У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її
Скачати 281.92 Kb.
НазваУ бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її
Сторінка1/3
Дата конвертації11.04.2013
Розмір281.92 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Література > Документы
  1   2   3
№15 26 лютого 2008

ГОЛОВНА

ПОЛІТИКА
У БЮТ - розкол ( У Вінницькому БЮТі почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші - наведенням порядку в її лавах.) читати

Війна з мертвими,,. Яким живим це потрібно? ( «Молодь України» вдруге впродовж поточного місяця змушена повертатись до теми вандалізму на цвинтарях. Цього разу знов йтиметься про Крим, — з тією лише різницею, що на Сонячному Півострові відчутно постраждало одне з його найстаріших мусульманських кладовищ.) читати
МІЛЬЙОНИ В ПІСОК…( На Волині чи не кожна рекламна газета містить оголошення, що на замовлення можуть привезти вантажівку-другу піску або чорнозему..) читати
___________________________________________________________________
НА ЧАСІ
І, щоб носити вам,-не зносити!(Літні жителі шахтарського краю обурені безцеремонністю Дядька Сема: гуманітарна допомога, що надходить у депресивні міста й селища Донбасу, віднедавна «збагатилася» кількома пачками... презервативів..) читати
Перевірки на м'ясокомбінатах... А чи не оглянути й нам дредноути?( Упродовж майже двох років поспіль Росія кілька разів накладала ембарго на постачання української м'ясо-молочної продукції на свої неозорі простори. ) читати
___________________________________________________________________
ДУХОВНІСТЬ
Таня – Тані: навіщо так боляче? ( Книга Тані Малярчук «Говорити», що з'явилася друком у харківському видавництві «Фоліо», увійшла до десятка найкращих книг минулого року за рейтингом ВВС. ) читати
Політиком його зробила література (Педагоги радили по-різному. «Математичка» пророкувала йому лише фізмат, «історик» — тільки історичний, а викладачка російської мови та літератури, зважаючи на глибокі знання її предмету, — російську філологію...) читати
ПОЛІТИКА
У БЮТ - розкол
У Вінницькому БЮТі почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші - наведенням порядку в її лавах.

— Ви Юлині і ми Юлині — чого це ви нас не пускаєте на збори? Ще й ображаєте — кажете, що одних бомжів і циганів в партію позаписували!

Якщо ви так рветесь захищати «серйозні інтереси серйозних людей», то треба було з таким же ентузіазмом зареєструватись — і ніяких проблем!

15 лютого міцні хлопці пропускали до зали засідань Вінницької Староміської райради тільки тих членів «Батьківщини», хто пройшов перереєстрацію. А це вдалося не всім.

— Із 21 січня у всіх ЗМІ оголошувалось про звірку, робоча група працювала з 8-ї до 20-ї без вихідних, всі бажаючі могли перереєструватись, — заявив Сергій Гайст-рук, голова міської організації ВО «Батьківщина». — У Старомісько-му районі 715 членів партії, в телефонному режимі ми перевірили 203 особи, при цьому 38 людей заперечили свою партійність, а з півтисячею «старогородців» не встановлено контакту. Чому? Бо плутанина в обліку, партійний апарат не працює, офіс у незадовільному стані, немає громадської приймальні. Облікові картки заповнені одним почерком, підписи в них відсутні або сфальсифіковані, електронна база даних не відповідає дійсності. Керівник Володимир Шолом ко всіляко перешкоджав проведенню звірки і на збори взагалі не з'явився.

Це енергійно заперечив Артем, член молодіжної організації «Батьківщини»: — Хтось хворів, хтось виїхав, доглядав дитину та ін. Нам пояснили, що звірка буде спочатку по телефону, а потім об'їжджатимуть з хати в хату. Але реально ніякого об'їзду не було. І люди, які активно працювали на двох виборах і забезпечили перемогу БЮТу у Вінницькій області, опинились «за бортом». Це несправедливо! Виходить, ті, хто щойно вступив до «Батьківщини», виривають право на владу з рук старих партійців.

— Сьогодні Тимошенко має реальні шанси стати Президентом, от і йде боротьба за вплив на місцях, — підтримав однопартійця Ігор із Старого міста. — Навіщо звірку проводять, «беркутівців» на збори прибуло чимало, групу підтримки братів Ткачуків хочуть усунути? Щоб на Вінниччині основний вплив мала обласна парторганізація, а ми ж добре знаємо, скільки там мертвих душ! Але там звірки чомусь не проводять!

— Ми мало не в підпіллі за Юлю воювали! — обурювалась жінка. — Присягаюсь, на власні вуха чула, як

один з тих, хто зараз рветься до влади, у 2004-му підходив до нашого намету і кричав: «Ви ту підтримуєте, цю поганку, що газ крала!» А я стою тепер з партквитком, мов обпльована, бо щось там з перереєстрацією не те...

Коридор вирував і вигукував «Ганьба! Ганьба!», а тим часом збори в залі засідань йшли своїм порядком. Учасники одностайно проголосували «за» Павла Дісяка, бойового генерала, колишнього обласного військового комісара, як за нового голову Староміської організації ВО «Батьківщина». Павло Дісяк говорив відверто:

— Десять років я воював, був під кулями, думав, у Вінниці відпочину. Де там! Коли я підтримав Ющенка

під час помаранчевої революції, мене на другий же день звільнили і до-стороково відправили в запас. Повірте, я мав багато пропозицій, але обрав роботу в «Батьківщині», бо вважаю, що цю потужну партію треба очистити. Насамперед від кар'єристів, для яких партійність — лише трамплін до омріяного депутатства. Ми наведемо порядок, бо тільки від народу, щирого, непідкупленого, залежить майбутнє України. А не від тих, хто його грабує і наживається.

Учасники зборів погодились з новою структурою первинних партор-ганізацій ВО «Батьківщина»: в Ленінському районі — 14, у Замостянському — 7, в Староміському — 4, всього по місту — 25. Наступні загальні збори відбудуться в парторганізації Ленінського району. Сподіваємось, без таких ексцесів, як на Старому місті.Ірина ЗОНОВА.
Війна з мертвими,,. Яким живим це потрібно?
«Молодь України» вдруге впродовж поточного місяця змушена повертатись до теми вандалізму на цвинтарях. Цього разу знов йтиметься про Крим, — з тією лише різницею, що на Сонячному Півострові відчутно постраждало одне з його найстаріших мусульманських кладовищ.

На подію оперативно відреагува-ла юдейська громада. До «МУ» надійшла офіційна заява прес-служби Федерації єврейських общин України; в ній, зокрема, констатується: «Було вчинено акт вандалізму на центральному мусульманському кладовищі у селищі Нижньогірсько-му. Зруйновано понад 220 надгробних каменів. Дії такого масштабу свідчать про те, що ця акція була ретельно спланована.

Федерація єврейських общин України висловлює глибоке співчуття всім мусульманам Криму і особливо тим людям, чиї родичі були поховані на кладовищі селища Ниж-ньогірського. Вандалів виправдати не можна. Руйнування могил — це наруга над святинями, над усім тим, що дороге кожній релігійній, культурній людині. Ми відчуваємо обурення і біль від того, що таке лиходійство вчинене на території України. На жаль, останніми роками вандалізм на кладовищах України став серйозною проблемою суспільства; правоохоронні ж органи на ці інциденти реагують не завжди оперативно.

Ми закликаємо всі релігійні структури країни, всі конфесії, що представлені в Україні, виступити єдиним фронтом у боротьбі проти варварів — проти тих, хто не гребує найогиднішими способами у спробах зруйнувати міжнаціональний і міжрелігійний мир у нашій країні. Ми висловлюємо підтримку Меджлісу кримськотатарського народу в його зверненнях до владних структур Автономної Республіки Крим і сподіваємося, що винні в цьому страшному лиходійстві будуть знайдені і покарані».

Акт вандалізму у Нижньогірсько-му скоєно якраз напередодні очікуваного проголошення незалежності колишньої сербської провінції Косове. На відміну од переважної більшості великих держав та країн Євросоюзу, відокремлення від Сербії її «історичної колиски» рішуче не підтримали Росія та комуністичний Китай. Замовники лиходійства у Криму з однієї з названих країн (якої саме, — здогадайтеся з двох спроб) діяли за звичним сценарієм. Щоправда, не розрахувавши попе-

редньо справжній «рівень терплячості» кримських татар. Останні ж на дикий злочин відреагували мужньо й без зайвих емоцій. Бо вже давно знають поіменно, хто з земляків готовий хоч зараз — звісно, за «грубі гроші» — виконати будь-яку злочинну забаганку «лютих друзів України».

Я впевнений: ніхто з родичів похованих на сплюндрованому Ниж-ньогірському цвинтарі не вбачає у злочині «сіоністського сліду». Попри чиєсь неприкрите бажання «перевести стрілки» на наслідки давнього конфлікту на Близькому Сході. Так само як у ймовірних нападах на єврейські поховання (цей прийом застосовується в нашій країні навіть частіше...) нікому не спаде на думку «пригятувати за вуха» українських послідовників ісламістських радикалів з «Хезболли» чи «Хамасу». До речі, наполегливі «нашіптування» в цьому напрямку вже траплялися, зокрема, в Одесі в середині 90-х років.

Але що вдієш, якщо методи нацьковування одних людей на інших не змінюються у декого ще з 40-50-х років минулого століття — з часів «боротьби з бандерівщиною»?..

Олег БАЗАК.
^ МІЛЬЙОНИ В ПІСОК…
На Волині чи не кожна рекламна газета містить оголошення, що на замовлення можуть привезти вантажівку-другу піску або чорнозему. Все буде зроблено чітко, дешево і сердито, за прийнятною ціною. Можливо, навіть з того лісу, де ви збираєте гриби. Мільйони можна заробити на піску. А ось держава чи мешканці сіл, розташованих поблизу нелегальних кар'єрів, зазнають збитків.

На Волині тривалий час з військового полігону, що поблизу Володими-ра-Волинського, в усіх напрямках вивозився пісок. І хоча на це й звернули увагу правоохоронці, досі в цьому питанні крапки не поставлено. Нині вантажівка піску коштує 600 гривень. Могли ж військовики, скажімо, виставити на полігоні охорону, тоді й не викрадали б посеред білого дня. Але цього не сталося. Мимоволі виникає запитання, чи мають від такої недбалості і вони якусь користь.

Процвітає тіньовий піщаний бізнес і в Ковельському районі. Ось пройшлись екологічні та інші контролюючі інспектори стежками Лесі Українки від села Скулина до села Уховець-ка і за голову взялися. Курсують собі вантажівки з несподіваного лісового кар'єру в бік автомагістралі Київ — Ковель, і куди везуть добро, ніхто не скаже. Дійшло до того, що самі ж нелегальні королі піщаних кар єрів вимостили 3 кілометри дороги до лісового «скарбу», аби легше було доїхати. Зробили торік зусилля природоохоронці та правоохоронці відповідні зусилля і піймали кількох підприємців, після чого наклали штрафи, розміри яких порівняно невеликі, а тому не впливають на нелегальний бізнес. А цим безплатним піском не ями на сільських путівцях засипають і споруджують не сільські будинки (без особливої обробки!), цей товар використовують для виготовлення тротуарної плитки та різноманітних бетонних виробів.

Проте й над легалізованими піщаними кар'єрами не завжди безхмар'я та сонечко світить. Сокілське родовище піску, що в Рожищенському районі Волинської області, відоме не тільки тим, що найпотужніше і неподалік обласного центру. Видобутий пісок коло села Сокіл високої якості. Може, саме тому родовище розробляється цілком легально, на відміну од інших — не дозволених, стихійних, самочинних, котрі є складовою тіньового бізнесу. Селяни-соколяни втішені, що тут працюють аж дві відомі на Волині фірми — ТзОВ «Надра» і ЗАТ «Талант», бо мають постійне надходження до місцевого бюджету. Але й проблема виникла — розбита самоскидами дорога Рожище — Навіз. І асфальтівку більше року ніхто не ремонтує. Даючи дозвіл на розробку родовища, про неї місцева влада якось не подумала. І ось, коли загуркотіли 30-40-тонні вантажівки, здивувався місцевий народ: хто ж ту нещасну дорогу ремонтуватиме? Керівники фірм «Надра» та «Талант» розводять руками — бо в договорах про це не йшлося, хоча й сумнівів нібито немає, що саме з вини розробників піщаних кар'єрів асфальтівку спіткала біда. Коли кинулись в черговий раз селяни правди шукати, бо діткам важко у школу ходити, а дорослі можуть їхати хіба що возом, місцеве підприємство «Автодор», котре обслуговує дороги, встановило обмежувальні знаки. І, як треба було очікувати, стоять вони тільки до темряви, а потім — зникають. Напевне, не без зусиль фірм «Надра» та «Талант». А що останнім робити, возити пісок по 5-10 тонн? Тоді дійсно собівартість піску зросте так, що його видобуток не матиме сенсу. Хоча хто, як не руйнівник дороги повинен її і відновлювати? Однак навколо розбитої дороги сперечаються вже рік— і кінця чварам не видно.

Відновити покриття — справа досить ризикована, бо не довго дорога витримає навантаження, яке можна назвати «промисловим». Вихід, без я кого не обійтися,— прокласти дорогу якісну, а не таку, як звикли ще за радянських часів. Розробники сокілського родовища відхрещуються від створеної ними ж проблеми — не домовлялися вони з сільською радою про ремонт дороги. А та, у свою чергу, поки що з допомогою активних селян ображається на несвідомих підприємців. Місцеве населення згадує колишні часи, коли пісок по річці Стир до Луцька транспортували баржами. Однак цього вже не повернути.

Проблема була ще торік, одначе визріла тільки тепер. І не просто так, а через обопільні хитрощі. Раніше було не до дороги, бо вирішувалося важливіше: чи одні тільки «Надра» матимуть змогу розробляти сокілський піщаний кар'єр, чи дозволять там працювати ще й «Таланту»? Для мешканців села Сокіл вигідніше, аби працювало побільше підприємств, тоді й надходжень до місцевого бюджету більше буде. А піску, вважають, для всіх вистачить, адже на території сільради геологорозвідка зроблена на 120 гектарах землі, ліцензії видані більш як на 40 гектарів, двома фірмами розроблено піщаних кар'єрів на площі 17 гектарів. У той же час ТзОВ «Надра» не дуже б хотіли, щоб поруч працювали конкуренти. Але час розставив все на свої місця, і нині це підприємство займає лише східну частину родовища піску (21 гектар), а західну (20 гектарів) — той же непоступливий «Талант». Непоступливий, бо тривалий час довелося йому походити по муках, аби вибороти своє право на розробку родовища разом з відомим на Волині ТзОВ «Надра».

А мені чомусь грішним ділом подумалось, що тяганина з питанням, дати чи не дати дозвіл на розробку піщаного кар'єра «Таланту» — вигадана, аби не помітили іншої, що вже торік була,— тієї ж розбитої дороги... Як відо-

мо, навколо Сокола є ще двоє незадіяних родовищ піску і сільрада зацікавлена, аби побільше було підприємств на розробці кар'єрів, тоді підвищиться зайнятість населення та кількість надходжень до сільського бюджету. Та чи з наступним претендентом на гірниче відведення буде обговорене питання реконструкції дороги? Чи знову воно несподівано постане «у процесі роботи»? Чиновники обласного управління з контролю за використанням і охороною земельних ресурсів впевнені, що саме той, хто видає дозвіл на ліцензії, повинен ставити умову, аби створювались під'їзні дороги, зберігались у належному стані вже існуючі.

І все ж таки нині вирішальне слово за місцевою владою, тобто Сокілською сільрадою.

— Ми підготували відповідне звернення до обласної адміністрації, оскільки асфальтівка Рожище—Навіз обласного підпорядкування,—каже сільський голова Валентина Сако-вець. — Сподіваємось, що обласна влада позитивно вирішить це питання, Волинський «Автодор» візьметься за ремонт дороги — і не буде невдоволення селян. А дорога розбита через те, що «м'яка», неякісна подушка під асфальтом. Ми збирали підприємців, що працюють на території сільради, і просили допомогти у розв'язанні проблеми, однак очікуваного результату не отримали...

Напевне, пристрасті з піщаних кар'єрів перекинулися на дорогу ще й тому, що латати ями на дорогах справа нелегка і марудна, а робити нове покриття дорого. Підраховано, що на Волині квадратний метр асфальтівки коштує на рівні квадратного метра паркету! Але хоч яка б ціна була, зруйновану асфальтівку до Сокола відновлять. Звісно, за державний кошт.

Сеогій ГУПАЛО.
НА ЧАСІ
І, щоб носити вам,-не зносити!
Літні жителі шахтарського краю обурені безцеремонністю Дядька Сема: гуманітарна допомога, що надходить у депресивні міста й селища Донбасу, віднедавна «збагатилася» кількома пачками... презервативів.

У села Костянтинівського району й у минулі роки надходили — на радість зубожілим жителям — «західні» крупи, борошно, макарони й консерви. Останнім часом, однак, кожна «порція» в обласному центрі насичується делікатним латексним «одягом». За словами заступника голови Костянтинівської районної державної адміністрації Людмили Наронової, обласна влада просто вирішила убезпечити жінок дітородного віку від «негарних» хвороб і небажаної вагітності. З цією метою ФАПам (фельдшерсько-акушерським пунктам) наказано роздати всім бажаючим делікатні штучки.
  1   2   3

Схожі:

У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її iconВалентин Стецюк Вступ до курсу досліджень передісторичних етногенетичних...
Одні бачать її корені у скіфській культурі – інші у пігірцівсько-милоградівській, ще інші вважають, що зарубинецька культура склалася...
У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її iconТимошенко пожалілась Януковичу на його піарників
Читаю листи Юлії Тимошенко І зачитуюсь. Таке враження, нібито вона готувала їх до публікації. Все наскрізь пронизано популізмом в...
У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її iconЗакон попиту
Деякі з них діють тільки в сфері виробництва, с буту, реклами або водночас в багатьох сферах; окремі фактори під лежать урегулюванню...
У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її icon„Бандитам (у даному разі політичним)- тюрьми!”
Ющенка, Януковича, Тимошенко, Мороза, Симоненка, Луценка та інших: бо бандитами називають затятих порушників закону, а вони весь...
У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її iconГлобальні проблеми забруднення повітря
Перед людством постійно виникають багаточисельні проблеми, що потребують невідкладного вирішення. Одні з них мають локальний характер,...
У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її iconОстанній дзвоник
Продовження казки, яка почалася ще 4 роки тому, коли дерева були високими, тротуари в шкільному дворі довгими, а шкільні сходи високими,...
У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її iconПолітичний портрет В. А. Ющенка
Одні, переважно жителі Центральної, Правобережної та Західної України, його ледве не обожнюють. Інші, а це жителі Півдня та сходу...
У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її icon1. Спілкування як одна з нагальних потреб людини
Одні з них вважають, що спілкування та діяльність — дві рівнозначні категорії буття людини, інші — що спілкування є однією зі сторін...
У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її iconОрхідеї одні з найбільш довершених витворів природи, тому їх називають...
Україні. Представлені вони у нас майже по всій території, хоча трапляються досить рідко. Одне з найбільш чисельних місцезнаходжень...
У бют розкол у вінницькому бюті почалася чистка. Одні прихильники Тимошенко називають це рейдерською атакою на партію, інші наведенням порядку в її iconДесять Практичних Настанов
Руху Заснування Церков. Ці речі не є послідовними кроками. Одні з них більш важливі, ніж інші, але усі вони застосовувалися при організації...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка