Головне управління освіти та науки
Скачати 100.21 Kb.
НазваГоловне управління освіти та науки
Дата конвертації27.03.2013
Розмір100.21 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Література > ДокументыГоловне управління освіти та науки

Дніпропетровської облдержадміністрації

(начальник Бородін Є.І.)

Дніпропетровський обласний інститут

післядипломної педагогічної освіти

(ректор Романенко М.І.)

Відділ освіти Межівської райдержадміністрації

(начальник Іванисенко В.Г)

Іванівська середня загальноосвітня школа

І – ІІІ ступенів (директор Калько І.М.)

Поетичний гурток «Ліра»

5 - 11 класи

Вчитель - Лизько Валентина Степанівна

2007 рікЗнайомтесь, це ми…
У «Концепції національного художнього виховання дітей…» зазначено, що «однією з граней національного змісту художнього виховання є системна робота з виявлення обдарованих дітей та молоді, створення оптимальних умов для їхнього подальшого творчого розвитку». Адже творчість—атрибут повноцінного життя особистості . Я вважаю, що всі, хто приходить у цей світ, є обдарованими, обдарованими від Самого Творця. Хтось менше, хтось більше, - немає значення. І «вичислити талант» - нелегка задача педагога. Необхідно пам’ятати, що кожна дитина єдина у своїй подобі і унікальна. Тому, зрозуміло, що переді мною стоїть важливе завдання: зробити все залежне, щоб реалізувати всі дари Бога, дані дитині при народженні, бачити не лише окремі спалахи, а вогонь доброти, честі, мужності, любові і ненависті, які загоряються в дитячих серцях.

Після апробації цілого ряду уроків творчості з української літератури та мови, індивідуальних бесід з батьками та учнями, постійних спостережень за дітьми я виділила літературно обдарованих школярів, визначила їхні зацікавлення, рівень начитаності, естетичні смаки, загальний культурний розвиток, активність, працездатність, особливості темпераменту і характеру… Для себе я відзначила, що діти цієї категорії мають високу потребу в нових враженнях, необхідність самовдосконалюватися, жити яскраво, інтенсивно, цікаво. У них неабияке образне мислення, вони відкриті для спілкування, емоційно неврівноважені, мрійливі фантазери, схильні керуватися більше почуттями, ніж розумом.

Щоб підтримати молоді обдарування, в нашій сільській школі був створений літературний гурток, який я очолюю вже дев’ятий рік. Емоційне самовираження, розвиток творчих здібностей, використання методів, якими обдаровані діти не мали змоги користуватися в поурочний час, - така мета творчої співпраці з учнями нашого поетичного гуртка «Ліра».

До гуртка ходить не дуже багато учнів, але ж і «Поезія любить не всіх ,Поезія всім – не дається».Іноді на занятті поетичного гуртка розглядаються твори, автори яких уже не ходять до школи, або вже перебувають на заслуженому відпочинку. Та їх добре знають гуртківці. Для них поезія стала тим життєдайним променем, який зігріває душу в радості і в горі, в юності і на схилі літ, робить людину оптимістом і мудрецем.

Я «не відкрию Америки», говорячи про свою роботу з об дарова ними дітьми, бо ж знаю, що в більшості шкіл району вчителі цих шкіл теж проводять певну роботу. В одних це виходить краще, в інших – гірше, в кожного є свої « плюси» і « мінуси».Є вони і в мене. А говорити все ж таки хочеться лише про позитивне в роботі, про успіхи і великі, і малі. Чи не приємно, коли ваші учні перебувають у полоні поезії… коли думають над проблемами буття, свого місця в житті?! І стає зрозумілим, що все закрутилось і обертається навколо осі, ім’я – Поезія.

Я хочу запропонувати вашій увазі дітей, для яких «Поезія – це завжди неповторність, Якийсь безсмертний дотик до душі».

Дається їм наука не проста,

Де кажуть мудрі: мова – се людина.

У мови є і серце, і вуста,

І є ім’я красиве – Україна.

Уміння бачити прекрасне, радіти життю, любити мову і свою Батьківщину – все це спостерігаю у найменших своїх вихованців – п’яти – та шестикласників:

Самохвал Тоня, Михайлова Тоня, Євтушенко Яна…

Дівчатка складають свої перші віршики. Це, звичайно, нелегко, але як зрадіє мама, тато, бабуся чи сестричка, коли отримає від них віршоване привітання з днем народження чи іншим якимось святом!

Не перший рік складають вірші восьмикласники: Воробйова Люда, Іщенко Коля. Іноді дивує всіх своїми поетичними спробами і одинадцятикласник Царко Віталій.

Ці та інші діти поетичного гуртка постійно дбають про збагачення мови, розвивають уміння користуватися словом, поглиблюють теоретичні знання з віршування. Є і невеличкі результати. Воробйова Люда в минулому році відзначена в районному конкурсі « Собори наших душ» і нагороджена подарунком. Випускниця школи Лизько Аліна зайняла перше місце в районному конкурсі « Повір у себе – і в тебе повірять люди».

Я переконана, що найменша творча перемога дитини обов’язково повинна стимулюватися: добрим словом учителя, видрукуваним у пресі віршем, пропозицією виступити по радіо, в конкурсі, перед ровесниками та вчителями – предметниками. Заохочення відіграє неабияку роль у творчому зростанні дитини. Як результат – схвальні відгуки професіоналів, збагачений словниковий запас, добре розвинена творча уява, образна пам'ять, спостережливість, неординарність мислення, своєрідний індивідуальний стиль. Ці якості допомагають дітям у виборі майбутніх професій, вселяють віру у свої можливості, дають змогу розкомплексуватися перед ровесниками. Хочеться вірити, що вони себе знайшли.

Дівчинка з сильним характером
Горілько Галина Іванівна ( сількор)

Дівчинка народилася і виросла в нашім красивім селі, що зветься Іванівкою, - це Лизько Аліна Григорівна. На мій погляд, дисциплінована, ввічлива зі старшими і товаришами. Успішно закінчила школу. Має нахил до художнього слова. Досить вимоглива до себе і до своїх друзів. Для Аліни світ складний і багатогранний. Вона кмітлива і розумна, її оптимізм допомагає їй у скрутних життєвих ситуаціях.

Ох, як же швидко, як невблаганно лежить час! Здається, ще вчора чистенько одягнена урочисто йшло дівча до першого класу. А вже студентка обліково – економічного технікуму ім.. Ананченка в м. Харкові. У Аліни джерельно чиста душа, відверта, добра, невимушено смішна. З нею легко розмовляти на будь – яку тему. Я читала її вірші в районній газеті « Червона Зірка». Добрі щирі слова дитини сподобались не лише мені, а й іншим читачам району. Аліна і зараз пише вірші, читає їх своїм одноліткам при проведенні свят, а також виступає на благодійних ранках для літніх людей.

Світлих тобі ранків, сонячних днів тобі Алінко! Пиши вірші, і дай, Боже, написати тобі книгу про наше село. Хай щастить! Сміливо виходь на цей нелегкий, але благодатний творчий шлях.
Розправ свої крила…

Вчитель української мови та літератури Лизько В. С.
Воробйова Люда навчається у 8 класі нашої школи. Вчиться добре.

Визначальною рисою природженого таланту дівчини видається ліризм. Її музі властиві сердечність, ніжність, тонка душевна чутливість. Вірші її сповнені найщиріших почуттів любові до всього прекрасного, надто ж до рідного краю, багатства духовного світу людини. До характеристики естетичних смаків учениці годилося б прикласти слова Павла Тичини: « Хоч любить вона серцем, все ж розумом звіря».

Тож успіхів тобі, Людо, у подальшій творчій ниві. « Є у тебе і воля, і сила, Твого роду міцне джерело». Розправ свої крила, дитино, щасливого польоту в житті.
«Душа прагне поезії…»
Воротня Т.В. класний керівник випускниці

Іванівської СЗШ Алексєєвої Юлії.


Висока струнка дівчина з довгим, ніби льон волоссям. А очі великі, здивовані, неначе хочуть зрозуміти весь світ. Алексєєва Юля вирізнялась серед своїх однокласників і зовнішністю і характером .В школі навчалась добре .До старших класів була відмінницею, отримувала задоволення від пізнання нового, наполегливо вчилась, була старанною ученицею. Але в очах завжди була якась іскринка мрійливості. Характер легкий, веселий, товариський.

Будинок сім’ї Алексєєвих стоїть на окраїні села. Поряд, за будинком , тече річка Вовча, за луками зеленіє ліс , а там, далі, розкинувся степ. Можливо оця близькість до природи, мрійливість натури і пробудили поетичні струни душі дівчини. Вона не тільки пише вірші, але й гарно малює, виражаючи свою уяву словами та малюнками.

Пройшов уже не один рік після випускного вечора в школі. Юля закінчила педагогічне училище, працювала вчителем початкових класів у місті Запоріжжі, вийшла заміж , має маленького сина. Але душа прагне поезії .Тому й зараз Юля пише вірші, вихлюпуючи в них свої мрії, фантазію, любов до людей і природи.

І дай, Боже, щоб ця поетична іскра не згасла з роками, а розгорялась ширше, повніше , несучи задоволення від Творчості.Почалася з маминого слова,

З буйних трав і синього Дніпра.

Рідна мова, зіронько ранкова!

Кущ калини з рідного двора.

Воробйова Л.
З надією в серці.

Цуценя мале на світі,

Відколи пам’ята, було одне.

І день за днем у пошуках домівки

Блука по вулицях сумне.
Пухнасті вушка, намистинки очі,

Антенкою маленький хвіст.

Моторні лапки, чорна шубка,

Завжди змокрілий і холодний ніс.
Широкій вулиці не видно краю.

Холодний вітер хутро розвіва.

Воно іде, куди й само не знає,

Та ви не надія душу зігріва.
Білий іній покрива маленькі вії,

В моторних лапок немає сил іти.

І, зупинившись, звернеться клубочком,

Щоб спочити на снігу лягти.
Відразу сполонить маленьку душу

Солодкий сон із мрією життя,

Про рідний дім…І навіть помилившись,

не спричинить у серці косяття.
Воно нестиме цю надію довгі роки.

Не зупинять його ні бурі, ні сніги,

Робитиме маленькі смілі кроки

До мрії, що в серденьку навіки.


Воробйова Л.
Мати і син.
З війни старенька мати

Чекала вістку від сина свого.

Чи не спіткала доля проклята,

Чи кров не пролилася його?

Раптом стукіт у вікно під ранок.

І серце у грудях сильніше забилось.

А, може, це мій рідний синок?

І все навкруги зупинилось.

Підбігла вона до дверей, відчинила,

Схопилась за серце руками.

Ні, то не він, не синок.

Голова захворіла думками,

Передчула старенька біду,

Тяжка сльоза по обличчю скотилась.

«Триймайся, мій сину, я скоро до тебе прийду»,-

І вона на підлогу звалилась.

Наповнилось серце журбою,

Промовила голосом тихим:

«Не розлучать нас більше з тобою..»

І померла на серці із горем лихим

Там кров протікає рікою,

Вмиваючи поле бою,

Там гинуть мільйони солдатів,

Боронячи землю свою.

Воробйова Л

Наше майбутнє
Чорним олівцем

На чорному папері

Я намалюю сонце

І намалюю зорі.
Чорним намалюю

В небі сонце ясне,

І трава зелена чорнотою згасне.

Похиляться квіти,
Вкриті чорнотою,

Встануть ліс і поле чорною горою.

Зірве шумний вітер

Чорний лист із дуба,
Навіть дощик теплий

Чорноту погубить

Чорні люди підуть до чорної хати

І чорна планета стане помирати.
Тоді все, що чорне,

Білим замалюю.

Й на моїй планеті

Щастя запанує.

Воробйова Л
Новорічна казка

Що за чудо із чудес?

В новорічну ніч прекрасну

Два янголи спустилися з небес

І зірку засвітили ясну.

^ Михайлова Тоня
Мая Батьківщина
Моя Батьківщина –

це мова моя, що рідною зветься.

Моя Батьківщина –

це стежка до дому, що здалеку в’ється.

Моя Батьківщина –

пісня дзвінка, незвіданий край.

Моя Батьківщина –

весняний квітучий розмай.
^ Люблю своє село
Тут мама пісню колискову

Співала доні в годину вечорову

В слова всю душу вкладала

До малого серця слала.

Як не любити річечку,

І тую кривеньку качечку,

А ще ліс, пташину…?

З ними в дитинство лину.

Люблю я так село своє,

Дитинство теж люблю моє,

Що хочеться співати і співати

А ще аж до зірок злітати.
^ Євтушенко Яна
Дорога бабуся!

Дорога бабуся!

Рідна, люба, як матуся

Я до тебе всім серцем горнуся,

Як немов немовля до неньки

Ти така ж бо у мене гарненька.
Твоє личко біленьке-біленьке,

А очі – які ж, вони тільки хитренькі.

На головці в тебе волоски вже біленькі.

Я тебе так люблю, бабуся моя гарненька!

Ненька
Люба моя, неня, ненько,

В тебе добре і ніжне серденько.

Личко гарне і рідне

З дня у день лиш квітне.
Дорога моя матусю,

Я до тебе завжди молюся:

«Будь зі мною, моя ненько,

Бо люблю тебе, моя серденько.
Ти в житті мені – подруга перша.

Твої руки в роботі завжди

Як же можна без тебе, мамо?

Ми з тобою будемо завжди разом.

Євтушенко Яна

Весна
У рідний край прийшла весна

Така приємна, горда, радісна.

Тихенько плаче сніжок в полі

А перші проліски танцюють в колі всюди.

Деревця оживають, шепочуть:

«Подивіться на нас, ми з вами, люди.»

І сонечко усміхається та ще й гріє

Радіє пташечка, а серденько мріє:

Весна прийшла – все змінеться навколо

Відступлять холода – все затанцює скоро.

Так хочеться мені хутчій

Босоніж бігать по доріжці цій!

Схожі:

Головне управління освіти та науки iconГоловне управління освіти І науки
Положення про Головне управління освіти І науки облдержадміністрації, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від...
Головне управління освіти та науки iconНаказ
Положення про Головне управління освіти І науки облдержадміністрації (далі – Головне управління), затвердженого розпорядженням голови...
Головне управління освіти та науки iconМіністерство освіти, науки, молоді та спорту України Головне управління...
Як реалізувати принципи професійного навчання в діяльності викладачів, майстрів виробничого навчання й учнів творче питання, обумовлене...
Головне управління освіти та науки iconЧеркаська обласна державна адміністрація
«Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад І турнірів у 2012/2013 навчальному році» та керуючись п. 7 Положення про Головне...
Головне управління освіти та науки icon«Поезія -це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»...
Міністерство освіти І науки України. Головне управління освіти І науки Черкаської державної адміністрації
Головне управління освіти та науки iconГоловне управління освіти І науки

Головне управління освіти та науки iconГоловне управління освіти І науки

Головне управління освіти та науки iconГоловне   управління   освіти   І   науки виконавчого   органу   київміськради
Вступ
Головне управління освіти та науки iconЗавдання для державної підсумкової атестації учнів 11 (12)-х класів
Головне управління змісту освіти департаменту розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Міністерства освіти...
Головне управління освіти та науки iconГоловне управління освіти І науки
Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України від 24 жовтня 2012 р. №1143 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка