Мартинівська сільська бібліотека
Скачати 47.96 Kb.
НазваМартинівська сільська бібліотека
Дата конвертації05.04.2013
Розмір47.96 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Література > Документы
Мартинівська сільська бібліотека Історія
Бібліотека...  Це не просто книгосховище, а храм знань. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам людську мудрість від покоління до покоління.

Мартинівська сільська бібліотека знаходиться на території Прибужанівської сільської ради в колишньому військовому містечку. Обслуговує жителів с. Мартинівка ДОС, с. Мартинівське (бібліотечний пункт), с. Червоні Кошари (книгоношення).

Створена вона була в 1967 році. Організатором та першим бібліотекарем стала героїчна жінка Карпенко Ніна Дмитрівна, яка народилася в 1928 році. В 1945 році в юному віці пішла захищати нашу Вітчизну від фашистської сарани, служила в розвідці, пройшла всю війну до Берліна, має численні медалі та нагороди. Після війни служила в Латвії, де і зустріла своє кохання та вийшла заміж. В 1960 році переїхала до Вознесенська. З 1967 по 1990 року вона працювала бібліотекарем.

В 60-ті роки книжковий фонд самостійної Мартинівської сільської бібліотеки налічував 1058 видань, книговидача складала в середньому 2 500 документів, записано до бібліотеки в 1967 році 318 читачів. Поступово фонд бібліотеки та кількість користувачів збільшувалась. Бібліотека була пропагандистським осередком, розповсюджувала атеїстичну літературу, вчення марксизму-ленінізму, проводила велику роботу з працівниками сільського господарства. На той час бібліотека була «бойовим по помічником партійної організації у комуністичному вихованні трудящих» (1). В бібліотеці демонструвалися виставки літератури на теми: «Широка моя країна рідна», « Ленін – вождь жовтня», «Вони боролись за твоє щастя», «Ленінська партія – натхненник і організатор Жовтневої революції», « Робітникові про свою професію», «Нові книги по техніці» та ін.

Серед читачів 70-х років користувалася попитом технічна література, література виробничого характеру, періодичні видання. Бібліотека замовляла літературу по МБА, проводила масові заходи на виробничих ділянках, приймала участь в святах першого снопа, першої борозни, святах врожаю.

В 80-х роках бібліотека активізувала масову роботу з дітьми: користувались популярністю літературні вітальні, зустрічі за круглим столом, вернісажі та ін. В 1988 р. прийшла працювати до Мартинівської бібліотеки Жорж Марія Карлівна – творчий, дисциплінований, старанний працівник, яка користувалася повагою колег та читачів бібліотеки. Вона проводила зустрічі, свята, надавала інформаційні послуги жителям села з різноманітних питань.

З 90-х років йде недофінансування бібліотеки, зменшується надходження книг. Бібліотека працює над поповненням книжкого фонду за рахунок подарункових книг, меценатів, добродійників, ремонтує приміщення за власні кошти. На низькому рівні знаходиться матеріальна база бібліотеки. Бібліотека прагнула стати осередком культури, творчості та відпочинку односельців, але її діяльність не можлива без підтримки влади.

В 2001 році очолила Мартинівську сільську бібліотеку Лаврик Людмила Вікторівна, 1961 року народження, освіта середня спеціальна.

Бібліотека знаходиться на другому поверсі житлового будинку с. Мартинівка ДОС та розміщена в трикімнатній квартирі загальною площею 56,4 кв. м. Приміщення бібліотеки не опалюється, відсутнє електропостачання. В цю будівлю бібліотека була переведена в 2007 році тому, що в попередньому приміщенні обвалилася стіни.

В бібліотеці є в достатній кількості столи, стелажі, стільці, але протягом 20 років матеріально-технічна база бібліотеки не оновлювалася.

З 2006 року Мартинівська с\б активізувала масову роботу, залучення користувачів до участі в Всеукраїнських та регіональних конкурсах. В 2006 році 1-е та 3-є місця отримали користувачі бібліотеки у районному турі Всеукраїнського конкурсу «Моя маленька Батьківщина»; 3 місце серед бібліотек області Мартинівська с/б зайняла в конкурсі творчих робіт «Моє село – краплиночка на мапі»; в 2009 р. конкурс «Золота арфа» (2 місце) та в 2010 р. обласний літературно-мистецький фестиваль «Святий Миколай збирає свої таланти» (3 місце) виявили чимало талановитих користувачів бібліотеки.(2)

Для вдосконалення бібліотечної діяльності та підвищення фахового рівня зав. Мартинівською с/б Лаврик Людмила Вікторівна систематично відвідує районні семінари, практикуми, тренінги в Інтернет-центрі ЦБ, школи професійної майстерності, методичні майстерні.

З метою покращення матеріально-технічної бази бібліотеки в 2011 році зав. філією прийняла участь в конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами «Волонтерство у бібліотеці» програми «Бібліоміст» з проектом «Бібліотека – волонтери: діємо спільно для користі громади» та спільно з головою ОСББ написала проект під назвою «Цвіт сакури».

Мартинівська сільська бібліотека плідно співпрацює зі школою, дитячим садочком. Щорічно в бібліотеці з метою залучення дітей до книги та читання проводиться Тиждень дитячої книги. В 2012р. відбувся загальносистемний захід «Свято читання та книжки». В рамках тижня в бібліотеці пройшов ряд цікавих і змістовних заходів під назвами: «Відкритий світ книги», «Допомога Незнайці», «Подорож у країну знань», «Літо і книга», «Бал Золушки», «Світ очами дітей», «Чарівний світ казки».

В 2012 році завідуюча філією брала активну участь у встановленні пам’ятника в честь воїнів-афганців в с Мартинівка, в проведенні і відзначенні знаменних і пам’ятних дат спільно з громадою села.

Основною місією бібліотеки є реалізація прав громадян на бібліотечне обслуговування, подолання нерівності у доступі до інформації та популяризація вітчизняної книги. Бібліотека намагається забезпечувати відкритий доступ до інформації користувачам, в межах своїх можливостей створює комфортні умови для обслуговування читачів, покращує ефективність співробітництва з органами місцевого самоврядування, місцевими закладами та підприємствами, формує та розвиває позитивну думку про бібліотеку та її діяльність, організовує інтелектуальне проведення дозвілля односельців.

Основні контрольні показники бібліотеки на 01.01.2012р.: користувачі - 551 чол., книговидача - 10057 видань. Фонд бібліотеки на 1.01.2012 р. складає 8692 примірники.(3)

Бібліотека потребує переведення в інше, більш пристосоване приміщення, яке відповідатиме умовам розміщення бібліотечних фондів та умовам техніки безпеки. Тому вирішення цього питання буде найактуальнішою і найближчою метою завідуючої бібліотеки.


Упорядники: Л.В Лаврик – зав. Мартинівською с/б,

Н.І. Мазур - зав. відділом організаційно -методичної та інформаційної роботи ЦБ


Використані джерела:


  1. Портрети бібліотек інформаційної доби: довідник .- Миколаїв , 2008

  2. Журнал обліку методичної роботи Вознесенської центральної районної бібліотеки (2)

  3. План-звіт Вознесенської центральної районної бібліотеки на 1991 р.

  4. План-звіт Вознесенської центральної районної бібліотеки на 2006 р.

  5. План-звіт Вознесенської центральної районної бібліотеки на 2011 р.

  6. Річний звіт Вознесенської райбібліотеки для дорослих за 1966 рік (1)

  7. Статистичний звіт Вознесенської ЦБС за 2011 рік (3)
Схожі:

Мартинівська сільська бібліотека iconПрибужанівська сільська бібліотека
Сільська бібліотека є одним із першоджерел інформації для населення, вона є золотою копальницею знань, сховищем скарбів світової...
Мартинівська сільська бібліотека iconДмитрівськ а сільська бібліотек а
Якщо село це коріння народу, то сільська бібліотека це сховище його духовного, національного та культурного початку
Мартинівська сільська бібліотека iconТрикратненська сільська бібліотека
Перша бібліотека розміщувалася в маленькому непристосованому приміщенні підвалу житлового будинку. Вже наступного 1973 року сільську...
Мартинівська сільська бібліотека iconБілоусівська сільська бібліотека
Бібліотека – це царство книги. Вона вводить читача в культуру, історію. Книги в бібліотеці передають читачам людську мудрість від...
Мартинівська сільська бібліотека iconНовогригорівська сільська бібліотека
У кожній країні, у різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію, бути дзеркалом І пам’яттю народу, держави, центрами...
Мартинівська сільська бібліотека iconТрикратська сільська бібліотека
«Дім без книги – день без сонця». Так говорить народна мудрість. Цим світлим, сонячним збирачем людської мудрості є бібліотека. Без...
Мартинівська сільська бібліотека iconМолосолонівська сільська бібліотека
Дорогі друзі. Ви гортаєте сторінки історії Малосолонівської сільської бібліотеки
Мартинівська сільська бібліотека iconДорошівська сільська бібліотека
Книга в історії людства завжди була духовною цінністю І тільки сама людина,зі своїм стремлінням до знань, може оцінити її значення,...
Мартинівська сільська бібліотека iconЯструбинівська сільська бібліотека
Це поселення зростало, а після смерті генерала перейшло поміщику Яструбу, звідки й пішла назва села. За переказами генерал Дерфіндорф...
Мартинівська сільська бібліотека iconЩербанівська сільська бібліотека №2
У давнину, на південних землях у степу колихався високий ковил. Першими поселенцями були шість сімей з Ямпільського уїзду Подольської...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка