До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв'язку з Проведенням в
Скачати 278.9 Kb.
НазваДо розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв'язку з Проведенням в
Сторінка1/3
Дата конвертації16.04.2013
Розмір278.9 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
  1   2   3

Закінчення 2011/2012 навчального року і проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти визначено відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 686-р «Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв'язку з Проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу».

З урахуванням вимог Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.2008 № 94 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.02.2008 за № 151/14842, зі змінами (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 23.11.2010 № 1116 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.12.2010 за № 1237/18532) та особливостей організації навчально- виховного процесу, передбачених Типовими навчальними планами, перелік яких подано у листі Міністерства освіти і науки України від 20.02.2009 №1/9-120, Типовими навчальними планами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 27.08.2010 № 834 (для учнів 10-11 класів) та листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.07.2011 № 1/9-556 «Щодо організації навчально-виховного процесу у 2011/2012 навчальному році» наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 14.11.2011 № 1310 затверджено форми, зміст і особливості підготовки до проведення у 2011/2012 навчальному році державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

У 4-х, 9-х та 11-х класах у 2011/2012 навчальному році атестація проводиться за збірниками, затвердженими наказами МОНмолодьспорт від 13.01.2012 № 20 та № 21 «Про надання грифа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України збірникам завдань для проведення державної підсумкової атестації», крім іспиту з технологій для учнів технологічного профілю. Перелік збірників та методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації подаються у додатку 1.

З метою організованого проведення зазначеного заходу загальноосвітній навчальний заклад на період з 4 по 28 травня 2012 року може вносити зміни у розклад навчальних занять і режим роботи як окремих класів, так і закладу в цілому, про що завчасно повідомляють учнів та їх батьків.

^ У цьому навчальному році навчальні заняття у 1-8 та 10 класах завершуються 25 травня, в 9 класах - 11 травня, а в 11 класах - 3 травня 2012 р.

Після завершення навчальних занять у загальноосвітніх навчальних закладах проводиться свято «Останній дзвоник», дату проведення якого навчальні заклади визначають самостійно.

Навчальні екскурсії та навчальна практика учнів організовуються відповідно до інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 06.02.2008 № 1/9-61 та проводяться протягом навчального року.

У^ 9-х класа державна підсумкова атестація проводитиметься з 14 по ЗО травня з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.

У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.

З усіх обов'язкових предметів атестація проводиться письмово за збірниками, рекомендованими МОНмолодьспорт. У разі проведення атестації за вибором, форму проведення атестації (усно чи письмово) обирають учні. Переліки білетів для проведення атестації в усній формі подаються у додатку 2.

Державна підсумкова атестація з української мови для випускників 9-х класів (диктант) проводитиметься 14 травня. Завдання буде оголошено в день проведення атестації по телебаченню (канал УТ-1) та радіо.Державна підсумкова атестація розпочинається о 9.00. Інший час початку
проведення державної підсумкової атестації має бути погоджений навчальними закладами

 1. відповідними органами управління освітою.

Державна підсумкова атестація для випускників^ 11-х класі проводиться з 4 по 11
травня
з трьох предметів у письмовій формі за збірниками завдань.

 1. травня відбудеться державна підсумкова атестація з української мови (переказ,
  обов'язково). Завдання буде оголошено в день проведення атестації по телебаченню
  (канал УТ-1) та радіо.

Дати проведення атестації з двох інших предметів (з історії України або математики
(для учнів, які навчалися за універсальним профілем) чи з профільного предмета (для
учнів, які навчалися в класах інших профілів) та з предмета за вибором учнів) визначають
навчальні заклади за погодженням з відповідними управліннями освіти ( по
Мелітопольському району 07.05.2012).

Бали за державну підсумкову атестацію в основній та старшій школі
виставляються у класному журналі у колонку з написом «ДПА» без зазначення дати після
колонки з написом «Річна».

Випускникам, які звільнені від проходження державної підсумкової атестації,
робиться запис (звільнений (а)).

Результати державної підсумкової атестації виставляються у додатки до атестатів
про повну загальну середню освіту у графі «державна підсумкова атестація» та
враховуються при визначенні середнього балу атестата.

Для проведення Державної підсумкової атестації з української мови, яка є
обов'язковою для учнів усіх загальноосвітніх навчальних закладів України, Міністерство
освіти і науки, молоді та спорту України безкоштовно надсилає до Міністерства освіти і
науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних,
Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, відповідно до кількості
навчальних закладів, для практичного використання збірники завдань, які видані ТОВ
«Центр навчально-методичної літератури»:

  1. «Збірник диктантів для державної підсумкової атестації з української мови. 9 клас» (укл.

Мацько Л.І., Мацько О.М., Сидоренко О.М.);

  1. «Збірник переказів для державної підсумкової атестації з української мови. 11 клас» (укл.

Шелехова Г.Т., Новосьолова В.І., Ярмолюк А.В.).

і азначені збірники завдань надійдуть до книжкових баз до 1 квітня поточного року.

Електронні версії всіх збірників завдань для державної підсумкової атестації буде
розміщено до 1 квітня поточного року на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і
науки, молоді та спорту України ( ) та Інституту інноваційних технологій і

змісту освіти ( ) для практичного використання в процесі підготовки та

проведення державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних
закладів.

Учні (вихованці) основної та старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів
(класів, груп) з навчанням мовами національних меншин, які прибули із-за кордону і
почали вивчати українську мову лише в поточному навчальному році, замість атестації з
цього предмета можуть за заявою батьків або осіб, які їх замінюють, та рішенням
педагогічної ради проходити атестацію з мови навчання.

Учні 9-х та 11-х класів, які хворіли під час проведення державної підсумкової
атестації, зобов'язані надати медичну довідку, на підставі якої їм надаватиметься право
пройти атестацію в інші терміни.

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у
системі загальної середньої освіти учасники міжнародних предметних олімпіад та
турнірів, конкурсів, переможці III та учасники IV етапів Всеукраїнських учнівських
олімпіад звільняються від атестації з предметів, з яких вони стали переможцями (у

відповідних випускних класах). У додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту та (чи) атестата про повну загальну середню освіту виставляються річний та атестаційний бали з цих предметів 12 балів.

Переможці II та учасники III етапів Всеукраїнських конкурсів-захистів науково- дослідницьких робіт Малої академії наук (у відповідних випускних класах) звільняються від атестації з предмета, який є базовим для оцінювання навчальних досягнень учнів під час конкурсу. У додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту або (чи) атестата про повну загальну середню освіту виставляються річний та атестаційний бали з цих предметів 12 балів.

Учасники тренувальних зборів з підготовки до олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, які мають статус міжнародних, звільняються від атестації. У додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляється річна та атестаційна оцінки 12 балів з того предмета, з якого учень(учениця) брав(ла) участь в олімпіаді; з інших предметів виставляються атестаційні оцінки за результатами річного оцінювання.

Випускникам загальноосвітніх навчальних закладів, які мають міжнародний сертифікат (диплом) мовного іспиту (Кіеіпез БеиІсЬез 8ргасЬ<Зір1от (КХ)8) — німецька мова; ОЕЬРЛЗАЬР французька мова; ІЕІЛ8, ТОЕРЕ, СатЬгісІ§е Е80Е, Реагзоп Тезі оґ Еп§1ізЬ (РТЕ) рівня (В-1, В-2), — англійська мова; О.Е.Ь.Е. іспанська мова), зазначені вище іспити зараховуються як державна підсумкова атестація. У додаток до атестата про повну загальну середню освіту виставляються річна та атестаційна оцінки з цих предметів 12 балів.

При визначенні претендентів на нагородження золотою та срібною медалями та їх нагородженні необхідно дотримуватися вимог Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні».

В окремих випадках при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медалями за письмовою заявою батьків або осіб, що їх замінюють, для учнів (вихованців) загальноосвітніх санаторних та спеціальних навчальних закладів (шкіл- інтернатів) може проводитися державна підсумкова атестація, якщо ці учні навчалися за загальноосвітніми програмами.

Контроль за правильністю присудження золотої та срібної медалей покладається на Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Документи про повну загальну середню освіту вручаються випускникам 12-13 травня 2012 р. на урочистих зборах. Документи про базову освіту вручаються учням, які закінчили 9-й клас 31 травня - 1 червня. До участі в зборах, як правило, запрошуються батьки, представники громадських організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації.

Конкретна дата проведення урочистостей у регіонах визначається Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Державна підсумкова атестація з української мови (9клас) є обов'язковою і проводиться в письмовій формі (диктант) за завданнями, оголошеними Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України по радіо і телебаченню в день проведення атестації. Перевірці під час державної підсумкової атестації підлягають уміння правильно писати слова на вивчені орфографічні правила та словникові слова, визначені для запам'ятовування; уміння ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації.

На проведення атестації відводиться 1 астрономічна година. Відлік часу ведеться від початку читання вчителем тексту. Використання учнями допоміжних джерел (словники, довідники, підручники тощо) не допускається.
Текст диктанту визначатиметься за «Збірником диктантів для державної підсумкової атестації з української мови. 9 клас» (укл. Мацько Л.І., Мацько О.М., Сидоренко О.М. - К.: Центр навчально-методичної літератури, 2012). У збірнику представлено тексти, обсяг яких відповідає вимогам чинної програми з урахуванням того, що державна підсумкова атестація триває довше, ніж звичайна контрольна робота у формі диктанту.

^ КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЗА КУРС ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

Основною формою перевірки орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів є контрольний текстовий диктант.

   1. Перевірці підлягають:

 • уміння правильно писати слова на вивчені орфографічні правила і словникові слова, визначені для запам'ятовування;

 • уміння ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації;

 • уміння належним чином оформляти роботу.

Перевірка диктантів державної підсумкової атестації здійснюється за традиційною методикою.

  1. Матеріал для контрольного диктанту

 • Для диктанту державної підсумкової атестації використовується текст, доступний для розуміння учнів 9-го класу.

 • Обсяг текстів диктантів становить 160-170 слів з урахуванням як самостійних, так і службових частин мови.

 • Для диктантів державної підсумкової атестації використовуються тексти, у яких кожне з опрацьованих правил орфографії та (або) пунктуації української мови представлене 3-5 прикладами.

 1. Одиниця контролю: текст, записаний учнем з голосу вчителя.

 2. Оцінювання

 • Диктант оцінюється однією оцінкою на підставі таких критеріїв:

 • орфографічні та пунктуаційні помилки оцінюються однаково;

 • виправляються, але не враховуються такі орфографічні та пунктуаційні помилки: на правила, які не внесено до шкільної програми; на ще не вивчені правила; у словах з написанням, що не перевіряється, над якими не проводилася спеціальна робота; у відтворенні так званої авторської пунктуації;

 • повторювані помилки (у слові, яке повторюється в диктанті кілька разів) вважаються однією помилкою; однотипні (помилки на те саме правило, але в різних словах) вважаються кількома помилками;

 • розрізняють грубі й негрубі помилки; зокрема, до негрубих належать такі:

  1. у винятках з усіх правил;

  2. у написанні великої літери в складних власних найменуваннях;

  3. у випадках написання разом і окремо префіксів у прислівниках, утворених від іменників з прийменниками;

  4. у випадках, коли замість одного розділового знака поставлений інший і якщо можлива інша інтонація;

  5. у випадках, що вимагають розрізнення не і ні (у сполученнях не хто інший, як...; не що інше, як...; ніхто інший не...; ніщо інше не...);

  6. пропуск одного зі сполучуваних розділових знаків або порушення їх послідовності;

  7. заміна українських літер російськими;

 • п'ять виправлень неправильного написання на правильне прирівнюються до однієї помилки;

 • орфографічні та пунктуаційні помилки на неопрацьовані правила виправляються, але не враховуються.

 • Нормативи оцінювання диктанту:Бали

Кількість помилок

1

15-16 і більше

2

13-14

3

11-12

4

9-Ю

5

7-8

6

5-6

Бали

Кількість помилок

7

4

8

3

9

1+1 (негруба)

10

1

11

1 (негруба)

12

-
  1   2   3

Схожі:

До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв\Лист монмолодьспорт №1/9-61 від 27. 01. 12 року
Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р "Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв’язку з проведенням...
До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв\З метою організованого проведення зазначеного заходу загальноосвітній...
Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р "Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв’язку з проведенням...
До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв\Прес-реліз до постанов Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 р
Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. №1156”
До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв\Розпорядження
України та постанови Кабінету Міністрів України від 09. 10. 06 №1404 “Питання попередньої оплати товарів, робіт І послуг, що закуповуються...
До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв\Донецька обласна державна адміністрація
України від 21. 07. 2011 №1/9-556 «Щодо організації навчально- виховного процесу в 2011-2012 навчальному році» та з метою організованого...
До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв\Розпорядження
Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866, враховуючи витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно №30900796...
До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв\Розпорядження
Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866, враховуючи витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно №30764156...
До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв\Україна вознесенська районна державна адміністрація миколаївської області розпорядженн я
Закону України Про житловий фонд соціального призначення", розпорядження голови облдержадміністрації від 24. 10. 08 №428-р Про забезпечення...
До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв\Державний комітет україни з нагляду за охороною праці
України від 28 січня 1994 року n 43 "Про деякі питання забезпечення виконання Закону України "Про охорону праці" та постанови Кабінету...
До розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. №686-р Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв\Закону України Про освіту
Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. №1392, наказу Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України від 19. 01...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка