Antipolizay  Заголовок сообщения
Скачати 43.39 Kb.
НазваAntipolizay  Заголовок сообщения
Дата конвертації26.03.2013
Розмір43.39 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
Antipolizay


 Заголовок сообщения: Операція "П'яний водій". Иск в Суд.

Добавлено: 24.01.11 Позивач: ХХХХХХХХХХ
01133 м. Київ, бульвар Лесі УкраїнкиХХХХХ
тел. (050) ХХХХХХХХХХХ

Відповідач: Білоусько Юрій Олексійович
інспектор ДАІ Печерського р-ну
старший лейтенант міліції,
Відділ ДАІ Печерського РУ ГУМВС України в м. Києві
01103 м.Київ, Військовий проїзд 8.
тел. 286-24-45


ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визнання дій протиправними

Цей позов поданий на підставі ст. 17 КАС України яка прямо визначає, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності. Відповідно ст. 18 КАС України справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача. У ст. 19 КАС України зазначено, що адміністративні справи з приводу оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.

Суть справи:

16.01.2011р. рухаючись на своєму автомобілі Skoda Fabia д\н ХХХХХХХХ по бульвару Лесі Українки, приблизно о 23г.58хв я помітив патрульний автомобіль ДАІ . Наблизившись до автомобілю ДАІ я побачив вимогу інспектора ДАІ зупинити свій транспортний засіб. Виконавши вимогу інспектора ДАІ, я зупинився біля правого краю проїзної частини. Щоб запобігти протиправним діям, я використовував автомобільний відео регістратор для фіксування процесу спілкування з інспектором ДАІ.

Підійшовши до мене, інспектор ДАІ представився Білоусько Юрієм Олексійовичем, та не назвавши причину зупинки, наказав передати йому документи . Запитавши його про причину зупинки, я отримав відповідь: операція «п’яний водій».
Після цього, я надав для перевірки своє водійське посвідчення, талон попереджень та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Перевіривши документи, інспектор ДАІ повернув мені їх і побажав всього найкращого.

Вважаю дії інспектора ДАІ неправомірними за таких підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У ст. 5 Закону України «Про міліцію» зазначено, що міліція виконує свої завдання неупереджено, у точній відповідності з законом. Ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій або бездіяльності міліції.

Згідно п.21 ст.11 Закону України «Про міліцію» міліції для виконання покладених на неї обов'язків надається право зупиняти транспортні засоби в разі порушення правил дорожнього руху, наявних ознак, що свідчать про технічну несправність транспорту або забруднення ним навколишнього середовища, а також при наявності даних про те, що він використовується з протиправною метою.

Тобто, існує виключний перелік підстав для зупинки транспортного засобу. Проте, жодної з цих підстав не було при прийнятті інспектором ДАІ рішення про зупинку мого транспортного засобу. Правил дорожнього руху я не порушував, мій автомобіль був технічно справний та використовувався у точній відповідності із законом. Відсутність законних підстав для зупинки транспортного засобу підтверджується тим, що інспектором ДАІ не було висловлено жодного обвинувачення з приводу перелічених підстав для зупинки автомобілю. Отже, ще на етапі зупинки транспортного засобу інспектор ДАІ грубо порушив Закон України «Про міліцію».

Також, інспектор ДАІ порушив процедуру перевірки документів у громадян. Відповідно до п.2 ст.11 Закону України «Про міліцію» міліції надається право перевіряти у громадян при підозрі у вчиненні правопорушень документи, що посвідчують їх особу, а також інші документи, необхідні для з'ясування питання щодо додержання правил, нагляд і контроль за виконанням яких покладено на міліцію. В даному випадку, інспектором ДАІ не було висловлено на мою адресу підозри у вчиненні правопорушення, а отже перевірка моїх документів була незаконною.

Зупиняючи мій транспортний засіб та перевіряючи в мене документи без законних на те підстав, інспектор ДАІ прямо порушив моє право передбачене ст. 19 Конституції України відповідно до якої ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Такі дії інспектора ДАІ принизили мене як громадянина України. У законодавстві чітко вказано, що така процедура може проходити по відношенню лише до правопорушників або осіб які підозрюються у правопорушенні. Отже, зупиняючи мій автомобіль та перевіряючи документи, інспектор ДАІ відніс мене до категорії саме цих осіб, хоча я законів не порушував та керував транспортним засобом у точній відповідності з правилами дорожнього руху. Вважаю, що своїми незаконними діями інспектор ДАІ наніс мені моральної шкоди.

Відповідно до ст. 166 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. У разі необхідності суд може постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких визнаються протиправними.

Переконаний, що по фактам неправомірного рішення про зупинку транспортного засобу та неправомірної перевірки документів необхідно провести повне і ґрунтовне розслідування та притягнути до відповідальності інспектора ДАІ, який винен у порушенні законодавства.

Відповідно до ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, покладається на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 17, 18, 94, 104, 105, 106, 166 КАС України, ПРОШУ:

1. Визнати дії інспектора ВДАІ Печерського р-ну м. Києва Білоусько Юрія Олексійовича неправомірними під час зупинки мого транспортного засобу.

2. Визнати дії інспектора ВДАІ Печерського р-ну м. Києва Білоусько Юрія Олексійовича неправомірними під час перевірки в мене, ХХХХХХХХ , документів.

3. Визнати дії інспектора ВДАІ Печерського р-ну м. Києва Білоусько Юрія Олексійовича такими, що порушили права громадянина.

4. Прийняти ухвалу про проведення розслідування та вжиття відповідних заходів до інспектора Печерського р-ну м. Києва Білоусько Юрія Олексійовича за порушення законодавства.

5. Зобов’язати інспектора Печерського р-ну м. Києва Білоусько Юрія Олексійовича утримуватися від зупинки транспортних засобів окрім підстав, що зазначені у п.21 ст.11 Закону України «Про міліцію».


Додатки:
1. Копія позовної заяви (3арк).
2. DVD диск - відеозапис розмови з інспектором.
http://roadcontrol.org.ua/forum/viewtopic.php?f=9&t=5191&view=unread#unread

Схожі:

Antipolizay  Заголовок сообщения iconDimsch  Заголовок сообщения
Котляревського, 24 (надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення)
Antipolizay  Заголовок сообщения iconLobas  Заголовок сообщения
Який працює: інспектором бдпс вдаі по обслуговуванню м. Харків та аті гумвс україни в Харківській області
Antipolizay  Заголовок сообщения iconDimansh  Заголовок сообщения
Кривому Розі, я знаходився на території тролейбусного депо №2, де мав пройти щоденний особистий медичний та технічний огляд
Antipolizay  Заголовок сообщения iconGnblatt  Заголовок сообщения
На дії державного виконавця огис нижньогірського рую при відкритті виконавчого виробництва №22824552 від 25. 11. 2010, винесеному...
Antipolizay  Заголовок сообщения iconTynex  Заголовок сообщения
Публикую, иск мой. У меня произошла остановка на переходе(выделяю для лучшего поиска) Делал по примеру иска опубликованого на этом...
Antipolizay  Заголовок сообщения iconDimansh  Заголовок сообщения
Я, Прізвище Ім’я 18 лютого 2010 року здійснював поїздку з м.Івано-Франківськ до м. Тернопіль на залізничний вокзал де мав зустріти...
Antipolizay  Заголовок сообщения iconDimansh  Заголовок сообщения
Кодексу України про Адміністративні правопорушення (далі по тексту – купАП), яка прямо передбачає право особи оскаржити до районного...
Antipolizay  Заголовок сообщения iconDimansh  Заголовок сообщения
«Дорожни роботи», 3 «Звуження дороги» та 5 «Перевага зустрічного руху» зупинився на узбіччі з дотриманням правил дорожнього руху....
Antipolizay  Заголовок сообщения iconBuldozer  Заголовок сообщения
Дьоміна Костянтина Борисовича від 12. 12. 2010 року серії ае1 №00000 мене притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1...
Antipolizay  Заголовок сообщения iconDimansh  Заголовок сообщения
Цей позов підлягає розгляду у судах на підставі ст. 288 ч. 3 Кпап україни, яка прямо передбачає право особи оскаржити до районного...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка