Щербанівська сільська бібліотека №1
Скачати 60.09 Kb.
НазваЩербанівська сільська бібліотека №1
Дата конвертації27.03.2013
Розмір60.09 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Культура > Документы
Щербанівська сільська бібліотека №1 Історія


В бібліотеці представлене те, що А.І.Герцен назвав духовним заповітом одного покоління іншому «Все життя людства послідовно осідало в книзі: племена, люди, держави зникали, а книга залишалась, - писав він. Вона росла разом з людством, у неї кристалізувалися всі навчання, що потрясали ум, і всі пристрасті, що потрясали серця; в неї записана та величезна сповідь бурхливого життя людства, та величезна автографія, яка називається всесвітньою історією.

Щербанівська сільська бібліотека почала діяти в старенькому приміщенні до 1973 року. В 1973 році був збудований Палац культури , в якому було виділено дві кімнати для сільської бібліотеки.

Книги, що до цього часу тіснилися в шафах, були вільно розставлені в просторих кімнатах на полицях, стелажах.

Бібліотека – це не просто книгосховище, а храм знань! Вона вводить читача в культуру, історію. Вони передають людську мудрість від покоління до покоління. В 1976 році 26 серпня в с.Щербані приїхала молода і творча сім’я Т.І Урес та В.Е.Урес, які закінчили Київський інститут культури ім. Корнійчука. Тетяна Іванівна Урес стала працювати бібліотекарем Щербанівської сільської бібліотеки. З цього часу Щербанівська сільська бібліотека стала культурним осередком, центром дозвілля для жителів, яку очолила молода ініціативна людина. Бібліотека намагалася відповідати сучасним вимогам. Книжковий фонд налічував 9465 примірників, книговидача 16850 примірників, читачів 6081. Книжковий фонд поновлювався різноманітною літературою, люди завжди знаходились в бібліотеці до закінчення робочого дня.

Для молодих бібліотекарів в 1979р. районна бібліотека проводила конкурс «Молодий бібліотекар – відмінник роботи». Переможцем конкурсу стала тоді вже завідуюча філіалом Щербанівської сільської бібліотеки №1 Урес Т.І. В 1981р. в серпні місяці вона за власним бажанням звільнилася з цієї посади.

В 80 роки Щербанівська сільська бібліотека №1 – школа передового досвіду с питань естетичного виховання. На її базі проводились практичні заняття для сільських бібліотекарів району. 1980р. на базі Щербанівської с/б №1 проведено районний семінар «Робота бібліотек по пропаганді трудових починів»та на допомогу виконання планів і соціальних зобов’язань, узагальнено досвід роботи Щербанівської сільської бібліотеки №1 по інформаційному обслуговуванню спеціалістів сільського господарства, випущено інформаційний матеріал. В 80-ті роки бібліотека підтримувала тісний зв’язок з Одеським ЦНТІ, одержувала видання міжгалузевого центру.

На місце Т.І.Урес прийшла працювати Л.Ф Воронич- завідуюча сільською бібліотекою та Л.А. Ткачук- бібліотекар. Всі свої знання, енергію віддали вони великій справі – прищепленню трудівникам села любові до книги та знань.

В 80-ті р.сільська бібліотека перебудовує свою роботу з новими вимоги часу. Надає допомогу читачам в самоосвіті, розширенні кругозору , прилучає їх до кращої літератури, надає допомогу фахівцям в їх виробничій діяльності. Робота бібліотеки спрямована на пропаганду ідей радянського патріотизму. Ведеться активна пропаганда зовнішньополітичного курсу КПРС та радянської держави.

На той час книжковий фонд бібліотеки налічував 17437 примірників, книговидача склала – 31200 екземплярів книг, а читачів -1300.

В 1984 році в бібліотеці створено клуби за інтересами «Світ і молодь», «Слідопит» та інші., адже високі вимоги ставились тоді перед бібліотекою.Пропаганда книг велася в усіх папрямках виховання: ідейно-політичному, моральному, правовому, трудовому. Необхідно було охопити читанням все читаюче населення.

В 1989р. Г.Д.Фюкова стає завідуючою Щербанівської сільської бібліотеки. В цей час книжковий фонд бібліотеки набагато зменшується через те, що припинилося державне фінансування бібліотек. Він налічує15234 примірника. Але, не дивлячись на таке тяжке становище, бібліотекар відібравши відповідну літературу йшла на ферми, тракторні бригади, проводила бесіди, голосні читання. Крім того, разом з тваринниками, колгоспниками, механізаторами вона підводила підсумки соціалістичного змагання, їх наслідки висвітлювала на дошках показників, в пресі.

З 1990 по 2011 рр. книжковий фонд бібліотеки прийняла Людмила Володимирівна Істратова. Фонд бібліотеки не поповнювався у зв’язку з скрутним фінансовим становищем в державі. Але не дивлячись на це, жителі села, учні завжди приходили до бібліотеки. Л.В. Істратова завжди уміло проводила літературно-музичні вечори, зустрічі. Залучала якомога більше дітей, які з нетерпінням чекали наступного заходу. В ті часи бібліотечний фонд налічував 17437 примірників літератури, книговидача складала 31200 прим., читачів обслужено 1300 осіб.

За сумлінну працю та творчі здобутки в бібліотечній справі у 2005 році Л.В. Істратову нагороджено грошовою премією та грамотою Щербанівської сільської ради за підсумками роботи 2004 року. В 2011 році відзначено матеріальною відзнакою Щербанівською сільською радою.

В 2011 році за власним бажанням Істратова звільнюється з посади бібліотекаря. На її місце приходить Оксана Віталіївна Кожухаренко. За невеликий період роботи О.В. Кожухаренко показала себе з кращого боку – працьовита, привітна, уважна, вимоглива до себе. В роботі бібліотеки використовує різноманітні форми популяризації літератури, до кожної знаменної дати оформляє книжкові виставки та перегляди. Активізувалася робота бібліотеки з партнерами.Вся діяльність координується із школою, будинком культури, дитячим садком, сільською радою. В бібліотеці продовжують роботу клуби за інтересами «Чомучки» (приймають участь 25 учнів 2-3 кл.), та «Надвечір’я»,учасниками якого є люди похилого віку.

Книжковий фонд бібліотеки складає майже 14 тис. прим., бібліотека обслуговує 580 читачів, з них 200 дітей. Систематично проводяться екскурсії до бібліотеки, бібліотечні уроки, де проводяться бесіди з користувачами.

Відвідування бібліотеки становить близько 200 – 220 читачів на місяць. Книговидача становить близько 2000 примірників на місяць. Першочергова увага приділяється соціально-незахищеним верстам населення: інвалідам, учасникам війни, людям похилого віку, дітям-сиротам, багатодітним сім’ям.

Бібліотека здійснює обслуговування з урахуванням інтересів, потреб жителів, місцевих традицій.

Щербанівську сільську бібліотеку відвідувало чимало видатних людей, яких знають і шанують в районі і області. Це М.М.Рябошапка – герой соціалістичної праці, який зробив геніальний внесок в розвиток сільського господарства , с.Щербані та бібліотеки. Це і М.С.Берсон – відомий директор Миколаївського академічного українського театру драми і музичної комедії та ін.

Сьогодні основними напрямками роботи бібліотеки є формування та задоволення читацьких потреб у книгах та інформації, популяризація літератури.Щоб максимально задовольнити потреби користувачів необхідно якісне комплектування фонду. В бібліотеці діє акція «Подаруй бібліотеці книгу», але цього недостатньо. На даний час в бібліотеці залишається ряд невирішених проблем: відсутність нових надходжень; моральне і фізичне старіння фонду; відсутність періодичних видань для вчителів, батьків, дітей; відсутність комп’ютерої техніки; бібліотека потребує ремонту. Завідуюча бібліотекою ставить собі за мету отримати підтримку влади та відремонтувати бібліотечне приміщення; приймати активну участь в написанні проектів благодійних фондів з метою покращення матеріально-технічної бази; впроваджувати інноваційні форми роботи з користувачами. Адже однозначним є те, що бібліотеки в минуле не відійдуть. Ніякі комп’ютери, ні Інтернет не зможуть замінити повноцінної книги.

Бібліотеку майбутнього завідуюча бачить такою : Щербанівська с\б №1 поєднає свої два маленькі зали в єдиний бібліотечний простір, функціонально пристосований для відвідувачів з обмеженими можливостями, на візках. Важливим елементом естетичного розвитку буде квітник, оточений рідкими декоративними рослинами. Для дітей повинен бути справжній куток казки, не тільки з книгами, а й з казковими героями, щоб батьки без жодних побоювань змогли залишити дітей, знаючи, що їм в бібліотеці не буде нудно. Вся масова робота бібліотеки буде супроводжуватися музичними композиціями, які будуть звучати з нової техніки. В бібліотеці буде кімната з новими столами та стільцями, де будуть стояти комп’ютери, читачі спокійно зможуть працювати. Стіни в бібліотеці будуть пофарбовані пастельними тонами, щоб можна біло відчувати в бібліотеці себе вільно та спокійно. А бібліотечні стелажі будуть ломитися не від старості, а від того, що на них будуть лежати багато різноманітної літератури, яка охоче чекатиме свого читача.

Будемо мати надію, що настануть кращі часи, і Щербанівська сільська бібліотека №1– буде звучати гордо!
Упорядники: О.В. Кожухаренко зав. Щербанівської сільської

бібліотеки №1,

Т.І. Сорочан – бібліотекар ВФВЄФ ЦБ.

Використані джерела:


  1. Портрети бібліотек інформаційної доби: довідник .- Миколаїв . 2008

  2. Журнал обліку методичної роботи 2003-2012р

  3. Звіт Вознесенської центральної районної бібліотеки за 2008-2011р р.

  4. Звіт про роботу Вознесенської райбібліотеки для дорослих за 1960-70 рр.

  5. План-звіт Вознесенської центральної районної бібліотеки на 1990-2000 р.

  6. План-звіт Вознесенської центральної районної бібліотеки на 2000 р.

  7. Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району за 1960-2011 р

Схожі:

Щербанівська сільська бібліотека №1 iconЩербанівська сільська бібліотека №2
У давнину, на південних землях у степу колихався високий ковил. Першими поселенцями були шість сімей з Ямпільського уїзду Подольської...
Щербанівська сільська бібліотека №1 iconПрибужанівська сільська бібліотека
Сільська бібліотека є одним із першоджерел інформації для населення, вона є золотою копальницею знань, сховищем скарбів світової...
Щербанівська сільська бібліотека №1 iconДмитрівськ а сільська бібліотек а
Якщо село це коріння народу, то сільська бібліотека це сховище його духовного, національного та культурного початку
Щербанівська сільська бібліотека №1 iconТрикратненська сільська бібліотека
Перша бібліотека розміщувалася в маленькому непристосованому приміщенні підвалу житлового будинку. Вже наступного 1973 року сільську...
Щербанівська сільська бібліотека №1 iconМартинівська сільська бібліотека
Бібліотека  Це не просто книгосховище, а храм знань. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам...
Щербанівська сільська бібліотека №1 iconБілоусівська сільська бібліотека
Бібліотека – це царство книги. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам людську мудрість від...
Щербанівська сільська бібліотека №1 iconНовогригорівська сільська бібліотека
У кожній країні, у різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію, бути дзеркалом І пам’яттю народу, держави, центрами...
Щербанівська сільська бібліотека №1 iconТрикратська сільська бібліотека
«Дім без книги – день без сонця». Так говорить народна мудрість. Цим світлим, сонячним збирачем людської мудрості є бібліотека. Без...
Щербанівська сільська бібліотека №1 iconМолосолонівська сільська бібліотека
Дорогі друзі. Ви гортаєте сторінки історії Малосолонівської сільської бібліотеки
Щербанівська сільська бібліотека №1 iconДорошівська сільська бібліотека
Книга в історії людства завжди була духовною цінністю І тільки сама людина,зі своїм стремлінням до знань, може оцінити її значення,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка