Наказ
Скачати 125.47 Kb.
НазваНаказ
Дата конвертації25.04.2013
Розмір125.47 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Журналістика > Документы
ЛУЦЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ
НАКАЗ

Від 22.11. 2012 № 669-од
Про проведення міських

змагань із швидкісного

радіоконструювання

у 2012-2013 н.р.


Згідно з планом роботи управління освіти Луцької міської ради, Луцького міського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді на 2012-2013 н.р. з метою пропаганди та популяризації радіоелектронного конструювання серед школярів міста

НАКАЗУЮ:

 1. Провести 10-11 січня 2013 року міські змагання із швидкісного радіоконструювання для учнів навчальних закладів міста.

 2. Затвердити Умови проведення міських змагань із швидкісного радіоконструювання (додаток 1).

 3. Затвердити оргкомітет та журі змагань (додаток 2).

 4. Директорам ЗНЗ:

  1. Забезпечити участь команд ЗНЗ у змаганнях згідно Умов проведення.

  2. Відповідальність за збереження життя та здоров’я дітей в дорозі та під час змагань покласти на керівників команд.

  3. Подати попередню заявку (додаток 3) за тиждень до початку змагань (за адресою вул. Шопена, 18, ІІІ поверх, каб. № 50, 51).

 1. Реєстрацію учасників змагань провести 10 січня 2013 р. о 9.00 год. у Луцькому міському ЦНТТУМ (вул. Шопена, 18, приміщення Палацу учнівської молоді, 3 поверх, кабінет № 56).

 2. Відповідальність за організацію виконання даного наказу покласти на директора Луцького міського ЦНТТУМ Данильчука І.Є., директорів ЗНЗ.

 3. Контроль за виконанням даного наказу покласти на начальника відділу ДЗСПО управління освіти Силку Т.О.

Начальник управління Олег Гребенюк
Данильчук 247 222

Додаток 1

^ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ

міських змагань із швидкісного радіоконструювання
1. Мета та завдання:

- поглиблення технічних знань з питань вітчизняної та зарубіжної радіотехніки;

- пропаганда та популяризація технічних видів спорту серед школярів міста Луцька;

- сприяння створенню розширення мережі гуртків радіотехнічного напрямку в ЗНЗ;

- обмін досвідом роботи.

2. Місце та час проведення змагань.

Міські змагання проводяться в 10-11 січня 2013 року за адресою – м. Луцьк, Шопена, 18, кабінет 56 (Луцький міський ЦНТТУМ, приміщення Палацу учнівської молоді).

3. Учасники змагань.

3.1. В змаганнях беруть участь збірні команди ЗНЗ міста.

3.2. Склад команди - 2 учасника. (1 - старшої вікової групи, 1 – молодшої вікової групи).

3.3. Змагання проводяться серед двох вікових груп - старшої і молодшої. До участі у змаганнях допускаються:

старша група - від 15 років до 18 років;

молодша група - від 12 років до 15 років.

Вік учасників визначається за роком народження.

4. Порядок змагань.

Змагання проводяться у три етапи:

І етап - теоретичний залік;

II етап - розробка друкованої плати;

III етап - монтаж радіоелектронного пристрою.

Правила проведення етапів змагань викладені нижче.

5. Документація змагань.

5.1. За тиждень до початку змагань команди подають попередні заявки на участь у змаганнях. Без попередніх заявок команди до змагань не допускаються.

5.2. У день змагань керівник команди повинен подати заявку на участь у змаганнях, затверджену директором школи, з даними про кожного учасника (прізвище, ім'я та пo батькові, школа, клас, назва гуртка, керівник гуртка, домашня адреса) та допуском лікаря.

5.3. У кожного учасника змагань повинні бути такі документи:

- паспорт або свідоцтво про народження;

6. Підготовка та проведення змагань покладається на Луцький міський ЦНТТУМ.

7. Склад журі.

Журі комплектується з радіоаматорів - конструкторів, керівників радіотехнічних гуртків, радіоспеціалістів, методистів, вчителів фізики.

8. Підведення підсумків змагань.

8.1. Команда-переможець визначається за максимальною сумою балів, набраних обома її учасниками.

8.2. Місце учасника, зайняте у кожному етапі змагань, визначається за кількістю набраних ним балів.

8.3. Переможець змагань у кожній віковій групі визначається за максимальною сумою балів набраних на всіх трьох етапах змагань.

8.4. Журі змагань залишає за собою право нагородження переможців у кожному етапі змагань.

8.5. Якщо учасник одержав 0 балів за теоретичний залік, він може брати участь в розіграші особистої першості в II та III етапах.

9. Нагородження переможців.

Команди-переможці нагороджуються Грамотами управління освіти.

Переможці в особистому заліку нагороджуються дипломами Луцького міського ЦНТТУМ.

Керівники команд, які підготували учасників-переможців змагань нагороджуються Грамотами управління освіти.

ПРАВИЛА

проведення міських змагань із швидкісного радіоконструювання
^ ТЕОРЕТИЧНИЙ ЗАЛІК
Учасники змагань дають відповідь на 10 контрольних запитань (у письмовій формі). На аркуші з відповіддю учасник вказує прізвище, ім'я, школу, клас. Запитання можна не переписувати, а поставити тільки номер запитання і дати на нього відповідь.

Записувати відповідь необхідно розбірливо без особливих помарок. Всі малюнки, схеми, графіки та ін. повинні бути виконані з дотриманням вимог Єдиної системи конструкторської документації (ЄСКД).

Оцінки (бали) за кожну відповідь можуть бути: 0; 0,6; 0,8 та 1.

Контрольний час, відведений на теоретичний залік - 60 хвилин.

Час виконання завдання кожним учасником фіксується з точністю до 1 сек.

При рівній кількості набраних балів місця розподіляються відповідно до затраченого часу. Якщо контрольний час прострочений, зараховується 0 балів.

Примітка: Учасники, які не дали правильної відповіді ні на одне запитання та набрали 0 балів, до подальшої участі в залікових змаганнях не допускаються, але можуть брати участь в ІІ та ІІІ етапах поза конкурсом.

^ РОЗРОБКА ДРУКОВАНОЇ ПЛАТИ
1. Учасники викликаються за 5 хвилин до початку змагань, їм видаються схеми електричні принципові із специфікою елементів, набір радіодеталей для цієї схеми, фольгований матеріал.

Учаснику надається право самостійно перевірити видані радіоелементи.

2. По команді "СТАРТ" починається розробка друкованої плати. Для розробки друкованої плати учасник змагань повинен мати лінійку, олівець (ручку), гумку, шаблони (якщо такі є), фарбу, рейсфедер, скляні трубки, тобто все необхідне для розробки креслення друкованої плати, нанесення малюнка друкованої плати на фольгований матеріал та підготовки плати до травлення. При розробці креслення плати необхідно продумати раціональне розміщення елементів відносно один одного з точки зору її взаємного зв'язку і впливу, найбільш щільно заповнити поле друкованої плати, передбачити естетичне геометричне розміщення елементів, відсутність перемичок, рівномірне розміщення елементів на площині плати.

Контрольний час, відведений для розробки друкованої плати – 60 хвилин.

При розробленні друкованої плати учасникам змагань дозволяється користуватись довідниковою літературою (довідниками з транзисторів, мікросхем та ін.).

Загальна сума балів за розроблену друковану плату - 20 балів за умови, що учасник змагань вкладається у відповідний час - 60 хвилин.

Якщо учасник змагань не вкладається в 60 хв., то йому зараховується 0 балів за цей етап змагань.

За кожну заощаджену хвилину до 20 балів нараховується по 0,1 бала.

Фактори, за які знижується оцінка:

 • занижена ширина доріжки 0,5 за кожну /не менше 0,5 мм/;

 • невиправдане зменшення відстаней між доріжками;

 • відносні зміни ширини доріжки по довжині;

 • нерівномірність країв доріжок;

 • наявність перемичок;

 • неохайність, недбалість загального малюнка.

Друкована плата здається в суддівську колегію, суддя фіксує час, затрачений учасником на розробку. Разом з платою учасник здає в конверті і набір радіодеталей до схеми електричної принципової (обов'язково).

Просвердлює отвори у платі довільно (без врахування часу), але в присутності члена суддівської колегії. За вказівкою головного судді учасник змагань готує розчин хлорного заліза для травлення друкованої плати. Час для виготовлення розчину визначається суддівською колегією. Після виготовлення розчину учасник запрошує у суддів зроблену ним плату і обов'язково в присутності судді опускає її в розчин для травлення.

Після травлення учасник промиває і просушує плату. Забороняється підрізувати доріжки, підчищати плату під час і після травлення (тобто неврахований час).

Травлення і свердлення плат довільне, час на проведення цих робіт не враховується. Після травлення, промивки, просушки і свердлення плата здається судді. Формовка деталей проводиться на розсуд учасника змагань під час розробки друкованої плати або під час складання пристрою. Формовка деталей в інший час категорично заборонена!

^ МОНТАЖ РАДІОЕЛЕКТРОННОГО ПРИСТРОЮ
Учасники змагань викликаються за 15-20 хв. до початку змагань. Цей час необхідний для підготовки робочого місця радіомонтажника, розігрівання паяльника, регулювання його температури, для проби припою, флюсу, для зручного розміщення монтажного інструмента, матеріалів.

Після підготовки місця учасникам видається принципова електрична схема, конверти з радіоелементами на друковану плату і розроблена учасником друкована плата (витравлена і просвердлена), після команди "Старт" учасники приступають до складання радіоелектронного пристрою.

Після складання пристрою учасник повинен пересвідчитись в його працездатності, при необхідності відрегулювати його, налаштувати і подати сигнал голосом "Готовий", після чого суддя-хронометрист відмічає час, затрачений на роботу з точністю до 1 секунди.

Якщо після подачі в суддівську колегію закінченої роботи готовий вузол не працює /тобто учасник не може продемонструвати судді роботоздатність свого пристрою/, учасникові зараховується хибний виклик за цей період і продовжується відлік часу.

Якщо і після другої подачі пристрій не почне діяти, зараховується ще один хибний виклик і т.д. Кожен хибний виклик зменшує коефіцієнт затраченого часу (к.з.ч.) на 0,1.

Учасникові дозволяється продовжувати роботу до закінчення контрольного часу 60 хвилин.

Як виняток дозволяється робота над пристроєм і після закінчення контрольного часу 60 хвилин, але в такому разі буде зростати перелічуваний коефіцієнт затраченого часу.

Якщо учасник змагань не вклався навіть у додатковий час, що дорівнює 30 хвилинам (тобто 90 хвилин), то йому зараховується 0 балів.

В залік за часом можуть бути зараховані тільки вузли, роботоздатність яких перевірена і підтверджена суддею-хронометристом. Загальна сума балів за монтаж радіоелектронного пристрою - 20 балів.

Фактори, за які може бути знижена оцінка на 1 бал:

 1. неякісне пропаювання виводів радіоелементів;

 2. припій паяння розмазаний в окремих місцях;

 3. при виконанні монтажу радіоелементи одного типу розміщуються над платою на різній висоті;

 4. виводи радіоелементів виконані коротшими по довжині, ніж передбачені технічними вимогами до радіоелементів;

 5. паяння брудне; наявні напливи каніфолі, залишки флюсу;

 6. неможливість (утруднення) прочитання маркування радіодеталі.

Бали, одержані за зібраний пристрій (з відрахуванням штрафних), перераховуються з врахуванням затраченого на цю роботу часу. Перерахування проводиться за такою методикою:

1. Визначається к.з.ч. Він дорівнює результату від поділу затраченого часу /зафіксованого суддею/ на контрольний час - 60 хвилин.

Приклад:

Якщо час, затрачений на складання схеми - 36 хв.,

то к.з.ч. = 36 : 60= 0,6

Якщо час, затрачений на складання - 84 хв., то к.з.ч = 84:60 1,3.

Якщо затрачений час - 60 хв. /тобто дорівнює контрольному часу/,

то к.з.ч. = 60 : 60= 1.

2. Кожний хибний виклик рівнозначний збільшенню к.з.ч. на 0,1.

Приклад: Учасник затратив на складання 36 хвилини, але мав один хибний виклик, тоді к.з.ч.=0,6, а за хибний виклик додається до нього 0,1. Таким чином загальний коефіцієнт

затраченого часу з врахуванням хибного виклику дорівнює:

0,6+ 0,1= 0,7.

За максимальною кількістю загальних /перерахованих балів і визначається місце в даному етапі/.

3. Кількість загальних /перерахованих/ балів за складений пристрій обчислюється за формулою:

Сума загальна балів = В : к.з.ч., де В - бали за складання, одержані після відрахування штрафних балів.

Приклад:

За складання радіоелектронного пристрою учаснику зараховано 17 балів /відрахували 3 штрафних бал/, на роботу він затратив 60 хвилин, мав 2 хибних виклики.

Тоді к.з.ч. = 1 + 0,2= 1,2 Загальна сума балів дорівнює:

Сума заг. = 17 : 1,2 = 14,16 бала
^ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ
1. Змагання проводяться в три етапи:

 • теоретичний залік;

 • розробка конструкції друкованої плати за схемою електричною принциповою та її виготовлення;

 • монтаж і регулювання радіоелектронного пристрою за схемою електричною принциповою /на виготовленій друкованій платі/.

2. Учасники змагань викликаються до робочих місць за 5-10 хвилин до початку практичної роботи на кожному етапі.

3. Старт подається голосом, фіксується час початку роботи на кожному етапі.

4. Після закінчення роботи на кожному з етапів змагань учасник підіймає руку і сповіщає про закінчення роботи.

5. Час затрачений на роботу кожним учасником на кожному з етапів, визначається з 1 сек.

6. Загальний контрольний час, який відводиться на теоретичний залік, - 60 хв., на розробку друкованої плати - 60 хв., на монтаж радіоелектронного пристрою за схемою електричного принциповою на виготовленій друкованій платі - 60 хв. і 30 хв. додаткового часу, як виняток.

7. Учасники змагань знімаються із заліку, якщо:

- вони користувались підказкою з боку глядачів або інших учасників;

- не вклалися в контрольний час.

^ ОБЛАДНАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ

ДО ПРАКТИЧНОЇ ЧАСТИНИ ЗАНЯТЬ
В обладнання робочого місця входять:

1. Робочий стіл, стілець.

2. Електропаяльник потужністю до 40 Вт зі своїм індивідуальним понижуючим пристроєм, припій ПОС-40, каніфоль, флюс, монтажний дріт, до 2 м., а також фольгований матеріал розміром 100 х 100 см.

3. Гострозубці, плоскогубці, пінцет, ніж, різак, креслярські пристрої для нанесення малюнка друкованих провідників на фольгований матеріал, фарба (лак), або ацетон (розчинник), вата, пера, свердла діаметром 0,8 мм або 1 мм, молоточок можна застосовувати свої індивідуальні малогабаритні свердлильні пристрої.

4. Тестер.

5. Регульоване стабілізоване джерело живлення з вихідною напругою від 5 до 9 В і струмом навантаження до 100 мА чи хімічне джерело /батарея/ з аналогічними параметрами.

6. Набір деталей і матеріалів для збирання (учасникам видається набір кондиційних радіодеталей та надається право і час на перевірку працездатності деталей).

Примітка: Учасники змагань повинні мати свої матеріали та інструмент по пунктах 2, 3, 4, 5 і довідкову літературу.

^ ВИМОГИ ДО РОБОЧОГО МІСЦЯ УЧАСНИКА ЗМАГАНЬ
Робоче місце учасника змагань повинно бути таким, щоб можна було вільно розмістити все необхідне для розробки конструкції друкованої плати, її збірки і регулювання (інструменти, джерела живлення прилади, радіоелементи і ін.). Місце повинне мати електропроводку з достатньою кількістю розеток, а також в разі необхідності підводи антени, сигнал від генератора або іншого пристрою.

^ ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ
Організатори змагань несуть повну відповідальність за дотримання правил техніки безпеки і протипожежної безпеки при проведенні змагань.

Робочі місця учасників змагань повинні бути обладнані у відповідності з вимогами техніки безпеки та промислової санітарії при проведенні монтажних робіт.

Ввімкнення в мережу 220 В блоків живлення учасників проводиться тільки суддями.

Додаток 2
Склад оргкомітету змагань 1. Силка Т.О. – начальник відділу ДЗСПО управління освіти;

 2. Данильчук І.Є. – директор Луцького міського ЦНТТУМ;

 3. Семенюк О.В. – заступник директора з НВР Луцького міського ЦНТТУМ;

 4. Федюк П.М. – методист Луцького міського ЦНТТУМ.Склад журі змагань


 1. Федюк П.М. – голова журі, методист Луцького міського ЦНТТУМ;

 2. Оксенюк А.Д. – член журі, керівник гуртка радіоелектроніки Луцького міського ЦНТТУМ;

 3. Кошманюк М.А. – член журі, вчитель трудового навчання гімназії № 18;

 4. Лукавий П.М. – член журі, вчитель фізики НВК № 9.Додаток 3

ЗАЯВКА

на участь у міських змаганнях із швидкісного радіоконструювання

2012-2013 н.р.

____________________

(назва закладу)^ Прізвище, ім’я,

по батькові учасника

Дата

народження

ЗНЗ,

клас

Назва гуртка,

закладу

Прізвище, ім’я,

по батькові учителя, який підготував учасника

^ Домашня адреса

(телефон)

учасника

Допуск лікаря до змагань


Керівник команди:_________________________________________________

посада, ПІБ
Директор ЗНЗ:____________________________________________________

Підпис ПІБ

МП


Схожі:

Наказ iconНаказ
Наказ 01. 09. 2011 n 170 Про затвердження Порядку проведення містобудівного моніторингу
Наказ iconНаказ
Наказ 16. 11. 2011 n 290 Про затвердження Порядку розроблення містобудівної документації
Наказ iconНаказ
Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства праці та соціальної політики n 1 від 09. 01. 2007
Наказ iconНаказ
...
Наказ iconУманська районна державна адміністрація відділ освіти наказ
У відділі освіти забезпечено проведення особистого прийому громадян та видано наказ від 28. 01. 2011 №15
Наказ iconНаказ про затвердження положень про охорону праці 3
Наказ про призначення комісії по періодичному огляду технічного стану будівлі закладу
Наказ iconНаказ
Наказ Міністра оборони України від 17 березня 2003 року №65 «Про затвердження Положення про Збори офіцерів у Збройних Силах України»...
Наказ icon«погоджено» «затверджено»
Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (наказ мо україни від 20. 08. 1993 р. №310), зі змінами та доповненнями...
Наказ iconАптеки, завдання, функції, класифікація, вимоги до діяльності
Стандарти акредитації аптечних установ” Наказ моз україни №2 від 12 січня 98 р., що передбачають належну аптечну практику; планується...
Наказ iconДнз «Кам’янець-Подільський професійний будівельний ліцей» наказ №2
України від 14. 12. 2000р. №588, положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка