Затверджено
Скачати 104.38 Kb.
НазваЗатверджено
Дата конвертації14.03.2013
Розмір104.38 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы_________________________________________________

(повне найменування підприємства із зазначенням підпорядкованості)

ЗАТВЕРДЖЕНОНаказ _______________________

(посада роботодавця і
_____________________________

найменування підприємства)
_________________ № _________

(число, місяць, рік)

ІНСТРУКЦІЯ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ № __________

ДЛЯ МАШИНІСТА АВТОГУДРОНАТОРА

1. Загальні положення1.1. До самостійної роботи машиніста автогудронатора допускаються водії, які досягли 18 років, визнані придатними для даної роботи медичною комісією, мають кваліфікаційне посвідчення на право роботи машиністом автогудронатора.

1.2. Машиніст, що приймається на роботу, повинен пройти вступний інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, прийомів та способів надання долікарської допомоги потерпілим, бути ознайомленим під розпис з умовами праці, правами та пільгами за роботу в шкідливих та небезпечних умовах праці.

До початку роботи безпосередньо на робочому місці машиніст повинен пройти первинний інструктаж з безпечних прийомів виконання робіт.

Про проведення вступного інструктажу та інструктажу на робочому місці робляться відповідні записи в Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці і Журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці. При цьому обов’язкові підписи як того, кого інструктували, так і того, хто інструктував.

1.3. Машиніст автогудронатора після первинного інструктажу на робочому місці протягом 2–15 змін (залежно від стажу, досвіду і характеру роботи) повинен пройти стажування під керівництвом досвідченого, кваліфікованого машиніста автогудронатора, який призначається наказом (розпорядженням) по підприємству.

1.4. Повторний інструктаж з правил і прийомів безпечного ведення роботи і охорони праці машиніст автогудронатора повинен проходити:

– періодично не рідше одного разу на квартал;

– при незадовільних знаннях з охорони праці не пізніше місячного строку;

– у зв’язку з допущеним випадком травматизму або порушенням вимог охорони праці, що не призвело до травми.

1.5. Машиніст автогудронатора повинен ознайомитися з інструкцією по експлуатації автогудронатора.

1.6. Машиніст повинен працювати і технічно обслуговувати тільки закріплений за ним наказом по підприємству автогудронатор.

Забороняється приступати до роботи на незакріпленій машині або машині, закріпленій за іншим машиністом.
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1. Перед початком роботи машиніст автогудронатора повинен:

– одягти спеціальний одяг і взуття, передбачені Типовими галузевими нормами: комбінезон бавовняний, черевики шкіряні, рукавиці комбіновані. При виконанні робіт по утриманню і ремонту автомобільних доріг додатково – жилет сигнальний;

– провести зовнішній огляд автогудронатора і шасі автомобіля;

– оглянути механізми і переконатись в їх справності, перевірити рівень мастила в картері двигуна, наявність і рівень води в системі охолодження, запас пального в паливному баці та баці для підігріву в’яжучих матеріалів;

– перевірити роботу системи бітумопроводів, кранів, надійність кріплення розподільних труб, набірних рукавів, а також наявність і справність порошкового або вуглекислотного вогнегасника (2 шт.);

– перевірити справність рульового управління, гальмової системи, звукового сигналу, зовнішніх світлових приладів та тиск в шинах;

– одержати у майстра (виконроба) завдання на виконання робіт, визначити маршрут руху, ознайомитися з місцем роботи.

2.2. Перед виїздом на лінію машиніст повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом – автогудронатором, подорожній лист, а також ознайомитися з умовами та характером наступної роботи.

2.3. Заправку автогудронатора паливом необхідно проводити тільки при непрацюючому двигуні і виключених пальниках, встановивши при цьому машину таким чином, щоб глушник не був направлений в бік ємності з пальним.

2.4. Не дозволяється наповняти цистерну без фільтрів на кінці металорукава наповнення та в приймальному трубопроводі, а при наповненні самопливом – в горловині.

Сітки фільтрів необхідно оглядати перед кожним заливом та очищати, якщо вони забруднені.

2.5. Забороняється заливати в цистерну гарячий в’яжучий матеріал, якщо в ній виявлені вода, розчинник та ін., а також розріджувати в ній в’яжучий матеріал.

2.6. В процесі наповнення цистерни машиніст повинен стежити за покажчиком рівня і своєчасно припинити подачу в’яжучого. Не допускається переповнення цистерни більше 3/4 ємності і витікання в’яжучого матеріалу через переливну трубу.

2.7. Щоб уникнути опіків, підтягувати та від’єднувати набірний рукав при перекачуванні в’яжучих речовин, які мають високу температуру, слід тільки в рукавицях.

2.8. Забороняється заповняти цистерну автогудронатора ковшами, відрами та іншими ємностями.

Після заповнення цистерни слід виключити насос, закрити запірний клапан.

2.9. Забороняється в цистерні автогудронатора підігрівати в’яжучі речовини при його рівні над жаровими трубами менше 20см, а також у випадку заповнення цистерни повністю та відсутності вільного об’єму для розширення в’яжучого при нагріванні.

2.10. Паливний бак для роботи форсунок забороняється заправляти бензином замість гасу, оскільки пальники системи підігріву розраховані тільки на його застосування.

2.11. Перед тим, як запалити форсунку, машиніст автогудронатора повинен перевірити надійність приєднання паливопроводу, справність подачі палива, тиск в паливному бачку, а також відсутність капель та підтікання бітуму.

2.12. Запалювати форсунку треба тільки за допомогою факела (запальника) з держаком довжиною 1,5–2,0 м, при цьому розпалювати і регулювати форсунки треба стоячи збоку. Паливо необхідно подавати спочатку слабким струменем, поступово збільшуючи його подачу до нормальної.

2.13. Для запобігання перегріву бітуму машиніст повинен слідкувати за нормальною роботою пальників і температурою в’яжучого, не допускати попадання в жарові труби струменя гасу.

2.14. Забороняється залишати без нагляду працюючу систему підігріву, а також заливати пальне в паливний бак під час роботи пальників.

2.15. Перед початком руху і перед зупинкою машиніст повинен дати попереджувальний звуковий сигнал.

2.16. При русі по дорозі слід зайняти крайнє положення.

Не дозволяється робити переключення передач при підйомі та спуску, а також при русі по мосту або залізничному переїзду.

2.17. Переїжджати залізничні колії дозволяється тільки на діючих переїздах.
^ 3. Вимоги безпеки під час виконання роботи
3.1. До початку розливу в’яжучого матеріалу треба погасити форсунки і закрити вентилі трубопроводу подачі палива.

3.2. При розливі бітуму забороняється знаходитися стороннім особам ближче 10 м від розподільних труб автогудронатора.

3.3. Забороняється піднімати розподільні труби після розливу в’яжучого до переключення на циркуляцію.

3.4. Машиністу забороняється:

– працювати на несправному автогудронаторі;

– під час заповнення цистерни в’яжучими матеріалами і під час розігріву торкатися незахищеними руками горловини котла, бітумопроводів та інших розігрітих частин;

– працювати з кам’яновугільними дьогтями та пеком без протигаза;

– здійснювати підігрів відкритим вогнем картера двигуна, пробкового крану, насоса і бітумопроводу. Для підігріву треба застосовувати гарячу воду чи пару;

– користуватися переносним пальником поблизу легкозаймистих матеріалів;

– доручати запуск двигуна сторонній особі;

– залишати автогудронатор без нагляду під час підігріву в’яжучого і зливу в’яжучого матеріалу;

– запускати двигун і випробувати його роботу в закритих приміщеннях без спеціальної вентиляції;

– застосовувати для пальників бензин замість гасу і засмоктувати пальне ротом через шланг;

– перевіряти рівень наповнення цистерни шляхом огляду через відкритий люк;

– перевозити людей на цистерні або на підніжках автогудронатора.

^

4. Вимоги безпеки під час технічного

обслуговування та ремонту автогудронатора4.1. До технічного обслуговування та ремонту автогудронаторів допускають особи, які мають відповідну кваліфікацію, обі­знані з обладнанням, вимогами паспортів і інструкцій по їх екс­плуатації, а також вимогами охорони праці при виконанні робіт.

4.2. Роботи по технічному обслуговуванню та ремонту машин і обладнання слід виконувати тільки в спеціально відведених для цих цілей місцях, які забезпечують стійкість машини, добре освітлення та зручний доступ до всіх вузлів і деталей.

4.3. Автогудронатор, який направлений на технічне обслуговування або ремонт, повинен бути очищений від бруду та пилу, а його цистерна заливається кількома відрами розчинника (гас, дизельне пальне).

Після цього протягом 3–5 хвилин треба здійснювати циркуляцію, потім закрити запірний клапан цистерни та залишити в ній розчинник до наступного робочого дня.

4.4. При ремонті поза оглядової ями, естакади або підйомника особи, які виконують ремонт, повинні бути забезпечені лежаками (тапчанами). Забороняється працювати без лежаків (підстилок) на підлозі (землі).

4.5. Забороняється виконувати ремонт і технічне обслуговування машин зі знятими колесами, які вивішені тільки на домкратах або інших підйомних пристроях.

Підставки, які застосовані для вивішування (козелки, шпальні клітки), повинні бути міцними.

4.6. Щоб запобігти опіків (обмороження) гарячою парою і водою (антифризом) при перегріві двигуна, кришку радіатора необхідно знімати в рукавицях, стоячи з навітряного боку.

4.7. Забороняється технічне обслуговування і ремонт автогудронаторів при працюючому двигуні, крім випадків регулювання двигуна і випробування дії гальм.

Перевіряти справність гальм слід тільки на спеціально відведених майданчиках.

4.8. До початку технічного обслуговування і ремонту автогудронатора необхідно заглушити двигун, поставити автогудронатор на ручні гальма, при цьому важіль переключення швидкостей повинен бути в нейтральному положенні. Проти довільного переміщення автогудронатора встановити під колеса упори.

4.9. Під час огляду цистерна автогудронатора повинна бути охолоджена, перебування в ній дозволяється при необхідності (одному робітнику в протигазі) з запобіжним поясом з страхувальною мотузкою, вільний кінець якої повинні тримати мінімум два робітники, які знаходяться зовні.

4.10. Не дозволяється регулювати опломбовані клапани, прилади і вузли автогудронатора до закінчення їх гарантійного строку.

4.11. Застосовані електроінструменти напругою до 24 В і пристрої повинні бути справними, відповідати своєму призначенню і забезпечувати безпеку виконання робіт.

4.12. При підйомі деталей і вузлів слід застосовувати підйомні механізми і пристрої тільки відповідної вантажопідйомності.

4.13. Роботи, які зв’язані з іскроутворенням і високою температурою (зварювальні, паяльні), слід проводити, як правило, не на машині, крім випадків, коли нема можливості зняти деталь, яка потребує ремонту.

4.14. По закінченні технічного обслуговування та ремонту автогудронатор слід випробувати на холостому ході під навантаженням і тільки після цього направити на роботу.
^ 5. Вимоги безпеки після закінчення роботи
5.1. Після закінчення роботи машиніст повинен злити рештки в’яжучих матеріалів в спеціальні ємності, очистити від них робочі органи, поставити автогудронатор у відведене місце, підкласти під колеса упори (башмаки), оглянути автогудронатор і доповісти майстрові (виконробу) про його стан.

5.2. Перевірити стан робочого одягу та взуття, в разі забруднення замінити його чи направити на прання.

5.3. Якщо в роботі застосовувались індивідуальні засоби захисту шкіри (мазь Селіського, паста ХІОТ-6), необхідно вимити руки теплою водою, прийняти душ і переодягтися.
^ 6. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
6.1. При появі підозрілих шумів, тріску, скреготу та інших незвичайних явищ у двигуні або ходовій частині автогудронатора слід припинити роботу і вжити заходів до усунення несправності.

6.2. Щоб уникнути опіків гарячим в’яжучим матеріалом, який може витікати з переливної труби, забороняється виконувати технічне обслуговування і ремонт автогудронатора під час наповнення цистерни.

6.3. У випадку займання пального або бітумного матеріалу необхідно виключити двигун, перекрити подачу палива, а потім вжити заходів до гасіння. Паливо або бітумні матеріали, що загорілися, слід гасити за допомогою пінних вогнегасників, піском, землею.

6.4. Якщо погасити пожежу своїми силами неможливо, необхідно викликати пожежну команду по телефону, радіо або застосовуючи будь-які інші засоби зв’язку.

6.5. При опіках, пораненнях та інших нещасних випадках машиніст повинен надати потерпілому першу медичну допомогу, використовуючи аптечку першої допомоги, та, при необхідності, викликати швидку медичну допомогу.

^

7. Додаткові вимоги7.1. Швидкість руху автогудронатора по дорогах без вантажу – до 85 км/год.

Швидкість руху автогудронатора по дорогах з вантажем – 60 км/год.

Робоча швидкість автогудронатора – при розливі – 3,5 – 4,6 км/год.

7.2. Кожний автогудронатор повинен бути укомплектований двома вогнегасниками (порошковим і вуглекислотним), а також металевою лопатою для тушіння піском, який повинен бути в металевому ящику, закріпленому на площадці біля цистерни.

7.3. На автогудронаторі ззаду цистерни наноситься напис: “Обережно! Гарячий бітум” та знак 1.39 – “Інша небезпека” (аварійно небезпечна ділянка).

7.4. Вогнегасники необхідно встановлювати поза кабіною водія таким чином, щоб забезпечити надійне кріплення і швидке знімання їх в разі потреби.

________________________ ________________ _________________

(посада керівника підрозділу (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

/організації/ - розробника

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)

служби охорони

праці підприємства ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)
Юрисконсульт ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)
Головний технолог ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)Схожі:

Затверджено iconЗатверджено
...
Затверджено iconЗатверджено затверджено
Змагання проводяться з метою вивчення динаміки розвитку спортивного орієнтування як масового виду спорту, І його популяризації як...
Затверджено iconЗатверджено Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році
Відповідний наказ підписано Міністром освіти І науки, молоді та спорту Дмитром Табачником та затверджено Міністерством юстиції 20...
Затверджено iconЗатверджено Затверджено Наказом відділу освіти Рішенням районної ради
Мшанецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів заснована на майні, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міста...
Затверджено iconЗатверджено

Затверджено iconЗатверджено

Затверджено icon"затверджено"

Затверджено iconЗатверджено

Затверджено iconЗатверджено

Затверджено iconЗатверджено

Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка