Скачати 56.95 Kb.
|
Тема. Риси твого характеру. Оповідання «Глобус». Мета: формувати в учнів уявлення про культуру поведінки; учити бачити негативні прояви поведінки й корегувати її, співвідносити свої вчинки з діями інших людей; розвивати в учнів бажання робити добро; виховувати здатність протидіяти негативному. Хід заняття І. Вступна бесіда. Про друзів Навчили нас матусі, Як в радості рости. За все миліші друзі – Їх треба берегти. Як вишеньки у цвіті, Щасливі ми в гурті. Ми добрі й працьовиті, Мов бджілки золоті. Із дому вирушаєм – Нам сонечко сія. До друзів поспішаєм І ми, і ти, і я! А без друзів жодна справа Не цікава, не цікава, І цукерка не смачна, Навіть пісенька сумна. (Н. Кир’ян) Кожна людина мріє мати справжнього друга. Друг не залишить у біді, допоможе в скрутну хвилину. Справжня дружба – це безцінний дар, яким треба дорожити. Кого називають справжнім другом? Як же відрізнити справжню дружбу від фальшивої? ІІ. Читання оповідання «Глобус» Хвилинка осмислення прочитаного. Обмін враженнями.
Бесіда.
ІІІ. Робота з прислів’ями. Поясніть значення прислів’я:
ІV. Читання віршів про дружбу. V. Підсумок заняття. Запам’ятайте: щоб мати хорошого друга, треба самому навчитися бути справжнім другом. Глобус Сашко з Максимком чергували в класі. Полили квіти, дошку стерли. Сашко вирішив ще й пил витерти у книжковій шафі. На верхній полиці стояв великий глобус. Сашко підставив стільця, щоб дотягтись до полиці, взявся за підставку глобуса і раптом, не втримавши його в руках, впустив додолу. Глобус вдарився об підлогу і розколовся на кілька великих черепків. Сашко завмер на місці, злякано дивлячись на ті черепки. Підбіг Максимко.
Учителька здивувалася, що вітер розбив глобус, але допитуватись не стала. А Сашкові так тяжко було на душі! Сам неправду сказав, та ще й Максимка примусив... Минуло кілька днів. Якось Максимко не виконав завдання з математики, взяв тихенько зошит Сашка, почав списувати. Пот бачив Сашко, а Максимко йому:
Увечері хлопці грали у футбол. Максимко повчав малюків, як голи забивати. Розігнався, вдарив... М'яч із свистом пролетів над головами хлопчиків і з дзенькотом влетів у вікно на першому поверсі. Посипалося скло, малеча кинулася врозтіч. До хлопців підбігла літня жінка: — Ах ви ж розбійники! — вигукнула вона.— Я бачила, це ти розбив,— звернулася до Максимка,— зараз підемо до батька, розкажеш йому, як ти в чужих вікнах шибки б'єш!
— Ні, не я, той хлопець утік звідси,— скиглив Максимко. Скажи, Сашко, що не я, ти ж мені друг! — Це не він,— почервонівши, сказав Сашко,- справді, не він... Тітонька розгублено озирнулася навкруги, але хлопців уже близько не було. — Ну, гаразд, тобі я вірю,— сказала тітонька, звертаючись до Сашка,— я знаю, що ти чесний хлопчик. Здається ж, похвалила вона Сашка, але це чомусь не додало йому радості. Наступного дня Надійка принесла в клас мобільний телефон, хоча вчителька не дозволяла цього робити, бо телефони заважають працювати на уроках. Але в Надійки мама поїхала у відрядження і залишила доньці телефон, щоб мати з нею зв'язок. На перерві всі розглядали телефон, звичайно, трішки заздрячи однокласниці, бо він таки справді був гарний — невеличкий, сріблястий, з кришечкою, яка закривалася і відкривалася з мелодійним дзвоном. Максимко бачив, що Надійка поклала телефон у бічну кишеню рюкзачка. Перед уроком фізкультури, коли всі діти побігли до спортзалу, Максимко затримав Сашка в класі. — Давай візьмемо телефон,— запропонував він другові,— я знаю, куди Надя його поклала.
У цей час хтось забіг до класу, і Максимко похапцем заховав мобільника до кишені. Після фізкультури учні повернулися до класу, і Надійка зразу ж помітила пропажу. Вова в сльозах кинулася до вчительки. — Віддай телефон,— пошепки попросив Сашко Максимка.
Сашко тяжко зітхнув, підвівся з-за парти і голосно, на весь клас, звернувся до вчительки: — Галино Петрівно, то я розбив глобус! Вибачте, будь ласка! — і повернувшись до Максима, сказав: — Максимку, віддай Наді телефон! — і так йому стало спокійно і легко на серці... |
![]() | Тема. Риси характеру людини. Зазнайство. «Казка про Півника». Мета Зараз ми розгадаємо кросворд, у якому зашифровані герої казок. А ці герої підкажуть нам, з якою рисою характеру повинна боротися... | ![]() | Тема: Оповідання «Рідна хата» за Іваном Цюпою Мета: вчити дітей виразно, безпомилково, осмислено читати оповідання, дотримуючись інтонаційних знаків |
![]() | Тема. Поняття про характер. Риси характеру. Мета Розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати; удосконалювати вміння І навички застосувати отриманні результати для саморозвитку... | ![]() | Тема. В. Винниченко. «Федько – халамидник». Головний герой як особистість. Мета Уміти: характеризувати образ Федька, визначити риси його характеру, пояснювати причини вчинків, добирати цитати на підтвердження... |
![]() | «Молодь на роздоріжжі» Трен І нгове заняття для учнів 10 та 11 класу Мета Мета: формувати І зміцнювати позитивні цінності та переконання учнів, виховувати риси позитивного цільного характеру для повноцінних... | ![]() | Тема: Самостійна робота. Історія розвитку теорії ймовірності та статистики. Мета Мета: Перевірити знання учнів з даної теми шляхом самостійної роботи. Ознайомитися з історією розвитку теорії ймовірності та статистики.... |
![]() | Діти надписують сонечко, вказуючи, які гарні риси характеру їм притаманні Діти тримають сонечко (2-3 дітей). Решта (діти, батьки, гості) по черзі називають гарні риси (найкращі) свого "Я" І стають "промінчиком"... | ![]() | Вербуватівська нсзш Мета: ознайомити батьків з поняттям «агресивність», причинами її виникнення та способами подолання, навчити використовувати конструктивні... |
![]() | Уроку з математики Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми: «Квадратний корінь. Дійні числа»; розвивати логічне мислення, мову, вміння... | ![]() | Василь Симоненко. «Цар Плаксій та Лоскотон». Різні життєві позиції... Мета: навчити учнів визначати основні риси характеру дійових осіб твору, аналізувати їхню поведінку, розвивати навички висловлення... |