Тема місяця
Скачати 399.83 Kb.
НазваТема місяця
Сторінка1/4
Дата конвертації21.03.2013
Розмір399.83 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Література > Документы
  1   2   3   4
ЗМІСТ ПРОГРАМИ


Назва

місяця

Тема місяця

Середня група

Старша група

ВЕРЕСЕНЬ

Стежинками рідного краю

Продовжувати знайомити з маленькою Батьківщиною. Підвести до розуміння, що Україна є Батьківщиною, що вона має свої символи, що народ, який живе в цій країні, дуже любить її. Дати уявлення про цінування різних народів та країн у світі. Продовжувати вчити налагоджувати товариські взаємини з однолітками, виявляти до них довіру та симпатію.


Поглиблювати знання дітей про рідний край; формувати пізнавальний інтерес дітей; вчити розуміти поняття Батьківщина, рідний край; ознайомити дітей з видатними людьми рідного краю; формувати уявлення про історію виникнення рідного міста; розвивати почуття патріотизму.

ЖОВТЕНЬ

Осінній день зиму годує

Вчити розпізнавати рослини найближчого оточення (дерева, гриби, кущі, трав’янисті, декоративні). Формувати знання про самоцінність кожної рослини. Учити доцільно використовувати дари природи, розуміти їх значущість і користь для людини.

Давати елементарні знання про труд хлібороба. Ознайомлювати з обрядом збору врожаю.

Поглибити знання дітей про осінні явища та традиційні осінні народні свята; ознайомити з народним календарем та його значенням в житті людей; виховувати пошану до людей праці; збагатити знання дітей про хліб як домашній оберіг та обряди пов’язані з ним; виховувати шанобливе ставлення до хліба, працелюбство.


ЛИСТОПАД

Мандрівка в минуле рідного краю

Учити орієнтуватися у предметах національного побуту, прагнути підтримувати порядок і затишок у житловому середовищі, по-своєму доглядати і прикрашати його ( вишиті рушники, серветки тощо). Надати елементарні знання про державні та рослинні символи рідного краю. Виховувати ввічливе ставлення до рідного краю, до людей, їх минулого.

Формувати уявлення про історичне минуле рідного краю; уточнити уявлення дітей про символи рідного краю (державні та народні); познайомити дітей із поняттям «козаки» (вільні люди), з походженням українського козацтва; познайомити із козацькими символами; виховувати інтерес до минулого, повагу до національних героїв; формувати уявлення про побут українців, познайомити з традиційним житлом та його оздобленням.


ГРУДЕНЬ

Секрети бабусиної скрині

Знайомити з народними оберегами та символами, їх значенням, регіональними особливостями. Вчити знаходити їх у сучасному житті людини. Знайомити з народною іграшкою: матеріал із якого виготовлена, значення, застосування. Формувати мотивацію щодо використання народної ігри під час самостійної діяльності. Виховувати працелюбство.

Акуратність.

Дати знання про народні обереги та символи: рушник, хустина, сорочка та ін.; розширювати уявлення дітей про значення оберегів, символів у житті людей; ознайомити з особливостями вишиванок рідного краю; виховувати любов до народної творчості; познайомити дітей з особливостями народної іграшки та способами її виготовлення; виховувати працелюбство, акуратність.


СІЧЕНЬ

Зимові чудеса

Ознайомлювати із народними зимовими святами та розвагами. Учити зацікавлено ставитися до предметного довкілля, запам’ятовувати бачене, впізнавати та інтерпретувати його.

Формувати позитивне ставлення до зимових явищ, бажання захоплюватися, милуватися красою рідної природи, знайомити з лікарськими властивостями деяких рослин.


Ознайомити дітей із зимовою обрядовістю, розкрити її глибокий зміст; виховувати повагу та інтерес до народних традицій; познайомити з лікарськими рослинами рідного краю, виховувати любов до природи, бажання її охороняти.

ЛЮТИЙ

Край майстрів

Знайомити з різними видами українського народного ужиткового мистецтва – промисли та ремесла, змістом трудових дій. Давати поняття про структуру трудового процесу, взаємозв’язок його компонентів, результати праці. Вчити адаптуватися до елементарних обов’язків відповідальної поведінки.

Формувати у дітей знання про народні ремесла; закріпити уявлення про характер та особливості виробів майстрів рідного краю; познайомити дітей з особливостями народного посуду, способами його виготовлення та оздоблення. Виховувати повагу до праці інших, працелюбство, бажання допомагати.


БЕРЕЗЕНЬ

Традиції моєї родини

Дати уявлення про свій рід, своїх найближчих родичів, спонукати до усвідомлення своєї залежності від представників старшого покоління. Викликати інтерес до сімейних традицій. Вчити приязно ставитися до рідних, поступатися заради них своїми бажаннями та інтересами, прислухатися до їхніх порад та звернень.

Формувати уявлення про сім»ю як важливу цінність людини; виховувати любов та повагу до рідних; розширити знання дітей про родинні традиції, про їх значення в житті людини; виховувати самоповагу, шанобливе ставлення до старших, толерантність

КВІТЕНЬ

Квітневий край

Ознайомлювати з українським віночком, його призначенням, продовжувати вчити називати державу та окремі її символи. Формувати уявлення дітей про символічне зображення елементів оздоблення писанки.

Продовжувати учити розрізняти тварин та їх дитинчат, помічати особливості їх поведінки. Вчити обережно спілкувати з тваринами найближчого оточення..

Ознайомити дітей з народною традицією плести вінки, формувати уявлення про рослинні та тваринні символи, виховувати повагу та любов до народної символіки.

Формувати уявлення дітей про історичний процес виготовлення писанок, уточнити знання дітей про символічне зображення елементів їх оздоблення, виховувати акуратність, працелюбство, повагу до народних традицій.


ТРАВЕНЬ

Без минулого – немає майбутнього

Систематизувати набуті знання про народні традиції та їх значення в житті людини; виховувати повагу та любов до рідного краю, до України, до народних традицій; формувати толерантне ставлення до представників інших національностей.

Систематизувати та закріпити набуті знання про історичне минуле рідного краю; закріпити знання про народні традиції та їх значення в житті людини; виховувати повагу та любов до рідного краю, до України, до народних традицій; формувати толерантне ставлення до представників інших національностей.

  1   2   3   4

Схожі:

Тема місяця icon5 клас урок №19 земля планета сонячної системи. Форма та розміри...
Землі та Місяця; сформувати вміння працювати зі схемами І таблицями в атласі та підручнику; розвивати вміння порівняльного аналізу,...
Тема місяця iconЯ І Україна. Природознавство
Сонячна система. З чого складається сонячна система? Практична робота №1. Спостереження на вечірньому небі молодого, повного І старого...
Тема місяця iconВидимий рух Місяця. Сонячні та місячні затемнення
Помітити рух Міся­ця на небі можна вже за 10-15 хв, бо його зміщення серед зір відбу­вається дуже швидко: за 1 годину він проходить...
Тема місяця iconБазові пакети : Пакет терміном на місяць
Пакет терміном на місяць. Означає Ви маєте активний факс-номер напротязі місяця та право протягом місяця відправити 30 факс/сторінок...
Тема місяця iconТема. Форматування таблиць у Microsoft Excel 2007
Перейменувати один з листів назвою Календар І створити на ньому список автозаповнення з назвою місяця: Березень
Тема місяця iconКонспект уроку з природознавства у 1 класі №4 Тема уроку : Що належить до неживої природи ?
Обладнання : підручник, робочий зошит, малюнки із зображенням предметів неживої природи слайди із зображенням неба, Сонця, Місяця,...
Тема місяця iconКонкурс «Найкращий щоденник місяця (року)» проводиться з метою виявлення...
Стаття Конкурс «Найкращий щоденник місяця (року)» проводиться з метою виявлення класів, які виконують Закон учнівської республіки...
Тема місяця iconГраф І к
Друга середа кожного місяця – прийом у сільських та селищних радах згідно графіка
Тема місяця iconВідповідальний за підготовку
Наступний робочий день після підписання акту, але не пізніше 03 числа поточного місяця
Тема місяця iconВідтворення земних умов існування людини в умовах навколоземного,...
Відтворення земних умов існування людини в умовах навколоземного, міжпланетного та планетного просторів. (Перспективи освоєння космосу і...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка