Тема. Зображення в текстових документах
Скачати 64.71 Kb.
НазваТема. Зображення в текстових документах
Дата конвертації10.03.2013
Розмір64.71 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Математика > Документы
Текстовий процесор Microsoft Word.

Тема. Зображення в текстових документах.

Мета. Ознайомитись із основними прийомами робота з графічними об’єктами, порядком упровадження об’єктів у текстовий документ; набути практичних навичок у створенні та редагуванні текстових документів, що містять графічні об’єкти.

Час. 2 навчальні години.

Теоретичні відомості.

Документ Word складається з текстів та об’єктів, які вставляються або створюються у ньому: рисунків, автофігур, таблиць і діаграм, формул, кадрів, картинок із бібліотеки-галереї, фотографій, гіперпосилань, приміток, виносок, закладок, звуковий та відео файлів тощо.

Об’єкт – це автономний елемент документу. Його можна переміщувати, змінювати властивості (розмір, колір тощо), обгортати текстом. Різновидом об’єктів є колонтитули та номери сторінок.

Робота з об’єктами.

Об’єкти вставляються командою головного меню Вставка.Після вставляння об’єкту текстовий процесор автоматично переходить у режим розмітки сторінки. У звичайному режимі деякі об’єкти можуть бути невидимими.Пункт головного меню Вставка дозволяє вставляти у документ номери сторінок, перехід на нову сторінку, інший документ із деякого файлу, поточну дату та час, примітки, закладки, спеціальні символи, авто текст, картинки, математичні формули та інші об’єкти, доступні для цього процесору у конкретній операційній системі.

Зауважимо, що створені в документу тексти є елементами даного документу, а не об’єктами. Переміщувати та позиціонувати їх вільно на сторінці можна лише через буфер обміну. Щоб такий елемент текстового документу отримав властивості об’єкту, його треба помістити в кадр.

Багато текстових документів, створених у програмі Word, містять різноманітні графічні ілюстрації: логотипи, фотографії, малюнки, діаграми тощо. Переважна більшість цих ілюстрацій створені в інших програмах, але Word дозволяє користувачу працювати з ними. Хоча робота з графічними об’єктами не є базовою функцією текстового процесора Word, він дає змогу виконувати основні операції з графічними об’єктами як растрового, так і векторного типу.

Дії з доданим графічним об’єктом.

Після вставки зображення у документ з ним можна виконувати наступні дії: масштабувати, переміщувати, деформувати, створювати рамку навколо тощо. Щоб мати можливість виконувати будь-яку операцію із зображенням, його потрібно попередньо виділити – зробити одинарний клік лівою кнопкою мишки. Після виділення на екрані з’являється панелі Настройка изображения:Ця панель містить наступні команди (зліва направо):

 • Додати малюнок.

 • Меню «Зображення».

 • Збільшити контрастність.

 • Зменшити контрастність.

 • Збільшити яскравість.

 • Зменшити яскравість.

 • Обрізування малюнку.

 • Поворот вліво на 90о.

 • Тип лінії.

 • Стиснення малюнків.

 • Меню «Обгортання текстом».

 • Формат об’єкту.

 • Встановити прозорий колір.

 • Скидання параметрів малюнку.

Щоб додати до тексту зображення, потрібно виконати команду Вставка – Рисунок - … та вибрати із запропонованого меню потрібний об’єкт: • Картинки… - дозволяє вставляти до тексту готові зображення із колекції малюнків.

 • Из файла… - дозволяє вставляти зображення, яке міститься в зовнішньому файлі.

 • Со сканера или камеры… - дозволяє імпортувати зображення, отримані за допомогою зовнішніх пристроїв введення інформації (сканера, цифрової камери).

 • Создать рисунок – дозволяє перейти в режим створення малюнку за допомогою вбудованого векторного графічного редактора, який входить до складу текстового процесора Word.

 • Об’єкт WordArt – дозволяє вставляти до текстового документу об’єкт, створений за допомогою редактора текстових спеціальних ефектів WordArt. Цей редактор працює в двох режимах:

  • Використання еталонних зразків ефектів і панелі інструментів WordArt  • Створення об’єкту вручну засобами меню і панелі інструментів

У цьому режимі можна обирати гарнітуру шрифту, його розмір та накреслення, змінювати текст напису.

 • Організаційна діаграма – дозволяє вставляти до текстового документу шаблон діаграми. • Діаграма – дозволяє будувати діаграму на основі табличних даних за допомогою потужностей, вбудованих у текстовий процесор Word.Графічне зображення, вставлене у текстовий документ, може володіти або властивостями символу (наявність рамки навколо зображення), або властивостями малюнку (наявність реперних точок навколо зображення).Змінювати властивості вставленого зображення можна за допомогою пункту контекстного меню Формат рисунка…Відносно прості графічні зображення можна створювати за допомогою графічного редактора, вбудованого в середовище текстового процесора Word. Нагадаємо, що доступ до нього здійснюється за допомогою пункту Рисование відповідної панелі інструментів.Створені фігури можна переміщувати, фарбувати, розтягувати, стискати, змінювати товщину ліній, групувати, накладати одна на одну, розміщувати в них текст різного кольору, створювати в них об’ємні ефекти чи ефекти затінювання, повертати. Ці дії виконуються за допомогою кнопок панелі рисування.

Додаткові можливості при створенні зображень надаються при використанні клавіш Ctrl і Shift.

Клавіша Shift. Якщо втримувати цю клавішу у натиснутому стані при створенні та редагуванні елементів за допомогою мишки, то буде змінюватись лише масштаб зображення зі збереженням пропорцій між розмірами по горизонталі та вертикалі. За допомогою цієї клавіші можна створювати «правильні» фігури: квадрати, кола. При зображенні лінії вона буде розташовуватись під кутом 30, 45, 60 або 90 градусів.

Клавіша Ctrl. Якщо перед малюванням натиснути та утримувати цю клавішу, то початкове положення курсору стане геометричним центром фігури (а не лівим верхнім кутом). Можна використовувати одночасне натискування клавіш Ctrl і Shift. Інше призначення клавіші Ctrl – це створення нових копій уже намальованих зображень (для цього потрібно, утримуючи клавішу натиснутою, перетягнути мишею намальований об’єкт). При цьому об’єкт розділиться на два: оригінал та копію.

Під час малювання об’єктів за допомогою вбудованого у Word графічного редактора можна використовувати невидиму сітку, за точками перетину якої можна вирівнювати елементи створюваного малюнку. Якщо режим вирівнювання за точками сітки виключено, то його включають під час переміщення об’єкта (для цього потрібно натиснути клавішу Alt та почати переміщувати об’єкт).Для побудови блок-схем, фігурних стрілок, зірок та стрічок, виносок тощо варто скористатися з меню готових фігур АвтофігуриНарисовані фігури є об’єктами – вони мають свої контекстні меню, що значно полегшує роботу з ними.

Питання для самоконтролю

 1. Як додати готове зображення у текстовий документ Word?

 2. Як можна кольорове зображення перетворити на чорно-біле?

 3. Як змінити розміри зображення?

 4. Як можна виконати поворот зображення на 90 градусів?

 5. Як можна вилучити зображення із текстового документу?

 6. Як вивести або прибрати панель інструментів Рисование?

 7. Для чого використовують клавіші Ctrl і Shift при малюванні прямих ліній?

 8. Як згрупувати / розгрупувати малюнок?

 9. Що таке об’єкт WordArt?

 10. Які дії визначені над об’єктом WordArt?

 11. Для чого призначена панель Настройка изображения?

 12. Які є види обгортання об’єкту текстом?

Практичне завдання

 1. Завантажити текстовий процесор Word.

 2. Зберегти документ у власній папці під іменем Изображение.doc

 3. Внести до документу (із дотриманням вимог щодо оформлення документів; після виконання усіх завдань здійснити перевірку та забезпечити максимальний розмір – 1 аркуш) наступну інформацію:

Текстовий процесор Microsoft Word.

Практична робота «Робота із зображеннями у текстовому документі».

Виконавці:

Клас:

Дата виконання роботи:

Завдання 1. Створити організаційну діаграму, яка містить дані про організацію економічних районів України (назви економічних районів як підпорядковані фігури до слайду Економічні райони України; назви областей, що входять до складу кожного економічного району, як підпорядковані фігури до слайдів Економічний район). Зразок організаційної діаграми наведено на малюнку. При пошуку інформації доцільно скористатись даними Вікіпедії.Завдання|задавання| 2. Намалюйте за допомогою автофігур державні прапори (приклад|зразок| — дивись малюнок).Завдання 3. Створити логотип свого класу. Приклад – логотип школи, створений засобами текстового процесора Word. 1. По завершенні формування документу написати зі своєї поштової скриньки листа на адресу solone01@yandex.ru (із дотриманням вимог щодо оформлення такого типу документу), до якого прикріпити файл Изображение.doc

 2. Завершити роботу із усіма програмами, що були Вами використані при виконанні завдання. Навести порядок на робочому місці. Якщо у Вас залишився вільний час до завершення заняття, його доцільно використати для самопідготовки до складання тесту (із використанням ІКТ) з теми «Текстовий процесор Word», який опубліковано на сторінці Тести у рубриці Інформатика сайту СШЛНІТ.

СШЛНІТ-2011 - -

Схожі:

Тема. Зображення в текстових документах iconТема. Введення формул у текстових документах
Мета. Ознайомитись із основними прийомами роботи із редактором формул; набути практичних навичок у створенні та редагуванні формул...
Тема. Зображення в текстових документах iconУрок №6. Тема
Тема: Таблиці в текстових документах. Вставлення зображень в текстовий документ І налаштування їх властивостей
Тема. Зображення в текстових документах iconТема. Тема. Робота з таблицями І зображеннями у текстових документах
Мета роботи. Відпрацювати навики створення документів з таблицями та зображеннями
Тема. Зображення в текстових документах iconТема. Таблиці в текстових документах
Мета. Ознайомитись із основними поняттями про елементи таблиці, прийомами роботи зі створення, редагування, проведення обчислень...
Тема. Зображення в текстових документах icon«Робота з таблицями І зображеннями в текстових документах»
За допомогою якого пункту меню можна здійснити доступ до додаткових інструментів програми ms word?
Тема. Зображення в текстових документах iconУрок №14. Тема
Тема: Створення текстових написів І вставлення графічних зображень на слайди презентації
Тема. Зображення в текстових документах iconЛабораторна робота №5
Кожне первинне зображення було закодоване 8 – бітним типом даних (від 0 до 255), тому в суміші вийшло 24-бітне зображення (8 3) –...
Тема. Зображення в текстових документах iconУрок №24. Тема
Тема: Основи роботи з текстом. Програмні засоби готування текстових документів: призначення та класифікація. Знайомство з текстовим...
Тема. Зображення в текстових документах iconУрок №25. Тема
...
Тема. Зображення в текстових документах iconТема. Пр. 7 Побудова лінійних алгоритмів та їх реалізація у вигляді...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка