Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та
Скачати 115.05 Kb.
НазваІнформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та
Дата конвертації07.03.2013
Розмір115.05 Kb.
ТипКонкурс
uchni.com.ua > Культура > Конкурс
Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та Всеукраїнського мистецько-просвітницького конкурсу-фестивалю «Моя Батьківщина. Пам’яті Михайла Бароянца», які проводяться низкою громадських організацій та Національним заповідником «Софія Київська».

Додаток на 7 арк.

Директор ММЦ Починок С.І.

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ

ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС

«ХРЕСТИТЕЛІ КИЇВСЬКОЇ РУСІ. ТИСЯЧОРІЧЧЮ

^ ЗАСНУВАННЯ СОФІЇ КИЇВСЬКОЇ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ»
1. Загальні положення
1.1. Всеукраїнський історико-літературний конкурс (далі – Конкурс) про­во­дить­ся на виконання Указу Президента України від 11 червня 2010 року № 682/2010 «Про відзначення 1000-річчя заснування Софійського собору», плану заходів Національного заповідника «Софія Київська» на 2011 рік у зв'язку з відзначенням 1000-річчя заснування Софійського Собору та тематичного плану просвітницьких заходів проекту «Моя Батьківщина – очима дітей різних етносів України», який проводиться Вірменським товариством культурних зв’язків з 2006 року.
^ 2. Мета конкурсу
2.1. Метою Конкурсу є збереження пам’яті про одну з найславетніших подій, про доленосний етап в історії України-Русі, виховання почуття вдячності та поважного ставлення до найвизначніших її історичних постатей, історичної пам'яті у молодого покоління, патріотизму, толерантності, бажання гідно презентувати історію, культуру та духовність рідної землі, відповідальності за її майбутнє, формування вміння організувати власну програму культурного відпочинку, залучення молоді до пошуково-дослідницької й виховної роботи, а також поглиблення вивчення в загальноосвітніх навчальних закладах культурної спадщини, зокрема активізація дослідження історії часів хрещення Київської Русі, заснування та створення Софійського собору, його ролі в духовному, культурному та політичному житті Української держави.
^ 3. Організація та проведення конкурсу
3.1. Співорганізаторами Конкурсу є: Національний заповідник «Софія Київська», Харківська обласна та Василівська районна громадські організації «Вірменське товариство культурних зв’язків «АОКС», Міжнародна благодійна організація «Міжнародний центр сприяння реорганізації системи охорони здоров’я в Україні». Конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та за сприяння Посольства Республіки Вірменія в Україні і Центру «Параджанов-АРТ».

До участі в організації та проведенні Конкурсу залучаються:

- Національна спілка письменників України;

- Інститут літератури НАН України.

3.2. Конкурс проводиться протягом року.

3.3. Підбиття підсумків проводиться з 7 квітня до 7 липня 2010 року в два етапи:

- аналітична група організаційного комітету систематизує матеріали для роботи журі;

- журі Конкурсу підбиває підсумки та визначає пере­можців.

3.4. Для проведення Конкурсу утворюються орга­нізаційний комітет та журі Конкурсу.

3.5. Персональний склад оргкомітету та журі Конкурсу затверджується на спільному засіданні уповноважених представників організацій-засновників Конкурсу.

3.6. До участі в Конкурсі запрошуються учні 9-11 класів загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладів, молодь віком до 21 року - громадяни України та інших держав, які виявили бажання взяти участь у ньому. Конкурс проводиться як творче змагання юнацтва та молоді, яка має певний рівень знань з історії, літератури, краєзнавства, етнографії України.

3.7. На Конкурс приймаються роботи, виконані українською мовою.

3.8. Роботи, подані на Конкурс, не повертаються.

3.9. Конкурсна робота може бути подана у формі розповіді, звіту, наукової роботи, колективного проекту тощо.

3.10. Конкурс проводиться у двох номінаціях:

- «Софія Київська як феномен духовної культури та унікальне історико-мистецьке джерело»;

- «Хрестителі України-Русі – рівноапостольний князь Володимир та його дружина – візантійська царівна Анна».

При оцінюванні перевага надаватиметься самостійним дослідженням, у яких поряд з інформацією про історію, архітектуру, монументальний живопис та графіті Софії Київської, а також про маловідомі факти життя й індивідуальні риси членів княжої родини у формі художньо-публіцистичного, науково-популярного твору, наукового дослідження, есе тощо, будуть представлені особисті враження, спостереження та висновки автора роботи щодо цього доленосного етапу в становленні християнства як державної релігії в Київській Русі.

3.13. У роботи додатково можуть бути вміщені ілюстрації, фотоматеріали, аплікації, колажі, комп’ютерна графіка, малюнки, іконопис, ліпнина, віскографія, флористика тощо. З творчих додатків до робіт оргкомітетом буде сформовано виставку, присвячену історії заснування та розвитку Софійського собору, експозиція якої відображатиме сприйняття молодшим поколінням наших часів ролі та індивідуальних рис княжого подружжя хрестителів України-Русі. Виставка буде експонуватись в усіх регіонах України під час урочистостей з нагородження лауреатів та, за запрошенням, - в зацікавлених країнах (зокрема – в Міністерстві діаспори Республіки Вірменія, у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Французькій Республіці).

3.14. Державний комітет телебачення та радіомовлення України сприятиме в організації та забезпеченні висвітлення в засобах масової інформації презентацій, церемоній урочистого нагородження переможців та лауреатів Конкурсу.
^ 4. Нагородження переможців Конкурсу
4.1. Журі Конкурсу визначає по 3 переможці в кожній номінації у двох вікових категоріях: 15-17 та 18-21 рік.

Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та цінними подарунками.

4.2. Лауреати Конкурсу нагороджуються дипломами установ-організаторів Конкурсу та сувенірами.

4.3. Кращі роботи будуть надруковані в освітянських виданнях.

4.4. Урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів Конкурсу відбудеться 17 вересня в Хлібні Софійського собору під час зустрічі з видатними діячами української культури.

4.5. Кращі твори будуть опубліковані на сайті Parajanov-art.com, а їх автори, керівники або консультанти запрошуються до участі в усіх проектах Центру «Параджанов-АРТ». Творчі додатки до робіт будуть передані в постійно діючу експозицію Центру «Параджанов-АРТ».

4.6. Роботи приймаються до 7 квітня 2011 року за адресою: 01042, м. Київ, вул. Чигоріна, 59, кімн. 17, МБО «Міжнародний центр сприяння реорганізації системи охорони здоров’я України»; тел.: (044) 529 04 90, (097) 484 5801, (093) 488 5854, E-mail: parajanov-art@yandex.ru.

4.7. У супровідних документах необхідно чітко вказати тему та номінацію роботи, прізвище, ім'я та по батькові учасника й керівника, дату народження, повну домашню адресу, назву навчального за­кладу, клас (курс), місце роботи, контактні телефони та електронні адреси.
ПОЛОЖЕННЯ

про Всеукраїнський мистецько-просвітницький конкурс-фестиваль

«Моя Батьківщина. Пам’яті Михайла Бароянца»

І. Загальні положення

1.1. Всеукраїнський мистецько-просвітницький конкурс-фестиваль «Моя Батьківщина. Пам’яті Михайла Бароянца» за участю талановитих, здібних до декоративно-прикладного, образотворчого та поетичного мистецтва українців (далі – конкурс-фестиваль), проводиться один раз на рік Міжнародною благодійною організацією «Міжнародний центр сприяння реорганізації системи охорони здоров’я України», Харківською обласною та Василівською районною громадськими організаціями «Вірменське товариство культурних зв’язків «АОКС» та управліннями освіти і культури Василівської районної державної адміністрації за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Посольства Республіки Вірменія в Україні та Центру «Параджанов-АРТ».

1.2. Цим Положенням визначаються мета, завдання, порядок підготовки та проведення конкурсу-фестивалю, а також засади його фінансового та інформаційного забезпечення.

ІІ. Мета та завдання конкурсу-фестивалю

2.1. Метою конкурсу-фестивалю є державна та громадська підтримка обдарованих дітей та юнацтва, розвиток інтелектуальних і творчих здібностей української молоді, зокрема з числа закордонних українців, виховання у молодого покоління любові до Вітчизни, толерантності, шанобливого ставлення до культурної спадщини рідної землі.

2.2. Завдання конкурсу-фестивалю:

– виявлення і підтримка творчих та інтелектуальних здібностей у дітей та юнацтва;

– сприяння розвитку та реалізації творчих ініціатив молодих митців;

– популяризація народної творчості, кращих зразків українського народного мистецтва та народного мистецтва національних меншин України;

– сприяння розвитку української мови і культури, а також мов і культур національних меншин України, виховання поваги, шанобливого ставлення до української мови та мов національних меншин;

– сприяння обміну досвідом між представниками творчої молоді;

– забезпечення засад взаємодії та співпраці між органами виконавчої влади, громадськими організаціями, установами та навчально-виховними закладами у сфері реалізації молодіжних творчих проектів.
ІІІ. Робочі органи конкурсу-фестивалю

3.1. Підготовка та проведення конкурсу-фестивалю забезпечується організаційним комітетом конкурсу-фестивалю (далі – Оргкомітет).

3.2. Персональний склад Оргкомітету затверджується спільним засіданням організацій-засновників конкурсу-фестивалю.

3.3. Оргкомітет конкурсу-фестивалю:

– визначає загальну творчу концепцію конкурсу-фестивалю;

– здійснює підготовку, організацію та проведення конкурсу-фестивалю;

– формує склад учасників фіналу конкурсу-фестивалю;

– формує і затверджує персональний склад журі конкурсу-фестивалю;

– розробляє положення про нагороди, спеціальні премії та почесні відзнаки конкурсу-фестивалю;

– розробляє програму фіналу конкурсу-фестивалю, організовує роботу творчих майстерень, виставок дитячої та юнацької творчості, влаштовує зустрічі з митцями, ученими, відомими громадськими діячами тощо.

ІV. Порядок і умови проведення конкурсу-фестивалю

4.1. Час і місце проведення.

Конкурс-фестиваль проводиться щороку в січні-червні. Фінал конкурсу-фестивалю проводиться в серпні–вересні в м. Василівка Запорізької області на території Державного історико-архітектурного музею-заповідника «Садиба Попова».

4.2. Конкурс проводиться у номінаціях:

– фольклорне мистецтво;

– декоративно-прикладне мистецтво;

– образотворче мистецтво;

– фотомистецтво (експозиція на тему «Мальовнича Україна»);

– конкурс відеофільмів за тематикою проекту «Моя Батьківщина – очима дітей різних етносів України»;

– комп’ютерний дизайн (створити імідж «Моя Україна – ракурс: романтичне світосприйняття»).

4.3. До участі у конкурсі-фестивалі запрошується молодь, включно й представники закордонних українців, віком від 12 до 21 років.

4.4. Учасниками можуть бути як окремі виконавці, так і творчі дитячі колективи, які є переможцями республіканських (Автономна Республіка Крим), обласних, міських (міст Києва і Севастополя), всеукраїнських і міжнародних мистецьких фестивалів, конкурсів і виставок,

4.5. Учасники подають матеріали для участі у відбірковому турі в номінаціях не пізніше 17 травня 2011 р.:

– фольклорне мистецтво, поезія, есе, духовна лірика: відеозаписи на електронних носіях не менше 2 народних обрядових сцен (особливості народного одягу, діалекту); поетичний виступ у супроводі з грою на народних інструментах: відеозаписи на електронних носіях (не менше 3 творів).

Виступи оцінюються журі за критеріями: творча індивідуальність, узгодженість тексту твору з мелодикою, емоційність виконання, сценічна культура.

Тривалість виступу до 20 хвилин;

– образотворче і декоративно-прикладне мистецтво: відеокасети або кольорові фотоматеріали з описом не менше 5 робіт.

Подані роботи оцінюються журі за критеріями: художній рівень та індивідуальність виконання, відповідність народним традиціям, композиційна досконалість роботи, її жанрові різновиди, відображення місцевого колориту, багатство індивідуальних творчих прийомів, якість оформлення робіт;

– фотомистецтво: фотоматеріали з описом не менше 5 робіт для експозиції на тему «Мальовнича Україна».

Подані роботи оцінюються журі за критеріями: власна творча неповторність, композиційна досконалість роботи, повнота розкриття теми, оригінальність образно-художнього мислення, творча фантазія;

– конкурс відеофільмів за тематикою складових проекту «Моя Батьківщина – очима дітей різних етносів України»;

Подані роботи оцінюються журі за критеріями: власна творча неповторність, повнота розкриття теми твору та художніх образів, оригінальність образно-художнього мислення, творча фантазія, досконалість мови.

Тривалість відеофільму до 10 хвилин;

– комп’ютерний дизайн («Моя Україна» – ракурс: романтичне світосприйняття»).

Подані роботи оцінюються журі за критеріями: дизайн графічної редакції, нестандартне мультимедійне рішення, колористика та композиція, знання основних рис та прийомів комп’ютерного колажу.

4.6. Відбір учасників фіналу конкурсу-фестивалю проводиться у травні–червні групою фахівців, сформованою Оргкомітетом, на основі відео-, фотоматеріалів, надісланих учасниками на адресу Оргкомітету: 01042, м. Київ, вул. Чигоріна, 59, кімн. 17, МБО «Міжнародний центр сприяння реорганізації системи охорони здоров’я України»; тел.: (044) 529 04 90, (097) 484 5801, (093) 488 5854, E-mail: parajanov-art@yandex.ru.

4.7. Переможці відбіркового туру з числа української молоді стають учасниками фіналу конкурсу-фестивалю і отримують путівку на участь у вересневих урочистостях Ушанування 1000-річчя заснування Софії Київської на державному та міжнародному рівні.

4.8. Умови проведення фіналу конкурсу-фестивалю:

4.8.1. Конкурс у номінації фольклорного мистецтва.

Конкурсанти виконують по 2 номери (народні фольклорні сцени) чи декламацію в супроводі народних інструментів. Один із номерів – з українського фольклору. Загальний час виконання – до 25 хвилин.

4.8.2. Конкурс у номінації декоративно-прикладного мистецтва.

На конкурс подаються вишивки, килими, писанки, предмети декоративного розпису, вироби з лози, соломи, глини, металу та скла, фольклорні ляльки тощо (не менше трьох із кожного напрямку).

4.8.3. Конкурс у номінації образотворчого мистецтва.

Учасники подають на конкурс не менше трьох робіт одного або різних видів жанру (живопис, графіка, скульптура).

4.8.4. Конкурс у номінації фотомистецтва.

Учасники подають на конкурс не менше п’яти робіт на тему «Мій рідний край». Розмір роботи не менше 20 х 30 см.

4.8.5. Конкурс у номінації відеофільму.

Учасники подають на конкурс одну повноформатну роботу за тематикою проекту «Моя Батьківщина – очима дітей різних етносів України». Тривалість відеофільму до 25 хвилин, записаний у форматі avi або DVD (у виняткових випадках – you-tube на DVD-носіях).

4.8.6. Конкурс у номінації комп’ютерного дизайну.

Учасники подають на конкурс дві роботи створеного комп’ютерного іміджу на тему «Моя Україна – ракурс: романтичне світосприйняття». Роботи мають бути виконані й записані у форматі JPEG, TIF.

4.9. Підбиття підсумків. Нагородження.

4.9.1. Виступи та конкурсні роботи учасників фіналу конкурсу-фестивалю оцінює професійне журі, до складу якого входять діячі культури та мистецтва.

4.9.2. При підбитті підсумків фіналу конкурсу-фестивалю журі керується критеріями, визначеними у пункті 4.5 цього Положення.

4.9.3. Переможці фіналу Всеукраїнського конкурсу-фестивалю нагороджуються дипломами лауреатів із врученням призів і подарунків. Усі учасники фіналу отримують путівку на участь у вересневих урочистостях Ушанування 1000-річчя заснування Софії Київської на державному та міжнародному рівні.
^ V. Фінансове та інформаційне забезпечення конкурсу-фестивалю

5.1. Джерелами фінансування конкурсу є кошти засновників, спонсорські, благодійні та інші кошти, не заборонені чинним законодавством.

5.2. Фінансова діяльність щодо організації та проведення конкурсу фестивалю здійснюється згідно з чинним законодавством України.

5.3. Хід проведення конкурсу-фестивалю висвітлюється у засобах масової інформації. Електронну версію звіту про цьогорічну акцію буде передано всім зацікавленим установам, організаціям, колективам і розміщено на сторінках Parajanov-ART.com сайту.

Участь в конкурсі-фестивалі безкоштовна. Транспортні витрати – за рахунок учасників.

Схожі:

Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та iconРозпорядження 26 >
Київської облдержадміністрації від 26. 02. 2013 №70 «Про організацію проведення у 2013 році у місцевих органах виконавчої влади Київської...
Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та iconГоловне управління освіти І науки
Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 08. 01. 2008 №01 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу...
Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та iconПро проведення першого (районного) туру всеукраїнського конкурсу
Київської обласної державної адміністрації від 24 вересня 2013 року №312 «Про проведення першого та другого турів всеукраїнського...
Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та iconПлан заходів щодо підготовки до відзначення 1025-річчя хрещення Київської...
Проведення єдиної тематичної години спілкування «Хрещення Київської Русі та його історичне значення у розвитку християнства»
Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та iconТема. Великі князі Київської Русі
Мета: сформувати в учнів уявлення про внутрішнє І зовнішньополітичне становище Київської Русі за правління Святослава та Володимира,...
Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та iconДавньоруська література література Київської Русі
Література Київської Русі є спільною для трьох братніх східнослов’янських народів російського, українського І білоруського
Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та iconПерша книгозбірня Київської Русі
За літописними свідченнями, бібліотека Ярослава Мудрого – перша бібліотека Київської Русі – розташовувалася на території Софіївського...
Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та icon“ Художня культура Київської Русі”
Окрім слов’янських традицій, творчість давньоруських митців зазнала значного впливу культур сусідніх народів, зокрема провідної християнської...
Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та iconПитання до модульного контролю №1 з історії України
Охарактеризувати процес становлення Київської держави. Розкрити сутність теорій походження Київської Русі
Інформуємо про проведення Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Хрестителі Київської Русі. Тисячоріччю заснування Софії Київської присвячується» та iconСофія Київська
В будь-якому разі, засновником собору історичні джерела визначають київського князя Ярослава Володимировича (Мудрого). В останні...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка