Урок-гра «На математичній біржі»




Скачати 108.81 Kb.
НазваУрок-гра «На математичній біржі»
Дата конвертації17.03.2013
Розмір108.81 Kb.
ТипУрок
uchni.com.ua > Математика > Урок
Міністерство освіти та науки України

Відділ освіти Слов’янської РДА

Прелеснянська ЗОШ І-ІІІ ст..

ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 9. ЗАДАЧІ НА СУМУ ДВОХ ДОБУТІВ.

розробка уроку математики

з використанням ІКТ
вчителя початкових класів

ТЕРЕЩЕНКО В.А.


2011 – 2012 навчальний рік

Тема: Таблиця множення числа 9. Задачі на суму двох добутків. Периметр трикутника.

Мета: Вивчити таблицю множення числа 9. Формувати вміння і навички розв'язувати задачі на суму двох добутків та знаходити периметр трикутника. Розвивати математичну пам'ять та логічне мислення, уміння працювати в групах. Виховувати позитивні риси, обґрунтованість мислення, наполегливість, працелюбність.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: Урок-гра «На математичній біржі».

Обладнання: Мультимедійна дошка, проектор, картки, конверти з товаром (диференційованими завданнями), геометричний матеріал, метроном, дерев'яний молоток, музична фізкультхвилинка, іграшковий мобільний телефон, конверти з квітами для обєднання в групи, дерево очікувань.
Хід уроку:

І. Організація класу до уроку.

Слайд №1



Схилились до праці голівки мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій!

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб жодна хвилинка не втратилась марно.

1. Вступна бесіда:

- Сьогодні ми проведемо ваш улюблений урок на математичній біржі. Нагадайте, ким я буду сьогодні? (маклером), а ви? (брокерами). Щиро запрошую вас на математичну біржу.

- Що ви очікуєте від уроку? Чого хочете навчитись?

(на папірцях зображених у вигляді птахів, кількома словами діти пишуть свої очікування від уроку, розміщують їх навколо дерева)


2. Інструкція до роботи:
- Нині ви купуєте завдання. Гроші перед вами. Це наша шкільна валюта « класики». Розрахунок йтиме вільний. Той хто купить (засвоїть) усі завдання цього уроку - одержить чек на право участі у математичній лотереї, в якій закодовано приз.

^ II. Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання:

- На початку роботи математичної біржі зателефонуємо додому:

« Ало, (звертання до учня) прошу назвати відповіді до розв'язаних рівнянь.»

х . 4 = 8 х : 4 = 8 х – 4 = 8

«Ало, (звертання до учня) дай відповідь на питання задачі»

- На скільки років син молодший за батька?
2. Усний рахунок.

- Для подальшої роботи вам необхідно об’єднатися в групи – брокерські команди.

( На партах лежать конверти. У конвертах квітки та пелюстки до цих квіток. Діти об’єднуються в групи, утворюючи квітку. Повторення правил роботи в групах)
- Пропоную слідуючий товар. Подивіться на дошку (Слайд №2). Обчисліть ланцюжки, повідомте відповідь.

Ціна товару: 5, 10, 15 класиків. Хто купує? (Удар дерев'яного молотка, ідуть торги). Продано!

5

класиків


назвіть відповіді таблиці ділення.


10

класиків

додайте відповіді таблиці ділення від 2 до 5.


15

класиків

знайдіть суму відповідей таблиці ділення


14 56 49 21 28



63 70 35 42

(підбиття підсумків роботи групи)

3. Математичний диктант.

(картки з завданням)

-
15

класиків
Для купівлі цього товару прошу з кожної брокерської команди по 1 представнику (учні отримують конверти з диференційованими завданнями). Товар коштує 15, 20, 25 класиків. Продано!


а) Запишіть: на які числа ділиться число 36.

б) Запишіть по порядку числа, які більші від 25, але менші від 32.

в) Запишіть та обчисліть: добуток чисел 7 і 5.


20 класиків
а) Запишіть та обчисліть: добуток чисел 7 і 5 збільшити на 15.

б) Запишіть та обчисліть: до частки чисел 30 і 5 додати 25.

в) Порівняйте вирази: добуток чисел 3 і 4 та суму чисел 3 і 4.

а) Запишіть та обчисліть: добуток чисел 7 і 8 більший від їх


25

класиків
суми на…

б) Запишіть вираз, користуючись буквами: до суми двох чисел

додати третє число.

в) З ряду чисел 5,3,4,6 випишіть спочатку парні числа і кожне з

них зменшити у 2 рази. Потім випишіть непарні числа і

кожне з них збільшити у 2 рази.

(підбиття підсумків роботи групи)
III. Вивчення нового матеріалу.
- А зараз я пропоную рекламну компанію нового товару. Таблиця множення числа 9 - це останній товар з серії «ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ» - подивимося, чи сподобається він вам.

1. Актуалізація опорних знань.

- Що означає дія множення?

(множення – це додавання однакових доданків)

  • Пригадайте, як ви складали таблицю множення числа 8 та складіть таблицю множення числа 9. Працюємо у групах.

  • Перевіримо.

Слайд №3.

9+9 9 . 2=18


9+9+9+9+9+9+9+9 9 . 8=72

9+9+9+9+9+9+9+9+9 9 . 9=81
- Коли склали таблицю, значить, вже знаємо?

(фронтальне опитування)

- Чому помиляємось?

(- Потрібно вивчити результати напам’ять)

- Я вам допоможу. Подивіться уважно на добутки таблиці множення на 9. Можливо, ви знайдете «ключики», як краще запам’ятати таблицю. (Відповіді дітей)

Слайд №4

«КЛЮЧИКИ»
pubovalcalloutpubovalcalloutpubovalcallout

pubovalcalloutpubovalcallout


pubovalcallout


(підбиття підсумків роботи групи)
2. Первинне закріплення (робота з підручником с.59 № 389).

- Пропоную купити приклади оптом. Є бажаючі? Стартова ціна 10 класиків. (Ті учні, що купили оптом працюють самостійно, інші під керівництвом вчителя).

9 . 2 + 9 . 8 100 – 9 . 9 (9 – 3) . 9 3 . 3 . 9

9 . 8 + 9 . 3 2 + 7 . 9 54 : 6 . 9 2 . (3 . 3)
3.- Оголошується перерва в роботі біржі (фізкультхвилинка під музичний супровід)

Ми на біржу прямували

І товари тут купляли.

Подивіться вправо, вліво –

Тут і там - знання на диво!

Треба їх усі придбати,

Щоб розумними зростати!
^ IV. Розвиток математичних знань

1. - А в мене ще багато товару. Продається задача за № 390.

У 4 вазах стояло по 9 айстр. Принесли ще одну вазу, в якій було 7 жоржин. Скільки

всього квіток в усіх вазах? (фронтальний розв’язок задачі) Запис розв’язання задачі коштує:


25 класиків


Запис задачі діями

30 класиків


Запис задачі виразом


2. - Продається задача за № 391. Стартова ціна 30 класиків (Самостійна робота).

- Кому потрібна підказка, купіть? Вона коштує 5 класиків.

Творча робота над задачею:

- Як по іншому можна поставити запитання до задачі, щоб остання дія у виразі

змінилася? Ціна 15 класиків.
3. Геометричний матеріал.

(робота в групах)

- Наступний товар - геометричний дизайн (три конверти.).
а) Складіть з геометричних фігур предмети, назви яких написані на конвертах.

Ціна 10 класиків.




Вантажівка










Вантажівка

Трактор



Корабель

б) Знайдіть периметр трикутника.

Ціна 15 класиків
(підбиття підсумків роботи групи)

4. - Останній товар у сьогоднішній роботі біржі. Бліц - тест. (робота в групах)

Слайд №5


10 класиків


Як знайти невідомий доданок?

а) до суми додати відомий доданок

б) від суми відняти відомий доданок

15 класиків


Як знайти невідомий від'ємник?

а) до різниці додати зменшуване

б) від зменшуваного відняти різницю


20

Класиків


Як знайти невідомий множник?

а) до добутку додати множник

б) добуток розділити на множник

(підбиття підсумків роботи групи)


^ V. Підсумок уроку.
- Ось і все. Біржа закінчила свою роботу. Порахуйте, будь-ласка, який прибуток отримала кожна брокерська команда. Привітаємо брокерську команду______________,

яка отримала найбільший прибуток, оплесками. Порахуйте, будь ласка, який прибуток сьогодні отримав кожен з вас?

- Сьогодні всі брокери добре працювали і тому отримують «золотого класика». Але ж є брокери, які отримали найбільший прибуток, вони приймають участь у математичній лотереї і отримують призи.
- Чи виправдалися ваші очікування від уроку? Якщо ваші очікування справдилися, то посадіть свою пташку на дерево, якщо ні – залиште птахів у польоті.

^ VІ. Оцінювання
VІІ. Домашнє завдання. Вивчити таблицю множення числа 9, с. 60 № 394, № 395.
- Спасибі за урок. Урок закінчився.
Додаток 1

Підбиття підсумків

(рефлексійна картка)


Критерії

Номер завдання

1

2

3

4

5

Розподілили завдання
















Обговорювали ввічливо
















Говорили почергово
















Обговорювали тихо
















Результати зобразили охайно


















Додаток 2

Квіти для об’єднання в групи






Схожі:

Урок-гра «На математичній біржі» iconУрок засвоєння нових знань (урок гра). Форми І методи: рольова гра...
Методичне забезпечення уроку: опорний конс­пект «Кислоти, солі». Інструктивні картки «Нітратна кислота», «Нітрати»
Урок-гра «На математичній біржі» iconУрок математики в 3му класі Математична гра «Хто швидше»
Серед засобів виховання компетентності особливе місце посідає гра. Гра це особливий вид діяльності, в якому важливим є не тільки...
Урок-гра «На математичній біржі» iconУрок гра урок захист творчих робіт учнів висновки список використаних...
Використання засобів інформаційних технологій навчання під час розв’язання стереометричних задач обчислювального характеру
Урок-гра «На математичній біржі» iconУрок по темі «Комп'ютерні мережі. Internet»
Узагальнюючий урок по темі «Комп'ютерні мережі. Internet» рольова гра «Суд над Інтернетом. Internet: глобальне добро або зло?»
Урок-гра «На математичній біржі» iconДидактична гра «Порахуй годинники»
Дидактична гра «Напишемо літери за годинниковою стрілкою та проти» (крейдою на асфальті)
Урок-гра «На математичній біржі» iconПравила всеукраїнської гри «Соняшник»
«Соняшник» – щорічна гра з української мови, літератури та українознавства (далі – Гра)
Урок-гра «На математичній біржі» iconАграрна біржа реєстраційна картка власника брокерського місця на Аграрній біржі

Урок-гра «На математичній біржі» icon«Я вітаюсь з усіма»  Дидактична гра «Відчуй ґудзик» на
Малорухлива гра «Компліменти». Діти передають ґудзик по колу та говорять комплімент один одному
Урок-гра «На математичній біржі» iconПлан проведення тижня біології та географії Понеділок, 13. 02. 2012
Пізнавально-інформаційна гра для учнів 7-8-х класів«Навіщо тваринам потрібні хвости». 6-й урок. Ведмідь А. О
Урок-гра «На математичній біржі» iconІнтерактивна гра «Рекламний ролик»
Рольова гра розвиває креативну компетентність учнів, артистизм, риторичне мистецтво, сприяє виявленню індивідуальності, формує уявлення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка