Задача на спільну роботу. Мета




Скачати 78.73 Kb.
НазваЗадача на спільну роботу. Мета
Дата конвертації11.03.2013
Розмір78.73 Kb.
ТипЗадача
uchni.com.ua > Математика > Задача
Тема: Утворення трицифрових чисел. Читання чисел, записаних у нумераційній таблиці. Додавання чисел різних розрядів. Задача на спільну роботу.
Мета: Забезпечити засвоєння учнями вміння розв’язувати задачі на спільну роботу;

Закріплювати знання натурального ряду чисел у межах 1000 і розрядний склад трицифрових чисел;

Удосконалювати вміння розв’язувати задачі, розвивати логічне мислення, формувати соціальну компетентність (робота в групах, робота в парі, колективна робота), культуру розумової діяльності;

Виховувати інтереси до знань і бажання пізнавати таємниці математики через самостійно - практичну діяльність.
Обладнання: Нумераційні таблиці, картки для індивідуальної роботи, цифри, схема задачі.
Література:

  1. Програми для середньої загальноосвітньої школи. К.: Початкова школа, 2006

  2. Богданович М.В. Математика. Підручник для 3 класу. – К.: Освіта, 2003

  3. Карнаух П.М. Цікаві завдання з математики. – Т.: Астон, 2003

  4. Друзі Б.Г. Творчі вправи з математики для початкових класів. – К.: Рад. школа, 1988

  5. Корчевська О., Кордуба Н. Нестандартні уроки з математики 1-4 класи. – Т. Астон, 2003

  6. Ярош Г.О., Седова Н.М. Сучасний урок у початковій школі. – Х.: Видавнича група. Основа, 2004.


^ ХІД УРОКУ


  1. Організація початку уроку.




  1. Створення ситуації успіху.


Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи взятись враз!

Розпочнемо свій урок,

Тож назад не зробим крок.

Будем ми трудитись гарно,

Не мине й хвилини марно.


  1. Створення психологічної готовності до продуктивної роботи на уроці.




  • Я бажаю вам сьогодні добра!

  • Якщо вам буде важко….. я допоможу.




  1. Актуалізація опорних знань.




  1. Перевірка домашнього завдання.




  • До задачі 486 учень записує на дошці вираз і пояснює його утворення.

  • У задачі 487 учень називає лише відповідь (вибирає з трьох відповідей, записаних вчителем на дошці)




  1. Індивідуальна робота за дидактичними картками


Картка № 1
1. 100+60+6 400 +5 500+30 300+100

2. Запиши виразом розв’язання задачі, поданої коротко:

Було - ?

З’їли – 3 пачки по 8 тістечок

Залишилося – 26 тістечок
Картка № 2

1. 600+100+100 600 +60+6 700+7 700+70

2. Запиши виразом розв’язання задачі, поданої коротко:

Було – 80 л

Витратили - ? банок по 3 л

Залишилося – 53 л


  1. Гімнастика для розуму (запитання і завдання на розвиток кмітливості та логічного мислення)


Дається вам аж три хвилинки

Для розумової розминки.

В халепу щоб не потрапляти,

Треба швидко міркувати.


    1. Два гноми йшли до чарівного лісу і зустріли на дорозі ще 5 гномів, які йшли назустріч. Скільки всього гномів йшло до чарівного лісу?

    2. Веселі гноми знають таке число, в якому стільки букв, скільки й цифр. А чи здогадались ви, яке це число?

    3. О другій годині дня в Києві йшов дощ. Чи можна чекати сонячну погоду через 10 годин?




  1. Дидактична гра «Хто швидший?» (усний рахунок)


1)

  • Скільки одиниці в числі 175?

  • Скільки всього у ньому одиниць?

  • Скільки десятків в цьому числі?

  • Скільки всього десятків у числі 180?

  • Скільки сотень в цьому числі?

  • В якому числі всього 45 десятків?

  • В якому числі всього 34 десятки?

  • Назвіть число, в якому 6 сотень 5 десятків.

  • Назвіть число, в я кому 3 десятки 4 сотні 3 одиниці.

2)

Рахували ви на славу

Вам хвала і користь справі
Фронтальна робота над завданням № 489


  • Додавайте до трьохсот по 100, поки не буде тисяча.

  • Відлічуйте від тисячі по 100 до чотирьохсот.




  1. Каліграфічна хвилинка. Робота в групах.




  • Складіть і запишіть числа у порядку зростання, використовуючи тільки цифри:

1 група: 3, 5, 7

2 група: 2, 6, 9

3 група: 1, 4, 6
6. Математичний диктант за завданням № 488.
Написати число, в якому:
1 сотня 4 десятки 5 одиниць;

5 сотень 4 десятки 7 одиниць;

8 сотень 4 десятки;

2 сотні 3 одиниці.


  1. Мотивація навчальної діяльності.




  1. Метод передбачення: інтерактивна технологія «Мікрофон»




  • На сьогоднішньому уроці, діти, ми перегорнемо ще одну сторінку великої книги, яка називається «Математика».

  • Діти, чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку?

  • Отже, щоб все це здійснилося, ми будемо розв’язувати задачі та приклади, формувати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення. І все це ви досягнете через самостійно – практичну діяльність.




  1. ^ Метод передбачення: інтерактивна технологія «Мозковий штурм» (соціо – ігровий підхід до навчання).




    • Уявіть, що ви вже дорослі і все у ваших руках. Щоб ви зробили для нашої країни? Попрацюйте над цим питанням в групах. Час обговорення 1 хвилина.

    • Отже, слово надається першій групі.

    • А як вважає друга група?

    • Що вирішила третя група?

    • Так, молодці. Я вірю, що ваші пропозиції втіляться у життя нашої України, але для цього треба вміло здійснювати економічні перетворення, втілювати нові технології у виробництво. А здійснювати це будуть люди, які добре знають математику.


Тож давайте вчитись рахувати:

Ділити, множити, додавати і віднімати.

Запам’ятайте, що без точного рахунку,

Не рушить з місця ніяка робота.


  1. Вивчення нового матеріалу.




  1. Аналітичний пошук розв’язання задачі (підручник, № 492). Колективна робота




Виконавець

За 1 год набирає

Потрібно набрати

Кількість годин


Перший оператор


3с.


49 с.



?


Другий оператор


4с.



  • Про кого йде мова в задачі?

  • Що робили оператори?

  • Скільки сторінок за 1 годину набирає перший оператор?

  • Скільки сторінок за 1 годину набирає другий оператор?

  • Скільки сторінок потрібно набрати?

  • Яке головне запитання задачі?


Пошук розв’язання задачі супроводжується моделюванням.










+




  • Чи можемо ми одразу відповісти на головне запитання задачі?

  • Що для цього треба знати?

  • Чи можемо ми знайти скільки сторінок набирають перший і другий оператори разом за 1 годину?

  • Якою дією?

  • Чому?

  • Тепер ми можемо відповісти на головне запитання задачі?

  • Якою дією?

  • Чому?


Коментований запис задачі.


  1. Розвиток математичних знань.




  1. Робота за нумераційними таблицями. Усне виконання завдання № 490.




  • Які числа подані в першій таблиці?




  • Прочитати числа, записані в другій таблиці.




Сотні

Десятки

Одиниці

* * *

*

* *

* * * *

* *

*

* * * *

* * * *

* * * *
* * *




Сотні

Десятки

Одиниці

7

5

2

3

5

0

4

3

4

8

0

3



  1. ^ Коментоване розв’язання прикладів (підручник № 491 (1,2 стовпчик)


500+30+5 200+50

600+40+8 700+20

800+10+2 400+30


  1. Самостійна робота із застосуванням самоконтролю та самоперевірки (підручник № 491 (3,4 стовпчик)


Один учень працює із дошкою самоконтролю.
600+4 900+50

60+4 900+5

60+40 90+5


  1. Фізхвилинка.


Раз! Два! Всі присіли

Потім вгору підлетіли.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П’ять! Шість! Всі веселі

Крутимось на каруселі.

Сім! Вісім! В поїзд сіли

Ніжками затупотіли

Дев’ять! Десять! Відпочили

І за парти дружно сіли.


  1. ^ Фронтальна робота над задачею № 493


Розгляньте умову задачі та розв’язування задачі.
Вчора – 8 стор.

Сьогодні - ?, в 4 рази більше

Розв’язання

  1. 8 * 4 = 32 (стор.) прочитав Данилко сьогодні

  2. 8+32 = 40 (стор.)




  • На яке запитання знайшли відповідь?

(Скільки сторінок прочитав Данилко за два дні?)


  1. Творча робота (складання задачі, подібної до попередньої)


Для дітей з дитячого садочка купили 4 кг апельсинів, а яблук – у 5 разів більше. Скільки всього кілограмів апельсинів і яблук купили дітям?
Апельсинів – 4 кг

?

Яблук - ?, у 5 разів більше


  • Про що йде мова в задачі?

  • Що відомо в задачі?

  • Яке головне запитання задачі?

  • Чи можемо ми одразу відповісти на нього?

  • Що для цього потрібно знати?

  • Чи можемо ми узнати скільки привезли кілограмів яблук?

  • Якою дією?

  • Чому?

  • Тепер ми можемо відповісти на головне запитання задачі?

  • Якою дією?

  • Чому?


(Самостійний запис задачі)


  1. Завдання з логічним навантаженням (робота в парах). Інтерактивна технологія «Мозковий штурм»


Назвати 12 трицифрових чисел, користуючись словами, поданими у рамках.


Двісті

Сорок

П’ять


Сімсот

Двадцять



  1. Підсумок уроку.




  1. Коментування оцінок і відповідей учнів.




  1. Підсумкова бесіда.




  • На початку уроку я запитувала вас, що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку. Протягом уроку я бачила, як ви працювали: мислили, розв’язували. І зараз я хочу почути, чи здійснилися ваші сподівання. Дайте відповідь доповнивши….


Я задумався … .

Я зрозумів … .

Я дізнався, що … .


  1. Інструктаж до виконання домашнього завдання (№ 496, № 497)

Схожі:

Задача на спільну роботу. Мета iconДо положення про порядок передачі
Прошу оформити передачу в приватну (спільну сумісну, спільну часткову) власність квартиру, приміщення комунальної квартири, що я...
Задача на спільну роботу. Мета iconНаукові керівники: Бабінська О. В. Соколюк О. В
Теорія "цілі" говорить, що нацією може вважатися група людей, які мають спільну історію І спільну місію. Оннн притримується ж принципу,...
Задача на спільну роботу. Мета icon«Знай І умій» (деревообробка) Вчитель: Михайленко С. І. Мета
Використати можливості позакласного виховного заходу з метою пропагування престижу професії столяра. Виховання в учнів уваги, зосередженості,...
Задача на спільну роботу. Мета iconЗадача №1. Виконати дії над матрицями (див свій варіант)
Задача №3. Довести, що задані вектори,, утворюють базис та знайти координати вектора у цьому базисі
Задача на спільну роботу. Мета iconУрок з математики у 6 класі 11. 10. 2012 Тема. Додавання І віднімання...
Продовжити роботу з відпрацювання навичок виконання до­давання І віднімання дробів з різними знаменниками. Розпочати роботу з формування...
Задача на спільну роботу. Мета icon2012-2013 н р. Мета створення
Мета створення: координувати роботу старостату та центрів учнівського врядування, брати участь у вирішенні питань розвитку школи
Задача на спільну роботу. Мета iconЗаконодавство Виконані в 2007 році Задача 1
Електрон” він вирішив перейти на завод керівником наукової групи. Перехід на завод було здійснено за погодженням з адміністрацією...
Задача на спільну роботу. Мета icon«Збережи здоров’я та й на все життя» Мета
Мета: пропагувати здоровий спосіб життя; проводити оздоровчо-профілактичну роботу серед підлітків; формувати усвідомлення учнями...
Задача на спільну роботу. Мета iconТема: Сторінками Конвенції ООН про права дітей
Мета: закріпити знання учнів про Конвенцію оон, вчити практично використовувати знання (розвиток соціальної компетентності), продовжити...
Задача на спільну роботу. Мета iconЗадача із предметної області вибирається групою (або студентом) із...
Задача із предметної області представляється викладачем у вигляді неформального (без строгого математичного визначення) формулювання...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка