Проблему виховання вирішуємо разом
Скачати 42.64 Kb.
НазваПроблему виховання вирішуємо разом
Дата конвертації18.11.2013
Розмір42.64 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Культура > Документы

Проблему виховання вирішуємо разом

Хто з батьків не хоче щоб його дитина буда найрозумнішою, найвродливішою. Одним словом ми мріємо про всебічну досконалість наших дітей. Всебічний і гармонійний розвиток наш ідеал. Але скільки треба наполегливої і кваліфікаційної праці батьків вчителів, щоб наші діти ввібрали все багатство інтелектуальної, моральної, культурної спадщини, виробленої людством. Виховувати це значить творити людину.

Шановні батьки пам’ятаєте тут мить коли ви вперше почули «Вітаємо ви стали батьками». З того моменту найзаповітнішою стала думка, як зробити свою дитину щасливою. Напевне тоді вам здавалося, що ніяких проблем у вихованні дитини не буде Та цей період не довготривалий. Діти ростуть швидко. Іноді і самі дивуємося коли вони повиростали.

Інтереси до навколишніх, чуйність, щедрість. Дитина наділена ними завжди. Чому підростаючи води часом втрачають їх. Тому, що всяку добру якість треба закріплювати. І тут головне не тільки приклад старших, необхідне і власне тренування дитини в моральних вчинках.

Такі слова напевне кожен з нас казав такі слово своїй дитині.

«Ти наша дитина, батькам видніше як тебе виховувати». Ніхто не хоче, щоб його дитина виросла жадібною, грубою, злою. І все ж таки таке трапляється навіть у гарних сім’ях. Виростити дитину не легко доводиться багато чим жертвувати. Виникає питання, як краще виховувати дитину суворістю чи ласкою. Здебільшого люди не вміють нормувати ці поняття, а це вміння у вихованні необхідне.

Інколи ми переходимо ту меже де суворість називається «Насильство в сімї». Що ж це таке. Насильство в сімї - це будь які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сімї проти іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи сімї, як людини та громадянина.

^ Права й обов’язки батьків по вихованню дітей.

Визначення прав та обов’язків батьків і дітей викладені і Сімейному кодексі України (СКУ).

Це Кодекс встановлює порядок і умови одруження, регулює особисті та майнові відносини, які виникають в сімї між подружжям, батьками та дітьми.

Право на виховання дітей є передумовою здійснення обов’язків по вихованню. Права й обов’язки батьків неможливо відокремити від їхньої особи. Відмовитися від прав і обов’язків по піклування про здоров’я, фізичний, духовний, моральний розвиток, навчання і підготовку до праці вони не можуть, а можуть тільки втратити їх за рішенням суду. Така втрата тягне за собою надзвичайні наслідки – повне скасування прав та обов’язків стосовно дітей.

Підстави, при наявності яких може постати питання, про позбавлення батьківських прав передбачені ст..164 СКУ.

 • Ухиляються від виконання своїх обов’язків по виховання дитини

 • Батьки відмовляються без поважних причин забрати дитину з лікувально-профілактичних та навчально-виховних закладів

 • Жорстоко поводять з дитиною

 • Є хронічними алкоголіками чи наркоманами

 • Вдаються до будь - яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва.

 • Засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Цей перелік підстав свідчить про те, що батьки можуть позбавлятися батьківських прав за порушення вимог ст. 164 СКУ, де передбачено, що батьки мають право й зобов’язані виховувати своїх дітей, піклуватися про їхнє здоров’я, фізичний, і моральний розвиток. Стаття 141 СКУ проголошує, що батько та мати мають рівні права й обов’язки щодо своїх дітей.

Кримінальна відповідальність батьків.

 • У ст.52 Конституції України сказано, що будь – яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідується законом.

 • У ККУ передбачено покарання ст.304 обмеження або позбавлення волі на строк 3 до 7 років за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, пияцтво, заняття жебрацтвом, азартними іграми.

 • У ст. 303 ККУ (проституція або примушування та втягнення до знань проституцією) в ч. 3 сказано: дії, вчинені щодо неповнолітнього організованою групою, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

 • У ст. 307 ККУ про «незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» сказано, що такі дії із залученням неповнолітнього карається позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.

 • Ст. 324 ККУ охороняє здоров’я неповнолітніх. Схилення неповнолітніх до вживання одурманюючих засобів, що не є наркотичними або психотропними, карається обмеженням волі на строк до 3-х років або позбавлення волі на той самий строк.

Чи можна виховувати дитину ніколи не бувши з нею суворою на це питання можна відповісти словами Макаренка « Під суворістю, я розумію який не будь гнів, істеричний крик. Суворість доречна тільки тоді, коли не має ніяких ознак істерії. Ваша впевненість, ваше тверде рішення, якщо ви його висловите ласкаво воно зробить більше враження.»

Ми виховуємо дітей так, як самі вважаємо за потрібне, як навчили нас наші батьки. Втішаємось тим, що наша дитина гарно вдягнена, добре нагодована, фізичною роботою не перевтомлена. Але деколи ми не розуміємо що це ще не все що потрібно, нашій дитині. І що ми насправді знаємо про свою дитину .

^ Пам’ятка для батьків

 • У дітей,які не знають що їм робити під час дозвілля, псуються і голова, і серце, і моральність. Допоможіть своїй дитині вибрати корисне заняття.

 • Батьки, пам’ятайте! Фізичне покарання - це показник не тільки вашої слабкості, розгубленості, безсилля, ай педагогічного безкультур’я.

 • Не ставте вашу дитину в становище коли вона змушена оборонятися брехнею.

 • Будьте навіть у дрібницях до кінця правдивими і чесними зі своїми дітьми. Незначну домішку брехливості, штучності дуже добре помічають діти.

 • Не забувайте поділитися зі своїми дітьми досягненнями й невдачами, тоді вони відкриватимуть вам свої таємниці, чекатимуть вашої поради і підтримки.


Батьківський лекторій

Підготувала. Радченко М.Ю.

Схожі:

Проблему виховання вирішуємо разом iconДіагностика І контроль у виховному процесі в школі
Систематичне виявлення рівня вихованості дає можливість розглядати проблему вивчення ефективності виховання головним чином в школі....
Проблему виховання вирішуємо разом iconГендерне виховання дошкільників
Чи буде людина щаслива в любові та в сімейному житті, багато в чому залежить від того, як вона вихована, від її загальної культури,...
Проблему виховання вирішуємо разом iconHttps://sites google com/site/malavyska/trening-tolerantnist
Ці слова відомого українського мудреця-гуманіста Григорія Сковороди найбільш влучно відображають актуальну проблему сьогодення: проблему...
Проблему виховання вирішуємо разом iconОсновні соціально-психологічні проблеми сучасної освіти І школи....
Ю з проблем є питання про те, що більше визначає психічний І поведінкове розвиток дітей: дозрівання та анатомо-фізіологічний стан...
Проблему виховання вирішуємо разом iconНадання невідкладної медичної допомоги в екстремальних умовах
Три головні проблеми які ми вирішуємо, надаючи невідкладну допомогу в екстремальних умовах
Проблему виховання вирішуємо разом iconСвяткуємо День народження храму разом
Горлівського та Слов’янського Мітрофана разом з настоятелем храму Олександра Невського
Проблему виховання вирішуємо разом iconВиховання І розвиток дитини: особливості, проблеми, шляхи їх вирішення, методи виховання дітей
Виховання це процес, завжди орієнтований на певну вікову групу. Завдання, засоби І методи виховання повинні відповідати можливостям...
Проблему виховання вирішуємо разом iconМетодичні рекомендації до програми виховання І навчання «Дитина»
Разом із тим ці методичні рекомендації можуть бути використані й іншими працівниками дошкільної освіти або тими, хто хоче розширити...
Проблему виховання вирішуємо разом iconТема: «Використання інтерактивних технологій в вихованні духовної, високоморальної особистості»
Завдання І зміст морального виховання. Оновлення форм І методів морально-духовного виховання учнів та формування системи життєвих...
Проблему виховання вирішуємо разом iconКритерії оцінювання ефективності виховного процесу Ефективність виховання
Ефективність виховання — співвідношення між метою виховання І результатами, досягнутими у процесі формування особистості, соціальних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка