цифрою усередині, що вказує розмір респіратора. На футляр для запасних фільтрів нанесений надпис «Запасні фільтри РМ-2»

Підбір респіратора РМ-2 здійснюють відповідно до висоти обличчя людини. Після підбору респіратора варто зробити його припасування й перевірку щільності прилягання напівмаски, для чого необхідно: вийняти респіратор з пакета й перевірити його справність (візуально); надягти напівмаску респіратора й підігнати наголовник за допомогою пряжок так, щоб напівмаска щільно прилягала до обличчя й не робила сильного тиску; щільно закрити долонею отвір обойми клапана видиху й зробити легкий видих. Якщо при цьому повітря не виходить по лінії прилягання респіратора до обличчя, а лише трохи роздмухує напівмаску, респіратор підігнаний правильно. Якщо герметично одягти респіратор не вдається, необхідно замінити його респіратором іншого розміру.

При користуванні респіратором перевірку щільності прилягання напівмаски до обличчя варто робити після кожного одягання й періодично в процесі тривалого носіння.

Після припасування й перевірки щільності прилягання напівмаски респіратор укласти в пакет і потім укласти в сумку клапаном видиху донизу, при цьому наголовник розмістити усередині напівмаски.

Зміну фільтрів респіратора проводити в «чистій» зоні після кожної технологічної операції або при утрудненні дихання внаслідок запилення. Для заміни фільтра необхідно: від’єднати фільтруючу коробку від напівмаски; відгвинтити кільце на корпусі коробки; вийняти з коробки фільтр (при необхідності здати коробку для дезактивації); вийняти з футляра змінний фільтр й укласти в кришку коробки так, щоб край кришки ввійшов у крайню складку фільтра до упору; вставити кришку з фільтром у корпус коробки, сполучивши виступ на краю корпуса з вирізом на кільцевому уступі кришки; перевірити, щоб крайня складка фільтра була щільно затиснута між корпусом і кришкою коробки; надягти з боку кришки затискне кільце з різьбленням і нагвинтити його до упору; на корпус коробки надягти клапан видиху; вставити коробку горловиною в отвір напівмаски так, щоб при одягненому респіраторі жалюзі коробки були направленні вниз.

Відпрацьовані фільтри знищити за правилами, прийнятими для знищення заражених РР, матеріалів і виробів.

Для забезпечення тривалої служби респіратора необхідно оберігати його від механічних ушкоджень.
^ 1.2.4. Респіратор РПА - 1

Респіратор РПА-1

Складається з тієї ж напівмаски ПР-7, двох пластма­сових патронів зі змінними протиаерозоль­ними фі­льтрами, клапана видиху із запобіжною обоймою, до пряжок якої прикріплений наголовник, і трикотаж­ного обтюратора. На дні корпуса кожного патрона є патрубок із сідловиною для клапана вдиху, фланець патрубка служить для приєднання патрона до напівмаски. Повітря надходить у па­трон респіратора через жалюзі в кришці. Фільтри виготовлені у ви­гляді концент­ричних складок з фільтруючого матеріалу РФМ. Респіратор може застосовуватися при різних концентраціях пилу в повітрі й фізичних навантажен­нях, але найбі­льш доцільно використовувати його при вмісті в атмосфері шкідливих речовин понад 500 мг/м. куб. Початковий опір вдиху не більше 29 Па. Маса - 250 г.

Регенерація респіратора Р-2 (В-2ДО), фільтрів патронів респіраторів Ф-62Ш і РПА-1 проводиться шляхом їх струшування або продувки чистим повітрям у на­прямку, зворотному потоку повітря, що вдихується, при знятих клапанах вдиху. Якщо після цього буде відчуватися утруднення дихання, респіратор і фільтри ва­рто замінити новими. Респіратор може застосовуватися при різних концентраціях пилу в повітрі й фізичних навантаженнях, але найбільш доцільно використовувати його при вмісті в атмосфері шкідливих речовин понад 500 мг/м. куб. Початковий опір вдиху не більше 29 Па. Маса - 250 г.

Регенерація респіратора Р-2 (В-2ДО), фільтрів патронів респіраторів Ф-62Ш і РПА-1 проводиться шляхом їх струшування або продувки чистим повітрям у на­прямку, зворотному потоку повітря, що вдихується, при знятих клапанах вдиху. Якщо після цього буде відчуватися утруднення дихання, респіратор і фільтри ва­рто замінити новими.

Респіратори є надійним засобом захисту органів дихання від силікатного, металу­ргійного, гірни­чорудного, цементного, тютюнового пилу, а та­кож при робо­тах з радіоактивним й мікробним пилом, з рі­зними дустами, порошкоподібними добривами й т.п.
^ 1.2.5. Респіратори протипилові Ф-62Ш і РП-91Ш

складаються з гумової напівмаски ПР-7 з наголовником. У ній є два отвори: у верхньому кріпиться пластмасовий патрон зі змінним фільтром, у нижньому - сідловина із клапаном видиху. На дні корпуса патрона є патрубок із сідловиною, на якому закріплюється клапан вдиху. Повітря надходить у патрон респіратора через жалюзі на кришці, що служить для кріплення й герметизації фільтра й фіксується в корпусі патрона. Жалюзі відбивають грубі частки аерозолів. Фільтр виготовляється з матеріалу ФПП-15.
Респіратор має початковий опір вдиху не більше 34,3 Па. Доцільно його застосовувати при концентрації шкідливих домішок у повітрі більше 200 мг/м. куб.
Маса його не більше 250 грамів.^ 1.2.6. Побутовий протиаерозольний респіратор

без клапана видиху ЮЛІЯ, ЮЛІЯ-М

призначений для захисту органів дихання людини на виробництві й у побуті від аерозолів при концентрації не більше 100 мг/м куб.^ 1.2.7. Фільтруючий протиаерозольний респіратор ЮЛІЯ

з клапаном видиху

призначений для захисту органів дихання людини на виробництві й у побуті від аерозолів при концентрації не більше 100 мг/м куб.


^ 1.2.8. Протиаерозольний респіратор АЛІНА-П

призначений для індивідуального захисту органів дихання людини від аерозолів (пил, дим, туман) при перевищенні їхньої концентрації від ГДК до 100 мг/м куб.^ 1.2.9. Протиаерозольний респіратор АЛІНА-40, АЛІНА-200^ 1.2.10. Респіратор РПГ-67 з патроном марок "А1", "В1", "Е1", "К1 "^ 1.2.11. Запасний патрон до РПГ-67 марок "А1", "В1", "Е1", "К1"^ 1.2.12. Респіратор газопилезахисний РУ-60М

призначений для захисту органів дихання від шкідливих газо- і пароподібних речовин при концентрації їх у повітрі до 10-15 норм ГДК й об'ємному вмісті кисню не менш 18% об'ємних.
^ 1.2.13. Патрони А,В,Г,КД до респіраторів РУ-60М^ 1.2.14. Респіратор фільтруючий газозахисний РГ-Т

призначений для захисту органів дихання від паро- і газоподібних шкідливих речовин, що наявні в повітрі робочої зони виробничих приміщень у концентраціях, що перевищують допустимі норми не більш ніж в 15 разів.^ 1.2.15. Респіратор "Нева-К"

призначений для захисту органів дихання людини від парів і газів шкідливих речовин (хлору, хлористоводневої, фтористоводневої, сірчаної, оцтової й ін. кислот, аміаку й летучих амінів), крім особливо небезпечних газів з вузькою зоною гострої дії (синильна кислота й ін.)^ 1.2.16. Протигазоаерозольний респіратор АЛІНА-А

призначений для захисту органів дихання людини в промисловості й у побуті від аерозолів при концентраціях до 100 мг/м3, від парів і газів шкідливих органічних речовин і кислих газів - до 2-15 ГДК.


^ 1.2.17. Протигазоаерозольний респіратор АЛІНА-АВ

Респіратор АЛІНА-АВ призначений для захисту органів дихання людини в промисловості й у побуті від аерозолів при концентраціях до 100 мг/м куб., від парів і газів шкідливих органічних речовин і кислих газів - до 2-15 ГДК.


^ 1.2.18. Протигазоаерозольний респіратор АЛІНА-К

призначений для захисту органів дихання людини від аерозолів (пилу, диму, туману) концентрацією до 100 мг/м3 при одночасній присутності основних газів (NH3) концентрацією до 5 ГДК.


^ 1.2.19. Респіратори марки Лотос

відповідають найвищим вимогам стандартів захисту органів дихання.
^ 1.2.20. Респіратор високоефективний РВ

призначений для захисту органів дихання, обличчя та очей працівників атомних електростанцій, підприємств атомної промисловості при проведенні ремонтно-відбудовчих робіт від радіоактивних аерозолів до 500 значень припустимої середньорічної об'ємної активності при вмісті кисню в повітрі не менш 18% об'ємних, температурі повітря від -40 до +40°С.


^ 1.2.21. Респіратор РПА-ГП-АВІ

призначений для захисту органів дихання людини від радіоактивних аерозолів.^ 1.2.22. Протигазоаерозольний респіратор Пелюсток - АПАН

Респіратор складається з декількох різних шарів спеціальних матеріалів, що використовуються для поглинання всіх типів аерозолів (у т.ч. зварювальних) і сорбцій шкідливих парів і газів (бензин, гас, сірковуглець, розчинники з температурою кипіння >65оС, хлор- і фторорганічні отрутохімікати, фторид водню, озон й ін.).

^ 1.2.23. Регенерируючий респіратор ВІОН-К


^ 1.2.24. Респіратор 3М 8710 протиаерозольний

Призначення: для захисту від пилу й туманів. Забезпечує захист до 100 ГДК^ 1.2.25. Респіратор 3М 8010 протиаерозольний

надійно захищає органи дихання від пилу і туманів (рідких конденсатів) при концентраціях до 4 ГДК. Респіратор 3М 8010 створений для галузей промисловості, де потрібен захист від твердих і рідких аерозолів.


^ 1.2.26. Респіратор 3M 9310 протипиловий

Призначення: для захисту від пилу й туманів. Забезпечує захист до 10 ГДК


^ 1.2.27. Респіратор 3M 9322 протиаерозольний

Призначення: для захисту від пилу й туманів. Забезпечує захист до 100 ГДК


^ 1.2.28. Респіратор 3М 9913 протиаерозольний

Забезпечує захист від пилу й туманів до 100 ГДК і від дратівної дії органічних парів при їхній концентрації, що не перевищує ГДК.

^ 1.2.29. Респіратор 3М 9925 для зварювальників

Призначення: для захисту від зварювальних аерозолів, димів металу, пилу й туманів. Забезпечує захист до 100 ГДК


^ 1.2.30. Повна маска серії 6700/6800/6900

Призначена для захисту органів дихання, зору від газів, пару, аерозолів.

^ 1.2.31. Напівмаска серії 6100/6200/6300

Забезпечує захист до 100 ГДК


^ 1.2.32. Напівмаска серії 7500

для захисту органів дихання від газів, пару й аерозолів.


^ 1.2.33. Респіратор 3М 9312 протипиловий

Призначення: для захисту від пилу й туманів. Забезпечує захист до 10 ГДК


^ 1.2.34. Респіратор 3М 9332 протиаерозольний

рекомендується для:
- захисту від пилу, туманів ( включаючи масляні тумани, тумани фосфорної кислоти й т.д.), азбесту;
- захисту від зварювальних димів і димів металів;
- захисту від продуктів радіоактивного розпаду радону, канцерогенних аерозолів.


^ 1.2.35. Респіратор 3М 9915 протиаерозольний

забезпечує захист від пилу й туманів до 100 ГДК і від дратівної дії кислих газів при їхній концентрації, що не перевищує ГДК.


^ 1.2.36. Респіратор 3М 9926

забезпечує захист від пилу й туманів до 100 ГДК і від дратівної дії кислих газів (включаючи фтористий водень) при їхній концентрації, що не перевищує ГДК.


^ 1.2.37. Фільтр 3M 5911 для пилу, туманів, фарби


^ 1.2.38. Патрон змінний 3М 6035

Протиаерозольний фільтр високої ефективності. Застосовується з масками й напівмасками серії 6000 й 7500.


^ 1.2.39. Патрон змінний 3М 6051

Призначений для напівмасок серії 6000.  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Схожі:

Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник iconНавчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності...
Памятка населенню про хімічну небезпеку підготовлена педагогічним колективом Навчально-методичного центру цивільного захисту та...
Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник iconРозпорядження
«Про затвердження плану комплектування курсів державної установи «Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності...
Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник iconВеликобурлуцька районна державна адміністрація харківської області розпорядження
«Про затвердження плану комплектування курсів державної установи «Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності...
Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник iconПогоджую начальник навчально-методичного центру цивільного захисту...
Начальник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області
Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник iconНака з
З метою покращення теоретичних знань, умінь І навичок з цивільного захисту населення, основ безпеки життєдіяльності, забезпечення...
Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник iconНавчально-методичний посібник обговорено та схвалено на засіданні кафедри
Цивільне право України (загальна частина): Навчально−методичний посібник/Укладач к ю н., доц. Берестова І. Е. − Київ: ??????, 2007.−...
Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник iconМедичні засоби індивідуального захисту та правила їх використання
Цо в осередках ураження (зараження). За певних умов застосування цих засобів може підвищити ефективність інших способів захисту (в...
Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник iconНавчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни
Дячек С. М. Фінансовий менеджмент. Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни. – 2-е вид.: перероб. І доп....
Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник iconОрганам державного нагляду у сфері цивільного захисту та техногенної
Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки від 09. 07. 2008 №6 "Про затвердження уніфікованих форм актів"
Навчально – методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області сучасні засоби індивідуального захисту та їх застосування методичний посібник iconСловник історичних термінів І понять навчально-методичний посібник
Словник історичних термінів І понять. Навчально-методичний посібник / Укладач к.І. н., доцент Л. О. Рощина – Донецьк: зош І – іііст....
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка