План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р
Скачати 177.26 Kb.
НазваПлан роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р
Дата конвертації28.02.2013
Розмір177.26 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Культура > Документы
Розглянуто і схвалено на засіданні «Затверджую»

Ради районного методичного кабінету Завідуюча районним методичним

(протокол № __від ___серпня 2010р.) кабінетом відділу освіти Сквирської

районної державної адміністрації

____________________Л.А.Корбут


ПЛАН РОБОТИ

РАЙОННОГО МЕТОДИЧНОГО ОБ’ЄДНАННЯ

ВЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

на 2010-2011 н.р.

Сквира

2010

1. ВСТУП
Проблема, над якою працювало РМО вчителів фізичної культури у 2009-2010 навчальному році «Використання інтерактивних методик на уроках фізичної культури для формування в учнів знань з фізкультурно-спортивної діяльності та вміння використовувати їх для збереження і поліпшення свого здоров’я, вдосконалення фізичної підготовки» вирішувалась освітніми, оздоровчими і виховними засобами.

Викладання предмету «Фізична культура» в загальноосвітніх навчальних закладах регулюється такими документами: Закони України «Про освіту», «Про фізичну культуру і спорт», Конституція України, цільова комплексна програма «Фізичне виховання – здоров’я нації», Постанови Кабінету Міністрів України, Програми Міністерства освіти і науки України, розпорядження голови Сквирської районної державної адміністрації «Про заходи щодо підтримання фізичної культури в Сквирському районі», розпорядження, накази, листи, положення.

В освітній системі району уроки фізичної культури проводяться згідно навчальних програм Міністерства освіти і науки України «Фізична культура» програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класи за редакцією Зубалія М.Д, Дерев’янко В.В., Лакізи О.М та ін. та «Навчальна програма з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів 5-9 класи» за редакцією Т.Круцевича, С.Дятленко, І.Турчина, О.Лакізи. та ін.

У 2009-2010 навчальному році навчальний процес з предмету «Фізична культура» забезпечували 34 вчителя , з них – 28 мають фахову освіту, що становить 79%; вищу освіту мають 30 учителів, що становить 87%; середню-спеціальну – 7, що становить 19%. Вищу кваліфікаційну категорію мають 14 вчителів – це 40%, першу – 14 – 39%, другу – 3 – 8%, спеціалістів – 9 – 24%.

У більшості навчальних закладів району (83%) уроки фізичної культури проводять фахівці, проте у початковій школі лише 48% навчальних занять проводять учителі фізичної культури, решту вчителі-класоводи (66 вчителів). Слід відмітити Сквирські ЗОШ № 2,3,5, Дулицьку, Самгородоцьку, Шаліївську ЗОШ, Шамраївський, К.Гребельський, Тхорівський, Шапіївський НВК де викладання уроків фізичної культури у початковій школі забезпечують фахівці, що позитивно впливає на якість навчальної та фізкультурно-оздоровчої роботи серед молодших школярів.
1

У 2009-2010 навчальному році 8 педпрацівників підвищили свій фаховий рівень шляхом курсової підготовки в КОІОПК (Цимбалюк Л.В., Шевчун О.О., Боярський О.Б. – Сквирські ЗОШ І-ІІст. № 3, 2, 1, Дячук В.Ф.– Самгородоцька ЗОШ І-ІІІ ст., Яременко В.Ф. – Пищиківська ЗОШ І-ІІІст., Осипенко В.Ф.– Великополовецький НВК, Біляк В.Ф.–Дулицьке НВО, Войцехівський І.О. – Кам’яногребельський НВК), відвідали проблемно-тематичні курси обласного інституту перепідготовки педагогічних кадрі «Особливості викладання футболу в загальноосвітніх навчальних закладах» вчителі Гевчук Ю.В.– Кривошиїнське НВО, Гандзюк Б.О.Сквирська ЗОШ І-ІІІст. №2. Закінчив навчання в обласній школі передового педагогічного досвіду з проблеми: «Створення фізкультурно- оздоровчої системи в умовах загальноосвітнього навчального закладу» на базі Трушківської ЗОШ вчитель Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №5 – Польгун О.М.

Міністр охорони здоров’я В.Князевич 7 листопада 2008 року повідомив про введення в загальноосвітніх школах екзамену з фізичної культури у 2008-2009 навчальному році у вигляді комплексного тестування. Державна підсумкова атестація з фізичної культури мала на меті виявити рівень фізичної підготовки випускників, перевірити знання випускників щодо фізкультурно-спортивної діяльності та вміння використовувати їх для збереження та поліпшення свого здоров’я. Учні Сквирського району в 2009-2010 навчальному році не вибрали атестацію з фізичної культури.

Протягом навчального року проводились інструктивно-методичні наради на базі районного методичного кабінету для вчителів фізичної культури та самінар-практикум на базі Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №3 з теми «Освітні підходи до реалізації програм Міністерства освіти і науки України з фізичної культури в загальноосвітніх навчальних закладах» із застосуванням комп’ютерних технологій.

Систематично та масово працюють спортивні секції фізкультури у всіх загальноосвітніх навчальних закладах. оплата за проведення спортивних секцій та гуртків проводиться регулярно.

У 2009-2010 навчальному році проведено першість району з гандболу, футболу, міні-футболу, баскетболу, легкоатлетичного кросу, настільного тенісу, шахів, фізкультурно-оздоровчий патріотичний фестиваль «Нащадки козацької слави», «Старти надії», Олімпійський день бігу.

Захищали честь Сквирського району в обласних зональних змаганнях з міні-футболу за програмою фестивалю «Футбольні надії Київщини» команди Сквирських ЗОШ І-ІІІст.№2.

2

У Всеукраїнських фізкультурно-масових заходах взяли участь: «Ігри чемпіонів» – команда Сквирської ЗОШ І-ІІІст №2, де посіла ІІ місце, «Нащадки козацької слави» – команда Великополовецького НВК у ІІІ етапі змагань зайняла VІ місце.

У районі є в наявності 83 спортивні споруди: у тому числі 12 майданчиків з

тренажерним обладнанням, 4 футбольних поля та 31 інших майданчиків. В загальноосвітніх навчальних закладах функціонують 23 спортивні зали площею не менше 162 кв.м., 6 пристосованих кімнат для проведення спортивних занять.

У 2009-2010 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах працювали 58 гуртків спортивного спрямування, в них охоплено 1009 дітей.

У березні 2010 року навчальні заклади взяли участь у районному педагогічному фестивалі. Тут презентували досвід роботи вчителі – Коломієць В.П. (Самгородоцька ЗОШ І-ІІІст.) з теми «Методика проведення футболу на уроках фізичної культури в молодших класах», Бусол І.Л. (Сквирська ЗОШ І-ІІІст. №1) з теми «Методичні аспекти формування фізичних і морально-вольових якостей учнів на уроках фізичної культури», Каліновський Ю.А. (Сквирська ЗОШ І-ІІІст.№3) з теми «Використання ігор на уроках фізичної культури».

Експертна оцінка якості та результативності роботи вчителів фізичної культури у навчальних закладах показала, що недоліками в роботі є відношення адміністрації навчальних закладів щодо контролю за організацією навчальної та позакласної роботи серед школярів, дотримання санітарно-гігієнічних вимог під час проведення спортивних заходів, учителі фізичної культури не завжди диференційовано підходять до фізичної підготовленості школярів. На особливу увагу заслуговує питання зміцнення навчально-матеріальної бази та утримання у належному стані існуючих спортивних споруд та обладнання. Послабшала інформаційно-роз’яснювальна робота щодо важливості та розуміння розвитку фізичних якостей школярів, умінь та рухових навичок, стійких переконань до постійного фізичного самовдосконалення, зміцнення здоров’я та ведення здорового способу життя (узагальнена діагностична карта додається).


3

^ Узагальнена діагностична карта

вчителів фізичної культури (2009-2010 навчальний рік)
^ Назва закладу

П І П

Тема досвіду, яким може поділитися

Проблеми, які викликають утруднення

1

Антонівське НВО

Баран Олександр Володимирович

Використання різних методів для підвищення активності учнів на уроках фізкультури

Впровадження здорового способу життя

2

Буківський НВК

Арендар Лілія Володимирівна
Методика проведення уроків з баскетболу


3


Великополовецький НВК

Осипенко Микола Федорович

Висока активізація учнів на заняттях з баскетболу, настільного тенісу

Виконання домашніх завдань

Грудницький Дмитро Петрович

4Горобіївський НВК

Коломієць Віктор Петрович

Методика проведення уроків футболу у початкових класах

Методика проведення занять по кросовій підготовці

Ярмульський Дмитро Васильович

Знання структурних компонентів уроку; проведення нетрадиційних уроків

Уміння вести психолого-педагогічні спостереження

5

Дулицьке НВО

Біляк Віктор Федорович

Методика навчання учнів гри в футбол на уроках фізичної культури

Використання інтерактивних форм і методів на уроках фізичної культури

6

Кривошиїнське НВО

Гевчук Юрій Володимирович

Вимоги сучасного уроку фізичної культури як основної форми навчально-виховного процесу в школі

Фомування у дітей інтересу і потреб щодо до занять фізичними вправами. Медико-педагогічний контроль на заняттях з фізичної культури

7

Оріховецький НВК

Лавренюк Володимир Сергійович

Проведення нестандартних уроків із фізичної культури

Впровадження інноваційних технологій через відсутність належного спортивного інвентарю

8

Пищиківська ЗОШ

І-ІІІст

Яремко Василь Іванович

Використання бігу для розвитку витривалості на уроках фізкультури

Професійно-прикладна підготовка на уроках фізкультури.

9

Пустоварівський НВК

Волкотруб Олександр Віталійович
10


Самгородоцька ЗОШ

І-ІІІст.

Дячук Василь Федорович

Методичні аспекти формування фізичних і морально-вольових якостей учнів на уроках фізкультури
Кравченко Василь Станіславович11

Сквирський НВК

Чумак Микола Петрович

Застосування методу колового тренування на уроках фізичної культури

Виховання інтересу та звички до занять фізичними вправами


12


Сквирська ЗОШ

І-ІІІст. №1

Бусол Ігор Дмитрович

Адаптація організму до фізичних навантажень на початку навчального року, семестру, теми.

Проведення уроків фізичної культури за відсутності належної матеріально-технічної бази

Боярський Олександр Борисович

Заохочення учнів до занять фізичною культурою. Застосування методу колового тренування на уроках фізичної культури

Проведення уроків фізичної культури за відсутності належної матеріально-технічної бази


13


Сквирська ЗОШ

І-ІІІст. №2

Шевчук Олена Олександрівна

Туризм у системі фізичного виховання

Реалізація індивідуального та диференційованого навчання.

Гандзюк Богдан Олександрович

Методика навчання ігровим видам спорту

Психологічні основи індивідуального підходу до учнів

Хронюк Любов Олексіївна

Помилки учнів при виконанні легкоатлетичних вправ


14Сквирська ЗОШ

І-ІІІст. №3

Цимбалюк Леонід Вікторович

Використання рухливих ігор як засіб розвитку фізичних якостей

Поєднання занять із різновіковими категоріями

Каліновський Юрій Анатолійович

Рухливі ігри на уроках фізичної культури

Дозування фізичних навантажень з урахуванням сучасного фізіологічного розвитку дітей

Севру Руслан Васильович
Диференційований підхід на уроках фізичної культури

15

Сквирська ЗОШ

І-ІІІст. №5

Польгун Олександр Миколайович

Формування в учнів здорового способу життя


16Сквирський ліцей

Перлов Юрій Євгенович

Організація самостійних занять фізичними вправами

Методика використання інформаційних технологій на уроках фізкультури

Потьомкін Василь Васильович

Відповідність фізичних вправ віковим особливостям учнів

Методика використання інформаційних технологій на уроках фізкультури


17


Шамраївський НВК

Зубенко Микола Васильович

Виховання та формування в учнів свідомого відношення та навичок самостійних занять засобами колового тренування

Проведення уроків по спортивному орієнтуванню.

Тибулевич Сергій Олександрович

Гурткова робота вчителя фізкультури в школі

Проведення уроків гімнастики та футболу

18

Кам’яногребельський НВК

Войцехівський Ігор Олегович
Формування фізичної культури та валеологічних переконань учнів з метою збереження здоров’я

19

Красноліський НВК

Назаренко Михайло Дмитрович20

Малолисовецький НВК

Сидоренко Сергій Степанович

Методика підготовки та проведення спортивно-оздоровчих заходів з фізичної культури

Медико-педагогічний контроль і попередження травматизму на заняттях фізкультури

21

Рогізнянський НВК

Гладун Віктор Анатолійович

Методика підготовки та проведення спортивно-оздоровчих заходів з фізичної культури
22

Рудянське НВО

Коляда Інна Анатоліївна

Формування навичок самостійних занять фізичними вправами

Організація спортивних ігор між класами з малою наповненістю

23

Тхорівський НВК

Михайленко Тетяна Володимирівна

Формування вмінь і навичок до систематичних занять фізичними вправами

Забезпечення інвентарем на уроках фізичної культури

24

Чубинецький НВК

Калуцький Анатолій Володимирович

Методика проведення вправ на формування постави

Методика проведення уроків футболу

25

Шаліївська ЗОШ

І-ІІст.

Колосовська Галина Віталіївна

Застосування спортивних і народних ігор в початкових класах

Умови і особливості проведення уроків з футболу

26

Шапіївський НВК

Штунд ер Григорій Володимирович

Реалізація особистісно-оздоровчих принципів навчання на уроках фізкультури

Впровадження новітніх технологій навчання на уроках фізкультури

2. РАДА Р М О
Писаренко Віталій Григорович – керівник методичного об’єднання вчителів фізичної культури, директор Сквирської дитячо-юнацької спортивної школи
^ Шевчун Олена Олександрівна – вчитель фізкультури Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №2, відповідає за методичне забезпечення та видавничу діяльність матеріалів з предмету «Фізична культура».
Чумак Микола Петрович – відповідає за впровадження інтерактивних технологій на уроках фізичної культури в загальноосвітніх навчальних закладах району.
^ 3. ПРОБЛЕМИ НАД ЯКИМИ ПРАЦЮЄ МЕТОДИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ
Використання творчих можливостей в інноваційній діяльності вчителів фізичної культури щодо формування в учнів знань з фізкультурно-спортивної діяльності та вміння використовувати їх для збереження і поліпшення свого здоров’я, вдосконалення фізичної підготовки.
^ 4. ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ У МІЖКУРСОВИЙ ПЕРІОД.
4.1. Секційні заняття
Серпень

Аналіз роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури за 2009-2010 навчальний рік.

Інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо особливостей викладання фізичної культури у 2010-2011 навчальному році.

План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 навчальний рік.
Березень

Участь у районному фестивалі педагогічних здобутків.
4.2. Семінари-практикуми
Вересень

Організація навчально-виховного процесу на уроках фізичної культури за навчальними програмами Міністерства освіти і науки України «Фізична культура» програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класи за редакцією Зубалія М.Д, Дерев’янко В.В., Лакізи О.М та ін. та «Навчальна програма з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів 5-9 класи» за редакцією Т.Круцевича, С.Дятленко, І.Турчина, О.Лакізи. та ін.(календарне та поурочне планування, оформлення класного журналу, методика організаціі та проведення позакласної спортивної роботи).

(Сквирська ЗОШ І-ІІІст. №2

готують вчителі – Шевчун О.О., Гандзюк Б.О.)

4

Лютий

Використання елементів інноваційних технологій на уроках фізичної культури (інтегрований урок, сюжетно-рольовий урок, написання планів-конспектів уроків).

(Дулицьке НВО – вчитель Біляк В.Ф.)

^ 5. ВИВЧЕННЯ, АПРОБАЦІЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ В ПРАКТИКУ ППД, НОВИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ
5.1. Постійно діючий семінар вчителів фізичної культури

«Застосування інноваційних форм роботи на уроках фізичної культури»
Керівник: Чумак Микола Петрович – вчитель фізичної культури Сквирського НВК.
Листопад

Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах (Положення про медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, орієнтовна кратність проведення спеціалістами медико-педагогічного спостереження за уроками фізичного виховання у 1-12 класах загальноосвітнього навчального закладу, інструкція про розподіл учнів на групи для занять на уроках фізичної культури)

(Методична нарада на базі РМК)

Квітень

Документація спортивної зали (Положення про спортивну залу загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів, Акт-дозвіл на проведення занять із фізичної культури в спортивній залі, Інструкція з техніки безпеки під час проведення занять у спортивній залі, приблизний план роботи спортивної зали, форма інвентарної книги, Положення про проведення шкільної спартакіади, посадова інструкція вчителя фізичної культури).

(Методична нарада на базі РМК)
^ 5.2. Вивчати досвід роботи вчителя фізичної культури Сквирської ЗОШ І-ІІІст. №2 – Хронюк Л.О. з теми «Інтерактивні форми роботи на уроках фізкультури щодо розвитку рухової активності та вдосконалення фізичного розвитку учнів в молодших класах».

^ 6. ЕКСПЕРТНА ОЦІНКА ЯКОСТІ ТА РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ РОБОТИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ТА МОНІТОРИНГ ЯКОСТІ ОСВІТИ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
6.1. Фронтальне вивчення Буківський НВК Листопад 2010р.

Тхорівський НВК Лютий 2011р.

Пустоварівський НВК. Березень 2011р.

6.2. Атестація Малолисовецький НВК. Жовтень 2010р.

Самгородоцька ЗОШ І-ІІІст. Грудень 2010р.

Сквирський ліцей Квітень 2011р.
5
7. КООРДИНАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
7.1. Адресна допомога – Горобіївський НВК

Тема: «Організація навчально-виховного процесу на уроках фізичної культури за програмою «Навчальна програма з фізичної культури для загальноосвітніх навчальних закладів 5-9 класи» за редакцією Т.Круцевича, С.Дятленко, І.Турчина, О.Лакізи. та ін.

7.2. Методичні дні. (за окремим графіком)


8. ІНФОРМАЦІЙНО-ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
Збірник матеріалів : «Робоча документація спортивної зали»

6

Схожі:

План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р iconПлан роботи методичного об´єднання вчителів географії 2010-2011 н р. Вступ
Вступ. Протягом 2009-2010 н р в роботі районного методичного об’єднання брало участь 27 чоловік, серед яких 17 чоловік мають вищу...
План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р iconПлан роботи методичного об´єднання вчителів хімії 2010-2011 н р. Вступ
Вступ. Протягом 2009-2010 н р в роботі районного методичного об’єднання брало участь 20 чоловік, серед яких 13 чоловік мають вищу...
План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р iconПлан роботи методичного об´єднання вчителів біології 2010-2011 н р. Вступ
Вступ. Протягом 2009-2010 н р в роботі районного методичного об’єднання брало участь 28 чоловік, серед яких 13 чоловік мають вищу...
План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р iconПлан роботи методичного об’єднання вчителів хімії на 2010 2011 н р
В 2009-2010 навчальному році методичне об’єднання вчителів хімії продовжило роботу над проблемою «Використання інтерактивних форм...
План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р iconПлан роботи методичного об’ єднання вчителів початкових
План роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів гзош І- ііі ступенів №41 на ІІ семестр 2011-2012 навчального року
План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р iconПлан роботи районного методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2010 -2011 н р
Адже нині, в умовах розбудови державності, гуманізації та демократизації суспільства, дедалі актуальнішим стає формування інтелектуальної,...
План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р iconАналіз роботи районного методичного об’єднання вчителів фізики та...
Рмо вчителів фізики та астрономії у 2010-2011 навчальному році поєднувало 27 викладачів. З них мають кваліфікаційну категорію
План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р iconАналіз роботи районного методичного об’єднання вчителів іноземних...
У 2010 – 2011 навчальному році рмо вчителів іноземних мов налічувало 54 викладачі. Аналіз якісного складу вчителів свідчить про високий...
План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р iconПлан роботи районного методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва на 2009-2010 н р
«Формування особистості, здатної до навчання І самовдосконалення, активізація пізнавальної активності, розвиток творчих здібностей...
План роботи районного методичного об’єднання вчителів фізичної культури на 2010-2011 н р iconПлан роботи методичного об’єднання вчителів української мови та літератури
У минулому навчальному році члени методичного об’єднання працювали над розв’язанням першочергових завданнь
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка