Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти
Скачати 69.67 Kb.
НазваГолова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти
Дата конвертації05.03.2013
Розмір69.67 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖУЮ

Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти


____________________ Л.В.Курган ________________О.А.Супрунець

Вступний інструктаж

з питань охорони праці для працівників

відділу освіти Уманської райдержадміністрації

1. Загальні відомості про установу.

Відділ освіти Уманської райдержадміністрації розташований у будинку по вулиці Залізняка 2а. Це чотирьохповерхова споруда, обладнана відповідними інженерними мережами та технічним устаткуванням для забезпечення належних санітарно-побутових умов працюючим.
^

2.Загальні правила поведінки працюючих у службових та загальних приміщеннях.


Відповідно до “Правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників Уманського районного відділу освіти” кожен працівник зобов’язаний:

- берегти державну власність;

- повністю виконувати вимоги охорони праці, пожежної безпеки, передбачені відповідними правилами, інструкціями, наказами, розпорядженнями;

- тримати в порядку і чистоті своє робоче місце, не порушувати санітарні правила у службових та загальних приміщеннях;

- утримуватись від дій, які заважають іншим працівникам виконувати свої обовʼязки;

- додержуватись дисципліни праці і виконувати правила внутрішнього розпорядку.

Працівник зобовʼязаний:

- знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці;

- додержуватись зобовʼязань щодо охорони праці, передбачених правилами внутрішнього трудового розпорядку установи;

- співробітнічати з адміністрацією у справі організації безпечних і нешкідливих умов праці, особисто вживати посильних заходів щодо усунення будь-якої ситуації, яка створює загрозу його здоровʼю чи життю або здоровʼю людей, які його оточують, повідомляти про небезпеку безпосередньо керівника або іншу посадову особу.

Працівник має право відмовитись від дорученої роботи, якщо створилась виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоровʼя.

Реалізацію конституційного права працівників на охорону життя і здоровʼя у процесі трудової діяльності визначає Закон України” Про охорону праці”. Дія Закону поширюється на всіх юридичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих. Законодавство про охорону праці складається із Закону України” Про охорону праці”, Кодексу законів про працю України, Закону України “ Про загальнообовʼязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.

У відділі освіти за погодженням з профспілковим комітетом для працівників встановлений пʼятиденний робочий тиждень з двома вихідними. Робочий день розпочинається о 8 ранку і закінчується о 1715.На бажання працівника, який працює у святковий або вихідний день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

Усі працівники при прийнятті на роботу і в процесі роботи проходять навчання, інструктаж з питань охорони праці, надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, про правильні дії при виникненні аварій. Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці, забороняється.

3. Основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори. Методи та засоби запобігання нещасним випадкам, засоби індивідуального та колективного захисту.

Небезпечними факторами є відкриті електричні розетки, переносні електричні подовжувачі з відкритими розетками, оргтехнічне обладнання з електричними приводами(електричні друкарські машинки, камп’ютери, ксерокопіювальна техніка), побутові електрообігрівачі, електроплити, електрочайники, електрокип’ятильники.

У всіх приміщеннях біля електророзеток повинні бути зроблені трафаретні яскраві надписи, що вказують на величину напруги.

Мокрими руками вмикати та вимикати з електромережі електроприлади не можна.

Перед користуванням електроприладами необхідно візуально перевірити цілісність електропроводів( кабелів), електровилок. Електроприладами з пошкодженими електропроводами (кабелями) або електровилками користуватись забороняється. Комп’ютери повинні бути обладнані захисними екранами і вмикатись в розетки з клемою заземлення.

В екстремальних ситуаціях(стихійне лихо, пожежа та інше), відключивши від електромережі електроприлади, працівникам необхідно залишити приміщення й евакуюватися відповідно до планів-схем евакуації,розміщених на першому поверсі будівлі.
4. Основні вимоги виробничої санітарії та особистої гігієни.
Система побутової внутрішньої каналізації санітарно-побутових приміщень повинна підтримуватись у нормальному технічному стані, щоб не допустити утворення осередків антисанітарії. Під час користування санітарно-побутовими приладами не допускати їх закупорювання.

5 Обставини і причини можливих нещасних випадків і аварій.

Виходячи з того, що поверхні східців міжповерхових сходин у зволоженому стані являють собою небезпеку травм при падінні, повинна бути особлива увага та обережність з боку працівників під час вологого прибирання східців і змочених підошв взуття від дощу та снігопаду.

При постійному щоденному багатогодинному користуванні комп’ютерами виникає так званий “здоровий синдром” від кінескопів моніторів. Для усунення цього негативного явища необхідно обладнати монітори, відповідно до технічних параметрів, захисними екранами.

Забороняється користуватися електроприладами з пошкодженою ізоляцією електропроводів( кабелів), а також підключати електроприлади мокрими руками.

6. Пожежна безпека.

Для забезпечення пожежної безпеки необхідно суворо виконувати і постійно дотримуватись норм і правил пожежної безпеки.

У приміщеннях забороняється:

 1. Користуватись електронагрівачами з відкритими елементами для цілей опалення, приготування їжі тощо.

 2. Палити й застосовувати відкритий вогонь у службових та інших приміщеннях.Виконання вогненебезпечних робіт здійснювати тільки з дозволу адміністрації.

 3. Користуватись пошкодженими розетками та подовжувачами, вимикачами й іншими електроприладами.

 4. Обертати електролампи і світильники папером, тканиною та іншими легкозаймистими матеріалами, експлуатувати їх зі знятими ковпаками.

 5. Залишати без догляду, при виході із приміщення увімкненими в електромережу нагрівальні прилади, радіоприймачі тощо.^ Порядок дії у разі пожежі:

У разі виникнення пожежі (ознак горіння) кожний працівник зобов’заний терміново подзвонити за телефоном 01.Якщо можливо,вжити заходи до евакуації людей, гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння та збереження матеріальних цінностей.

7.Перша допомога потерпілим.
Дії працюючих у разі виникнення нещасного випадку . Надання першої медичної допомоги треба починати з оцінювання загального стану потерпілого і на підставі цього скласти думку про характер пошкодження.

У разі різкого порушення або відсутності дихання, зупинки серця негайно приступити до проведення штучного дихання та зовнішнього масажу серця, негайно викликати за телефоном 03 швидку медичну допомогу.

Інженер з охорони праці О.Д.Слободян

відділу освіти

^ ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ

Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти

_________________Л.В.Курган ___________О.А.Супрунець


Перелік питань вступного інструктажу

для працівників районного відділу освіти. 1. Загальні відомості про установу. 1. Загальні правила поведінки працюючих у службових та загальних приміщеннях.
 1. Основні положення Закону України “Про охорону праці”, Кодексу законів про працю та нормативних актів про охорону праці.
 1. Трудовий договір, робочий час та час відпочинку.
 1. Система управління охороною праці, державний нагляд та громадський контроль за охороною праці в установі:

 • обов’язки власника з охорони праці;

 • обов’язки працівників щодо виконання вимог нормативних актів про охорону праці;

 • відповідальність працівника за порушення вимог з охорони праці;

 • навчання з охорони праці.
 1. Основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори,особливості їх дії на працівників. Питання електробезпеки.
 1. Основні вимоги виробничої санітарії та особистої гігієни.
 1. Обставини та причини окремих характерних нещасних випадків.
 1. Пожежна безпека. Порядок дії працівників у разі виникнення пожежі.
 1. Перша допомога потерпілим. Дії працівників у разі нещасного випадку.

Інженер з охорони праці О.Д.Слободян

відділу освіти

ПОГОДЖУЮ ЗАТВЕРДЖУЮ Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти ________________ Л.В.Курган ___________О.А.Супрунець


^ ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

первинного інструктажу для працівників

районного відділу освіти.

1. Загальні відомості про технологічний процес та обладнання на робочому місці. Основні небезпечні і шкідливі виробничі фактори.
2. Безпечна організація робіт та утримання робочого місця .
3. Засоби безпеки обладнання. Вимоги запобігання електротравматизму.
4. Порядок підготовки до праці ( перевірка справності обладнання, заземлення та інших засобів захисту).
5. Безпечні прийоми та методи роботи; дії при виникненні небезпечної ситуації.
6. Засоби індивідуального захисту на робочому місці та правила їх використання.
7. Характерні причини аварій , випадків виробничого травматизму.
8. План ліквідації аварій, запасні виходи.
9. Засоби запобігання можливим аваріям. Способи застосування засобів пожежогасіння та місця їх розташування.
10. Подання долікарської допомоги потерпілим.
11. Вимоги безпеки при закінченні роботи.
Інженер з охорони праці О.Д.Слободян

відділу освіти

Схожі:

Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти iconІV. Програма, вік, кількісний склад, строки проведення спартакіади
Начальник відділу освіти Начальник відділу сім ї, молоді Директор дюсш відділу освіти райдержадміністрації та спорту райдержадміністрації...
Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти iconТериторіальний інспектор Начальник відділу освіти
Служба охорони праці створюється наказом начальника відділу освіти у кількості семи чоловік. Керівником служби охорони праці призначається...
Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти iconЧеркаська область уманська районна державна адміністрація методичний...
Додаток методичний супровід організації навчально – виховного процесу в знз 52
Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти iconЧеркаська область уманська районна державна адміністрація методичний...
Додаток методичний супровід організації навчально – виховного процесу в знз 52
Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти iconЧеркаська область уманська районна державна адміністрація методичний...
Додаток методичний супровід організації навчально – виховного процесу в знз 52
Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти iconЗатверджую погоджено начальник відділу освіти Заступник голови Балаклійської...
Організація роботи відділу освіти та графік прийому відвідувачів
Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти iconГолова районної Начальник відділу освіти
Головного управління освіти І науки облдержадміністрації. Порядок створення та організації роботи структурних підрозділів з охорони...
Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти iconПлан роботи міського відділу освіти на лютий 2008 року
Про підсумки спільної роботи відділу освіти та міської профспілки працівників освіти у 2007 році
Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти iconНака з смт Золочів
Ткаченко В. В., член комісії, методист відділу освіти, голова районного комітету профспілки працівників освіти
Голова профкому відділу освіти Начальник відділу освіти iconНака з
Провідному спеціалісту відділу освіти Максименко М. С., інженеру з охорони праці відділу освіти Гагуліній В. В
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка