Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків
НазваПоказники енергоефективності малоповерхових екобудинків
Дата конвертації31.03.2013
Розмір43.1 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
ПОКАЗНИКИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ МАЛОПОВЕРХОВИХ ЕКОБУДИНКІВ

Савицький М.В., Перегінець І.І., Бабенко М.М.

Державний вищий навчальний заклад «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури»

«ENERGYEFFICIENCY INDEXES OF THE LOW-RISE ECOBUILDINGS»

Savytskyi N., Peregynets I., Babenko M.

В статті приводяться результати досліджень енергоефективності малоповерхових житлових екобудинків, в яких в якості утеплювачів використані місцеві органічні матеріали – солома та очерет. Приводяться розрахункові показники енергоефективності в співставленні з показникамим, що нормуються в Україні і Європі.

^ Постановка проблеми. При зведенні екологічно чистого житла використовуються природні місцеві матеріали, які є дешевими та «здоровими» одночасно. В залежності від місцевості, для огороджувальних конструкцій використовують дерево, глину, піщаник, солому, для виготовлення теплоізоляційних матеріалів – торф, очерет, льон.

Використання місцевих матеріалів, таких як солома, очерет, дерево у житловому будівництві практикувалося в Україні з давніх часів. Людина використовувала насамперед те, що знаходилось поблизу. І у практиці самобутніх народних будівельників накопичений багатий досвід щодо застосування природних матеріалів та створення на їхній основі досконалих та доцільних технік зведення житла, які пристосовані до конкретних кліматичних умов.

В відомій літературі відсутні дані, що-до енергоефективності малоповерхових будівель в яких використовуються місцеві органічні матеріали в якості утеплювачів.

^ Мета роботи. Визначення показників енергоефективності малоповерхових будинків з використанням місцевих матеріалів органічного походження в якості утеплювача в огроджуючих конструкціях.

^ Основна частина. Для аналізу доцільності використання соломи та очерету як теплової ізоляції в зовнішніх огороджувальних конструкціях малоповерхових будинків було виконано розрахунок теплових витрат та визначений клас енергоефективності (згідно методики ДБН В.2.6-31:2006) трьох варіантів житлового будинку.

Конструктивна схема будинку — каркасна з використанням деревяного каркасу.

Зовнішні стіни будинку. ^ Варіант А(еталон): огороджувальні конструкції, що складаються з наступних шарів: штукатурка - мармурова крихта – 25 мм; супердифузійна мембрана "Тyvek Solid"; плита OSB – 10 мм; брус 38х89 мм; теплоізоляція ISOVER KT 40-100 – 100мм; пароізоляція; гіпсокартон – 12,5 мм.

Варіант Б, В: огороджувальні конструкції, що складаються з наступних шарів: штукатурка– 25 мм; брус 38х89 мм; очеретяні плити – 50 мм; металева сітка; солом'яні блоки - 500 мм; пароізоляція; гідроізоляція; гіпсокартон вологостійкий– 12,5 мм.

Покриття будинку за варіантом А - теплоізоляція ISOVER KT 40-100 – 250мм, підшите гіпсокартоном – 9,5 мм. Покрівля – скатна по дерев’яним стропильним конструкціям бітумні гофровані листи «Гутаніт»(варіант А). Для (варіантів Б,В) - покрівля очеретяна товщиною 300 мм; по брусу 30х40мм; паробар`єрна армована плівка.

Склад підлоги по ґрунту: ламінат – 8 мм; плівка поліетиленова; бетон В15-50 мм; антирадонова вологозахисна плівка; утеплювач плитний полістирольний – 30 мм; пісчана підсипка -30 мм;щебінь фракції 40-70 мм - 100 мм; грунт.

Світлопрозорі конструкції (вікна, балконні двері) виконані з ПВХ-профілів з заповненням двокамерними склопакетами.

Основні об'ємно-планувальні показники: Опалювана площа будівлі - 113,8м2, опалюваний об'єм будівлі - 312,9 м3.

Розрахунки виконано для кліматичних умов м. Дніпропетровська. Розрахункове значення опору теплопередачі непрозорих стінових огороджувальних конструкцій складає: варіант А - 2,8; варіант Б, В – 11,1 . Варіант В відрізняється від варіанту Б наявністю рекуператора повітря («ТеФо») з к.к.д. 60%.

Розрахункові значення питомих тепловитрат на опалення будинку за опалювальний період кВт год / м2 рік: 96,9 - варіант А; 55,1 - варіант Б; 26,4 -варіант В. Максимально допустиме значення питомих тепловитрат для даного типу будинку згідно ДБН В.2.6-31:2006 - 122 кВт год / м2 рік. Клас енергоефективності варіантів Б і В – «А», клас енергоефективності варіанту А – «В».

В Європі існує наступна класифікація будівель залежно від їх рівня енергоспоживання, кВт·год/м2 рік: а) “стара будівля” (будівлі побудовані до 1970-х років) — 300; б) “нова будівля” (які будувалися з 1970-х до 2000 року) — не більше 150; в) “будинок низького споживання енергії” (з 2002 року в Європі не дозволено нижчого стандарту) — не більше 60; в) «будинок з умовно-пасивним рівнем енергоспоживання (ультранизького споживання)» — до 30; г) “пасивний будинок” — енергоспоживання на опалювання - не більше 15; д) “будинок нульової енергії” (будівля, що архітектурно має той же стандарт, що і пасивний будинок, але інженерне оснащене таке, щоб споживати виключно тільки ту енергію, яку само і виробляє) — 0; е) “будинок плюс енергії” (будівля, яка за допомогою встановленого інженерного устаткування: сонячних батарей, колекторів, теплових насосів, рекуператорів, грунтових теплообмінників і тому подібне виробляє більше енергії, чим сама споживає).

Таким чином, згідно європейської класифікації будівлі відносяться до наступних класів: варіант А – «нова будівля», варіант Б – «будинок низького споживання енергії», варіант В - «будинок з умовно-пасивним рівнем енергоспоживання (ультранизького споживання)».

Висновок. Місцеві органічні матеріали (солома, очерет) є екологічно чистими утеплювачами, що забезпечують високий рівень енергоефективності будівель.
Савицький Микола Васильович

Д.т.н., проф., проректор з наукової роботи, директор Науково-освітнього інституту інноваційних технологій в будівництв, зав. кафедрою залізобетонних та кам’яних конструкцій ДВНЗ "Придніпровська державна академія будівництва та архітектури"
Перегінець Іван Іванович

здобувач кафедри залізобетонних та кам’яних конструкцій ДВНЗ "Придніпровська державна академія будівництва та архітектури"
Бабенко Марина Михайлівна

Бакалавр, студентка факультету Промислового та цивільного будівництва
м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24а. телефон(факс) /0562/ 47-02-98 факс /0562/ 46-10-55

e-mail: sav15@ukr.net


Схожі:

Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків iconДержавне агентство енергоефективності та енергозбереження україни...
Міжнародному виставковому центрі, за адресою: м. Київ, просп. Броварський, 15. Виставку проводить Державне агентство енергоефективності...
Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків iconБалабанов Й. Т. Анализ й планироваие финансов хозяйствующего субьекта
Об’єкт дослідження фінансові показники підприємства, а саме показники прибутку та рентабельності
Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків iconПопередня програма міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань...
Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та альтернативної енергетики
Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків icon2. Законодавче забезпечення підвищення енергоефективності житлових будинків
Зустріч учасників на залізничному вокзалі у м. Мелітополь, переїзд та поселення у готелі «Дюна» у м. Бердянську
Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків iconСпец І а л І зованавиставк а "Енергоефективність 2011"
...
Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків iconЛекція № методологія вивчення суспільного здоров'я організація вивчення здоров'Я
У медико-соціальних дослідженнях у якості кінцевих результативних ознак використовуються показники здоров'я населення. Крім кінцевих...
Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків iconСокирянська районна державна адміністрація
Національний тур Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія І середовище” під гаслом “Збережемо енергію...
Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків iconОстанній термін надсилання листів: 8 вересня 2006 року
Найкращі практики енергоефективності будуть поширені серед інших промислових компаній. Програму іеуп здійснюють Інтернешнл Рісорсіз...
Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків iconМетодичні рекомендації «Деякі поради з енергозбереження» Для організації...
Технології енергозбереження, які можна рекомендувати для використання в навчальному закладі
Показники енергоефективності малоповерхових екобудинків iconДо рішення селищної ради від 30. 12. 2010 р. № Vi/3-28 Показники...
Показники міжбюджетних трансфертів між місцевим бюджетом та районним бюджетом на 2011 рік
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка