Державні символи України
Скачати 29.41 Kb.
НазваДержавні символи України
Дата конвертації13.05.2013
Розмір29.41 Kb.
ТипДокументы
uchni.com.ua > Право > Документы
Державні символи України
Кожна держава має свою символіку, пов’язану х її історією. Має їх і Україна. Вихователь дошкільного закладу не може прищепити інтерес до історичного минулого своєї країни, якщо сам не буде знати.

Українська національна символіка веде свій початок з Київської Русі. Українська етнічна символіка є своєрідним відображенням самобутності національної культури на всьому терені історичного розвитку, за всіх суспільних формацій. Її праобрази були тотемні знаки.

До державних символів належить герб, прапор, гімн.

Герб – це знак, своєрідний ключ до історії сім’ї міста, національного утворення держави. Це пам’ятка духовної культури. В гербі у вигляді знаків втілюються реальні події, суспільні явища, ідеологія та світосприймання.

Ранньофеодальна держава Київська Русь користувалась особистою символікою князів – знакам Рюриковичів, якому російський історик М.М.Карамзін дав назву „тризуб”. Багато фахівців – істориків, археологів, нумізматів висловлювали свій погляд на тризуб. Одні вважали його зображенням церковного світильника, корогви, церковного порлату, якоря; інші – голуба чи особливого символу влади – держави; тасама, дволезої сокири; ще інші дотримувалися думки, що це – зображення верхівки скіпетра. Безперечним залишається одне: тризуб – родовий знак князів з династії Рюриковичів. Він був державним знаком Київської Русі за часів Володимира Святого. Є й інші пояснення символічного зображення тризуба.

Серед київських богів Перуна, Хорса та інших знаходимо і Трояна, або Триглава. Український письменник, лауреат Шевченківської премії Валерій Шевчук висловлював припущення, що князівський знак-тризуб є символом міста Києва, яке виникло на трьох пагорбах – Старокиївському, Щекавиці, Хоревиці.

Серед усіх гербів найуживанішим в історії України був тризуб. Відзнаку у формі тризуба використовували українські частини у складі австрійської армії – Українські січові стрільці – під час першої світової війни, як державний герб Української Народної Республіки золотий тризуб на синьому тлі був схвалений 12 лютого 1918 року малою радою у Коростені; зображення Центральною Радою 22 березня 1918 року у форму великого і малого герба з відповідним орнаментальним облямуванням. Автором проектів був художник В.Кричевський. обидва герби являли собою тризуб, оточений вінком з листя, який мав символізувати багатство краю.

Символіку із зображенням тризуба у 20-40 рр. ХХ ст використовували різні політичні угруповання Західної України; тризуб із середнім зубом у формі хреста – релігійні угрупування. Як державний герб тризуб було визнано 15 березня 1939 року Сеймом Карпатської України, що проголосив самостійність цього регіону.

Золотий тризуб на блакитному тлі затверджений Верховною Радою України у 1991 році як державний знак – герб самостійної незалежної держави України.

Число „три” завжди вважалося казковим, чарівним. У народних казках йдеться про трьох богатирів, три бажання, які виконують чарівники, три дороги, що лягають перед казковими героями. Отже, у тризубі відображено триєдність життя. Це Батько-Мати-Дитя. Вони символізують собою Силу-Мудрість-Любов. Таке пояснення буде доступне дитині, а глибші корені історії вона вивчить уже в школі.

Прапор – це символ державності та національної незалежності.

У проекті Конституції УНР 1920 року записано: „Державними барвами Української держави є барва синя і жовта . Прапор військової фльоти є синій-жовтий з державним гербом золотої барви в лівому розі синьої частини прапора. Прапор торговельної фльоти є синьо-жовтим.

Вибір кольорів зумовлюється такими міркуваннями: символом України є чисте небо – символ миру (синій колір) та пшеничне поле – символ достатку (жовтий колір).

Нині жовто-блакитний прапор незалежної України. Як пояснити дітям дошкільного віку символічне значення кольорів ? Жовтий колір – це колір пшеничної ниви, колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі, це колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б хліб. Це символ достатку українського народу.

Блакитний, синій колір – це колір ясного, чистого, мирного неба. Це колір води, без якої не дозрів би хліб. І ще – це колір миру.

Гімн – це урочистий музичний твір на вірші програмного характеру. Це символ державної єдності, який виражає ідеологічні устої держави, її принципи, історію та програмні цілі на майбутнє.

З гімну починають урочисті збори, свята, надзвичайні масові події, гімном їх і закінчують. Дітям слід пояснити, що це хвалебна пісня своїй Батьківщині в якій народ висловлює побажання бути вільним, щасливим, жити в достатку.

Схожі:

Державні символи України iconДержавні символи України
Актуальність даної теми пояснюється тим, що кожна держава має свої державні символи, які є не просто графічними зображеннями чи піснею,...
Державні символи України iconТема: Державні символи України
Плакати з написами: «незалежній Україні – 16 років», «Вітаємо учасників брейн-рингу»
Державні символи України iconУ країна рідна держава державні символи України (сценарій урока)
України, прапор, герб, фонограма із записом державного гімну, фарби, прапорці І пензлики
Державні символи України iconУрок подорож
Обладнання: державні символи України, Конституція України, вишитий рушник, композиції з калини та верби, хліб-сіль, колосся пшениці,...
Державні символи України iconУкраїна – наш спільний дім
Обладнання: рушники, гілочки калини, карта України, виставка книг про Україну, державні символи, Конституція, портрети видатних людей,...
Державні символи України iconВчитель: Маленька Наталія Григорівна Виховний захід: Державні символи України Мета
Мета. Ознайомити дітей з національними та на­родними символами України; формувати національ­ну свідомість школярів,; виховувати почуття...
Державні символи України iconО. М. Дернова «Черкащино, моя ти вишиванко, земля козацька вічна І свята!»
України, про народну символіку та державні символи. Розвивати інтерес до пізнання своєї Батьківщини, її просторів, культурної спадщини,...
Державні символи України iconТези «Народні символи України»
Ми живемо у тривожний, але прекрасний час, у час, коли відроджуються національні традиції, відроджується все те, що було забуте з...
Державні символи України iconУкраїна – незалежна держава Вікова категорія
Мета: розширити знання учнів про державні символи України; розвивати навички читання, комунікативні уміння, уміння працювати з текстом,...
Державні символи України iconЦентральна районна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка
Вистраждавши, виборовши волю, Україна має нині свої державні символи: герб, прапор І гімн. Саме слово «символ» означає предмет, який...
Додайте кнопку на своєму сайті:
Школьные материалы


База даних захищена авторським правом © 2014
звернутися до адміністрації
uchni.com.ua
Головна сторінка