Тема: Кінематика поступального І обертального руху
Скачати 33.99 Kb.
НазваТема: Кінематика поступального І обертального руху
Дата конвертації13.03.2013
Розмір33.99 Kb.
ТипДокументы
Задачі для самостійного розв’язання

Тема: Кінематика поступального і обертального руху

 1. Знайти радіус колеса, що обертається, якщо відомо, що лінійна швидкість точки, яка знаходиться на ободі, у 2,5 рази більша за лінійну швидкість точки, яка знаходиться на 5 см ближче до осі колеса.

 2. Вал починає обертатися і у перші 10 с здійснює 50 обертів. Вважаючи обертання вала рівноприскореним, визначити кутове прискорення та кінцеву кутову швидкість.

 3. Дальність польоту тіла, кинутого горизонтально з швидкістю 4,9 м/с, дорівнює висоті, з якої його кинуто. Чому дорівнює висота і під яким кутом до горизонту впало тіло?

 4. Повітряна куля піднімається вертикально угору з постійною швидкістю 3 м/с. Через 5 с після старту кулі з поверхні землі вертикально угору кинули камінь з початковою швидкістю 28 м/с. На якій висоті камінь і куля зустрінуться?

 5. Колесо велосипеда має радіус 40 см. З якою швидкістю їде велосипедист, якщо колесо робить 100 об/хв.?

 6. Вільне падаюче без початкової швидкості тіло в останню секунду падіння пройшло 2/3 свого шляху. Знайти висоту падіння.

 7. З висоти h1 = 10 м без початкової швидкості падає камінь. Одночасно з висоти h2 = 5 м вертикально угору кидають інший камінь. З якою початковою швидкістю 0 кинуто другий камінь, якщо камені зустрілися на висоті h = 1 м над землею?

 8. Літак летить горизонтально зі швидкістю 1440 км/год на висоті 20 км. Коли він знаходився над зеніткою, з неї був зроблений постріл. Якою повинна бути мінімальна початкова швидкість снаряду та кут її з горизонтом, щоб снаряд влучив у літак?

 9. Під яким кутом до горизонту треба кинути тіло, щоб горизонтальна дальність польоту була вдвічі більша за висоту підйому?

 10. При рівноприскореному русі тіла по колу повне прискорення і лінійна швидкість тіла створюють кут 30. Знайти відношення доцентрового і дотичного прискорень.

 11. На легкий шків радіусом 10 см намотана нитка, до якої причеплено вантаж. Вантаж починає опускатися з прискоренням 0,02 м/с2. Чому дорівнює кутова швидкість шківа у той момент, коли вантаж пройде 1 м?

 12. Хлопець, що стоїть на краю скелі, висота якої h = 180 м, випустив з рук камінь, а через секунду кинув другий камінь. Якої швидкості він на­дав другому каменю, якщо обидва камені впали на землю одночасно?

 13. Яку початкову швидкість о повинна мати сигнальна ракета, випу­щена з ракетниці під кутом 30° до горизонту, щоб вона спалахнула в найви­щій точці своєї траєкторії, якщо горіння запалу ракети триває 5 с?

 14. Знайти радіус маховика, якщо при обертанні лінійна швидкість точок на його ободі 6 м/с, а точок, які знаходяться на відстані 15 см ближче до осі обертання, 5,5 м/с.

 15. Колесо, здійснюючи рівноприскорене обертання, досягло швидкості 20 рад/с через 10 обертів після початку обертання. Знайти кутове прискорення колеса.

 16. Поїзд, що рухається після початку гальмування з прискоренням 0,4 м/с2, через 25 с зупинився. Знайти швидкість у момент початку гальмування і гальмівний шлях.

 17. Тіло рухається по колу радіусом 10 см з постійним тангенційним прискоренням 0,05 м/с2. Через який час від початку руху доцентрове прискорення перебільшить тангенційне удвічі?

 18. Гальмівний шлях поїзда, який рухається з швидкістю 72 км/год, дорівнює 800 м. Знайти час гальмування.

 19. Тіло починає рівноприскорене обертання і здійснює за 2 хв 3600 обертів. Знайти кутове прискорення тіла.

 20. Колесо обертається з постійним кутовим прискоренням 2 рад/с2. Через 0,5 с після початку руху повне прискорення колеса становить 13,6 м/с2. Знайти радіус колеса.

 21. Вантаж піднімають лебідкою. Перші 2 с вантаж рухається прискорено без початкової швидкості з прискоренням 0,5 м/с2, наступні 11 с – рівномірно, останні 2 с – сповільнено з прискоренням 0,5 м/с2. На яку висоту було піднято вантаж?

 22. З якої висоти впало тіло, якщо за останню секунду падіння воно пройшло шлях 50 м?

 23. У ліфті, що піднімається рівномірно зі швидкістю 100 см/с, падає тіло з висоти 50 см над підлогою. Через скільки часу після початку падіння тіло доторкнеться до підлоги? На скільки зміниться за цей час висота тіла відносно землі?

 24. При повороті трактора, який рухається зі швидкістю 24 км/год, центр мас якого описує дугу радіуса 9 м. Знайти різницю швидкостей гусениць трактора, якщо відстань між ними 1,5 м.

 25. Маховик, що обертається з частотою 2 с-1, зупиняється протягом 1,5 хв. Вважаючи, що рух є рівноуповільнений, визначити, скільки обертів здійснить маховик до повної зупинки, а також знайти кутове прискорення маховика.

 26. Куля й звук від пострілу одночасно досягають висоти 660 м. Знайти початкову швидкість кулі. Швидкість звуку 330 м/с.

 27. За п’яту секунду рівноуповільненого руху матеріальна точка проходить шлях 5 м і зупиняється. Який шлях вона проходить за третю секунду руху?

 28. Тіло падає з висоти 2000 м. За який час воно пройде останні 100 м?

 29. Літак летить горизонтально зі швидкістю 470 м/с. Людина почула звук від літака через 21 с після того, як літак пролетів над нею. На якій висоті знаходився літак? Швидкість звуку 330 м/с.

 30. З якою швидкістю 0 треба кинути вертикально вниз тіло з висоти h = 40 м, щоб воно впало на поверхню землі на t = 1 с раніше, ніж тіло, яке вільно падало з цієї висоти?

Схожі:

Тема: Кінематика поступального І обертального руху iconВивчення закон
...
Тема: Кінематика поступального І обертального руху iconТема. Вікторина «Правила дорожнього руху «Автомобіль, дорога, пішохід»
Мета: поглибити знання учнів з правил дорожнього руху; продовжити формування уяви школярів про безпеку дорожнього руху під час пересування...
Тема: Кінематика поступального І обертального руху icon1. Кінематика (10 годин)
Зародження І розвиток фізики як науки. Роль фізичного знання в житті людини І суспільному розвитку. Методи наукового пізнання
Тема: Кінематика поступального І обертального руху iconГутояцьковецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Інформація про...
Створено куточок безпеки дорожнього руху з розміщенням основних правил дорожнього руху, а також інформації про міри покарання за...
Тема: Кінематика поступального І обертального руху iconТема: Облік наявності І руху продукції рослинництва
Вступ
Тема: Кінематика поступального І обертального руху iconМатеріальною точкою називають тіло, розмірами якого можна знехтувати, але не його масою
Кінематика – розділ механіки, в якому вивчається механічний рух без з׳ясування причин, які викликають цей рух
Тема: Кінематика поступального І обертального руху iconВплив конструкції підвіски на стійкість руху колісних машин високої прохідності
Зазначимо, що вищенаведені експлуатаційні властивості автомобіля пов'язані безпосередньо з його рухом. Стійкість руху колісних машин...
Тема: Кінематика поступального І обертального руху iconПосадова інструкція ведучого інженера проектного відділу організації дорожнього руху
Ведучий інженер проектного відділу організації дорожнього руху відноситься до категорії інженерно-технічних працівників та є керівником...
Тема: Кінематика поступального І обертального руху iconЗатверджено
Закону “Про дорожній рух”, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху
Тема: Кінематика поступального І обертального руху iconДержавний фінансовий апарат
Кожен з суб'єктів державного управління виконує визначені завдання, використовуючи певні способи І інструменти. А в сукупності всі...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка