Дніпропетровська обласна державна адміністрація
Скачати 76.23 Kb.
НазваДніпропетровська обласна державна адміністрація
Дата конвертації25.03.2013
Розмір76.23 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ


КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ

ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ»

49006, м. Дніпропетровськ, вул. Свердлова, 70, тел/факс 8(056) 732-48-48

Е-mail: doippo.adm@gmail.com www.doippo.dp.ua

№ 22 від 11.01. 2012 р. Начальникам (завідуючим) управлінь і

На № ______________ відділів освіти, методичним службам управлінь і відділів освіти
Про відзначення Дня Соборності

та Свободи України в загальноосвітніх

навчальних закладах області
З метою гідного відзначення 22 січня нового щорічного державного свята ^ Дня Соборності та Свободи України навчально-методична лабораторія суспільних дисциплін Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на виконання Указу Президента України № 1209/2011 від 30 грудня 2011 року «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят» рекомендує в січні 2012 року спланувати і провести в середніх загальноосвітніх навчальних закладах різноманітні заходи, спрямовані на повернення величі України, поєднання українців Заходу і Сходу, єдності боротьби за свободу України, воскресіння національної духовності, української культури за участю народних депутатів України, депутатів обласних та місцевих районних та міських рад, представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних, громадських і релігійних організацій, політичних партій, діячів науки та культури тощо.

З цієї нагоди пропонуємо провести в школах наступне: ^ 19 січня 2012 року - єдиний урок патріотизму «Подія, що пережила час» (відповідно наказу головного управління освіти і науки ОДА № 04/0/212-12 від 10.01.12); позакласні заходи (учнівські дебати чи диспути, шкільні загальні акції, круглі столи, історичні вечори, бесіди, семінари, учнівські історичні конференції, виставки історичних і наукових творів, виставки фото- та документальних матеріалів, захисти учнівських рефератів та науково-дослідницьких робіт, класні години чи години спілкування, позаурочні та позакласні виховні заходи) та інші просвітницькі заходи, присвячені історії національно-визвольних змагань початку XX та ХХІ століть в Україні.

Разом з тим, при підготовці до уроку патріотизму та на самому уроці рекомендуємо використовувати яскраві історичні приклади із Акту Злуки ЗУНР та УНР, котрі базуються на значущості та актуальності подій минулого, які віддаляючись, потребують переосмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність та державність.

Деякі моменти уроку радимо присвятити висвітленню невдалої реалізації свого історичного шансу у складних внутрішніх та зовнішньополітичних умовах 1919 року. Україна залишалася бездержавною, роз’єднаною, етнічно розпорошеною, поневоленою національно. Втрата державності знову перетворила соборність українських земель на ідеал, невтілену мрію, одвічне бажання. Акт Злуки був детермінований історично, він став могутнім виявом волі українців до етнічної, територіальної консолідації та вільної держави.

Досить важливим моментом даного уроку буде сторінка історії наступних десятиліть та сучасності, у яких ідея соборності українських земель набула державного статусу. Вона тривалий час залишалася чи не єдиним чинником програмних цілей подальшого національно-визвольного руху. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українського народу. Свідченням того стали події січня 1990 року, коли діяв «живий» людський ланцюг, єднаючи Київ і Львів, Схід і Захід України. Живими і непогасними залишилися ідеї української самостійності та соборності і в наші часи.

На додаток надсилаємо деякі методично-інформаційні матеріали та історичні довідки для використання в роботі вчителів історії, класних керівників загальноосвітніх шкіл та для проведення планових заходів (додатки на 3-х сторінках).

Перший проректор: В.Г. Долгополий

Базилевська Л.Л.;

056-732-47-58
Додаток 1
( Офіційне Iнтернет-представництво Президента України)
^ УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1209/2011
Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят
З метою впорядкування відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят та на підтримку пропозицій громадян, громадських організацій постановляю:
1. Установити в Україні:
День Соборності та Свободи України, який відзначати щорічно 22 січня;

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва, який відзначати щорічно у третю неділю травня;

День родини, який відзначати щорічно 8 липня;

День флоту України, який відзначати щорічно в останню неділю липня.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
Указ Президента України від 21 січня 1999 року № 42 «Про День соборності України»;

Указ Президента України від 21 березня 2000 року № 484 «Про Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва»;

Указ Президента України від 19 листопада 2005 року № 1619 «Про День Свободи»;

Указ Президента України від 27 грудня 2006 року № 1132 «Про відзначення у 2007 році Дня Соборності України»;

Указ Президента України від 13 грудня 2007 року № 1219 «Про відзначення у 2008 році Дня Соборності України»;

Указ Президента України від 18 листопада 2008 року № 1053 «Про День флоту України»;

Указ Президента України від 21 серпня 2009 року № 663 «Про День майстрів народного мистецтва»;

Указ Президента України від 1 грудня 2009 року № 986 «Про відзначення у 2010 році Дня Соборності України».
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

30 грудня 2011 року

Додаток 2

Додаткові методичні та інформаційно-довідкові матеріали

для використання в школах області з нагоди відзначення

22 січня Дня Соборності та Свободи України

^ День Соборності та Свободи України — державне свято України, засноване 30 грудня 2011 року Указом Президента України Віктора Януковича № 1209/2011, яке відзначатиметься щорічно 22 січня.

Із історії державного свята

22 січня 1919 в м. Києві на Софіївській площі пройшли урочисті збори, на яких був проголошений Акт об'єднання земель Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину Велику Україну. Цей Акт об'єднання спирався на багатовікову мрію українського народу про власну державу. Вперше за багато століть було на весь світ заявлено про існування України як незалежної держави.

Соборність - це об'єднання всіх елементів держави в єдиний національний організм. Соборність держави передбачає духовну консолідацію всього населення, єдність усіх її громадян, незалежно від їх національності.

Поняття «соборність» означає об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. Це – один з найзаповітніших ідеалів багатьох народів світу. Соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовну консолідацію всього населення країни, єдність усіх її громадян, незалежно від їхньої національності. Соборність невіддільна від досягнення реальної державності, забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, побудови процвітаючої демократичної національної держави.

У 1999 році Указом Президента Леоніда Кучми 22 січня було офіційно встановлено як День Соборності України, це державне свято відзначалося як окреме до 2012 року.

30 грудня 2011 року Президент України Віктор Янукович новим Указом заснував День Соборності і Свободи України, скасувавши укази Л. Кучми про День Соборності України і Віктора Ющенко від 2005 року, яким після помаранчевої революції 2004 року було встановлено День Свободи.

Днем Свободи ми відзначаємо зусилля всіх синів і доньок України, які впродовж нашої історії боролись і працювали задля незалежності народу, торжества справедливості та утвердження і додержання прав людини. Значення цього дня виходить за рамки політики, його роль загальнонаціональна і значима для всіх і кожного, для минулого і майбутнього.

Свобода – наша мета і водночас політична і суспільна реальність –об'єднує громадян України незалежно від поглядів і переконань. Завдяки свободі і демократії, ми йдемо до Європи з високо піднятою головою. У нас попереду ще дуже багато роботи з великого спектра завдань держави і потреб громадянина.

Соборність та Свобода Української держави - одвічна мрія, яку плекав народ протягом усієї історії боротьби за незалежну Україну. Лише соборна, незалежна і вільна Україна має шанс увійти до спільноти процвітаючих країн як рівноправний партнер і перспективний лідер центрально-східного регіону Європи.

^ Сучасність і День Соборності та Свободи України

Значення Свободи як невід'ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов'язаним з Соборністю наших земель.

На підтримку пропозицій від громадян та громадських організацій та з метою консолідації суспільства, зміцнення єдності народу та утвердження ідеалів свободи Президент України Віктор Янукович своїм Указом визначив 22 січня Днем Соборності та Свободи України. Таким чином, починаючи з 2012 року, це свято широко відзначатиметься в усій державі.

Цього року день 22 січня набуває особливого змісту. ^ Перший раз в Україні цей день відзначатиметься як День Соборності та Свободи України. Президент України Віктор Федорович Янукович своїм Указом вклав у це свято новий сенс. Тепер цей день набрав своєї історичної місії – свято єдності боротьби за свободу України.

Історичний момент і значимість Свободи та Соборності диктує необхідність підсилення цих складових Незалежності в свідомості народу, в нашій традиції та в історії нашої Державності. Глава держави цим Указом також підкреслив, що Свобода, Незалежність і Соборність є для українського народу неперехідними цінностями. Такі цінності завжди були, є і будуть у пошані серед українського народу, на них тримається фундамент української держави.

Рішення про фактичне об’єднання двох свят у одне прийнято Президентом України, виходячи із мети консолідації суспільства, укріплення єдності народу і ствердження ідеалів свободи. Гідне відзначення нового державного свята – Дня Соборності та Свободи України – сприятиме зміцненню єдності людей навколо ідеї соборної української держави, утвердженню ідеалів свободи і демократії, вихованню у громадян почуття національної гідності.

Матеріали за допомогою Інтернет-ресурсів підготувала і впорядкувала

Людмила БАЗИЛЕВСЬКА,

завідуюча навчально-методичною лабораторією

суспільних дисциплін кафедри гуманітарної освіти ДОІППО


Схожі:

Дніпропетровська обласна державна адміністрація iconЧеркаська обласна державна адміністрація
Черкаська обласна державна адміністрація, державний Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі реалізують регіональну...
Дніпропетровська обласна державна адміністрація iconУ країна дніпропетровська обласна державна адміністрація управління преси та інформації
Кірова,1, м. Дніпропетровськ, 49004, тел./факс (056)742-70-70, e-mail:, код єдрпоу 33717066
Дніпропетровська обласна державна адміністрація iconКиївська обласна державна адміністрація

Дніпропетровська обласна державна адміністрація iconДонецька обласна державна адміністрація
Донецького національного університету 17 листопада 2012р проводиться V обласна науково-практична конференція школярів та студентів...
Дніпропетровська обласна державна адміністрація iconУкра ї н а полтавська обласна державна адміністрація
Вул. Котляревського 20/8, м. Полтава, 36000. Тел.: 8(05322) 7-32-13, факс: 8(0532)56-12-95
Дніпропетровська обласна державна адміністрація iconДонецька обласна державна адміністрація
Донецьк, вул. Артема, 129а. Тел.(0622), 335-27-67. Факс (062) 304-53-09
Дніпропетровська обласна державна адміністрація iconСумська обласна державна адміністрація
Про проведення зональних змагань ІІІ етапу спортивно-масового заходу "Олімпійське лелеченя"
Дніпропетровська обласна державна адміністрація iconVi міжнародна науково-практична конференція
Мінекономіки України, Донецька державна академія управління, Донецький національний університет, Одеський національний політехнічний...
Дніпропетровська обласна державна адміністрація iconСумська обласна державна адміністрація
Про проведення ІІІ туру Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю школярів України "Козацький гарт"
Дніпропетровська обласна державна адміністрація iconДонецька обласна державна адміністрація
Згідно з планом роботи управління освіти І науки Донецької облдержадміністрації та обласного еколого-натуралістичного центру
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка