Вчителька укр мови Немирович Т. М
Скачати 41.25 Kb.
НазваВчителька укр мови Немирович Т. М
Дата конвертації16.03.2013
Розмір41.25 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
Мої права

Твір Романюк Т.

Вчителька укр.мови Немирович Т.М.
Прав на світі усіх не збагнути, -

Кожен хоче якесь мати право,

Та вік достойно прожити -

Найголовніше, найпочесніше право.

З давніх-давен людина прагнула користуватись правами, необхідними для нормального способу життя. Їй хотілось мати право на землю, право на волю, право на свободу совісті, право на власний будинок Однак пройшло чимало часу, перш ніж людина отримала ці права. Та найбільше утисків зазнавала дитина. Для неї не існувало ніяких прав. І тільки у 1959 році було прийнято Декларацію прав дитини, а в 1989 році всі прогресивні країни світу, в тому числі й наша Україна, підписали Конвенцію прав дитини. Нарешті здійснилася найзаповітніша мрія юних громадян - вони отримали права і стали захищені законом.

Кожній людині, яка тільки народилась, подаровано найбільше диво - життя. І ще не усвідомлюючи нічого навколо , вона має бути вдячна Богові, що з'явилась на світ, що їй дано одне з найважливіших прав - право на життя, право на високе й горде ім'я - Людина. Та мати право - це так мало. Необхідно усвідомити, що ти особистість, що на тобі лежить велика відповідальність перед сучасним і майбутнім, що ти повинен прожити життя достойно і плідно. Недаремно житейська мудрість говорить, треба учитись радіти життю, поспішати робити добро, триматися з гідністю за всіляких обставин.

Отже, мої права і обов'язки. Як я їх розумію, як повинна жити, щоб не осквернити, не зганьбити їх? Яким ж правами можу користуватись я? Їх так багато, і всі вони так необхідні кожній дитині. Найперше право, яке дали мені батьки, це право на моє ім'я. Для мене воно найкраще, найрідніше, найдорожче, бо воно було вибране батьками, які люблять мене, свою дитину. А поряд з ім'ям прізвище, яке носили з гордістю батьки й передали у спадок для мене. Мій обов'язок - не зганьбити честь роду, не сплюндрувати його чесного імені.

Найбільше право, яким користуюсь я і мої ровесники, - це право на отримання освіти, яке зафіксоване у статті 53 Конституції України. Звичайно, для того щоб здобути міцні знання, необхідно багато працювати. Це важка наполеглива праця щоденно. Це долання крок за кроком неприступних вершин, це відкриття таємниць навколишнього світу, це розуміння законів і алгоритмів. Це приносить радість, насолоду, бо розумієш, що для майбутнього держави потрібні високоосвічені люди, з великим багажем знань, інтелектуальним розвитком.

Отже, вчись - це зараз твій основний обов'язок.

А ще я маю право вільно висловлювати свою думку, право на вільне спілкування, право на свободу совісті. Приємно відмітити, що у стінах школи вчителі заохочують до роздумів, власних суджень, цінують цікаві й змістовні міркування, викликають до суперечок. Адже, як говорять, в суперечці народжується істина. Я працюю вільно, тримаюсь невимушено, взаємовідносини між нами прості, щирі. Це дає бажання працювати з натхненням.

Одне з прав дитини - це право на отримання інформації. Дійсно, наш сучасний світ - це світ суцільної інформації. Нам тільки необхідно зорієнтуватись у тому невпинному потоці подій, зуміти розібратись, співставити, обміркувати, а це може зробити тільки той, хто уважно й зосереджено слухає.

Як і дорослі, діти мають право на відпочинок та дозвілля. Держава піклується про підростаюче покоління. Для дітей відкриті санаторії, організовані екскурсії, діють табори праці і відпочинку. А скільки насолоди приносить відпочинок на березі річки чи ставка! Милуєшся краєвидами, впиваєшся духмяним запахом трав, прислухаєшся до шелесту листя, чуєш дзвінкоголосий спів птахів. Тільки все це необхідно нам берегти, про що мовиться в статті 66 Конституції України: "Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоди природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки". Дружіть з природою, з цілющим повітрям, чистою водою і вам не треба бути звертатися до лікарів, бо саме в природі закладена основа життя, здоров'я. "Люби природу свого краю, - говорив В. Капустін, і красивішим станеш сам".

Боляче констатувати факт, що з'явився новий тип дітей - " діти вулиці". Діти, що залишили рідні домівки і живуть та харчуються, як їм заманеться. Більшість з них - малолітні злочинці, наркомани, торгівці наркотиками. Ці діти потребують особливої турботи з боку держави, вони повинні бути захищені законом. Їхня дорога життя ще тільки-тільки починається. Саме в цю пору вони мають відчути надійне плече старших, розуміння батьків. Тоді на лаві підсудних буде менше малолітніх, їхні скалічені душі, зігріті теплом, не озлобляться на цей жорстокий світ. Пам'ятаймо про це, оточімо їх любов'ю й увагою.

Є серед нас люди, які потребують особливої уваги. Це діти - інваліди. Вони теж мають право на життя, на захист з боку держави. По-різному складається у них доля. Ні в якому разі про них не повинна забувати держава, добрим словом, порадою, а інколи й допомогою маємо підтримати їх і ми. Бачачи вдячність у їхніх серцях, тепліє на душі. Адже їм так важко пристосуватись у цьому житті, знайти себе, не втратити віри й надії.

Кожна дитина має право на любов і спілкування. Найближчими і найдорожчими людьми, що віддають свою любов й тепло дитині, постійно спілкуються з нею, є батьки. Вони є порадниками, заступниками, вихователями, чуйними, люблячими. Родинне тепло, родинні уроки життя - це те, що дитина бере із собою у життя.

Батько й мати своїм прикладом навчають працювати, творити красу, доброти, відвертості, щирості у взаєминах з людьми. Однак ми повинні не тільки сприймати любов батьків, а й віддавати їм своє тепло, по-справжньому любити їх, поважати, бути добрими в думках, у почуттях, у діях.

Я гадаю, що кожен з нас, хоч це і не записане в Конвенції прав дитини, має право на вірного, надійного, відданого друга, бо саме він вислухає, підтримає, зрозуміє тебе у будь-які хвилині життя. З другом поділишся радістю, він перший прийде на допомогу у скрутну хвилину, не дасть скривдити й образити. Водночас справжній друг, на мою думку, повинен першим сказати про якісь негаразди, вади, дати поради щодо їх виправлення.

Дружба - це близькі стосунки, засновані на взаємній допомозі, прихильності, спільності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілий. Це активна зацікавленість один в одному.

Без друзів, я переконана, важче жити на світі. Знайти і мати друга - це велике щастя.

Народившись, людина отримує право на життя, та поряд з цим, їй дано велике право залишити добрий слід на землі, "не бляшанку з-під шпротів, а щось таке, щоб радувало". То ж дбаймо про рідну землю, щоб вона квітла, як пишний сад, любімо той край, де народились. Поспішаймо творити добро, частіше усміхаймось одне одному, говорімо теплі й ніжні слова, будьмо щедрими на щирість, доброту, з чистим сумлінням зустрічаймо світанок, живімо за заповідями Божими, будьмо гідними високого імені - Людина.

Схожі:

Вчителька укр мови Немирович Т. М iconТ. М. Немирович Дидактичний матеріал для поглибленого вивчення української мови у 8 класі
Упорядник: Немирович Т. М. вчителька української мови Квітневської зош І-ІІІ ступенів
Вчителька укр мови Немирович Т. М iconРобота
Упорядник: Немирович Т. М. вчителька української мови Квітневської зош І-ІІІ ступенів
Вчителька укр мови Немирович Т. М iconНа тему «Подвижницька діяльність українського жіноцтва» Вчителька...
Обладнання. Комп’ютерна презентація «Подвижницька діяльність українського жіноцтва»
Вчителька укр мови Немирович Т. М iconВчителька укр мови Підлісна Б. В
Могутній І широкий Дніпре! Колиска історичних подій, легендарне минуле українського народу, його святиня!
Вчителька укр мови Немирович Т. М iconПроблема
Квітневська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, 10 клас, с. Квітневе Науковий керівник: Немирович Тетяна Миколаївна, вчитель української...
Вчителька укр мови Немирович Т. М iconПро сутність людського життя в творчості
Квітневська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, 11 клас, с. Квітневе Науковий керівник: Немирович Тетяна Миколаївна, вчитель української...
Вчителька укр мови Немирович Т. М iconУрок української мови Клас: 4 Підготувала вчителька вищої категорії...
Показати їх роль в народних прислів'ях. Розвивати в учнів активне мовлення, культуру мовлення, формувати вміння вибирати з ряду синонімів...
Вчителька укр мови Немирович Т. М iconНауковий керівник: Немирович Тетяна Миколаївна, вчитель української...
У даному дослідженні йдеться про патріотичні мотиви лірики Миколи Федунця. Вибір даної теми пов’язаний насамперед з необхідністю...
Вчителька укр мови Немирович Т. М iconТворча робота учениці 11 класу Романюк Віти Володимирівни Керівник:...
Життя людини у будь-якому суспі­льстві залежить від певного загаль­ноприйнятого, традиційно встанов­леного порядку
Вчителька укр мови Немирович Т. М iconНа Всеукраїнський конкурс науково-методичних розробок з дослідницько-експериментального...
На участь у Всеукраїнському конкурсі науково-методичних розробок з дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти суспільно-гуманітарного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка