1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та
Скачати 119.97 Kb.
Назва1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та
Дата конвертації28.02.2013
Розмір119.97 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Культура > Документы
І. НАВЧАЛЬНА РОБОТА
1.1. Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та програмами:


 • Держстандартом із загальноосвітніх дисциплін;

 • Програмою для професійного-технічних навчальних закладів, Київ 2009.

 • Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів “Фізична культура”, затвердженою Міністерством освіти України, Київ 2005р.;

 • Постановою Верховної Ради України «Про порядок введення в дію Закону України “Про фізичну культуру і спорт ”», 24 грудня 1993 року № 3808-ХІІ;

 • Харківською міською програмою “Фізичне виховання – здоров’я нації” № 43 від 27.01.1999 року;

 • Постановою Кабінету міністрів України від 15 січня 1996 року №80, Київ;

 • Положенням про державні тести і нормативи оцінки фізичної підготовленості населення України;

 • Програмою для професійно-технічних навчальних закладів “Фізичне виховання”, затвердженою Міністерством освіти України, 1999 рік;

 • Програмою для професійно-технічних навчальних закладів “Фізична культура і здоров’я”, 2002 р, затвердженою Міністерством освіти України

 • Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів з фізичної підготовки у системі професійно-технічної освіти, Київ 2000 рік, затвердженими Міністерством освіти і науки України.
1.2. Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею продовжує розглядати питання про впровадження третього на тиждень уроку фізичної культури і здоров’я за рахунок позабюджетних коштів, згідно програми для професійно-технічних навчальних закладів “Фізична культура і здоров’я” та єдиного річного плану роботи ліцею. Один раз на тиждень проводиться факультативне заняття для учнів з метою фізичного вдосконалення та поглиблення методики тренувань.
1.3. Згідно програми курсу в навчальний процес впроваджується для всіх учнів урок фізичної культури з елементами футболу. В ліцеї проводяться змагання з футболу і серед дівчат. Матеріальна база та наявність спортінвентарю забезпечують якість проведення занять.
1.4. Адміністрацією ліцею створені умови для якісного проведення уроків «Фізичної культури і здоров’я», згідно розкладу уроків на навчальний рік, затвердженого Головним лікарем СЕС та директором ліцею. Тепловий режим та освітлення приміщення для проведення уроків фізичної культури відповідають вимогам з охорони праці.1.5. Навчальний заклад не має комп’ютерної бази даних з фізичної підготовленості учнів.


1.6. У навчальний процес продовжуємо впроваджувати інформаційні технології, метою яких є детальне ознайомлення учнів з комплексами найскладніших за технікою виконання вправ, що сприяє проведенню комбінованих уроків з елементами державних тестів, ігрових видів (волейбол, баскетбол, футбол), атлетичної гімнастики; використовується музичне супроводження занять; здійснюється індивідуалізація та диференціація навчання учнів на заняттях фізичної культури і здоров’я.1.7. Рівень навчальних досягнень учнів з предмета «Фізична культура» складає:
І-курс на базі 9-ти класів середній бал

Егз - 27 6,7

П - 33 5,2

Т - 35 5,8

середній бал І курсу 5,9

ІІ-курс

Т - 34 6,4

Егз - 26 4,8

Ш - 23 4,2

середній бал ІІ курсу 5,1

ІІІ курс

Егз - 25 8,1

Б - 18 8,4

Т - 32 5,8

середній бал ІІІ курсу 7,4
Загальний середній бал 6,1

Діаграма навчальних досягнень учнів:


Аналізуючи середні показники учнів І, ІІ, ІІІ курсів, якість рівня навчальних досягнень з предмета «Фізична культура і здоров’я» зросла в учнів за період навчання з першого до третього курсу на 2,5 бали.
1.8.-1.9. ДЮСШ смт. Краснокутськ співпрацює з ліцеєм. У зимовий період на базі Краснокутської ДЮСШ працюють секції з волейболу, футболу та тенісу. Тридцять учнів відвідують секцію з футболу, двадцять – з волейболу, десять учнів - секцію з настільного тенісу.
1.13. Проведено урок плавання згідно програми на річці Мерла:

- не вміють плавати - 18%;

- обучені плаванню - 8%.
ІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА
2.1. У Краснокутському професійному аграрному ліцеї працює методичний кабінет, одним із напрямків роботи якого є удосконалення організації спортивно-масової роботи та фізичного розвитку молодого покоління. В ньому розміщені матеріали:

є папка з нормативними документами щодо організації роботи з фізичної культури і здоров’я розробки відкритих уроків:

- баскетбол;
- футбол;

- волейбол.

позаурочних заходів:

- „День здоров’я ”;

- „Козацькі розваги”.
Останнім часом молодь виявляє підвищений інтерес до занять з атлетичної гімнастики, тому виникла необхідність скласти рекомендації для тренувань молоді. Учні можуть скористатися новими розробками:

„Комплексами вправ атлетичної гімнастики”.
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів за 12-бальною шкалою з предмета “Фізична культура і здоров’я”.
У 2011 році передплачено такі видання:

- журнал «Фізичне виховання в школах України», Харків,

- журнал «Фізичне виховання в школі», Київ.

У бібліотеці є необхідна і методична література:

 • Книга вчителя фізичної культури: Довідково - методичне видання / упоряд. С. І. Операйло, В. М. Єрмолова, Л. І. Іванова. Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2006.

 • Фізичні вправи і здоров’я. Під редакцією В. П. Мурза. Ки: «Здоров’я», 1991.

 • Силова підготовка учнів ПТУ допризовного та призового віку. Під редакцією І. В. Сухоцького, Москва, «Вища школа», 1990.

 • Лечебная ритмическая гимнастика в профилактике остеохондроза. Под редакцией Р. И. Ракитина, Київ: «Здоров’я», 1997.

 • Уроки волейбола. Під редакцією С. ОИНУМА, Москва: “Фізкультура і спорт”, 1985;

 • Стройові та загальнорозвиваючі вправи. Методичні рекомендації студентам та викладачам факультетів фізичної культури, Харків: ХДПУ, 1995;

 • Теоретичні основи виховання і навчання, В.І. Лозова, Г.В. Троцко, Харків, 1997;

 • Гімнастика: краса і здоров’я. Під редакцією Ж.А. Білокопитова,

 • Л.М. Мовчан, Н.А. Щербакові, Київ: “Здоров’я”, 1991;

 • Лыжный спорт. Программа для спортивных секций коллективов физической культуры. Москва, 1954;

 • Коригуюча гімнастика в школі. Під редакцією В.І. Христини;

 • Основи методики викладання гімнастики. Під редакцією О.М. Худолій. Навчальний посібник, Харків, 1998 р.;

 • Легка атлетика. Курс лекцій. Під редакцією О.В. Гогіна, Харкі: “ОВС”, 2001.


2.2. Згідно Річного плану на навчальний рік, методична комісія загальноосвітніх предметів надає методичну допомогу та рекомендації, здійснює контроль за якістю проведення навчальних занять з предмета “Фізична культура і здоров’я” та аналізує стан фізичного виховання в ліцеї.

За недостатньою кількістю фахівців з фізичної культури методичного об’єднання в ліцеї немає, але викладач фізичного виховання є членом методичної комісії загальноосвітніх дисциплін. Працює згідно плану комісії, який включає проведення відкритих уроків з фізичної культури, виступи, доповіді на засіданнях та педрадах, інструктивних нарадах, семінарах, конференціях, загальноліцейних батьківських зборах.

2.3. Викладач фізичного виховання систематично відвідує та бере участь в обласних методичних секціях, семінарах та конференціях, згідно плану роботи обласного науково-методичного центру професійно-технічної освіти.

ІІІ. ФІЗКУЛЬТУРНО-МАСОВА РОБОТА
3.1. У Краснокутському професійному аграрному ліцеї в 2010-2011 навчальному році працюють спортивні секції з:

- Футбол – 30 учнів.

- Настільний теніс – 15 юнаків.

- Настільний теніс – 15 дівчат.

Всього: 50 учнів.3.2. Згідно з Положенням та календарем спартакіади , затвердженими директором Краснокутського ПАЛ, кожний навчальний рік проводиться внутрішня спартакіада серед юнаків та дівчат з таких видів спорту:


1. „День здоров’я” 282 учні

2. Кубок ліцею з футболу (юн.) 77 учнів

3. Кубок ліцею з футболу ( дів.) 36 учениць

4. Легкоатлетичні змагання 70 учнів

5. Першість ліцею з настільного тенісу 40 учнів

6. Першість ліцею з армреслінгу 44 учні

7. Першість ліцею з шахів 53 учні

8. Першість ліцею з шашок 53 учні

10. Першість з міні-футболу 54 учні


Порівняльна діаграма кількості учасників

спортивних змагань в ліцеїПідводячи підсумки проведення Спартакіади Краснокутського професійного аграрного ліцею за 2010 – 2011 н. р.:

 1. заплановані спортивні заходи на рік виконані на 100%.
^ ІV. ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧА РОБОТА
4.1. Значна увага у Краснокутському професійному агарному ліцеї приділяється фізкультурно-оздоровчій роботі. Серед загального контингенту є групи оздоровчої спрямованості.

Кожен вівторок проводяться тренувальні та оздоровчі заняття для працівників та учнів ліцею.

Ведеться певна робота по залученню до занять у секціях дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

4.2. В 2011 році у вересні був проведений «День здоров’я», в програму якого переважно були включені змагання з туризму. Пріоритетом для перемоги враховувалася максимальна кількість учасників з навчальної групи у відсотковому співвідношенні. Взяли участь 282 учнів, що склало 91,2 % від загальної кількості.4.3. В кінці квітня та на початку травня проводяться інструкторсько-методичні заняття з туризму з виїздом на туристичну базу в лісопарк м. Харків, що дає змогу підвищити, якість підготовки учнів до обласних змагань з туризму.

4.4. У ліцеї є учні, які за станом здоров’я віднесені до спецмедгрупи – 50 учнів. На уроках ці учні працюють за індивідуальним планом, для них підібрані комплекси вправ згідно з поставленим діагнозом хвороби в районній лікарні.
4.5. У дні виробничого навчання фізоргами навчальних груп проводиться виробнича гімнастика, комплекси вправ розроблені відповідно до професій.
Відповідно до режиму дня в гуртожитку кожного дня проводиться ранкова гігієнічна гімнастика.4.6. На уроках «Фізичної культури і здоров’я» та під час проведення спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи систематично проводяться заходи щодо запобігання травматизму: а саме – інструктаж з техніки безпеки з підписом учнів у журналі з техніки безпеки та інструкторсько-тренувальні заняття на тему: ,,Страхування учнів на гімнастичних снарядах”.
4.7. В період з січня 2009 року по грудень 2009 року стан захворюваності учнів склав: інфекційних захворювань – 327 випадків.

^ V. ПРОПАГАНДИСТСЬКА ТА

АГІТАЦІЙНА РОБОТА

5.1. В ліцеї є інформаційні стенди:

- “Нормативи з легкої атлетики та гімнастики”;

- “Умови виконання державних тестів”;

- “Хід спартакіади ліцею”;

У ліцеї є спортивний куточок, де розміщені кубки, почесні грамоти, отримані за призові місця в змаганнях обласного рівня.

5.2. Адміністрацією ліцею розглядається питання про створення кабінету-музею фізичної культури і здоров’я.
5.3. У ліцеї проводяться спортивні вечори, “Козацькі розваги”, товариські зустрічі викладачів з учнями з ігрових видів спорту.
5.4. Керівник фізичного виховання Дударик Р.О. проводить активну пропагандистську роботу серед батьків, виступаючи на батьківських зборах навчальних груп та загальноліцейних батьківських зборах.

Запрошує їх на урочисті лінійки, присвячені підведенню підсумків спортивно-масової роботи та нагородженню учнів-переможців грамотами, подяками, медалями.

^ VІ. ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
ПЕДАГОГІЧНИХ КАДРІВ
6.1. – 6.2. Керівник фізичного виховання та викладач фізичної культури і здоров’я постійно підвищують свою кваліфікацію, відвідуючи обласні семінарські заняття при НМЦ ПТО в Харківській області, проходять підвищення кваліфікації при ХОНМІБО та НМЦ ПТО та займаються самоосвітою, знайомляться з новітніми технологіями і передовим досвідом викладачів новаторів, використовуючи передплатну літературу :

 • Журнал «Фізичне виховання в школі» видавництво Київ.

 • Журнал «Фізичне виховання в школах України» видавництво Харків.

 • Газета «Здоров’я і довголіття» видавництво Київ

 • Журнал «Фізичне виховання в школах України»

 • Журнал «Физкультура и спорт» издательство Россия


6.3. Викладач фізичного виховання Дударик Р.О. має вищу категорію .


^ VІІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
7.1. У спортивному залі ліцею організовано місця занять, які відповідають нормам охорони праці, правилам техніки безпеки і виробничої санітарії, а також віковим особливостям учнів.

Проведено випробування спортивного інвентарю:

На території ліцею розташований спортивний комплекс “Смуга перешкод”, баскетбольний майданчик.
7.3. В літній період кожний рік проводиться поточний ремонт спортивної зали під керівництвом керівника фізичного виховання Дударика Р.О.

^ VІІІ. МЕДИЧНИЙ КОНТРОЛЬ
8.1. Враховуючи специфіку залізничних професій, учні ліцею проходять медичний огляд та знаходяться під медичним наглядом.
8.2. Згідно договору з міською лікарнею за навчальним закладом закріплена медсестра, яка веде контрольний облік стану здоров’я учнів під час проведення занять з фізичної культури та спортивних змагань у позаурочний час.
8.3. У ліцеї працює кімната першої медичної допомоги.
8.4. Постійний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та норм щодо спортивної бази здійснює СЕС Краснокутська.

У відділковій лікарні учні ліцея проходять тест Купера щодо фізичного навантаження, що є підставою для розподілу дозування та диференційованого фізичного навантаження.


ІХ. КОНТРОЛЬ ЗА ФІЗИЧНИМ ВИХОВАННЯМ
В НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
9.1 У річному плані роботи педагогічного колективу є розділ “Фізичне виховання”, в якому відображений план спортивно-масової роботи в ліцеї протягом навчального року.
9.2 Згідно плану відвідування уроків, затвердженого директором ліцею, відвідуються уроки фізичного виховання і здоров’я та позаурочні спортивно-масові заходи адміністрацією ліцею.
Відвідування спортивних секцій здійснює заступник директора з виховної роботи М.О. Микитенко.

Схожі:

1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та iconЄдині педагогічні вимоги до учнів Олександрівського професійного аграрного ліцею
Жити по принципах моралі, дотримуватися статуту ліцею та законів. Формувати в собі та товаришах такі якості, як колективізм, чесність,...
1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та iconГрафік роботи гуртків за інтересами для учнів Олександрівського професійного аграрного ліцею

1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та iconПлан роботи методичного кабінету Затверджую: Іркліївського професійного...

1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та iconМіністерство освіти І науки України
Автор: Лисохмар Марина – учениця I курсу Корсунь-Шевченківського професійного аграрного ліцею
1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та iconПлан Колектив як соціокультурне середовище виховання І розвитку....
Колектив – це динамічна соціальна система. У залежності від рівня розвитку розрізняють колектив, що перебуває у процесі свого становлення...
1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та iconПравила прийому до Миколаївського професійного машинобудівного ліцею
Миколаївської облдержадміністрації а відповідно розроблені до типових правил, затверджених Наказом Міністерства освіти науки, молоді...
1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та icon2. Організаційно-правові засади діяльності дитячого закладу
Табір у своїй діяльності керується Конституцією І законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими...
1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та iconПравила прийому до Слов’янського професійного машинобудівного ліцею на 2010-2011 навчальний рік
До Слов’янського професійного машинобудівного ліцею приймаються громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають...
1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та iconПерспективний план виховної роботи Куп’янського професійного ліцею на 2011 2012 навчальний рік
Куп’янського професійного ліцею. Діяльність педагогічного колективу була спрямована на формування громадянина через його політичну...
1 Педагогічний колектив Краснокутського професійного аграрного ліцею, організовуючи фізичне виховання керується такими нормативно-правовими документами та iconДержавний навчальний заклад
Аналіз підсумків роботи у поточному навчальному році показав, що педагогічний колектив плідно працював у напрямку навчання І виховання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка