Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок
Скачати 139.56 Kb.
НазваВсеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок
Дата конвертації01.03.2013
Розмір139.56 Kb.
ТипКонкурс
uchni.com.ua > Право > Конкурс
Відділ освти Петрівської райдержадміністрації

Іскрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Всеукраїнський гуманітарний конкурс

УМАКО « Сузір’я» « Космічні фантазії»

Напрямок:

Космічна філософія


Виконав учень 9 класу

Концевич Олександр

Керівник: Бондарева Неля Петрівна

2012р

З дитинства , кожна людина милується зоряним небом. Вивчаючи природознавство ,фізику, відвідуючи фізичний гурток,я дізнався про те , що існує карта зоряного неба. На цій карті зорі об’єднанні в групи – сузір’я. Сузір’я з давнини служили орієнтиром для подорожуючих вночі,як по землі так і в морі. Тому в мене виникло бажання більш докладніше познайомитись з зорями та сузір’ями. Результати мого дослідження та вивчення пропоную в цій роботі.Велика Ведмедиця, Мала Ведмедиця (з відомою Полярною зіркою), Дракон і Касіопея – чотири сузір'я Північного неба. Всі ці сузір'я зважаючи на свою близькість до Північного полюсу світу на Європейській території є такими, що не заходять. Тобто їх можна відшукати на зоряному небі в будь-який день і у будь-який момент часу. Перші кроки слід почати з відомого кожному «ковша» Великої Ведмедиці. Ви знайшли його на небі? Якщо немає, то для його пошуку пам'ятаєте, що літніми вечорами «ківш» знаходиться на північному заході, восени - на півночі, взимку - на північному сході, навесні - прямо над головою. Тепер зверніть увагу на дві крайні зірки цього «ковша» (див. мал.).

Якщо в думках провести пряму через ці дві зірки, то першою ж зіркою, яскравість якої порівнянна з яскравістю зірок «ковша» Великої Ведмедиці, буде Полярна зірка, що належить сузір'ю Малої Ведмедиці. Користуючись картою, представленою на малюнку, спробуйте відшукати решту зірок цього сузір'я. вони не так яскраві, як зірки «великого ковша», тобто Великої Ведмедиці. Для цього краще мати під рукою бінокль.

Коли ви знайдете сузір'я Малої Ведмедиці, то можете спробувати відшукати сузір'я Касіопеї. Отже, знайдіть другу від кінця зірку «ручки ковша» Великої Ведмедиці. Це та зірка, поряд з якою видна ледве помітна неозброєному оку зірочка. Яскрава зірка носить ім'я Міцар, а та, що поряд - Алькор Якщо перекласти з арабського, то Міцар - це кінь, а Алькор - це вершник.

Проведіть уявну пряму від Міцара через Полярну зірку і далі приблизно на таку ж відстань. І ви напевно побачите досить яскраве сузір'я у вигляді латинської букви W (див. малюнок). Це і є Касіопея.
Після Касіопеї пробуємо знайти сузір'я Дракона. Як видно з малюнка вверху сторінки, воно як би тягнеться між «ковшами» Великої і Малої Ведмедиці, йдучи далі убік Цефея, Ліри, Геркулеса і Лебедя.За допомогою згаданого малюнка можна знайти сузір'я Дракона повністю.
Тепер ми без зусиль зможемо відшукати на небі сузір'я Великої і Малої Ведмедиць, Касіопеї, Дракона.


Навчившись знаходити знаходити на небі Велику Ведмедицю, Малу Ведмедицю, Касіопею і Дракон,ми навчимося знаходити на небі ще одне приполярне сузір'я - Цефей, а також найяскравішу зірку північної півкулі неба - Вегу, що входить в сузір'я Ліри. Зірку Вега, в серпні - вересні добре видно високо над горизонтом в південно-західній, а потім в західній його частині. Жителі середньої смуги можуть спостерігати цю зірку протягом всього року, оскільки вона в середніх широтах є такою, що не заходить.
Коли ми знайомилися з сузір'ям Дракона, то звернули увагу на чотири зірки у вигляді трапеції, що формують «голову» Дракона в його західній частині . Недалеко від «голови» Дракона- можна побачити яскраву зірку.Це і є Вега. Для того, щоб переконатися в цьому, проведіть уявну пряму, як це показано на малюнку, від крайньої зірки «ковша» Великої Ведмедиці (зірка називається Дубге) через «голову» Дракона. Вега лежатиме якраз на продовженні цієї прямої. Тепер розглянете уважно околиці Веги і ви побачите декілька слабких зірочок, створюючих фігуру, що нагадує паралелограм. Це і є сузір'я Ліри. .
Тепер переведем наш погляд в навколозенітную область неба.нам вдасться розгледіти смужку Чумацького Шляху, що тягнеться з півдня на північний схід. Так от між Драконом і Касіопеєю ви без зусиль знайдете сузір'я, що нагадує будиночок з дахом (див. мал.), який як би «пливе» по Чумацькому Шляху. Це сузір'я Цефея.


Знайдемо три сузір'я: Персей, Андромеда із знаменитою туманністю Андромеди, Візничий з яскравою зіркою - Капелою, а також розсіяне зоряне скупчення Плеяди, що входять до складу сузір'я Тельця.Для знаходження Візничого і Плеяд в серпні рекомендується поглянути на небо близько півночі, у вересні - близько 23 годин, в жовтні - після 22 годин. Знайдіть Полярну зірку, а потім сузір'я Касіопеї. Витягніть вперед руку, розставивши великий і вказівний пальці цієї руки на максимально можливий кут. Цей кут буде рівний приблизно 18°. Тепер наведіть вказівний палець на Касіопею, а великий палець опустите перпендикулярно вниз. Там ви побачите зірки, що належать сузір'ю Персея. Зіставимо спостережувані зірки з фрагментом зоряної карти і запам'ятаємо розташування сузір'я Персея.
Після цього зверніть увагу на довгий ланцюжок зірок, що протягнувся від Персея у бік точки півдня. Це сузір'я Андромеди. Якщо ви проведете уявну пряму від Полярної зірки через Касіопею, то ця пряма також вкаже на центральну частину Андромеди. Користуючись зоряною картою, знайдемо це сузір'я. Тепер звернемо увагу на центральну яскраву зірку сузір'я. Зірка має свою назву - Світах. Над нею можна знайти три неяскраві зірки, створюючі трикутник, а разом з Альферацем - фігуру, що нагадує рогатку. Між верхніми зірками цієї «рогатки» в безмісячні ночі за межами міста можна розгледіти слабку туманною плямочку. Це і є знаменита туманність Андромеди - велетенська галактика, видима неозброєним оком із Землі.
В процесі пошуку Персея ми, відмітили яскраво-жовту зірку лівіше і нижче за Персея. Це Капела - головна зірка сузір'я Візничого. Саме сузір'я Візничого видно під сузір'ям Персея, але для ефективнішого його пошуку необхідно проводити спостереження вже після півночі, хоча частина сузір'я видно вже з вечора.
Якщо пройти по ланцюжку зірок сузір'я Персея, як це показано на карті, то ви відмітите, що ланцюжок спочатку йде вертикально вниз (4 зірки), а потім повертає праворуч (3 зірки). Якщо від цих трьох зірок продовжити уявну пряму далі направо, то ви виявите сріблясту хмарку, при уважнішому розгляді для людини з нормальним зором воно розпадеться на 6-7 зірок у вигляді мініатюрного «ковша». Це і є розсіяне зоряне скупчення Плеяди.


Зимове небо північної півкулі є найкрасивішим і багатшим на яскраві зірки. Відштовхнемося від відомого ковша Великої Ведмедиці (див. малюнок зверху). Вийдемо в січні близько восьми годин вечора і знайдемо цей ківш. Після цього, як показано на малюнку, слід провести уявну пряму, почавши її від найслабкішої зірки ковша (Мегрец) і провівши через крайню праву зірку ковша (Мерак) далі на схід. На шляху уявної прямої зустрінуться дві яскраві зірки, розташовані одна над іншою майже під прямим кутом до горизонту. Це головні зірки сузір'я близнюків. Та зірка, що вище - Кастор, що нижче - Поллукс. Поллукс яскравіший за Кастора.
Тепер підемо далі на південний схід і подивимося на групу зірок: три зірки, розташовані майже на одній прямій і на однаковій кутовій відстані один від одного, а зліва і праворуч від цієї трійці - дві яскраві зірки. Та, що ближче до сузір'я близнюків і червонувата - це Бетельгейзе, та, що правіше і трохи нижче за три зірки - Ригель. Всі ці зірки утворюють сузір'я Оріона, а три зірки є «поясом Оріона». До речі, верхня зірка поясу Оріона розташована майже на небесному екваторі, тому ті зірки, що нижче за неї - вони належать південній півкулі неба, ті, що вище - північній.
Відшукавши Оріон, поглянемо вище за нього і знайдемо область неба, зірки в якій витягнуті управо буквою U. Серед них видно яскрава оранжева зірка - Альдебаран - головна зірка сузір'я Тельця. Користуючись малюнком, знаходимо зірки цього сузір'я. Вище за Альдебарана видно сріблястий ківш. Це Плеяди - найяскравіше розсіяне зоряне скупчення земного неба. Людина, що володіє нормальним зором, може розгледіти в Плеядах неозброєним оком 6-7 зірок. Лівіше за Тельця під знайомим нам сузір'ям Персея відшукайте сузір'я Візничого (якраз під ним і будуть вже знайомі нам близнюки). У сузір'ї Візничого також є яскрава зірка, яка навіть яскравіше за Альдебарана. Це Капела, жовтий блиск якої, ще при пошуку Тельця і Близнюків нам впадав в очі. Тепер оглянемо небо під Близнюками і знайдемо яскраву білу зірку Процион - головну зірку невеликого зимового сузір'я Малого Пса. Строго над Проционом видно слабкіша зірка. Власне, це все яскраві зірки цього сузір'я. Але якщо є Малий Пес, означає десь поряд має бути і Великий? Саме так! Вийдемо на відкритий майданчик і ще раз знайдемо Бетельгейзе (оранжеву яскраву зірку в Оріоні) і тільки що знайдений Процион. Під Бетельгейзе і правіше за Проциона низько над горизонтом ми побачимо яскраво-біле мерехтіння найяскравішої зірки зоряного неба Землі! Це зірка Сіріус - головна зірка сузір'я Великого Пса. Сіріус - Процион - Бетельгейзе утворюють так званий зимовий трикутник зірок (див. малюнок).


Нам знову прийде на допомогу «ківш» Великої Ведмедиці. Вийшовши на вулицю близько 22 - 23 годин за місцевим часом в кінці лютого - початку березня, ви виявите, що «Великий ківш» добре видно на сході, а його «ручка» указує на східний горизонт.
Знову знайдемо Полярну зірку, провівши уявну пряму через крайні зірки «ковша» - Мерак і Дубге - вліво. Продовжимо цю ж уявну пряму, але вже в протилежну сторону, тобто управо. Пройшовши через область неба із слабкими зірками, що примикає до «ковша» Великої Ведмедиці на нашій карті справа (справедливості ради відзначимо, що ці слабкі зірки також відносяться до сузір'я Великої Ведмедиці), наш погляд зупиниться на досить обширній області неба з яскравими зірками, створюючими фігуру, схожу на праску. Це і є сузір'я Льва. Його найяскравіша (і головна) зірка - Регул - видна справа зверху.
Тепер знов повернемося до «ковша» Великої Ведмедиці, а точніше - до його «ручки». Як ми вже відзначили, «ручка ковша» указує на східний горизонт. Провівши пряму через зірки Міцар і Бенетнаш до горизонту, ми зустрінемо область неба, відмічену яскраво-оранжевою зіркою. Сильно мерехтливий Арктур переливається від червонуватого до білого відтінків, тому у багатьох спостерігачів може створитися враження про його червоний колір. Насправді - це оранжева зірка. У списку найяскравіших зірок земного неба Арктур займає 6-е місце. І з цією зіркою пов'язана одна примітна історія. Арктур став найпершою зіркою, яку вдалося побачити за допомогою телескопа вдень. Зробив це сучасник Галілея французький астроном і астролог Моренний в 1635 році. Сьогодні цей досвід може виконати будь-який володар навіть самого невеликого любительського телескопа. Потрібно тільки точно знати положення Арктура на небі у момент спостережень.
Частина сузір'я Волопаса, що залишилася, витягнулася уздовж горизонту під «ковшом» Великої Ведмедиці (див. малюнок).
Сузір'я Льва видно на захід від небесного меридіана, а «ківш» Великої Ведмедиці розташувався над самою головою. Волопас з яскраво-оранжевим Арктуром високо на півдні.

Від Спіке знайдіть решту зірок сузір'я Діви, які на нашій карті сполучені прямими лініями. Якщо південний горизонт достатньо відкритий, і вам не заважає засвічення, то звернете увагу на невелике трапецієвидне сузір'я Ворона, розташоване правіше і нижче за Спіки.На тій же висоті над горизонтом, але на захід від Ворона звернемо увагу на таке ж невелике сузір'я Чаші. А зараз давайте знайдемо найпротяжніше сузір'я земного неба - сузір'я Гідри. Завдання не з легких, оскільки сузір'я Гідри з північної півкулі небесної сфери переходить в південне і пролягає від сузір'я Рака до Терезів. Отже, знайдемо Регул - головну зірку сузір'я Льва. Вище за неї знайдемо досить яскраву зірку - g (гамму) Льва. Тепер проведемо уявну пряму від цієї зірки через Регул далі на південь (див. карту). Невисоко над горизонтом на шляху цієї прямої опиниться єдина яскрава зірка в тій частині неба - червонуватий Альфард . Тепер погляньте на Близнюків і проведіть уявну пряму від зірки Поллукс до Регулу. Середина цієї прямої пройде по бідному на яскраві зірки сузір'ю Рака. Спробуйте знайти зірки цього сузір'я, сполучені прямими на нашій карті. Переведіть свій погляд трохи нижчий за сузір'я Рака, і ви побачите групу з трьох зірок, розташованих як би півколом. Це «голова» Гідри. По нашій карті визначите інші зірки цього сузір'я, просуваючись до Альфарду. Далі простежите за цим сузір'ям у напрямку до вже знайомих нам Чаші і Ворона (зірки Гідри знаходяться південнішим, тобто Чаша і Ворон як би лежать на «хвості» Гідри). Зрештою рівно під Спікой знайдіть одну або дві неяскраві зірочки що також належать Гідрі. Чому одну або дві? Річ у тому, що одна з цих зірок є змінною зіркою, тому якийсь час вона видна неозброєним оком, але потім її блиск слабшає настільки, що її ледве можна знайти в невеликий телескоп. Період часу між максимумом і мінімумом цієї зірки складає 387 діб, що більше земного року!

. Повернемося до сузір'я Волопаса. Лівіше (східніше) за нього (трохи вище і лівіше за Арктура) знайдемо півкруг зірок. Це сузір'я Північної Корони. Найяскравіша зірка в півкрузі - Гемма. Її також можна відшукати, якщо провести уявні лінії від Арктура через другу по яскравості зірку Волопаса - Мірак, після чого повернути наліво вгору (див. карту).
На одній висоті з Арктуром, але лівіше за нього і лівіше і нижче за Північну Корони знайдіть групу зірок, схожу на рогатку. Це частина протяжного сузір'я Змії - її «голова». Другу частину цього сузір'я, «розірваного» на дві частини сузір'ям Змієносця, ми знайдемо ближче до літа.
Після цього познайомимося ще з одним весняним сузір'ям - Гончими Псами. Його зірки розташувалися якраз під ручкою «ковша» Великої Ведмедиці.
Ререйдемо до найбільш складного завдання - пошуку сузір'я Волосся Вероніки. Воно примітне перш за все компактним скупченням неяскравих зірок, створюючих центральну частину сузір'я. Для цього уважно придивимося в «темний провал» між Волопасом, Дівой, Льом і Гончими Псами. Ми також можемо провести уявну пряму між найяскравішою зіркою Гончих Псів і Денеболою. Посередині ми відмітимо слабке сяйво - це і є те саме скупчення зірок, що іменується сузір'ям Волосся Вероніки (його основною частиною). Цю область ми обвели кружком. Якщо у вас під рукою опиниться бінокль або підзорна труба, то ви по справжньому оціните красу спостережуваної картини.
^ Знайдемо яскраву зірку Вега - головна зірка сузір'я Ліри

Тепер уважно придивимося до околиць цієї зірки: під нею ми виявимо чотири слабкі зірочки, створюючі фігуру, схожу з паралелограмом. Разом з Вегою ці зірки і утворюють сузір'я Ліри (див. карту).
Потім поволі перенесіть погляд від Ліри вліво, де без зусиль ми виявимо ще одну яскраву зірку, яка, правда, декілька поступається по блиску Вегі. Це Денеб - головна зірка сузір'я Лебедя . Користуючись нашою картою, відшукайте інші зірки цього сузір'я, сполучені на карті лініями, і ви переконаєтеся, що найяскравіші зірки Лебедя утворюють фігуру, що нагадує хрест. Ось вам і «Північний хрест» !


Справившись з пошуком Ліри і Лебедя, тепер спробуємо знайти сузір'я Орла. А робиться це дуже просто. Річ у тому, що зірка Альтаїр по яскравості перевершує Денеб, а на небі він розташований таким чином, що разом з Вегою і Денебом утворює майже рівнобедрений трикутник. Тепер перенесіть погляд від Веги вниз, де приблизно на півдорозі до горизонту ви виявите цю яскраву зірку. Зірки Вега, Денеб і Альтаїр утворюють літньо-осінній трикутник. Погляньте знову на Альтаїр. Чітко вище за нього ми виявимо значно менш яскраву зірочку. Нижче за Альтаїр, придивившись, ви побачите ще слабкішу зірочку - Орла. Переміщайте неквапливо свій погляд вправо від Альтаїра і знаходимо ще одну зірку Орла. Тепер користуючись картою, відшукайте решту зірок цього сузір'я, сполучених на карті лініями.
Пповолі переміститмо свій погляд ліворуч від Альтаїра, де ми знайдетмо досить слабке сузір'я Дельфіна, також відмічене на нашій карті. Сузір'я, на мій погляд, дуже красиве, і, дійсно, чимось нагадує дельфіна, що випірнув з води.


^ Вчимося знаходити сузір'я Пегаса, Козерога і Водолія

З пошуком Пегаса проблем бути не повинно, а ось Козеріг і Водолій будуть декілька складнішим завданням. Втім, для успішного пошуку цих двох сузір'їв вам знадобляться тільки три речі: ясний вечір, відкритий південний горизонт.і пошукова карта.

Отже, почнемо від простого до складнішому. Добре відоме сузір'я Касіопеї допоможе нам в пошуку сузір'я Пегаса. Для цього нам варто відшукати зірки Касіопеї (див. карту), після чого провести уявну пряму в протилежну від Полярної зірки сторону.

Перша схожа по яскравості з цими зірками Касіопеї зірка і буде східним «початком» сузір'я Пегаса. На зоряних картах найяскравіша зірка Андромеди з'єднується лініями з трьома іншими яскравими зірками Пегаса, створюючих в небі великий квадрат. Якщо ви продовжите свою уявну лінію далі, то на вашому шляху зустрінеться аналогічна по блиску а Андромеди зірка. Це зірка Пегаса. Тепер, користуючись нашою картою, погляньте вправо від цих зірок і знайдіть протилежну сторону «квадрата» Пегаса. Він добре виділяється на тлі навколишніх менш яскравих зірок. Отже, велику частину сузір'я Пегаса ми вже знайшли, але це ще не все. Скористаємось нашою картою і простежимо за ланцюжком досить яскравих зірок, що протягнулися правіше а Пегаса і що закінчуються а оранжевою зіркою Пегаса. А можна провести уявну пряму через зірки Лебедя в низ, і ви також на своєму шляху зустрінете зірку Пегаса, після чого ви зможете прослідкувати ланцюжок зірок «ручки» цього великого «квадрата» Пегаса. На цьому Пегас пройдений!
Тепер спробуємо відшукати сузір'я Козерога.


Яскравих зірок в Козерога немає. Тому, перш за все нам варто знову відшукати на небі сузір'я Орла і провівши уявну пряму через g Орла, а Орла (яскравий Альтаїр) і b Орла вниз, наш погляд опуститься в бідну на яскраві зірки область неба між Орлом і горизонтом. Якщо горизонт в точці наших спостережень достатньо відкритий,уважно придивившись, ми зможемо простежити за зірками, створюючими крило бумеранга, Це і є сузір'я Козерога. Після цього «виділення» серед зірок сузір'я Водолія на небі буде вже не таким складним завданням. Так, дві найбільш яскраві (і помітні) зірки Водолія (а і b) розташовані між східною (та, що зліва) частиною Козерога і «ручкою ковша» Пегаса (див. карту). Тепер, користуючись нашою картою, за умови відкритого південного і південно-східного горизонту, під все тією ж «ручкою ковша» Пегаса відшукаємо решту найбільш яскравих зірок цього сузір'я.

^ Вчимося знаходити сузір'я Трикутника, Овна і Риб

Ми шукали сузір'я Пегаса, Козерога і Водолія. Тепер дізнаємося як знайти на небі сузір'я Риб, Трикутника і Овна. Почнемо з найбільш легкого, тобто з сузір'я Трикутник, з назви якого виходить, що нам необхідно знайти всього три зірки. Спершу знайдемо сузір'я Андромеди, яке і стане для нас відправною точкою для пошуку не тільки сузір'я Трикутника, але і Овна.

Уважно подивимося правіше за зірку b Персея, де під зірками g і b Андромеди ми виявимо три зірки, створюючих майже рівнобедрений трикутник. Найяскравіша зірка цього сузір'я зовсім не а, а b, яка ближче до g Андромеди і b Персея. .

Під час пошуків сузір'я Трикутника ми звернули увагу на дві досить яскраві зірки, розташовані майже паралельно горизонту трохи нижче за сузір'я Трикутника. Це і є найбільш яскрава частина сузір'я Овна. Для упевненості при ототожненні цих зірок Овна скористайтеся нашою картою і переконаєтеся, що зірка а Овна (найбільш яскрава) разом із зірками g і b Андромеди утворюють майже прямокутний трикутник. Друга по яскравості зірка поблизу а Овна - це b Овна. Останні значно менш яскраві зірки Овна розташовані на ділянці неба, розташованій нижче згаданих зірок, правіше за зірки Персея, вище і трохи правіше за Плеяди.

Тепер перейдемо до Риб. При пошуку сузір'їв Риб нам стане в нагоді знаннясузір'їв. Отже, знову знайдемо на небі сузір'я Пегаса, зокрема зірки g і а цього сузір'я. Найбільш примітна, така, що хоча і складається із слабких зірок, частина сузір'я Риби утворює з цими зірками майже рівносторонній трикутник. Побудуйте його по вищезазначених зірках Пегаса так, як це показано на карті, і ви виявите декілька слабких зірок, створюючих фігуру, схожу на круг. Це і є західна частина сузір'я Риб. Потім провівши уявну пряму через зірки а Трикутника і b Овна так, як це показано на карті, ми виявимо небагато чим яскравішу зірочку. Це а Риб. Тепер простежите за ланцюжком слабких зірок від а Риб до зірок західної частини цього протяжного сузір'я, після чого прослідкуєте інший ланцюжок сузір'я Риб, що проходить від а Риб, але вже до зірки а Андромеди. Всі ці зірки утворюють бідне на яскраві зірки, але протяжне сузір'я Риб, яке як би «опоясує» з півдня і сходу сузір'я Пегаса.


^ Вчимося знаходити сузір'я Південної Риби і зірку Фомальгаут

В

жовтні - листопаді видима найпівденніша з видимих в середній смузі яскравих зірок - це Фомальгаут (а Південної Риби)

Відшукавши «великий квадрат» Пегаса, знайдіть зірки а і b Пегаса (див. Малюнок). Після цього проведіть уявну пряму через ці зірки далі на південь і, ялини повезе, ви побачите цю яскраву білу зірку, мерехтливу зовсім низько над горизонтом. Щоб знайти решту зірок Південної Риби, вам буде потрібно ще більше везіння, відсутність засвічення, а також прозору атмосферу. При цьому краще озброїтися біноклем. Неозброєним оком (та і в бінокль), швидше за все, вам вдасться знайти лише e Південної Риби (див. карту), яка набагато слабкіше Фомальгаута, але розташована вона північніше. Решта зірок сузір'я слабка, і їх відміна південніша, ніж у Фомальгаута, тому для того, щоб відшукати їх на небі, краще всього скористатися поїздкою, скажімо, до Єгипту. Сузір'я Південної Риби там видно чудово.
Схожі:

Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок iconКонкурсу-виставки «Космічні фантазії»
«Космічні фантазії» та планом роботи комунального закладу «Запорізький обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді...
Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок iconКонкурс з образотворчого мистецтва; відкриті змагання з авіа-, ракетомодельного...
України від 28. 05. 2012р. №635 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14. 06. 2012р. №953/21265, відповідно до Програми...
Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок iconКонкурс «Учитель року» Загальні положення Всеукраїнський конкурс «Учитель року» (далі Конкурс)
Всеукраїнський конкурс «Учитель року» (далі – Конкурс) проводить Міністерство освіти І науки України на виконання Указу Президента...
Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок iconКоропський район історічна довідка
Катерини 2 ( зараз тут навчально-оздоровчий центр умако «Сузір”я»); старе городище села Райгородок; історія села Радичева сягає у...
Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок iconЗапорізької області
Відповідно до наказу відділу освіти від 21. 11. 2011 р. №342 «Про підсумки Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії»,...
Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок iconТема: Сузір’я. Зоряні величини. Зоряні карти Мета
Ці групи, названі сузір'ями, люди виділили тисячі років тому. Під сузір'ям розуміють ділянку неба всередині деяких установлених меж....
Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок iconПоложення  про Всеукраїнський конкурс “ Моральний вчинок ”
Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» (далі – Конкурс) проводиться Національною експертною комісією України з питань захисту...
Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок iconПоложення про Всеукраїнський конкурс «Учитель року»
Всеукраїнський конкурс «Учитель року» є одним із заходів реалізації Державної національної програми «Освіта» («Україна XXI століття»)...
Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок iconПоложення про Всеукраїнський конкурс вокально-хорового та інструментального...
Всеукраїнський конкурс вокально-хорового та інструментального ансамблевого виконавства ім. Я. С. Степового (далі – Конкурс) заснований...
Всеукраїнський гуманітарний конкурс умако «Сузір’я» «Космічні фантазії» Напрямок iconКонкурс пройде у два етапи: І етап − відбірковий (заочний) проводиться...
Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді в квітні – травні цього року буде проведений VІІ всеукраїнський конкурс...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка