Реферат Наркотики
Скачати 41.55 Kb.
НазваРеферат Наркотики
Дата конвертації22.03.2013
Розмір41.55 Kb.
ТипРеферат
uchni.com.ua > Культура > Реферат
Реферат

Наркотики
Незважаючи на те, що зловживання наркотиками є однією з найважливіших проблем ХХст., коли досвід вживання людьми наркотичних речовин вимірюється тисячоліттями. За своїм характером людина завжди тягнеться до невідомого. І їй, як свідчить практика, не важко буде відкрити таємницю: природа в своїй глибині містить рослини, коріння чи листя яких виділяють соки, що піднімають настрій, надають сил, роблячи життя, хоча й ненадовго “щасливим”.

Ще в ранньому палеоліті (40000 – 10000 рр. до н.е.) відбулося перше знайомство людини з наркотиками. З документів та історичних довідок відомо, що шумерійці, китайці, індійці, старовинні греки, ацтеки і племена Сибіру добре знали дію деяких наркотичних рослин, використовували їх для своєї мети.

Наприклад, про один із таких видів наркотиків – гашиш говориться в “лікувальнику” китайського імператора Шен – Нуна в 2737р. (до н.е.) як лік від кашлю та розладу шлунку.

У релігійних цілях стародавні культури використовували галюциногенні гриби, здані змінювати стан свідомості, викликати галюцинації релігійного характеру.

Перший медичний препарат, виготовлений з опіуму прописав хворому в XVI ст.. відомий Парацельс.

За останні роки зловживання наркотичними засобами, психотропними речовинами та їх незаконний обіг набули масового характеру і в Україні.

Практика свідчить, що основною сировинною базою наркоманії в Україні є мак. Споконвіків насіння, на перший погляд, мирної с/г культури використовувалося як продукт харчування. Наркоотруту містить не воно, а головки маку. На жаль, в останні роки пелюстки цієї рослини вкрили пеленою журби не одну укр. оселю. Незважаючи на чисельні укази, постанови, інші нормативні акти, які забороняють висівання та вирощування маку, люди свідомо, а чи й ні сприяють розповсюдженню наркоманії. З кожним роком кількість виявлених та знищених органами правопорядку незаконних посівів маку та коноплі зростає у 10 раз.

Україна сьогодні нагадує не кінчену людину, а ту, яка тільки втягується в це лихо і поки що “бавиться” так званими легкими наркотиками. Інтенсивна міграція населення, потоки вантажів, а також історично зумовлені соціальні та культурні зв‘язки між країнами СНД сприяють збільшенню надходжень в Україну наркотиків іноземного виробництва.

Існує чимало різновидів наркотиків – “популярних” і мало знаних в світі. Та всі вони без винятку, несуть смертельну небезпеку, над якою нажаль, задумується далеко не кожен.

^ Різновидність наркотиків і їх згубність.

Опіати. Наркотики з групи опіатів, які включають опій, морфін, героїн та кодеїн, отримують з висушеного молока опійного маку. Він вирощується в 2-х районах світу: Золотому Трикутнику (Бірма, Лаос, Тайланд) та Золотому Півмісяці (Пакистан, Іран, Туреччина). Існує також декілька синтетичних опійних анальгетиків, зокрема, мета дон, петідін та діпіпанон.

Анальгетики. Група психотропних речовин, що використовуються для послаблення болів різного ступеня, не порушуючи свідомості. Є наркотичні та ненаркотичні анальгетики.

Вживання надмірних доз опіатів призводить до придушення дихального центру, негативного впливу на мозок, посилення респіраторної дисперсії і, найстрашніше, - до непритомності і смерті.

Морфій. Широко використовується під час сильних болів. Наркотик вживають у вигляді ін‘єкцій, нюхають або ж курять. Він не є особливо популярним, оскільки його негативний вплив на організм людини зумовлюється частим запамороченням та блювотою.

Героїн. Більшість його вирощується в Афганістані, поробляється в Пакистані чи Туреччині.

Героїн – це білий порошок, який легко переводити контрабандою. Виготовляється з морфію.

Звичайний шлях вживання досить простий: вдихають випари. Проте більш прийнятний метод ін‘єкції, що дозволяє наркотику потрапити в кров у повному обсязі. Героїн пригнічує людину, викликаючи біль, голод страх та тривогу. Він вражає нервову систему, уповільнює ритм серця, знижує активність кишечнику, зумовлює запаморочення, блювоту. Підвищена доза викликає заспокоєння сонливість.

Однак надмірність вжитого наркотику може призвести до коми та смерті внаслідок зупинки дихання. Слід пам‘ятати про відчутну психологічну залежність, яка нерідко виявляється сильнішою від фізичної. Не випадково героїн належить до категорії особливо небезпечних наркотиків. Його обіг в Україні заборонено.

Мета дон. Синтетичний опійний анальгетик з продовженою тривалістю дії. Вживання його 1 раз на день особами залежними від опію, відвертає розвиток абстинентного синдрому. Це оплат, який найчастіше призначається підрозділами лікування наркотичної залежності для підтримки лікування суб‘єктів, залежних від опіатів у формі суміші, що має меншу вартість на чорному ринку, ніж інші опіати. Його інколи призначають для ін‘єкцій. Більшість наркоманів отримують від 30 до 80 міліграмів метадону на день.

Петідін. Перший цілком синтетичний оплат. Надзвичайно ефективний анальгетик, який широко вивчають після операцій та під час пологів.

Кодеїн. Для ін‘єкцій. Ще один алкалоїд, який знаходять у сирому опію. Це анальгетик менш ефективний, ніж морфій, і тому вживається для полегшення болю незначної або середньої сили.

Кокаїн. Це акалоїд, який отримують з куща коки. Росте в країнах Південної Америки (Перу, Болівія, Колумбія). Кокаїн вперше виділений в 1858р. його вживали під час лікування чисельних психіатричних хворіб, включаючи залежність від морфію. В даний час він наявний лише у формі крапель або як місцевий анальгетик.

Канабіс. Видобувають з індійської коноплі. Негативні психологічні ефекти можуть бути різними: від слабкого приступу до гострої реакції.

Наркоманія – справжнє зло всіх країн світу. Ця хвороба викликана систематичним вживанням наркотиків, більшість з яких рослинного характеру. Вона виявляється синдромом змішаної реакції, психічної і фізичної залежності учені стверджують, що небезпечний кожний наркотик, навіть одноразове вживання залишає слід у нервових клітинах мозку, у печінці, нирках і м‘язах серця. Людину переслідує відчай, неспокій, дратівливість, нетерпіння, біль у кістках, м‘язах, вона страждає від важкого безсоння або жахливих снів. Збуджується нервова система, виникає екстаз, хворобливе захоплення і галюцинації.

Схожі:

Реферат Наркотики iconЯк сказати „Ні” в ситуації ризику
Мене „ посадять на мілину”, якщо батьки дізнаються, що я курю ( п’ю, вживаю наркотики)
Реферат Наркотики iconУроку: Навчальна
Навчальна: продовжити формування в учнів поняття про шкідливі звички, паління,наркотики, вплив паління та наркотиків на здоров’я...
Реферат Наркотики iconІзарова Ірина Олександрівна
Реферат за месяц до начала сессии 5 ноября за реферат 20 балів зо 30 балів семінар
Реферат Наркотики iconМікропроект: «Здоров’я дитини – багатство України!» Мета проекту
Україні вчиняється підлітками. На 60% збільшилася кількість неповнолітніх, що вживають наркотики. При цьому найбільш постраждали...
Реферат Наркотики iconЛінійка «шкідливим звичкам –НІ» 5 клас
Снід, цироз, саркома помирає більше 50 людей в Україні. А причини вам відомі? Паління, наркотики, алкоголь. Саме ви в змозі вирішити:...
Реферат Наркотики iconПрограма з римського приватного права все що повинні вивчити на лекціях....
Реферат за месяц до начала сессии 5 ноября за реферат 20 балів зо 30 балів семінар
Реферат Наркотики iconПравила поведінки учнів загальні правила поведінки учень приходить...
Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою І використовувати будь-яким способом зброю, в т ч ножі, вибухові, вогненебезпечні...
Реферат Наркотики iconГалицький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді....
Вперше пробуючи незнайому речовину, людина повністю (а часто й зовсім) не усвідомлює, що з нею може статися внаслідок цього. "Прозріння"...
Реферат Наркотики iconШахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8 Життя – щастя,...
Для того, щоб зробити правильний вибір, людина повинна усвідомити: ким вона хотіла б стати в житті, що слід зробити, щоб досягти...
Реферат Наркотики iconРеферат
Вступ
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка