Національна Академія Наук України Київський університет права
Скачати 186.02 Kb.
НазваНаціональна Академія Наук України Київський університет права
Дата конвертації06.03.2013
Розмір186.02 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
Національна Академія Наук України

Київський університет права
Кафедра гуманітарних наук

Порівняльний аналіз якості життя у Києві та Відні за даними Інтернет.

Виконала:

Студентка групи Д-26

Соколова ЮліяКиїв – 2011

План

Вступ

1. Загальні відомості. Київ.

2. Загальні відомості. Відень.

3. Порівняння якості життя у Відні та Києві.

Висновок

Вступ.
Київ і Відень - це дві неймовірні країни, з цікавою історією, культурою, історичними пам’ятками. Кожна з них визначається своєю неповторністю.

Оцінка якості життя в цих країнах має спиратися на існуючі сучасні концепції і теорії, які пояснюють процес соціально-економічного розвитку та його результати. Саме ж поняття «якість» розуміється не як ступінь добротності життя чи відсутності недоліків і вад, а як сукупність характеристик, які свідчать про те, що конкретні Такі поняття як «рівень життя», «умови життя», «спосіб життя» є більш вузькими, які можна розглядати як формуючі категорії, якості життя. Значущою рисою Якості життя є її геопросторова обумовленість.особливості життєдіяльності населення, умови проживання і стан населення є саме такими, а не іншими.

Визначення змісту якості життя є відображенням певних домінант досліджень у межах різних галузей знань, насамперед, в економіці і соціології, а також у різних країнах, які характеризуються специфічними особливостями освоєння території і способом життя людей.

Отже якість життя - характеризує умови життєдіяльності та розвитку населення у конкретному середовищі з точки зору його здатності забезпечувати відновлення і збалансований розвиток суспільства.

^ 1. Загальні відомості. Київ.
Київ-столиця України. Це дивовижної краси місто з давньою історією. Заснований Київ у 5 столітті. Згідно легенд засновником був князь Кий- один із братів які заснували місто та в честь якого його було названо . Їхнє знайомство з Києвом відображене у «Повісті временних літ» «Быша три братья единому имя Кий, а другому Щек, а третьему Хорив и сестра их Лыбедь. Седяше Кий на горе, идеже ныне оувоз Боричев, а Щек седяше на горе, идеже ныне зовется Щековица, а Хорив на третьей горе, от него же прозвася Хоревица, и створиша град, во имя брата своего старейшего и нарекоша имя ему Киев. И бяше около града лес и бор велик, и бяху ловяща зверь, бяху мужи мудры и смыслени, и нарицахуся Поляне, от них же суть Поляне в Киеве и до сего дня».

Київ в продовж свого існування був столицею багатьох державних утворень, як наприклад Куявії, Київської Русі, Української народної республіки та Української радянської соціалістичної республіки і нарешті незалежної України.

Київ — провідний політичний, соціально-економічний, транспортний та науковий центр країни. У Києві знаходяться всі загальнодержавні органи влади і органи місцевого самоврядування, посольства іноземних держав, штаб-квартири більшості загальноукраїнських комерційних організацій і громадських об'єднань, а також представництва іноземних компаній, що працюють в Україні.

Клімат.

Місто Київ розташований у північній частині України, порівняно неподалік від її центру. Географічні координати міста такі: 500 27I північної широти і 300 31I східної довготи.

У цілому клімат Києва помірно континентальний з м'якою зимою і теплим літом.

Температура повітря залежить передусім від надходження сонячної радіації, яка, у свою чергу, визначається кутом падіння сонячних променів. У день літнього сонцестояння (22 червня) він сягає 630. Тривалість цього дня - 16,5 г. У день зимового сонцестояння (22 грудня) Сонце піднімається над обрієм на 160. Тривалість цього дня - 8 год

Сумарна тривалість сонячного сяйва за рік становить 1927 год, або 43% можливої. Протягом року найбільша тривалість сонячного сяйва спостерігається у червні та липні (по 279 год), найменша (39 год) - у грудні.

Середньорічна температура повітря в Києві становить 7,7 ° С, найвища вона в липні (19,3 ° С), найнижча - у січні (мінус 5,6 ° С).

У цілому температура повітря в Києві на кілька десятих градуса вища, ніж у містах, які розташовані поруч. Великим є відмінність взимку, меншою - влітку.

Найхолоднішим за період спостережень був 1942 р., середньорічна температура якого становила 5,1 ° С.Найтеплішим виявився 2007 р. - 9,9 ° С.

Екологія.

Основні забруднювачі Києва - автомобілі. На їх частку перепадає до 83% усіх шкідливих викидів в атмосферу, а саме: діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту, формальдегіди і пил. Шкідливі викиди перевищують норму більш ніж у два рази. Іноді концентрації небезпечних речовин можуть зростати в кілька разів, що призводить до утворення смогу.

Зони забруднення атмосфери.

Найбільш забрудненими районами незмінно є райони біля станцій метро "Святошин "і "Шулявська", райони Подільсько-Куренівського та Дарницького промислових вузлів, а також центральна частина міста.

Основні зони забруднення повітря зосереджені в місцях, прилеглих до автомагістралей та їх перетинів (Московська, Ленінградська, Бессарабська, Харківська площі, вул. О. Теліги, Набережно-Хрещатицька, бульвари Дружби народів та Лесі Українки). Найлегше дихається в районі Національного виставкового центру, а також на околицях Києва - Троєщині і біля Пущі-Водиці.

Населення.

Київ — найбільше місто в Україні за кількістю жителів. За останніх десять років населення міста стабільно зростає в середньому на 20 тис.осіб за рік. У 2010 році, за офіційними даними, населення Києва сповільнило своє зростання і за рік виросло на 14,1 тис. осіб. Так на січень 2010 року населення міста складало — 2 785,1 тис. осіб[1], а на січень 2011 року — 2 799,2 тис. осіб[1]. Інститут демографії та соціальних досліджень НАНУ оцінює сукупне населення Києва, разом з незареєстрованими громадянами, у 3 144 тис. осіб[12].Разом з навколишніми передмістями Київ утворює Київську агломерацію із сукупним населенням понад 4 млн. мешканців.

Окрім українців, які становлять більшість населення (близько 83%), в Києві проживають представники близько 130 національностей. Серед них — росіяни — 337,300 (13.1%), євреї — 17,900 (0.7%), білоруси — 16,500 (0.6%), поляки — 6,900 (0.3%), вірмени — 4,900 (0.2%), азербайджанці — 2,600 (0.1%), татари — 2,500 (0.1%), грузини — 2,400 (0.1%), молдавани — 1,900 (0.1%).

За мовною ознакою, в 2002 році 67% киян вважали рідною мовою українську, проте лише 18% спілкуються винятково українською, в той час як 48% спілкуються винятково російською та 34% спілкуються обома мовами в залежності від обставин.

Транспорт.

Київ є найбільшим транспортним вузлом України. До числа транспортних магістралей міста Києва відносяться автотранспортні магістралі, залізничне сполучення та водні шляхи сполучення. Важливу роль у транспортному сполученні мають мости через річку Дніпро, а у внутрішньоміських пасажирських перевезеннях — метро. Розвинена також автобусна, тролейбусна і трамвайні мережі, працює фунікулер.

Київ обслуговують: два пасажирські аеропорти, один вантажний, один воєнний, шість злітно-посадкових смуг (ЗПС) та п'ять пасажирських терміналів:

-міжнародний аеропорт «Бориспіль», розташований за 29 км на схід від Києва. В аеропорту є дві ЗПС та 4 пасажирські термінали — A, B, C, F. Триває спорудження терміналу D (здача в експлатацію — 2011 року);

-міжнародний аеропорт «Київ», що має один пасажирський термінал. Розташований на південно-західній околиці міста;

-вантажний аеропорт «Гостомель», розташований за 12 км на на північний-захід від Києва.

-Також у місті Васильків розташований воєнний аеропорт. А у державному підприємстві «Київський авіаційний завод "Авіант"» зноходиться злітно-посадкова смуга.
^ 2. Загальні відомості. Відень.

Федеральна столиця Австрії і одночасно одна з дев'яти федеральних земель Австрії, з усіх боків оточена територією іншої землі - Нижньої Австрії. Розташована у східній частині країни. Населення Відня складає 1,68 млн людей (середина 2008); разом з передмістями - близько 2,3 млн (більше 25% населення Австрії), і тим самим Відень є найбільшим за населенням містом Австрії, займаючи при цьому дев'яте місце серед найбільших міст Європейського союзу. Культурний, економічний і політичний центр Австрії.

Відень є третім містом-резиденцією ООН після Нью-Йорка і Женеви. Віденський міжнародний центр (так званий UNO-City) включає в себе МАГАТЕ, УНЗ ООН, Організації ООН з промислового розвитку та ін У Відні знаходяться штаб-квартири таких міжнародних організацій, як, наприклад ОПЕК і ОБСЄ.

Протягом багатьох століть Відень була містом-резиденцією Габсбургів і відповідно столицею Священної Римської імперії німецької нації, перетворившись на культурний і політичний центр Європи. У 1910 році у Відні проживало два мільйони чоловік, і місто посідав четверте місце серед найбільших міст світу, поступаючись лише Лондону, Нью-Йорку і Парижу. Після Першої світової війни населення Відня скоротилося майже на чверть.

Площа Відня складає 415 км ². Таким чином, Відень є найменшою федеральною землею Австрії. Площа міста розподілена таким чином:

-Забудована земля 11,3%

-Дорожні площі 11,1%

-Залізничні площі 2,2%

-Парки 28,4%

-Водні площі 4,6%

-Виноградники 1,7%

-Лісові ділянки 16,6%

-Сільгосп площі 15,8%

-Інше 8,3%

Клімат.

Зима: середня температура повітря -1,5 ° C, рідко бувають морози від -12 до -18 °, часті снігопади.

Літо: середня температура повітря біля +20 ° C.

Атмосферні опади: 700-2000 мм на рік.

Мова.

Відень є центром австрійської групи (діалекту) німецької мови. Австрійським діалектом говорять всі жителі міста, він є за своєю лексикою близький до баварського діалекту (баварська мова), а іноді із значною кількістю мовних запозичень періоду Монархії Габсбургів, особливо з чеської та угорської мов. Значна частина мешканців сьогоднішнього міста володіє класичною німецькою мовою, а також деякими етнічними мовами меншин, що переселилися до міста. Зокрема, це угорська, чеська, словацька, сербська, турецька, боснійська та хорватські мови, а також окремо слід виділити ромів, що населяють Відень та його околиці.

Транспорт.

У Відні добре розвинений громадський транспорт. Його основу складають:

-мережа швидкісних поїздів S-Bahn, що підпорядковується австрійській федеральній залізниці (ÖBB);

-віденський метрополітен U-Bahn, трамваї та автобуси, що входять до складу компанії Wiener Linien;

-місцева залізниця Відень-Баден (Badner Bahn);

-швидкісні поїзди City Airport Train (CAT), що йдуть з міжнародного аеропорту Швехат до центру Відня;

-інші приватні автобусні лінії.

Визначні пам'ятки.

Віденський державний оперний театр «Штатсопер» (Staatsoper) є музичною Меккою не тільки Європи, але і всього світу. Про квитки варто потурбуватися заздалегідь – у Віденській опері завжди аншлаг. Крім того, «Штатсопер» удостоївся ще одного привілею: раз на рік зал для глядачів і сцена перетворюються на величезну танцювальну залу, в якій проводиться найзнаменитіший бал Австрії – Опернбаль. Цього дня вищий світ постає у всьому блиску, а пари до ранку кружляють в темпі вальсу.

Собор Святого Штефана Штефансдом (Stephansdom) – національний символ Відня та Австрії, одна з видатних кафедральних споруд в світі, його історія йде своїм корінням в глибину століть. Собор будувався, перебудовувався, реставрувався в перебігу багатьох сторіч, його історія невіддільна від історії Відня і Австрії.

Художнє багатство Штефансдома величезне: усередині собору знаходиться немало пам'ятників мистецтва і реліквій – середньовічні скульптури і вітражі, що частково збереглися, похоронні плити і надгробні пам'ятники.

У Відні знаходиться безліч архітектурних та історичних пам`яток. Чудовий Хофбург з музеєм Сісі – імператриці Єлизавети, однієї з найгарніших жінок свого часу, прекрасний замок Шонбрунн, де можна відвідати зал, у якому Моцарт грав для Марії Терезії, палац Бельведер – всюди присутня пишнота сім`ї Габсбургів. Галерея Альбертіна, Музейний квартал, будинок Хундертвассера, Гігантське колесо в міському парку «Пратер», елегантна Рінгштрасе та Маріягільферштрассе – знаменита торгова вулиця Відня.

Це місто буває різним, проте завжди залишається неповторним, не схожим на інші міста, завжди зеленим та незмінним.
^ 3. Порівняння якості життя у Відні та Києві.
Освіта у Києві.

Принципи. Мережа загальноосвітніх навчальних закладів формується за такими принципами:

-доступність для кожного громадянина всіх форм і типів освітніх послуг, що надаються державою;

-рівність умов кожної людини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку;

-відкритий характер освіти, створенням умов для вибору профілю навчання і виховання відповідно до здібностей, інтересів громадянина;

-інтеграція внутрішня і зовнішня;

-соціальний захист дітей.

Для розвитку здібностей, обдарувань і талантів дітей функціонують спеціалізовані школи, гімназії, ліцеї, колегіуми, а також різні типи навчально-виховних комплексів, об'єднань.

Для дітей які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку створені навчальні заклади компенсуючого типу (санаторні та спеціальні).

Громадяни, які не мають можливості навчатися у школах з денною формою навчання здобувають загальну середню освіту у вечірніх (змінних) школах.

Створено сектор загальноосвітніх навчальних закладів приватної форми власності.

Випуск учнів навчальними закладами

Державна політика полягає у створенні умов для забезпечення обов'язкової повної загальної середньої освіти; досягненні учнями певного освітньо-культурного рівня, що забезпечується, зокрема, розвиненою мережею загальноосвітніх навчальних закладів різних типів і форм власності, а також існуванням альтернативних форм здобуття загальної середньої освіти.

Поліпшення якості змісту освіти

Державна політика у галузі змісту освіти спрямована не лише на отримання учнями знань, умінь, навичок, а формування на їх основі ключових компетенцій, які сприятимуть вмінню через спілкування знаходити порозуміння з іншими людьми, облаштовувати власне життя й бути корисним сім'ї, громаді, суспільству.

Розвиток змісту освіти відбувається за напрямами:

стандартизації;

гуманізації;

осучаснення;

адаптації до нових умов та потреб полікультурного та поліетнічного суспільства.

Важливим кроком щодо поліпшення якості освіти в Україні є запровадження Державних стандартів змісту загальної середньої освіти, які забезпечують: збереження єдиного освітнього простору; еквівалентність здобуття освіти в різних формах; цілісність змісту освіти.

Державні стандарти початкової освіти в нашій школі вже запроваджено повністю, після апробації вони були частково змінені та вдосконалені. Упровадження стандартів базової та повної освіти ще триває.

Вища освіта в Україні

Суспільні відносини в галузі навчання, професійної підготовки громадян України регулюються Законом України «Про вищу освіту» (прийнятий 17.01.2002 в редакції від 10.02.2010).

Сектор державної форми власності (вищі навчальні заклади, шо засновані державою, фінансуються з державного бюджету і підпорядковуються відповідному центральному органу виконавчої влади) включає 232 вузи III—IV рівнів акредитації і I—II рівнів — 517. Серед них 141 університет, 52 академії, 39 інститутів і консерваторій, 128 коледжів, 231 технікум і 158 училищ.

Сектор приватної форми власності (вищий навчальний заклад, заснований на приватній власності і підпорядкований власнику (власникам)) налічує 126 вузів III—IV рівнів акредитації і 76 — I—II рівнів. У тому числі 35 університетів, 9 академій, 82 інститути, 55 коледжів, 18 технікумів і 3 училища.

Напрями і спеціальності освіти

Вища школа України готує фахівців із 76 напрямів і 584 спеціальностей, що дозволяє задовольняти потреби всіх сфер суспільного життя країни

Освіта у Відні.

Обов'язкову шкільну освіту в Австрії ввела імператриця Марія Тереза в другій половині XVIII століття. До цього часу вона була доступна лише для вищих верств суспільства і духовенства. Процеси, що відбуваються у сфері освіти з часів закінчення Другої світової війни і до теперішнього періоду, називають переходом від традиційної системи отримання знань небагатьма австрійцями до якісної освіти, доступної кожному жителю країни.

обов'язкова початкова і середня освіта в Австрії становить дев'ять років. На плечах держави лежить фінансування і контроль її якості.

Крім безкоштовних державних шкіл,є ще й приватні, які пропонують навчання на всіх етапах освіти. Переважна їх кількість відноситься до Римо-католицької церкви. Даний сектор середньої освіти охоплює 6 800 шкіл (10%) і 120 000 викладачів. Приватні навчальні заклади, що належать Римо-католицької церкви, мають хорошу репутацію. Тут більш жорстка дисципліна і суворіші правила, ніж у державних школах. За визнанням самих австрійців, якість навчання в них також вища.

Після закінчення середньої школи всі учні повинні скласти випускний іспит Reifeprufung, після чого їм видають атестат про середню освіту Maturazeugnis. Саме з цим документом можна сміливо вступати до вузів Австрії та інших німецькомовних країн Європи. Цікаво, що підсумкові іспити - внутрішня справа кожного середнього навчального закладу.

Останнім часом освіта, здобута в Австрії стало дуже популярним. Навчання в Австрії визнано одним з найкращих.

Австрія стала лідерів міжнародного освітнього ринку. В Австрії щорічно навчається понад 160000 іноземних студентів. Міністерство освіти в даний час контролює тисячі шкіл, сотні державних коледжів і десятки університетів.

Згідно конституції Австрії, освіта регулюється спеціальними законами – федеральними актами.

Навчання в Австрії надає чудову можливість опанувати досконало німецькою мовою, познайомитися з культурою країни, знайти нових друзів і прогулятися по вулицях Відня. Мовні школи Австрії пропонують різноманітні програми для дітей і дорослих, що мають різний рівень володіння німецькою мовою.

Особливістю навчання в університетах Австрії є широкий профіль підготовки. Університет, як правило, дає загальні теоретичні знання. Практичні навички і здібності більшою мірою формуються у процесі трудової діяльності. У навчальному плані регламентується обсяг часу на обов'язкові дисципліни і дисципліни за вибором. Студент самостійно формує свою програму, на перших порах йому допомагає консультаційна служба при навчальному закладі, а також студенти старших курсів, які зможуть дати корисні поради щодо того, як краще розпорядитися своїм часом.

Всі університети в Австрії державні. Викладачі і співробітники університетів є державними службовцями. Оскільки всі основні університети фінансуються з федерального бюджету, навчання для австрійських громадян є безкоштовним. Академії - це професійні навчальні заклади з трирічним терміном навчання: педагогічні академії (Paedagogische Akademien), академії з підготовки соціальних працівників, медико-технічні академії, що випускають медичні кадри середньої ланки і технічних асистентів.

Зарахування в університет

В університети приймаються без іспитів випускники австрійських гімназій, що мають атестат зрілості (Matura). Прийом здійснюється двічі на рік - на зимовий і літній семестри. Вступні іспити проводяться лише у творчих вузах.

У Відні є: 283 початкових шкіл (Volksschulen), з яких 217 є державними школами; 120 шкіл (Hauptschulen), з яких 96 є державними; 46 спеціальних шкіл (Sonderschulen), з яких 40 є державними школами; та 95 загальноосвітніх шкіл (Allgemeinbildende höhere Schulen), з яких 67 є державними школами. Також можна знайти у Відні в 28 професійно-технічних училищах (Berufsschulen), з яких 25 державних, до прикладу, електротехнічні, гостельних і конторських службовців, 22 професійно-технічних училищ та коледжів (technische und gewerbliche mittlere und höhere Schulen), з яких 11 державних, а також текстильної та хімічної промисловості, 21 вузькоспеціалізовані підготовчі чи середніх школ, з яких 8 державно-громадські, наприклад HBLA моди і бізнесу, інші заклади моди або туристичні школи, і 16 комерційних шкіл і коледжів (kaufmännische mittlere und höhere Schulen), з яких 6 державно-громадські.

Віденський університет є також найбільшим і найстарішим університетом в сучасному німецькомовному світі (найперший старий німецький університет був в Празі). Він був заснований в 1365 як «Alma Mater Rudolphina» і був відомий в основному за своєї медичної школи (з 2004 року він існує вже як незалежний університет під назвою Медичний Університет Відня). 1692 року створена була Академія витончених мистецтв у Відні, заснований як приватна академія (Hofkammermalers Peter Strudl); з 1765 року було започатковано заклад Марії Терезії, який, згодом, викликали до життя Університет Ветеринарної медицини Відня.
Політичний устрій Києва.

Принциповим визначенням державного устрою є положення ст. 6: "Державна влада в Україні здійснюється на основі її поділу на законодавчу, виконавчу і судову". Єдиним органом законодавчої влади в Україні Конституція визначає Верховну Раду (ст. 75). Вищим органом виконавчої влади є Кабінет Міністрів України (ст. 113). Судочинство здійснюється Конституційним Судом України і судами загальної юрисдикції (ст. 124, 125). Статус Президента України визначається ст. 102: "Президент України є главою держави і виступає від її імені”.

Статус Президента України визначений розділом V Конституції України, у якому сформульовані права й обов'язки Президента як глави держави, порядок його обрання, а також усунення з посади і припинення його повноважень. Статус Президента як гаранта Конституції покладає на нього обов'язок припиняти будь-які дії законодавчої, виконавчої та судової влади, що прямо або безпосередньо порушують Основний Закон України. Для виконання цього обов'язку Президент наділений відповідними повноваженнями.

Президент є гарантом державного суверенітету і територіальної цілісності України, а також прав і свобод громадян.

У сфері зовнішньої політики Президент як глава держави виступає від її імені, представляє Україну в міжнародних відносинах, веде переговори й укладає міжнародні угоди. Він також керує всією зовнішньополітичною діяльністю держави.

Відповідно до Конституції єдиним органом законодавчої влади в Україні є однопалатний Парламент – Верховна Рада України. У цілому, на сучасному етапі це відповідає конституційній формі устрою України як унітарної держави.

Відповідно до Конституції єдиним органом законодавчої влади в Україні є однопалатний Парламент – Верховна Рада України. У цілому, на сучасному етапі це відповідає конституційній формі устрою України як унітарної держави.

Судова влада України. Відповідно до Конституції правосуддя в Україні здійснюється винятково судами, будь-яке делегування функцій судів, а також присвоєння цих функцій іншими органами або посадовими особами не допускається. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Конституція вказує на неприпустимість створення надзвичайних і особливих судів.

Загальну структуру судової системи визначає стаття 124 Конституції України, відповідно до якої судочинство здійснюється Конституційним Судом України і судами загальної юрисдикції. Суди загальної юрисдикції здійснюють правосуддя у формі цивільного, господарського, адміністративного і кримінального судочинства. Конституційний Суд України є особливим судовим органом конституційного контролю.
Політичний устрій Відня.

Відень є столицею демократичною парламентською і федеративною республікою. Глава держави - федеральний президент, що обирається населенням терміном на 6 років Вищий законодавчий орган - парламент, що складається з двох палат: Національної ради і Федеральної ради. Національна рада , що складається з 183 депутатів обирається терміном на 4 роки. Члени Федеральної ради, у котрий входять 63 депутата, обираються ландтагами (парламентами земель). Вищим виконавчим органом є уряд на чолі з федеральним канцлером.

В Австрії існують кілька політичних партій:

- соціал-демократи; ця партія нараховує більш 500 тис. членів і зберігає домінуючий вплив на осіб найманої праці. В орбіті її впливу знаходяться профспілки;

- австрійська народна партія, нараховує 750 тис. чоловік і складається з 6-ти самостійних організацій;

- австрійська партія волі, нараховує усього лише 60 тис. чоловік;

- зелена альтернатива, основна сфера дії якої - екологія;

- об'єднання австрійських профспілок, поєднує 60% обличчя найманої праці.
Економіка Києва.

У 2008 році обсяг реалізованої промислової продукції місцевих підприємств становив 35 496,1 млн. гривень (близько 4% від загальноукраїнського обсягу). В структурі реалізованої продукції за основними видами промислової діяльності за січень-жовтень 2009 року найбільша питома вага припадає на виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (24,4%) та на виробництво та розподілення електроенергії, газу та води (22,1%). У Києві, зокрема, розміщені заводи харчових компаній Оболонь, Росинка, Славутич, Рошен (Кондитерська фабрика ім. Карла Маркса), Олком (Київський маргариновий завод), а також відомий у світі АНТК імені Антонова та фармацевтична фірма Дарниця.

У 2005 році ВРП склав 32 мільярди доларів, 6-те місце серед міст центрально-східної Європи після Москви, Праги, Будапешта, Варшави і Бухареста; ВРП на душу населення — 12000$; Середня заробітна плата — 280$.

Зростання ВРП у 2006 році — 5.3%. На 2004 рік сукупний обсяг прямих іноземних інвестицій склав 2.7 мільярди доларів, експорт — 4.13 мільярдів доларів.

На Київ припадає 5,6% населення України, 20% ВВП, 30% прямих іноземних інвестицій. ВРП на душу населення на 75% вищий за середній по країні (6800$).
Економіка Відня.

Відень належить до числа найбільш розвитих країн Європи. В останні роки економіка країни розвивається прискореними темпами. Найбільшим іноземним інвестором є Німеччина (близько 30% інвестицій). Обсяг промислового виробництву всій країні збільшився в 1995 році на 4,6% і досяг 334,5 млрд. шилінгів.

Ведучими галузями промисловості є машинобудування, металургія, а також хімічної, целюлозно-паперової, гірничодобувної, текстильної і харчової галузі. Одна третя частина обсягу промислового виробництва приходиться на державний сектор економіки.

Держава розташовує продуктивним сільським господарством. Виробляються майже усі види сільськогосподарської продукції, необхідної для забезпечення населення. Найбільш важливою галуззю сільського господарства є тваринництво.

Іноземний туризм - одна з найбільш дохідних галузей австрійської економіки. Щорічні надходження від іноземного туризму складають понад 170 млрд. шилінги.

Австрія торгує більш ніж з 150 країнами світу. Близько 65% експорту і 68% імпорту приходиться на країни Європейського Союзу. Основними торговими партнерами є Німеччина (40%), Італія, Швейцарія. На долю Росії приходиться усього лише 1,5%.

Золотовалютні резерви країни склали на 1994 рік 218 млрд. шилінгів.

За рівнем доходів на душу населення Австрія займає 9 місце у світі. Ріст цін на споживчі товари склав на 1995 рік 2,3%. Рівень безробіття склав 6,5%.

Політика Відня.

До 1918 року політику Відня формувала Християнсько-соціалістична партія (нині не існує), особливо Карл Люґер, багаторічний мер міста. В наші дні Відень є форпостом австрійських соціал-демократів. Вони прийшли до влади ще в період Першої республіки (1918—1934) і провели безліч давно назрілих соціальних реформ, поліпшивши якість життя сотень тисяч робітників. Політику тогочасної мерії поважали соціалісти всієї Європі, які називали місто «Червоним Віднем» (Rotes Wien). Єдиною перервою в правлінні соціал-демократів у місті були 1934—1945 роки, коли в країні запанував австрофашизм, а потім і нацизм (після аншлюсу).

Висновок.
Київ посів 73 місце у глобальному рейтингу якості життя 2011 року, проведеному виданням International Living. Поруч - Намібія, Ботсвана, Туніс, Марокко, Тринідад і Тобаго.

Економічна ситуація в Україні за останній рік значно погіршилася-це і призвело до того, що Україна за рейтингом спустилася на декілька сходинок.

Проаналізувавши рівень процентних ставок в Україні, інфляцію, темпи зростання ВВП і його відсоток на душу населення, автори дослідження визнали українську економіку однією з найвідсталіших у світі.

За цими параметрами її віднесли до трійки найгірших. Позаду лише Зімбабве і Сомалі.

Що стосовно Відня то це один із найкращих міст за якістю життя. Експерти оцінили їх найвищими балами, йдеться у звіті дослідницької компанії Mercer Human Resource Consulting, оприлюдненому в червні 2008 року.На сьогоднішній день це становище не змінилося. Відень тримає свої позиції.

Саме це місто, згідно з опитуванням, є найбажанішим для життя та роботи.

Список використаних джерел

http://www.algol.com.ua/tours/
http://www.leotour.com.ua/
http://uk.wikipedia.org
http://ukrexport.gov.ua/
http://www.worldbiz.ru/
http://www.pravenc.ru/
http://www.br.com.ua/
http://www.megagrad.ua/
http://www.kac.com.ua/

Схожі:

Національна Академія Наук України Київський університет права iconНаціональна академія наук україни київський університет права
Пошук за допомогою пошукових систем Google, Yandex, Bing
Національна Академія Наук України Київський університет права iconНаціональна академія наук україни  київський університет права
Поняття конституційного права України. Предмет правового регулювання конституційного права України
Національна Академія Наук України Київський університет права iconНаціональна академія наук україни  київський університет права
Державна служба у сфері виконавчої влади : концепція реформування в межах адміністративної реформи
Національна Академія Наук України Київський університет права iconНаціональна Академія Наук України Київський університет права
Перелік підприємств банкрутів в Україні за останні 5 років та судові рішення щодо їх ліквідаціїї
Національна Академія Наук України Київський університет права iconНаціональна академія наук україни київський університет права
Київського університету права при Національній академії наук України. Люди, які мають бути обізнані в праві та законотворенні не...
Національна Академія Наук України Київський університет права iconНаціональна академія наук україни   київський університет права
Соціально-правові джерела це, насамперед, суспільні відносини, які мають правову природу, правосвідомість І т. ін
Національна Академія Наук України Київський університет права iconНаціональна академія наук україни  київський університет права
...
Національна Академія Наук України Київський університет права iconНаціональна академія наук україни   київський університет права
Перелік сайтів вищих учбових закладів світу в яких здійснюється підготовка за фахом міжнародне право (за станом на 2010р.)
Національна Академія Наук України Київський університет права iconНаціональна академія наук україни київський універсітет права
Сайти безкоштовного доступу до повнотекстової учбової літератури з галузей права України, єс І росії
Національна Академія Наук України Київський університет права iconНаціональна академія наук україни   київський університет права
У різні епохи проблеми прав людини набули політико-правового, релігійно-етнічного, філософського звучання. Витоки явища, яке згодом...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка