Історія Наукової бібліотеки мду
Скачати 46.09 Kb.
НазваІсторія Наукової бібліотеки мду
Дата конвертації28.03.2013
Розмір46.09 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
Історія Наукової бібліотеки МДУ
Як важливий структурний підрозділ Маріупольського державного університету, наша бібліотека розвивалася паралельно з навчальним закладом і пройшла за 20 років шлях від бібліотеки гуманітарного коледжу до Наукової бібліотеки класичного університету.

Основні етапи становлення і розвитку бібліотеки
- 1991 р. Завдяки сумісним зусиллям Маріупольського міського національно-культурного товариства греків, Донецького державного університету та за підтримки Маріупольської міської ради наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР (№127 від 31 травня 1991 р.) було відкрито Маріупольський гуманітарний коледж Донецького державного університету. Маріупольський міськвиконком надав у користування коледжу бібліотеку суспільно-політичного центру міського комітету КПУ, фонд якої відповідав переліку дисциплін, що вивчались студентами. Велику допомогу у поповненні фонду навчальною літературою надав Донецький державний університет. Завідуюча бібліотекою – працівник Маріупольського міськвиконкому О.В.Дудник.
- 1993 р. Гуманітарний коледж постановою Кабінету Міністрів України (№646 від 13 серпня 1993 р.) реорганізовано в Маріупольський гуманітарний інститут Донецького державного університету. Бібліотека гуманітарного коледжу стала бібліотекою Маріупольського гуманітарного інституту Донецького державного університету.
- 1994 р. Створено філологічний факультет. В структурі бібліотеки виділено читальний зал філологічних та психолого-педагогічних наук (ч/з №2).
- 1997 р. Здано до експлуатації новий навчальний корпус факультету іноземних мов. Відкрито читальний зал романо-германської філології (ч/з №3).
- 2001 р. Введено в експлуатацію новий корпус економіко-правового факультету. Відкрито читальний зал економіко-правових наук (ч/з №4).
- 2002 р. Створено факультет грецької філології – перший і єдиний на території України. Фонд читального залу історичних і соціально-політичних наук (ч/з №1) доповнено літературою,виданою новогрецькою мовою, а також російсько- й українськомовними виданнями з грецької філології.
- 2004 р. У червні розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року за № 401-р Маріупольський гуманітарний інститут ДонНУ отримує статус університету. Бібліотека Маріупольського гуманітарного інституту Донецького державного університету стала бібліотекою Маріупольського державного гуманітарного університету.

У вересні ректор Маріупольського державного гуманітарного університету, професор Костянтин Балабанов підписує Велику Хартію університетів (Італія, Болонський університет, 2004 р.). Фонд бібліотеки поступово поповнюється виданнями, присвяченими особливостям Болонського процесу; інформаційно-бібліографічний відділ розпочинає формувати перелік бібліографії з проблемам і перспективам Болонської системи розвитку освіти.

Виділено приміщення для інформаційно-бібліографічного відділу. Проведено реорганізацію читального залу філологічних та психолого-педагогічних наук, що дало змогу розширити приміщення фонду.

Автоматизація бібліотеки вийшла на новий рівень. Співробітники почали працювати в автоматизованій бібліотечно-інформаційній системі «ІРБІС». В АБІС «ІРБІС» переведено електронний каталог, що створювався на базі програми «Марк».
- 2005 р. У відділі комплектування та наукової обробки документів відкрито сектор каталогізації. У відділі обслуговування сформовано сектор читальних залів.

Створено автоматизовані робочі місця для читачів з вільним доступом до мережі Інтернет, до електронних каталогу і картотеки бібліотеки МДГУ.

В АБІС «ІРБІС» розпочато аналітичний розпис періодичних видань.

Розробляється концепція ретроконверсії фонду неперіодичних видань.

Вперше в Україні на базі Донецького національного і Маріупольського державного гуманітарного університетів відбулося засідання Колегії Наглядової Ради Великої Хартії університетів за участю відомих науковців і ректорів провідних вузів України та Європи. З нагоди візити поважний гостей до університету, працівники бібліотеки презентують двомовну (російсько-англійську) виставку «Участь Маріупольського державного університету у Болонському процесі. В подальшому бібліотека подібним чином приймає участь у зустрічах із зарубіжними делегаціями, у міжнародних, всеукраїнських конференціях, що проходять на базі університету.

У вересні у читальних залах бібліотеки проведено серію конкурсних виставок, присвячених Всеукраїнському дню бібліотек.
- 2006 р. У відділі комплектування та наукової обробки документів відкрито сектор комплектування і обліку документів, у відділі обслуговування – сектор культурно-просвітницької роботи.

В університеті відкрито бібліотеку елліністичних студій «Константінос Левендіс», широко відому в Україні та за її межами як найсучасніша і найкраще укомплектована бібліотека з елліністики. До фонду бібліотеки елліністичних студій з фонду читального залу історичних і соціально-політичних наук передано книги, видані новогрецькою мовою.
- 2007 р. В інформаційно-бібліографічному відділі відкрито сектор інформаційного обслуговування.

На базі читального залу економіко-правових наук (ч/з №4) почав працювати методичний пункт для студентів заочної форми навчання.

Бібліотека вступила до міжбібліотечного проекту з обміну бібліографічною інформацією в системі ІРБІС «Центральний український кооперативний каталог» (ЦУКК).

Розпочато ретроконверсію фонду абонементу навчальної літератури.
- 2008 р. Маріупольський державний гуманітарний університет набув статусу вищого навчального закладу IV рівня акредитації. Бібліотекою підготовлено виставку, присвячену історії вузу: «МДГУ: шлях крізь роки (Від коледжу до університету)».
- 2009 р. Працівниками інформаційно-бібліографічного відділу проведено аналіз результативності співпраці з Кіровоградською ОУНБ ім. Д.І.Чижевського у реалізації міжбібліотечного корпоративного проекту «Центральний українських кооперативний каталог» (ЦУКК); з об’єктивних причин участь бібліотеки МДУ у проекті припинено.
- 2010 р. МДГУ отримав статус класичного та перейменований у Маріупольський державний університет (МДУ). Бібліотека Маріупольського державного гуманітарного університету стала бібліотекою Маріупольського державного університету.

Закінчено ретроконверсію фонду абонементу навчальної літератури.
- 2011 р. В структурі бібліотеки відкрито відділ інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення, в структурі відділу обслуговування – абонемент наукової та художньої літератури, в інформаційно-бібліографічному відділі відкрито сектор довідково-бібліографічного обслуговування.

Розпочато ретроконверсію фондів абонементу художньої літератури, читальних залів історичних і соціально-політичних наук, економіко-правових наук.

Рішенням Вченої ради Маріупольського державного університету бібліотеці було надано статус наукової (протокол №3 від 26 грудня 2011 р.). Бібліотека Маріупольського державного університету стала Науковою бібліотекою Маріупольського державного університету.

Схожі:

Історія Наукової бібліотеки мду iconПублікації співробітників Наукової бібліотеки мду*
Назарьева, С. Библиотеке мги – 10 лет / С. Назарьева // Ильичевец. – 2001. – №108. – С. 4
Історія Наукової бібліотеки мду iconПублікації співробітників Наукової бібліотеки мду*
Назарьева, С. Библиотеке мги – 10 лет / С. Назарьева // Ильичевец. – 2001. – №108. – С. 4
Історія Наукової бібліотеки мду iconІнформаційний бюлетень: нові надходження до Наукової бібліотеки Криворізького...
Наукової бібліотеки Криворізького педагогічного інституту двнз «Криворізький національний університет». Вип. 8, № – Кривий Ріг, 2013....
Історія Наукової бібліотеки мду iconІсторія бібліотеки це історія нашої країни, нашого краю. Протягом...
О. С. Пушкіна. В травні 1899 року, під час святкування 100 – річного ювілею О. С. Пушкіна, міське громадське управління прийняло...
Історія Наукової бібліотеки мду iconНормативний курс “Методика наукової праці” викладається для студентів...
...
Історія Наукової бібліотеки мду iconПоложення про електронну читальну залу бібліотеки кдпу
Електронна читальна зала бібліотеки Криворізького державного педагогічного університету це термінальна система доступу до інформаційних...
Історія Наукової бібліотеки мду iconРекомендації щодо заповнення паспорту бібліотеки загальноосвітнього...
Паспорт бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу (далі Паспорт) заповнюють всі загальноосвітні навчальні заклади державної...
Історія Наукової бібліотеки мду iconРекомендації щодо заповнення паспорту бібліотеки загальноосвітнього...
Паспорт бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу (далі Паспорт) заповнюють всі загальноосвітні навчальні заклади державної...
Історія Наукової бібліотеки мду iconДвнз «Криворізький національний університет» наукова бібліотека інформаційний...
Наукової бібліотеки Криворізького педагогічного інституту двнз «Криворізький національний університет». Вип. 9, № – Кривий Ріг, 2013....
Історія Наукової бібліотеки мду iconМетодичні поради Списання літератури з фонду бібліотеки
Головним майном будь-якої бібліотеки є бібліотечний фонд, який треба належним чином зберігати, охороняти, поповнювати й ефективно...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка