Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини”
Скачати 60.07 Kb.
НазваВиховний захід на тему „Світова книга прав дитини”
Дата конвертації16.04.2013
Розмір60.07 Kb.
ТипКнига
uchni.com.ua > Право > Книга
Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини”.
Мета: розкрити поняття „закон”, „конституція”, „ООН”, „декларація”, „конвенція”, „право”; ознайомити учнів зі змістом основних статей Загальної Декларації прав людини, Конвенції про права дитини, Конституції України; учити цінувати права людей.
Хід заняття
- Уявіть собі, що ви опинилися на острові, де ніхто не живе. Чого вам буде не вистачати над усе?

- Отже, більшості не вистачає друзів, спілкування, тому що ми з вами люди, живемо серед подібних до нас.

Робить нас людьми не народження, а те, що ми живемо, зростаємо в людській спільноті.

Кожна людина має властиві лише їй почуття, здібності, характер. Як же зробити так, щоб такі різні, несхожі між собою, люди все ж таки жили з повагою один до одного? Для цього існують правила, які керують стосунками між людьми. Життя змусило людей установити багато різних правил, і ми зустрічаємося з ними на кожному кроці.

Ти заходиш до школи – і перед тобою на стіні правила поведінки учнів. Ти – учень, а всі учні мусять їх дотримуватися, щоб у школі під час уроків було тихо, щоб кожний мав своє місце за партою, щоб легше було вчителям тебе навчати, а тобі – учитися.

Сідаєш у трамвай чи тролейбус – перед тобою правила користування міським транспортом для пасажирів. Ти тепер пасажир, а всі пасажири дотримуються цих правил, щоб не було штовханини у дверях, щоб усі могли сісти в трамвай чи тролейбус, щоб ні з ким не сталося нещасного випадку.

Заходиш у кінотеатр – і тут свої правила, яких повинні дотримуватися глядачі. Усі глядачі мають сидіти тихо.

Навіть на пляжі є свої правила поведінки на воді (не пустувати у воді, далеко не запливати, щоб не було з тобою і твоїми товаришами ніяких неприємностей).

Правила дорожнього руху дуже суворі. За їх виконанням слідкує ціла армія працівників Державної автомобільної інспекції, бо тут вже йдеться не тільки про порядок, але часто й про життя людей. Коли ти йдеш вулицею – ти пішохід і зобов’язаний виконувати правила дорожнього руху.

Але є такі правила, що обов’язкові для всіх громадян країни, хто б вони не були – дорослі чи діти, учителі чи учні, пішоходи чи пасажири. Це такі правила, що встановлюють порядок у всій державі, обов’язки кожного громадянина та його права. Їх затверджує найвища влада у країні, в нашій країні – Верховна Рада України. Називаються такі правила державними законами.

Закон – обов’язкове для всіх правило. Він приймається і захищається державою. Головний закон – Конституція.

Слово „конституція” у перекладі з латинської мови означає „устрій”, „установлення”.

Ця невеличка книжка є визначальною для всього українського народу. У статтях Конституції сформульовані права та обов’язки громадян України. Цей документ разом із тим є програмою дій. На основі Конституції складаються всі інші закони, які регулюють діяльність і взаємини громадян.

Розділ про права людини – один із найважливіших у Конституції України У ньому спочатку перелічені особисті права, потім – політичні, а потім – соціально-економічні й культурні.

Якщо ми говоримо „право”, то завжди маємо на увазі „обов’язок”, і навпаки. Ми – громадяни України, і у нас є обов’язки перед Вітчизною, своїм народом, іншими людьми, перед своїми рідними й близькими. Головний обов’язок – поважати права інших!!! А іще в Конституції України записані такі обов’язки: піклуватися батькам про дітей, а дорослим дітям – про непрацездатних батьків, захищати Вітчизну, охороняти природу, платити податки.

Закони держави повинні захищати людину, її права. Таких прав дуже багато – на життя, житло, харчування, медичну допомогу, знання, відпочинок. Права людини – це її певні можливості, які охороняються законом, те, що вона може робити для того, щоб вести повноцінне життя, і в чому їй не можуть відмовити.

Діти мають особливе право на піклування та допомогу з боку держави. Але, на жаль, життя, здоров’я, навчання, щастя дітей усього світу недостатньо захищені.

Сьогодні 250 млн дітей живуть за рахунок важкої праці, жебрацтва, пограбувань. 30 млн дітей у світі не можуть навчатися. Кожний рік від хвороб помирають 5 млн дітей. Поширюється торгівля дітьми, використання дітей, від яких відмовились батьки, для пересадки органів.

В Україні три чверті дітей із хронічними хворобами. З’явився новий тип дітей – «діти вулиці» (особливо у великих містах). Це діти, що залишили рідні домівки і живуть та харчуються, як заманеться. Основна маса з них має освіту – 3-4 класи. Більшість із них – малолітні злочинці, наркомани, торгівці наркотиками.

- А як іще порушується право людини на життя? (Війна, вбивство).

Уся історія людства – це історія війн. Одна з найстрашніших війн тривала 6 років і закінчилася в 1945 році. Загинуло близько 60 мільйонів. Для них право на життя було порушено. Життя втратили люди, кількість яких перебільшує чисельність населення сучасної України. І тоді у всьому світі зрозуміли, що треба об’єднатися для захисту прав людини. 24 жовтня 1945 року було створено ООН – Організацію Об’єднаних Націй.

Організація Об’єднаних Націй – міжнародна організація, завдання якої – підтримка миру і безпеки у всьому світі.

Її Статут підписала 51 держава, зокрема й Україна.

Мета ООН:

- підтримувати мир у всьому світі;

- розвивати дружні стосунки між державами;

- діяти спільно, щоб допомогти бідним жити краще, ліквідувати бідність, хвороби, неграмотність у суспільстві, попереджувати завдавання збитків довкіллю, заохочувати повагу прав і свобод людей.

Правила країн – членів ООН:

- усі країни – члени ООН рівноправні;

- повинні дотримуватися її Статуту;

- держави повинні врегульовувати неузгодженості мирними шляхами;

- держави повинні утримуватися від загроз військової сили або її застосування;

- ООН не втручається у внутрішні справи країн;

- Держави повинні намагатися сприяти діям ООН.

Загальним правам людини присвячено другий пункт преамбули Статуту ООН, його викладено одразу після пункту про лиха війн. Адже саме порушення прав людини лежить в основі всіх конфліктів. 10 грудня 1948 року різні народи вирішили і проголосили, що всі люди мають рівні права. Так виникла Загальна декларація прав людини.

Декларація – латинське слово, у перекладі означає „оголошення”, „заява”. Декларація – це документ, у якому викладено основні принципи, офіційно проголошені державою, міжнародними та іншими організаціями.

Загальна декларація прав людини – документ, у якому визначено основні права кожної людини у світі й передбачено, що вони є основою свободи, справедливості й усезагального миру.

У Декларації передбачено, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїх правах і що не можна їх піддавати дискримінації через національну, етнічну, релігійну, расову ознаки, а також через стать, політичні переконання.

Але дорослі можуть захищати свої права від злодіїв, шахраїв, а діти ще не в змозі цього робити. Тому в 1989 році представники урядів передових країн світу, в тому числі й наша Україна, підписали Конвенцію про права дитини.

Конвенція - теж латинське слово – угода; міжнародний договір між державами з певних питань. У даному випадку – з питань прав дитини.

У цій Конвенції країни домовилися охороняти права всіх дітей світу. Там записано, що дитиною вважається людина, якій ще не виповнилося 18 років.

Згідно з Конвенцією про права дитини Україна у квітні 2001 року прийняла Закон про охорону дитинства.

Зараз ми помандруємо по сторінках Конвенції.

(роздаю картки, на яких записані основні статті Конвенції про права дитини. Учні по черзі читають і своїми словами пояснюють зміст).

Гра „Хто перший”.

Роздаю дітям картки, на яких перелічені певні права й обов’язки, і пропоную учням відповідно з’єднати їх стрілками. Виграє той, хто першим виконає завдання.

Права Обов’язки

1)Дотримуватись правил 1)На життя та охорону здоров’я;

дорожнього руху;

2) на навчання; 2) берегти природу, пам’ятки культури;

3) старанно вчитися; 3) на ігри, розваги, відпочинок;

4) на користування бібліотеками, 4) дотримуватися моральних норм поведінки;

відвідування пам’яток культури;

5) виконувати посильну хатню 5) на свободу об’єднань і мирних зібрань;

роботу за дорученням батьків;

6) дотримуватися розкладу дня 6) на захист від роботи, яка шкодить

й ощадливо використовувати час. здоров’ю і розвитку.
Тестування „Чи знаєш ти права та обов’язки?”:

1. Який документ про права дітей затвердила ООН у 1989 році:

А) Загальна декларація прав людини;

Б) Конвенція про права дитини;

В Закон України про охорону дитинства.

2. Який документ про права дітей прийняла Україна у 2001 році:

А) Загальна декларація прав людини;

Б) Конвенція про права дитини;

В Закон України про охорону дитинства.

3. Як називається основний закон України, де записані всі права та обов’язки?

А) Загальна декларація прав людини;

Б) Конвенція про права дитини;

В) Конституція України.

4. Це те, що ти повинен робити, щоб бути корисним собі та іншим:

А) обов’язок;

Б) право.

5. Це те, що ти можеш робити:

А) обов’язок;

Б) право.
Заключне слово.

У кожного з нас є права, і ми повинні добре знати їх та вміти ними користуватися. Але слід знати не лише свої права, а й обов’язки. Прагнучи відстояти свої права, не порушуйте права інших!!!

Схожі:

Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини” iconОзнайомити учнів з міжнародними стандартами прав людини: Декларацією...
Обладнання: книжкова виставка «У світі прав дитини», плакат із переліком правових документів, ілюстрації казкових героїв, ілюстрації...
Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини” iconВиховний захід на тему
Мета: На конкретних прикладах проаналізувати випадки виховання, які викликають найбільше проблем у батьків, дійти спільної думки
Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини” iconДитяча книга в родині
Читання художньої літератури — дуже важливий аспект у підготовці дитини до школи. Книга — це те чисте джерело, яке живить допитливість...
Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини” iconВиховний захід на тему: «Скарби бабусиної скрині»
Отож, дітки, якщо ви хоч по дві краплини мудрості, які почерпнете від бабусь, всмокчете в свої маленькі душі, серця – то вони перетворяться...
Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини” iconПлан заходів Маловільшанської зош І-ІІІ ступенів №2
Класні години: ”Захист прав дітей у нашій країні”, “Декларація прав дитини та Конвенція ООН про права дитини”
Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини” iconГодина спілкування. Права та обов’язки дитини. Поняття гідності. Мета
Мета: поглибити знання учнів про основні права дитини, ознайомити з деякими нормативно-правовими актами щодо прав людини (Конституцією...
Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини” iconВиховний захід на тему: «Права та свободи твої, дитино» Автор: Думенчук Любов Михайлівна
Автор: Думенчук Любов Михайлівна, вчитель початкових класів Смоднянської санаторної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів;...
Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини” iconТема: Діюче законодавство про захист прав дитини та відповідальність за його порушення
Мета та завдання: спонукати вивчати законодавство з питань охорони дитинства, навчити застосовувати на практиці діюче законодавство...
Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини” iconВчителька укр мови Немирович Т. М
Для неї не існувало ніяких прав. І тільки у 1959 році було прийнято Декларацію прав дитини, а в 1989 році всі прогресивні країни...
Виховний захід на тему „Світова книга прав дитини” iconКнига-перелік рідких тварин та рослин
Кроссворд по предмету "Тварини та рослини (укр.)" на тему "Червона книга України"
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка