Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р
Скачати 99.13 Kb.
НазваРезолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р
Дата конвертації26.03.2013
Розмір99.13 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
РЕЗОЛЮЦІЯ КРУГЛОГО СТОЛУ

Круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство

та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 - 2011 р.

Ми, представники релігійних громад, мирянських товариств та освітніх закладів, що об’єднані вірою у Господа нашого Ісуса Христа і турботою про духовне здоров’я українських громадян, висловлюємо свою стурбованість моральною кризою, яка охоплює щораз більші ланки українського суспільства.

Оскільки беззаконня утверджується у багатьох сферах суспільства, ми занепокоєні тим, що у країні формується феномен «аморальної більшості», свідченням якого є той факт, що «моральні норми людської порядності й відповідальності …розглядаються більшістю дорослого населення …як норми поведінки «моральних аутсайдерів» (Є. Головаха, Інститут соціології НАН України).

Під сумнів поставлено головні засади здорового суспільства, зокрема інститут сім’ї та шлюбу, право на життя й гідність людини як образу й подоби Бога. Проблеми морального релятивізму, занепаду етики праці, зневаги до немічних і загалом зростання суспільної безвідповідальності у країні набули такої ваги, що питання духовної безпеки має стати не менш пріоритетним, аніж питання енергетичної чи геополітичної безпеки.

Найбільш вразливими до цього стану речей є ті, хто не може захистити себе сам: сироти й люди похилого віку, люди з особливими потребами й підростаюча молодь. Зокрема, у країні сформувалося явище «соціального сирітства» (сироти при живих батьках) та безпритульності, що є виразним індикатором байдужості держави до духовного виміру суспільства та інституту сім'ї.

Усі ми, учасники круглого столу, зійшлися на тому, що головною причиною моральної кризи у державі є духовний занепад суспільства. Він спричинюється, передусім, недостатністю духовно-морального виховання дітей в освітній системі країни, негативним впливом ЗМІ на суспільну свідомість, нехтуванням принципами християнської моралі та принципів верховенства права, які передбачають неухильне дотримання Божих заповідей, а також закону з боку всіх членів суспільства, і зокрема – особами, які наділені владою. Оскільки причина цих проблем, передусім, є моральною, вирішити їх не можуть лише правові, економічні чи каральні заходи – головною відповіддю є виховання нового покоління українців з високими стандартами духовності та моральності, з глибоким розумінням призначення батьківства та материнства.

Тому ми закликаємо посадових осіб нашої держави до виконання законів Божих та людських (державних), на всіх рівнях влади встановити належну виконавську дисципліну службовців і етичний контроль за їхнім ставленням до громадян України.

Держава має всіляко підтримувати гуманітарну місію доброчинних громадських організацій, засобів масової інформації та освітніх закладів. У свою чергу, громадський сектор має стати промотором духовного відродження суспільства.

Ми закликаємо державу покінчити з рудиментами дискримінаційного ставлення атеїстичної держави щодо релігійної сфери, зокрема у ділянці освіти. Етичне виховання дітей на засадах християнських цінностей має стати предметом широкого суспільного обговорення з участю релігійних організацій. Право релігійних організацій засновувати освітні заклади і право батьків на альтернативну (щодо державної) освіту для своїх дітей мають бути гарантовані. Це розширить конкуренційне поле у ділянці освіти, що позитивно вплине на якість освіти загалом.

Ми звертаємось до наших однодумців у всіх ділянках суспільного життя з закликом висловити свою позицію з приводу на зростання моральної кризи у нашій країні й солідарно об’єднати наші зусилля в обстоюванні духовного здоров’я народу України.

Підводячи підсумок ми бачимо головні завдання: працювати на нове покоління та укріплення інституту сім'ї; плануємо продовжувати круглі столи з аналогічною тематикою для того, щоб:

  • проаналізувати основні негативні тенденції, які мають місце в українському суспільстві, і на основі цього сформулювати проект відозви «Православні, католики та протестанти за духовність, моральність та законність в Україні»;

  • погодити цей документ з усіма учасниками круглого столу в електронному режимі;

  • оприлюднити цей документ у формі Акції збору підписів на його підтримку.

^ Учасники всеукраїнської праці круглого столу «Моральний стан українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти».
м Чернівці, 3 березня 2011 р.

на базі Чернівецького Національного Університету ім. Ю. Федьковича

Докаш Віталій Іванович, Чернівецький Національний Університет ім. Юрія Федьковича. Доктор філософських наук, Професор, Декан, Філософсько теологічний факультет.

^ Одинак Марія Маноліївна, Чернівецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Методист.

Федорак Василь Федорович, Чернівецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Методист.

Сердулець Віктор Миколайович, Всеукраїнська Громадська Спортивно Патріотична Організація «Тризуб ім. Степана Бендери», Голова проводу м. Чернівці.

^ Манчул Василь Іванович, Загальноосвітня приватна школа «Надія», 1,2- ступеня. м. Чернівці, Директор.

Катеренчук Костянтин Георгійович, Чернівецька обласна благодійна організація «Християнська турбота», м. Чернівці. Президент.

отець Володимир (пан Боровий),Українська Греко-Католицька церква м. Чернівці, священик ПЦ.

Григорчук Олександр Миколайович, Координатор з питань реєстрації Будинків сімейного типу в Чернівецькій області.

^ Білик Іван Михайлович, ВГО «Інститут Адвокасі», Голова Чернівецької обласної організації. Редакція газети «Буковинська правда».

Малик Василь Григорович, Чернівецька Біблійна Семінарія ХВЕП’ятидесятники.

Чернушко Іван Гаврилович, Буковинський біблійний інститут Церкви АСД в Україні, м. Чернівці.

^ Федик Михайло Васильович, Чернівецька обласна організація «Братство святого Апостола Андрія Первозваного», м. Чернівці, член братства.

Влад Марія Василівна, Співавтор всеукраїнської програми з християнської етики і автор-упорядник посібників з 1 по 11 клас. Викладач Буковинського Православного Університету.

Келлер Інна Віллівна, Чернівецький осередок ВГО «Українська асоціація релігійної свободи», Чернівецький осередок, секретар. Римсько-Католицька Церква.

Нейландт Геннадій Робертович, Директор Фірми Поліграф - Сервіс. Автор проекту «Срібло Господа». УПЦ МП

отець Елетій, Українська Православна Церква Київський Патріархат

отець Іван Кигницький, Українська Православна Церква Київський Патріархат

Принько Світлана Іванівна, Обласне Управління освіти і науки Чернівецької ОДА

отець Микола Щербань, Кандидат богословських наук, доцент, зав. богословського відділення Філософсько-теологічного факультету Чернівецького Національного Університету

^ Гагарін Вадим Едуардович, президент громадської організації «Християнська Україна» (м. Київ)
Учасники Круглого столу, м. Рівне, 17 грудня 2010 р.

Друзенко Андрій Анатолійович, «Міжнародний комітет захисту прав людини» м. Рівне

^ Новосад Інна Миколаївна, Рівненська обласна спілка батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу "Промінь надії". Голова спілки

Качан Сергій Олександрович, Регіональний координатор Міжнародного Центру Батьківства, викладач університету «Бачення», м. Київ

^ Бондарчук Олександр Макарович, Міжнародна громадська організація «Надія людям»,Зав. відділу освіти

Войтко Анатолій Григорович, Голова Ради громадської правозахисної організації "З’єднання борців за справедливість", голова редакційної ради газети: "Вісник малозахищених"

^ Білковська Тетяна Миколаївна, Центр підтримки громадських ініціатив, координатор антикризових програм

Абатуров Олег Геннадійович, Директор Міжнародної місії «Обітниця Миру», м Рівне

^ Боришкевич Віктор Дем’янович, Єпископ ХВЄ Рівненської області

Корнійчук Андрій Даніїлович, Зам. Голови об’єднання церков ЄХБ

Бобровська Наталія Василівна, Благодійність, директор фірми «Бау-інвест»

Лейчук Сергій Іванович, Громадська Рада Рівного, співкоординатор

^ Симончук Ольга Іванівна, Громадська організація «Україна-Захист», заступник голови

диякон Віталій Поровчук, Голова Християнської благодійної місії "Православне діло"

^ Гуменюк Любов Володимирівна, Методист управління освіти

Покальчук Ольга Кузьмівна, Депутат міської ради

Гагарін Вадим Едуардович, президент громадської організації «Християнська Україна» (м. Київ)
^ Учасники Круглого столу, м. Львів, 17 листопада 2010 р.

на базі Українського Католицького Університету

Маринович Мирослав Франкович, Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету, м. Львів.

отець Петро Гатала, Молодіжна організація ім. святителя Петра Могили, м. Львів.

^ Антошевський Тарас Юрійович, Релігійно інформаційна служба України (РІСУ), м. Львів.

Грищенко Михайло Юрійович, Приватна християнська загальноосвітня школа «Перлина», пастор релігійної громади «Більша Благодать», м. Львів.

^ Ярош Наталія Богданівна, Всеукраїнська громадська організація «Асоціація – Моя родина».

Шепетько Володимир Іванович, Керівник громадської організації «Всеукраїнський Правозахисний Рух», м. Львів.

^ Ліпська Наталія Юріївна, Директор приватної християнської загальноосвітньої школи «Перлина», м. Львів.

Огірко Олег Васильович, Доцент кафедри філософії Львівського національного університету ветеринарної медицини і біотехнологій, м. Львів.

^ Саквук Марія Олегівна, Голова Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація – Моя родина».

Пасічник Василь Миколайович, Національна академія державного управління при Президентові України,

кандидат політологічних наук, м. Львів.

^ Гагарін Вадим Едуардович, президент громадської організації «Християнська Україна» (м. Київ)
Учасники Круглого столу, м. Маріуполь, 28 вересня 2010 р.

на базі Маріупольського Гуманітарного Університету

^ Оленич Тамара Станіславівна, завідуюча кафедрою філософії та соціології, Маріупольського державного університету, професор, доктор філософських наук. Православна, Московський Патріархат.

^ Кадацький Ігор Олексійович, Християнська церква «Свобода», м. Маріуполь, пастор церкви.

Рожновський Сергій Миколайович, Старший викладач кафедри соціальних комунікацій, редактор «Радіо «Приазов'я», член національної спілки журналістів України.

^ Скоробогач Сергій Петрович, голова Маріупольської Міжцерковної Ради, Християнська церква «Обновление», м. Маріуполь, пастор церкви.

Людмила Єгорівна Глушко, Заступник директора по виховній роботі навчально-виховного комплексу "Ліцей-Школа №34" м. Маріуполь.

^ Николаенко Іван Миколайович, Християнська церква «Відновлення», м. Маріуполь молодіжний керівник.

Шишман Федір Михайлович, Поет, м. Маріуполь.

Гагарін Вадим Едуардович, президент громадської організації «Християнська Україна» (м. Київ)
^ Учасники Круглого столу м. Черкаси, 16 червня 2010 р.

на базі Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького

Ієрей Василій Паплик  Священнослужитель Св.-Троїцького собору УПЦ КП, м. Черкас, кандидат богословських наук.

^ Піднебесний Юрій Дмитрович Директор християнського центру «Воскресіння», м. Черкаси.

Сергій Живиця Громадська організація «Комітет Батьківства», м. Черкаси.

^ Вищемірський Михайло Олександрович Директор БУ «Надійся Тепер» м. Черкаси.

Костюнина Алла Директор Громадської організації «Компас-парк», м. Черкаси.

^ Лавренюк Олександр Гаврилович Начальник управління освіти, заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики, м. Черкаси.

Гаврилюк Галина Миколаївна Перший заступник начальника Головного управління освіти і науки ОДА, м. Черкаси.

^ Оробець Юрій Григорович Начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту.

Ярмолатий Олександр Леонідович Лідер молодіжного руху «7 ПАРА», медіа менеджер, головний редактор promisto

^ Тетьора Ірина Михайлівна Заст. Нач. управління освіти деп. освіти та гуманітар. політ. Черкаськ. Міськвиконкому.

Степанова Наталія Михайлівна Методист обл. інституту післядипломної освіти педагогічних працівників м. Черкаси.

^ Топчий Ірина Вікторовна Директор гімназії №9, Черкаської міської ради. м. Черкаси.

Пахнатюк Петро Миколайович Гол. секретар Міжобласної громадської орг. «Інститут християнської етики та апологетики» м. Черкаси.

^ Єрьоменко Володимир Миколайович Голова політичної партії «Праведність».

Поліщук Михайло Іванович Директор ЗОШ № 6 І-ІІІ ступенів ЧМР.

Гилюк Ірина Петрівна ЧОДТРК «Рось», відділ Інформаційно-аналітичних програм ТБ, директор відділу інформаційних програм ТБ, м. Черкаси.

^ Корчевий Павел Олександрович Старший викладач Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

Варич Сергій Леонідович Активіст громадянської мережі

Савісько Євген Васильович Начальник відділу у справах нац. та релігій Головного управління з питань внутрішньої політики Черкаської облдержадміністрації.

Чернявский Петро Олексійович керівник Громадської організації «Черкаси твій дім», м. Черкаси.

Гагарін Вадим Едуардович, президент громадської організації «Християнська Україна» (м. Київ)

Резолюція круглого столу «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти» м._________ «__»________2011р. (на чотирьох сторінках) Сторінка


Схожі:

Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р iconПсихоемоційне здоров'я дітей трудових мігрантів
«соціальне сирітство». Соціальні сироти – це діти, які залишились без батьківської опіки при живих батьках. Соціальне сирітство спричинили,...
Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р iconМіністерство освіти І науки україни пр. Перемоги
Міністерстві освіти І науки відбувся Всеукраїнський круглий стіл на тему "Вивчення курсів духовно-морального спрямування: досвід,...
Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р icon«Політична криза: позиції громадянського суспільства»
Донеччини, які представляють частку громадського сектору регіону, зібралися на „круглому столі” «Політична криза: позиції громадянського...
Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р iconТези до засідання (круглого столу) по обговоренню проету
«Громадянська ініціатива: Формування етичних засад діяльності представницької влади в Україні»
Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р iconТема. Робочий Стіл на «власний смак». Практична робота №1 «Налаштування робочого столу» Мета
...
Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р iconПрограма Відкриття туристичного сезону
Круглий стіл «Екскурсійно-туристична діяльність на заповідних територіях: бачення проблеми та перспективи розвитку»
Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р iconЗасідань методичного об’єднання класних керівників
Круглий стіл «Конфліктні ситуації – вчителі – батьки – діти – варіанти розв’язку»
Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р iconПро підсумки діяльності системи освіти Чернігівського району у 2009-2010...

Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р iconТема: «Дієва команда запорука успіху діяльності профспілкового лідера»
Круглий стіл "Досягнення, проблеми та перспективи розвитку студентських профспілкових організацій"
Резолюція круглого столу круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти», 2010 2011 р iconІі міжнародний круглий стіл „медіаосвітні технології у навчальному процесі”
Баканов Р. П. (Казань, Росія) Телекритика и повышение медиаграмотности населения: проблемы российской практики
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка