Дмитрівськ а сільська бібліотек а
Скачати 44.65 Kb.
НазваДмитрівськ а сільська бібліотек а
Дата конвертації09.03.2013
Розмір44.65 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Культура > Документы
Дмитрівська сільська бібліотека Історія
Бібліотека на селі - це майже єдиний заклад, який безкоштовно надає право користуватися книгами, періодичними виданнями, зберігає і передає наступним поколінням культуру та традиції місцевої історії. Якщо село - це коріння народу, то сільська бібліотека - це сховище його духовного, національного та культурного початку.

Будь-яких офіційних документів, що свідчать про конкретний час утворення бібліотеки в селі Дмитрівка немає. Перші спогади старожилів про бібліотечне обслуговування мешканців села відносяться ще до довоєнного часу, але конкретного в цих спогадах мало. В пристосованому приміщенні розмістилася хата-читальня, де можна було відпочити, почитати газети, книги.

Дмитрівська сільська бібліотека розпочала свою роботу в 1949 році. На 1.01.1964 р. фонд бібліотеки становив 4711 екземпляр. Бібліотечним обслуговуванням було охвачено в селі 601 мешканець села Дмитрієвка. Бібліотека знаходиться в приміщенні будинку культури у центрі села з 1964 року, займає дві кімнати, площею 101 м.кв.(1)

В 1979року по 1991рік завідувала бібліотекою К.В. Фефелова, депутат сільської ради. Катерина Василівна багато зробила для поповнення книжкового фонду бібліотеки. На 1.01.1974 р. фонд бібліотеки налічував 5036 екземпляри, іі відвідувало 850 читачів.(2)

Але більш за все запам’ятали сільські читачі бібліотекаря Олену Миколаївну Канцеван. Це професіональний працівник, ввічлива, розумна людина зі стажем роботи більше 25 років. Коли село жило повноцінним життям, кипіла робота в полі та на тваринницьких фермах, основним напрямком в роботі бібліотеки було ідеологічна та культурно - просвітницька робота на селі. В обов'язки бібліотекаря, крім обслуговування книгами селян, входило оформлювальна і агітаторська робота, писалися до свят гасла, випускалися «Бойові листки», «Блискавки», оформлялися «Червоні куточки» на фермах, читалися лекції та доповіді. І поспішала вона, сільський бібліотекар, в трудовий колектив з новою інформацією. Традиційними були в роботі бібліотеки зустрічі читачів з керівниками та передовиками сільського виробництва.

В 1978 році Дмитрієвська сільська бібліотека ввійшла в Вознесенську централізовану бібліотечну систему і стала називатись- Дмитрієвська бібліотека – філія. З'явилися єдиний каталог системи і каталоги кожної філії. Тобто весь книжковий фонд району було до послуг кожного читача. Це полегшило роботу з учнями, зі студентами-заочниками. Чітка робота МБА надавала хорошу допомогу фахівцям сільського господарства, вчителям, студентам- заочникам.

З року в рік збільшувався книжковий фонд бібліотеки. Все більше і більше ставало стелажів з книгами. В 80-90-х роках бібліотека обслуговувала 850 читачів. Книжковий фонд налічував: в 1984 році-9413 прим.(3), в 1995 році- 11583 примірників (4). В Дмітрівській бібліотеці-філії в 2002-2006 працювала бібліотекарем Каруца Наталья Дмитрівна –депутат сільської ради.

Зі зміною часу змінилися форми та методи роботи бібліотеки. Цьому сприяли молоді бібліотекарі – Валентина Леонідівна Саган та Зоя Іванівна Солодаєва. В роботі бібліотеки використовуються різноманітні форми пропаганди літератури: літературні вечори, огляди літератури, ,вікторини , загальносистемні заходи .До знаменних дат оформлюються книжкові виставки .

Місія Дмитрівської бібліотеки-філії - реалізація прав громадян на бібліотечне обслуговування, подолання нерівності у доступу до інформації, цифрових технологій, формування правової культури населення, почуття високої правосвідомості та відповідальності за свою поведінку.

Дмитрівська бібліотека обслуговує населення с.Дмитрівка та Рюмівське, Бакай, Новобілоусівка на бібліотечних пунктах.

Бібліотека проводить культурно-просвітницьку роботу, організовує дозвіллєві заходи, влаштовує вечори, зустрічі, конкурси та інші культурні акції.

Свою діяльність бібліотека спрямовує на реалізацію державних та місцевих програм: «Здоров’я нації», «Питна вода України», «Молодь України», «Турбота», «Місцева програма розвитку краєзнавства» та ін.

На сьогоднішній день особливо актуальною стає проблема розвитку читацької самостійності дітей, ознайомлення дітей з бібліотекою, її книжковими фондами, принципами розстановки книжок на полицях у відкритому для доступу фонді, формування умінь користуватись довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки, тощо. Отже робота бібліотеки спрямована на інформування, збереження та активну популяризацію надбань світової та вітчизняної науки та культури. Саме з цією метою оформляються виставки на теми національних, міжнародних та народних свят, які присвячені творчості письменників. Ведеться інформаційна робота серед державних службовців, органів місцевого самоврядування. При бібліотеці діє клуб для юнацтва «Правознавець».

Є в селі щедрі, великодушні люди, готові надати бібліотеці посильну допомогу. Приємно мати справу і з дарувальниками. Хтось дарує бібліотеці періодичні видання. Хтось несе в подарунок бібліотеці книги(наприклад, популярні журнали, книги ,бібліотека отримала від дарувальників Н. О. Квашенко, Г.А. Рахової, Л.П. Ахрамеевої ). Це вже стало доброю традицією. Кожного року в бібліотеці проводиться запланована акція «Подаруй бібліотеці книгу» зі збору книг у населення в подарунок бібліотеці.

В 2009 році згідно рішення I Форуму сільських бібліотек Миколаївської області «Сільська бібліотека: стратегія поступу в майбутнє» Дмитрівська сільська бібліотека отримала статус модельної бібліотеки . В бібліотеці почав функціонувати Центр правової інформації, який створений для надання інформаційної підтримки з правових і соціальних питань різним верствам населення. Станом на 01.01.2012 року бібліотека обслуговує 530 читачів. Книжковий фонд налічує 9887 примірників(5).

Дмитрівську модельну сільську бібліотеку з 2010 очолює завідуюча філією Наталія Євгеніївна Сергушко.

Сільська бібліотека сьогодні змінює своє обличчя, імідж, намагається стати більш сучасною. Бібліотека майбутнього села Дмитрівка – комфортна, з сучасним інтер’єром, з новими формами роботи та комп’ютерними технологіями. Бібліотека повинна надавати кожному користувачу доступ до книг та інформації для набуття знань, духовного збагачення та виховання гармонійної особистості, організації дозвілля і спілкування.
Упорядники: Н. Є. Сергушко - завідуюча Дмитрівської бібліотеки -філії

Н. М. Евстратьева - бібліотекар відділу обслуговування ЦБ
Використані джерела:


  1. -Річний звіт Вознесенської районної бібліотеки для дорослих за 1964 рік

  2. -Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району за 1974 рік

  3. -Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району за 1984 рік

  4. -Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району за 1995 рік

  5. -Статистичні звіти бібліотек Вознесенського району за 2011 рік
Схожі:

Дмитрівськ а сільська бібліотек а iconВоронівськ а сільська бібліотек а
На той час в селі діяло 2 хати-читальні І лікнеп при Мертвоводівській та Воронівській школах. Фонди хат-читалень були укомплектовані...
Дмитрівськ а сільська бібліотек а iconНаказ
З метою вивчення організації роботи шкільних бібліотек, згідно з наказом відділу освіти райдержадміністрації від 03. 02. 2012 №24...
Дмитрівськ а сільська бібліотек а iconТрикратська сільська бібліотека
«Дім без книги – день без сонця». Так говорить народна мудрість. Цим світлим, сонячним збирачем людської мудрості є бібліотека. Без...
Дмитрівськ а сільська бібліотек а icon«Краєзнавча діяльність публічних бібліотек»
«Організація краєзнавчої діяльності бібліотек та напрямки краєзнавчої роботи» (тренінг-лекція)
Дмитрівськ а сільська бібліотек а iconХарактеристика електронних бібліотек
Можливості електронних бібліотек у пошуку наукової документальної та фактографічної інформації
Дмитрівськ а сільська бібліотек а iconСприяння поінформованості: Розвиток мережі 54 Інформаційних пунктів...
Нституті міжнародних відносин кну ім. Т. Шевченка відбулась панельна дискусія за участі представників бібліотек, в яких розміщені...
Дмитрівськ а сільська бібліотек а iconПорядок проведення паспортизації бібліотек загальноосвітніх навчальних...
Міністерства освіти І науки України (далі мон україни) щодо удосконалення діяльності бібліотек знз
Дмитрівськ а сільська бібліотек а iconПрибужанівська сільська бібліотека
Сільська бібліотека є одним із першоджерел інформації для населення, вона є золотою копальницею знань, сховищем скарбів світової...
Дмитрівськ а сільська бібліотек а iconРобочі таблиці ббк для шкільних бібліотек
На жаль, до шкільних бібліотек України вони практично не потрапили. Крім того, розроблені в Росії, ці таблиці не завжди відповідають...
Дмитрівськ а сільська бібліотек а iconРобочі таблиці ббк для шкільних бібліотек
На жаль, до шкільних бібліотек України вони практично не потрапили. Крім того, розроблені в Росії, ці таблиці не завжди відповідають...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка