Луганська міська рада управління економiки
Скачати 149.51 Kb.
НазваЛуганська міська рада управління економiки
Дата конвертації28.04.2013
Розмір149.51 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы


ЛУГАНСЬКА МІСЬКА РАДА

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМIКИ

Україна, 91000, м. Луганськ, вул.Коцюбинського,14, тел. (0642) 58-19-51


___________________________________________________________________ ___________________________________________________________________

від 22.01.07 № 13-31

Аналіз

регуляторного впливу проекту рішення

ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Про внесення змін до деяких рішень

^ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

з питань надання житлово-комунальних послуг”
Даний аналіз містить обґрунтування необхідності державного регулювання господарських відносин у сфері регулювання тарифів на комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари для бюджетних установ і інших споживачів, виключення пункту (послуги з балансоутримання, укладання договорів на виконання відповідних житлово-комунальних послуг та контроль виконання умов вказаних договорів тощо) з переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах, затверджених рішенням ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, уточнення формулювання внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання в примітці до додатку 4 рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ та визначення тарифу на виробництво, транспортування та постачання комунальних послуг централізованого питного постачання холодної води для виконавців цих послуг шляхом прийняття рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ „Про внесення змін до деяких рішень ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ з питань надання житлово-комунальних послуг”.

Аналіз складено відповідно до ст.8 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” та включає аналіз впливу, який справлятиме прийняття цього рішення на забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання.
^ 1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин.

Проблема, яку необхідно вирішити шляхом прийняття даного рішення, полягає у збалансуванні інтересів, прав та обов’язків, нижче зазначених груп, а саме:

 • органи місцевого самоврядування;

 • споживачі житлово-комунальних послуг;

 • суб’єкти господарювання, які надають комунальні послуги централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, пари, централізованого питного постачання холодної води, централізованого водовідведення та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій на території м.Луганська.


Проблема у галузі надання житлово-комунальних послуг усім групам споживачів визначена тим, що:

 • діючі тарифи на комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари не відшкодовують фактичних витрат суб’єктів господарювання, які надають комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари на території м.Луганська;

 • несвоєчасно і не в повному обсязі надаються комунальні послуги з теплопостачання, що призводить до недотримання санітарних норм;

 • своєчасно не здійснюється поточний ремонт обладнання, необхідного для надання комунальних послуг з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари

 • необхідно відрегулювати питання щодо балансоутримання та укладання договорів між ВИКОНАВЧИМ КОМІТЕТОМ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ та переможцем конкурсу з надання житлово-комунальних послуг;

 • необхідно уточнення формулювання примітки до додатку 4 до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ;

 • необхідність визначення тарифу на виробництво, транспортування та постачання комунальних послуг централізованого питного постачання холодної води для виконавців вказаних послуг.


2. Визначення цілей регулювання з питань встановлення та затвердження тарифів на комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари для споживачів:

 • своєчасне і в повному обсязі надання комунальних послуг з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари;

 • підвищення якості надання комунальних послуг з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари;

 • створення умов для функціонування сфери теплопостачання на принципах самоокупності;

 • формування цінової політики;

 • вдосконалення нормативної бази, впровадження державної регуляторної політики у сфері надання комунальних послуг з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари;

 • врегулювання правовідносин між суб’єктами, на яких розповсюджується дія регуляторного акта;

 • інформаційне забезпечення усіх споживачів, яких стосується прийняття даного рішення;

 • виключення п.1 (послуги з балансоутримання, укладання договорів на виконання відповідних житлово-комунальних послуг та контроль виконання умов вказаних договорів тощо) з переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах, затверджених рішенням ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ;

 • уточнення формулювання примітки до додатку 4 до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ;

 • визначення тарифу на виробництво, транспортування та постачання комунальних послуг централізованого питного постачання холодної води для виконавців послуг.


^ 3. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей з аргументацією переваг обраного способу.

Досягнення вирішення проблеми надання комунальних послуг з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари можливо шляхом 3-х способів, якими є:

1. Застосування діючих тарифів на комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари для споживачів.

2. Врегулювання проблеми шляхом відшкодування міським бюджетом різниці між діючими тарифами та економічно обґрунтованими витратами на їх надання.

3. Прийняття рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ про внесення змін до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 31.10.06 № 276/1 “Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та гарячої води та комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари та про визначення виконавців вищезазначених послуг на території м. Луганська” у розмірі економічно обґрунтованих витрат на надання цих послуг.

Аналіз обраних альтернатив, показує, що:

- 1-й спосіб не є прийнятним, у зв’язку з тим, що діючі тарифи на комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари не відшкодовують у повному обсязі витрат суб’єктів господарювання, які надають зазначені комунальні послуги на території м.Луганська;

- 2-й спосіб не є прийнятним, у зв’язку з тим, що грошові кошти на відшкодування різниці між діючими тарифами на комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари та економічно обґрунтованими витратами на їх надання у бюджеті м.Луганська відсутні;

- 3-й спосіб є прийнятним, так як він цілком задовольняє інтереси суб’єктів господарювання, які надають комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари на території м.Луганська.

У теперішній час застосовуються тарифи на комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари для суб’єктів господарювання усіх форм власності встановлені рішенням ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 31.10.06 № 276/1 “Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та гарячої води та комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари та про визначення виконавців вищезазначених послуг на території м.Луганська”.

З|із| 01.01.07. постановою|постановою| Кабінету Міністрів України від 08.12.06 № 1697 «Про заходи щодо подальшого|дальшому| вдосконалення механізму забезпечення природним газом вітчизняних споживачів» бюджетним установам, промисловим підприємствам і іншим суб'єктам господарювання встановлена|установлена| ціна на природний газ в сумі 991,68 грн. за 1 тис. куб. метрів з|із| ПДВ, цільовою надбавкою і двома транспортуваннями (720 грн. за 1 тис. куб. метр без урахування ПДВ, цільової надбавки і двох транспортувань).

Ціна на природний газ для бюджетних установ збільшилася на 44,6%, для інших споживачів - на 31,4%.

Підвищення ціни на газ спричиняє за собою підвищення тарифів на послуги теплопостачання для бюджетних установ і інших споживачів.

Крім|крім| збільшення ціни на природний газ, з 01.12.06. збільшилася мінімальна заробітна плата,|плата| яка складає 400 грн. на місяць (до 01.12.06 мінімальна заробітна плата|плата| складала 375грн. на місяць).

За останні декілька місяців також зросла вартість електроенергії. У діючих тарифах врахована вартість 1 кВт.год. електроенергії – 0,2989 грн., а в січні вартість 1 кВт.год. склала вже 0,3259 грн. - збільшилася на 9%.

Згідно висновкам проведеної наради за участю суб’єктів господарювання у сфері надання житлово-комунальних послуг з питань визначення виконавців житлово-комунальних послуг виключення з переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах, які затверджені рішенням ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 30.08.06 № 206 “Про визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах” п.1 додатку до даного рішення (послуги з балансоутримання, укладання договорів на виконання відповідних житлово-комунальних послуг та контроль виконання умов вказаних договорів тощо). Питання щодо балансоутримання та укладання договорів на виконання відповідних житлово-комунальних послуг та контроль виконання умов вказаних договорів буде регулюватися договором між ВИКОНАВЧИМ КОМІТЕТОМ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ з переможцем конкурсу з надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, опалення, централізованого постачання гарячої води та пари, централізованого питного постачання холодної води та централізованого водовідведення.

Пропонується розглянути питання щодо внесення змін до додатку 4 рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 26.09.06 № 241 „Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” з метою уточнення формулювання внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання.

Пропонується розглянути питання щодо внесення змін до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 31.10.06 № 276 „Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на комунальні послуги централізованого питного постачання холодної води та централізованого водовідведення та про визначення виконавців вищезазначених послуг на території м. Луганська” з метою визначення тарифу на виробництво, транспортування та постачання комунальних послуг централізованого питного постачання холодної води для виробників вказаних послуг.
^ 4. Опис механізмів і заходів, які забезпечують розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта.

В місячний термін з моменту набрання чинності даного рішення, буде укладено згідно вимог Законів України "Про житлово-комунальні послуги" і інших нормативних актів України з суб’єктами господарювання, які надають комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари на території м.Луганська, договір про надання на території м. Луганська комунальних послуг з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари.

Згідно внесених змін до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 30.08.06 № 206 “Про визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах” шляхом виключення п.1 додатку до вказаного рішення балансоутримання та укладання договорів на виконання відповідних житлово-комунальних послуг буде регулюватися договором між ВИКОНАВЧИМ КОМІТЕТОМ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ з переможцем конкурсу з надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, опалення, централізованого постачання гарячої води та пари, централізованого питного постачання холодної води та централізованого водовідведення.

При внесення змін до додатку 4 рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 26.09.06 № 241 „Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” буде уточнено формулювання поняття внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання.

При внесенні змін до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 31.10.06 № 276 „Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на комунальні послуги централізованого питного постачання холодної води та централізованого водовідведення та про визначення виконавців вищезазначених послуг на території м. Луганська” буде визначено тариф на виробництво, транспортування та постачання комунальних послуг централізованого питного постачання холодної води для виробників вказаних послуг.
5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого регуляторного акта та оцінка можливості впровадження та виконання вимог регуляторного акта.

У разі прийняття запропонованого регуляторного акта встановлено, що на виконання вимог зазначеного регуляторного акта можуть впливати різні обставини:

 • своєчасне і в повному обсязі надання комунальних послуг з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари;

 • підвищення якості надання комунальних послуг з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари;

 • створення умов для функціонування сфери теплопостачання на принципах самоокупності;

 • внесення змін до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 30.08.06 № 206 “Про визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах” шляхом виключення п.1 додатку до вказаного рішення надасть можливість вирішити питання щодо балансоутримання та укладання договорів на виконання відповідних житлово-комунальних послуг та буде регулюватися договором між ВИКОНАВЧИМ КОМІТЕТОМ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ з переможцем конкурсу з надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, опалення, централізованого постачання гарячої води та пари, централізованого питного постачання холодної води та централізованого водовідведення;

 • внесення змін до додатку 4 рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 26.09.06 № 241 „Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” надасть можливість щодо уточнення формулювання поняття внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання;

 • внесенням змін до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 31.10.06 № 276 „Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на комунальні послуги централізованого питного постачання холодної води та централізованого водовідведення та про визначення виконавців вищезазначених послуг на території м. Луганська” буде визначено тариф на виробництво, транспортування та постачання комунальних послуг централізованого питного постачання холодної води для виробників вказаних послуг.


6. Визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, зокрема розрахунок очікуваних витрат та вигод суб’єктів господарювання та громадян внаслідок дії регуляторного акта.

Основною метою прийняття регуляторного акта є встановлення та затвердження тарифів на комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари для суб’єктів господарювання, які надають зазначені комунальні послуги на території м.Луганська.

Встановлення та затвердження тарифів на комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари вплине на кінцевий результат по забезпеченню своєчасного, в повному обсязі та якісного надання зазначених послуг.

Розміри тарифів на комунальні послуги опалення, централізованого постачання гарячої води та пари, що пропонуються, розраховані з урахуванням ч.3 ст.31 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, тобто вони є не нижчими від розмірів економічно обґрунтованих витрат на виробництво зазначених послуг. Крім того, зазначені тарифи розраховані з урахуванням ч.6 ст.191 “Господарського кодексу України”, тобто вони є такими, застосування яких дасть змогу суб’єктам господарювання, які надають комунальні послуги з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари на території м.Луганська одержувати прибуток.


Структура середнього тарифу на комунальні послуги з опалення,

централізованого постачання гарячої води та пари

Статті витрат

Одиниця виміру

Опалення,

централізоване постачання гарячої

води та пари

1

2

3

Корисний відпуск теплової енергії

тис.Гкал

1541,693

Собівартість всього:

грн./Гкал

169,528

І. Прямі матеріальні витрати всього, в т.ч.

грн./Гкал

147,804

1. основні матеріали

грн./Гкал

0,656

2. паливо - всього, в т.ч.

грн./Гкал

99,917

газ з транспортуванням

грн./Гкал

99,844

вугілля

грн./Гкал

0,073

3. електроенергія

грн./Гкал

17,956

4. холодна вода

грн./Гкал

10,780

5. витрати на оплату праці

грн./Гкал

11,901

6. інші прямі витрати

грн./Гкал

6,594

ІІ. Загальновиробничі витрати

грн./Гкал

16,008

ІІІ. Адміністративні витрати

грн./Гкал

4,231

УІ. Витрати на збут

грн./Гкал

1,485


Інвестиційна складова

грн./Гкал

9,558

%

5,6

Середній тариф без ПДВ

грн./Гкал

179,086

Середній тариф з ПДВ

грн./Гкал

214,903


Внесення змін до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 30.08.06 № 206 “Про визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах” шляхом виключення п.1 додатку до вказаного рішення надасть можливість вирішити питання щодо балансоутримання та укладання договорів на виконання відповідних житлово-комунальних послуг та буде регулюватися договором між ВИКОНАВЧИМ КОМІТЕТОМ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ з переможцем конкурсу з надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, опалення, централізованого постачання гарячої води та пари, централізованого питного постачання холодної води та централізованого водовідведення.

Внесення змін до додатку 4 рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 26.09.06 № 241 „Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій” надасть можливість щодо уточнення формулювання поняття внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання.

Внесенням змін до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 31.10.06 № 276 „Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на комунальні послуги централізованого питного постачання холодної води та централізованого водовідведення та про визначення виконавців вищезазначених послуг на території м. Луганська” буде визначено тариф на виробництво, транспортування та постачання комунальних послуг централізованого питного постачання холодної води для виробників вказаних послуг.


 1. Визначення показників результативності регуляторного акта:

 • збільшення кількості працюючого обладнання;

 • забезпечення своєчасного та в повному обсязі надання комунальних послуг з опалення, централізованого постачання гарячої води та пари;

 • створення умов для функціонування сфери теплопостачання на принципах самоокупності;

 • рівень поінформованості усіх споживачів щодо основних положень регуляторного акта.

 • регулювання відносин згідно договору між ВИКОНАВЧИМ КОМІТЕТОМ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ з переможцем конкурсу з надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, опалення, централізованого постачання гарячої води та пари, централізованого питного постачання холодної води та централізованого водовідведення;

 • уточнення формулювання поняття внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання у примітки додатку 4 рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 26.09.06 № 241 „Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”;

 • визначення тарифів на виробництво, транспортування та постачання комунальних послуг централізованого питного постачання холодної води для виробників вказаних послуг внесенням змін до рішення ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ від 31.10.06 № 276 „Про встановлення (затвердження) та погодження тарифів на комунальні послуги централізованого питного постачання холодної води та централізованого водовідведення та про визначення виконавців вищезазначених послуг на території м. Луганська”.


^ 8. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття, а саме, відстеження результатів акта буде здійснюватись шляхом проведення базового відстеження через три місяці з дня набрання чинності регуляторного акта, повторне відстеження – через рік з дня набрання чинності, періодичне – через три роки після проведення повторного відстеження результативності регуляторного акта відповідно до ст.10 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.


Заступник начальника

УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІКИ

ЛУГАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ І. Балабайко

Схожі:

Луганська міська рада управління економiки iconЛуганська міська рада управління економiки
Про внесення змін до рішення виконавчого комітету луганської міської ради від 31. 10. 06 №276”
Луганська міська рада управління економiки iconЛуганська міська рада управління економiки
Про визначення переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах”
Луганська міська рада управління економiки iconЛуганська міська рада управління економiки
Виконавчого комітету луганської міської ради від 11. 07. 2008 №194 «Про організацію роботи, пов’язаної з частковим відшкодуванням...
Луганська міська рада управління економiки iconЛуганська міська рада управління економiки
Виконавчого комітету луганської міської ради від 11. 07. 2008 №194 «Про організацію роботи, пов'язаної з частковим відшкодуванням...
Луганська міська рада управління економiки iconЛуганська міська рада
«Про житлово-комунальні послуги», враховуючи інформацію заступника Луганського міського голови Михайленко Е. Л., рішення виконавчого...
Луганська міська рада управління економiки iconЛуганська міська рада четверте скликання Тридцять третя сесія рішення
Керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України "Про фінансовий лізинг", враховуючи рішення виконавчого...
Луганська міська рада управління економiки iconЛуганська міська рада четверте скликання сорокова сесія рішення
Керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Бюджетним кодексом України, на підставі пропозицій про внесення...
Луганська міська рада управління економiки iconЛуганська міська рада четверте скликання тридцять перша сесія рішення
Керуючись Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Бюджетним кодексом України, на підставі пропозицій про внесення...
Луганська міська рада управління економiки iconЛуганська міська рада управління луганської міської ради
...
Луганська міська рада управління економiки iconЛуганська міська рада
Виконавчого комітету луганської міської ради від 17. 03. 2008 №61/1, протоколу засідання постійної комісії Луганської міської ради...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка